نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با شهریه تعیین شده برای سوئد این کشور برای تحصیل من

رأی دهندگان
152. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

26 17.11%
  • خیر

126 82.89%
صفحه 12 از 15 نخستنخست ... 23456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 145

موضوع: بحث و تبادل نظر در خصوص شهریه دانشگاه‌های سوئد

ApplyAbroad Veteran
    sajad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer engineering - Software

پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر در خصوص شهریه دانشگاه‌های سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط poury نمایش پست ها
    سلام
    من سوالی داشتم که امیدوارم کسی بتونه کمک کنه وجواب بده اگه کسی از دانشگاه پذیرش روگرفت شرط اولی که میتواند برای ویزا اقدام کرد اینطور که من شنیدم پرداخت شهریه ترم اول هست حالا اگه سفارت ویزا نداد تکلیف پولی که ما به دانشگاه پرداخت کردیم چیه ایا قابل برگشت هست ؟یا کلا از بین میره لطفا راهنمایی کنید
    ویزا بهتون میدن، اگر هم ندادن دانشگاه پول را بر میگردونه اینو در میلی که دانشگاه برای پرداخت پول فرستاده بود نوشته بود
    A man does what he must - in spite of personal consequences, in spite of obstacles and dangers and pressures - and that is the basis of all human morality
    Winston Churchill

Member

سلام به همه ی دوستان پذیرفته شده ی امسال(2011)،

من امروز برای پرداخت شهریه رفتم صرافی ولی گفت یه هفته س که انتقال پول به سوئد امکان پذیر نیست و حتی صرافی های تهران هم این مشکل رو دارن. از عزیزانی که تهران هستن میخواستم بپرسم که شما هم همچین مشکلی رو داشتید؟ امسال برای پرداخت شهریه چه اقداماتی کردید؟

سپاس، علیرضا

Junior Member

سلام
    آقا من ساکن تهران نیستم
    امروز رفتم صرافی گفت برات می‌ریزیم
    بعد گفتم چجوری گفت ما رابط داریم تو خود سوئد ازونجا میریزه برات و اینکارو کرد شماهم بهتره برین یه صرافی مطمئن که یه رابط داشته باشه تو خود سوئد که بتونه کارتونو راحت راه بندازه

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezamit نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان پذیرفته شده ی امسال(2011)،

من امروز برای پرداخت شهریه رفتم صرافی ولی گفت یه هفته س که انتقال پول به سوئد امکان پذیر نیست و حتی صرافی های تهران هم این مشکل رو دارن. از عزیزانی که تهران هستن میخواستم بپرسم که شما هم همچین مشکلی رو داشتید؟ امسال برای پرداخت شهریه چه اقداماتی کردید؟

سپاس، علیرضا

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط G_S نمایش پست ها
    سلام
    آقا من ساکن تهران نیستم
    امروز رفتم صرافی گفت برات می‌ریزیم
    بعد گفتم چجوری گفت ما رابط داریم تو خود سوئد ازونجا میریزه برات و اینکارو کرد شماهم بهتره برین یه صرافی مطمئن که یه رابط داشته باشه تو خود سوئد که بتونه کارتونو راحت راه بندازه
    sory I don't have Farsi font
    ?Could I know that how much they charg U to transfer your money and how much is the 1 SEK for U

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط فراز نمایش پست ها
    نگاه کنید مستر ۱ ساله سوئد ارزش چندانی نداره.یه بر آورده ساده میکنیم.برای ۲ سال حرف از ۲۰ میلیون هستش و حدوده ۲۴ میلیون هم هزینه ۲ سال زندگی با یک حساب سر انگشتی بالای ۴۰ میلیون تومان مینیمم هزینه میکنیم.
    حالا در مقابل هلند رو داریم که اکثرا دانشگاه هاش مستر یک ساله دارن مثل انگلستان و مدرک یک سالش کاملا معتبره.هزینه همین مدرک مستر تو هلند میشه نزدیک به ۲۶ - ۲۸ میلیون پس با این حساب کاملا منطقی هستش که کدوم دانشگاه انتخاب میشه
    این هزینه حتی به نوعی از انگلستان هم بیشتر در میاد.
    Hi faraz
    ?Whay U said one year master in sweden doesn't that much worthful

Junior Member

Unhappy پاسخ : بحث و تبادل نظر در خصوص شهریه دانشگاه‌های سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط فراز نمایش پست ها
    نگاه کنید مستر ۱ ساله سوئد ارزش چندانی نداره.یه بر آورده ساده میکنیم.برای ۲ سال حرف از ۲۰ میلیون هستش و حدوده ۲۴ میلیون هم هزینه ۲ سال زندگی با یک حساب سر انگشتی بالای ۴۰ میلیون تومان مینیمم هزینه میکنیم.
    حالا در مقابل هلند رو داریم که اکثرا دانشگاه هاش مستر یک ساله دارن مثل انگلستان و مدرک یک سالش کاملا معتبره.هزینه همین مدرک مستر تو هلند میشه نزدیک به ۲۶ - ۲۸ میلیون پس با این حساب کاملا منطقی هستش که کدوم دانشگاه انتخاب میشه
    این هزینه حتی به نوعی از انگلستان هم بیشتر در میاد.
    I'm due to pay for my tiotion fee for one year study,tell me what's wrong with one year ASAP,if it's not really worthly I don't wanna wast my time and my money

Junior Member

30 یورو واسه ترانسفر
    کرونی هم 199 تومن حساب کرد

Junior Member focus آواتار ها

سلام به دوستان
    کاربری قدیمی هستم که سال اول تحصیل در سوئد رو به پایان بردم. خیلی به این فروم مدیونم و هنوز هم توصیه هاش تو صفهات مختلف بکارم میاد. من فقط صفحه آخر از این تاپیک رو دیدم. بحثی راجب دانشگاه های سوئد و اینکه مستر یکساله و همچنین هزینه تحصیل رو دیدم که بر حسب وظیفه و تجربه گفتم یه چند تا مورد رو مطرح کنم: دانشگاه های سوئد در سطح بسیار خوبی هستند ، اینجا دانشگاهی که رنک بالاتری داره خیلی با اونی چند پله پائین تره فرقی نداره. سیستم سوئد سوسیالیستیه و اختلاف سطح در هیچ جا فاحش نیست. به عنوان مثال اگر دانشگاه لوند اوله و مثلا کارل استاد بیستمه نباید نتیجه گرفت که لوند 20 برابر بهتره. دلیل برتری لوند امکاناتش نیست. فاکتور ها ئی مثل قدمت ،تحقیقات و انشارات، فکولتی ، تعداد دانشجو ،وسعت و غیره اونو بردند بالا به هر حال منظورم اینه دانشگاه های سوئد رو با یک دید ببینیم. ولی مستر یک ساله رو من توصیه نمیکنم. اینجا فرق داره اما مشکلی نداره منظورم اینکه هر دو قبوله تو سوئد ولی خوب یه دوساله تو همه عرصه از رقیب یک ساله جلوتره. حتی اختلاف حقوق یک مستر 1 یک ساله با دو ساله تا 5 هزار کرون هم میرسه. ولی به لحاظ آکادمیک دو ساله یعنی عرف یک مستر و ایران هم فقط 2 سال رو مثل قبول داره.
    مسئله خیلی مهم تر اینکه دوستان به موضوع بعد از تحصیل و اینکه چیکار میخواند بکنید فکر کنید. دانشگاه یه موضوع مهم ولی اینکه در سوئد بعد از تحصیل برای شما چه رخ میده خیلی مهم تر. من دیدم که کسانی که میاین اینجا اولش فقط به فکر درسه هستند بعد به سرعت باد میرسند به طز، اونجاست که تاز به فکر این می افتند که چه بکنند. من میگم آقا یا خانم بدون میخوای چی بشی و چه بکنی بعد بر اساس اون برای درس و محل درست تصمیم بگیر. خیلی ساده است اگه قصدتون موندن در اینجاست که باید بگم که یه چلنجه واقعی رو انتخاب کردید. که جاهای دیگه شاید کار برای موندن راحتر باشه. اگر قصد شما موندن نیست که مسئله راحتره و اون دیگه به چیزهای دیگه مثل اندازه جیبتون ، رشته ، دانشگاه ، علاقتون به اینجا بستگی داره.
    میدونم که شاید بعضی از صحبتهام خیلی واضح نبود یا اصلا اینجا جای گفتن این صحبتها در ایجا نبود که در هر دو صورت عذر میخوام و برای همگی آرزوی موفقیت میکنم.
    ضمنا اگر کسی سوالی داشت (در حوزه سوئد) به ایمیل من میل بزنه با کمال میل در خدمتم: mehdihaseli@yahoo.com
    همیشه آنچه روی میدهد بهترین است.

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

سلام
    از دانشجوی مستر شهریه می گیرند، دکترا به خاطر اینکه یه شغل محسوب میشه شهریه ای دریافت نمیشه و بهش حقوق هم میدن
    می خواستم بپرسم دوره های Integrated چه وضعی داره؟ شهریه میگیرن یا نه؟ اینم شغل محسوب میشه یا نه؟
    مرسی
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

سلام دوستان.هزینه دانشگاه و زندگی واسه ارشد برق قدرت در مجموع 1سال چقدر هست؟مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)