نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با شهریه تعیین شده برای سوئد این کشور برای تحصیل من

رأی دهندگان
152. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

26 17.11%
  • خیر

126 82.89%
صفحه 2 از 15 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 145

موضوع: بحث و تبادل نظر در خصوص شهریه دانشگاه‌های سوئد

Junior Member pezhman68 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار کامپیوتر ، دانشگاه غیر انتفاعی صدرا

پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر در خصوص شهریه دانشگاه‌های سوئد

به نظر من که اصلا رو جریان Scholarship یا Found نمیشه حساب کرد ، چون اینا معمولا زیاد به master ‌تعلق نمی گیره ، تازه اونم به ایرانی ... بعد به طور معمول هم این قضیه باسه تعداد معدودی در نظر گرفته میشه و یک راه حل عمومی برای دانشجویان خارجی نیست .... به نظر من این که در کنار بحث شهریه ، دولت و دانشگاه های سوئد بحث Scholarship رو هم مطرح کردن ، بیشتر جنبه اینو داشته که زهر خبرشون رو بگیرن .... بهترین راه انتخاب یک کشور دیگس ... حالا که قراره شهریه بدیم ، چرا سوئد ؟
    No Time To Waste

نقل قول نوشته اصلی توسط m.a.a نمایش پست ها
    دوستان این application fee که میگیرن هم کار رو یه خورده سخت میکنه !
    به نظر شما شامل حال کسایی که تازه می خوان تو studera پروفایل بسازنه یا تمام کسایی که ترم های گذشته انتخاب رشته کردند هم باید application fee رو بپردازند ؟
    دوست من
    هزینه Application Fee یا هزینه اقدام تحصیلی برای دانشگاههای سوئد از ترم پائیز 2011 اجرا میشه و مبلغش 900 کرون تعیین شده است.ساختن پروفایل در سایت استودرا هزینه ای ندارد.هزینه موردنظر هزینه بررسی و ارزیابی مدارک شما توسط سازمان استودرا در سوئد است و مشمول حال همه دانشجویان غیراروپایی خواهد شد.
    You were born an original. Don't die as a copy

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط pezhman68 نمایش پست ها
    به نظر من که اصلا رو جریان Scholarship یا Found نمیشه حساب کرد ، چون اینا معمولا زیاد به master ‌تعلق نمی گیره ، تازه اونم به ایرانی ... بعد به طور معمول هم این قضیه باسه تعداد معدودی در نظر گرفته میشه و یک راه حل عمومی برای دانشجویان خارجی نیست .... به نظر من این که در کنار بحث شهریه ، دولت و دانشگاه های سوئد بحث Scholarship رو هم مطرح کردن ، بیشتر جنبه اینو داشته که زهر خبرشون رو بگیرن .... بهترین راه انتخاب یک کشور دیگس ... حالا که قراره شهریه بدیم ، چرا سوئد ؟
    برادر .مگه ايراني ها چشونه كه ميگي "تازه اونم ايراني ها!!!"
    حالا ايشالا كه فاند هايي ميدن.اگه براي من كه شهريه هم معاف شم با كله ميرم.
    در ضمن من اگه پولشو داشتم بين امريكا و استراليا و سوئد در همين شرايط سوئد رو انتخاب مي كردم. به نظرم زندگي راحت تر و با ارامش بيشتري رو ميشه اونجا داشت.اگر من بخوام با پول خودم درس بخوانم اسكانديناوي رو انتخاب ميكنم

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام
    همانطور که میدونید دولت سوئد یه شعار برای این تغییر قانون داده اونم اینه که به دانشگاههای سوئد گفت که بر اساس کیفیت با دانشگاههای اروپا رقابت کنن نه بر اساس مجانی‌ بودن و عدم دریافت شهریه!
    به نظر من وقتی‌ پولی‌ بشه دانشگاههای خوب سوئد همچنان می‌تونن دانشجوهای خوب جذب کنن. مثلا فرض کنید شما دانشگاه delft هلند و دانشگاه junkoping پذیرش بگیرید! خوب اگه جفتش پولی‌ باشه اکثریت دانشگاه delft رو انتخاب می‌کنن. اما اگه دانشگاه chalmers یا kth از سوئد و eindhoven هلند پذیرش بگیرید حالا شاید نتونید راحت بگید هلند. البته اینا فقط مثال بودن و شاید خیلی‌ نشه روش بحث کرد.
    در کلّ به نظر من برای کسی‌ که فاند نمی‌گیره هنوز دانشگاههای خوب سوئد ارزش فکر کردنو داره، چون هم محیط خوبی‌ برای زندگیه‌ هم کیفیت دانشگاهش خوبه و نمی‌شه گفت اصلا نمی ارزه! تازه دانشگاههای خوب سوئد احتمالا می‌تونن از صنعت یا دولت fund جذب کنن و به دانشجوهای خوب فاند بدن که اینم میتونه موثر باشه!

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

نگاه کنید مستر ۱ ساله سوئد ارزش چندانی نداره.یه بر آورده ساده میکنیم.برای ۲ سال حرف از ۲۰ میلیون هستش و حدوده ۲۴ میلیون هم هزینه ۲ سال زندگی با یک حساب سر انگشتی بالای ۴۰ میلیون تومان مینیمم هزینه میکنیم.
    حالا در مقابل هلند رو داریم که اکثرا دانشگاه هاش مستر یک ساله دارن مثل انگلستان و مدرک یک سالش کاملا معتبره.هزینه همین مدرک مستر تو هلند میشه نزدیک به ۲۶ - ۲۸ میلیون پس با این حساب کاملا منطقی هستش که کدوم دانشگاه انتخاب میشه
    این هزینه حتی به نوعی از انگلستان هم بیشتر در میاد.
    Some dance to remember, some dance to forget

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نمي دونم چرا سوئد رو دوست دارم.
    ولي نامردن.تا به گوششون رسيد كه من تو فكر سوئد هستم پولي كردن.عجب ادم هاي نامردي هستن اين كله زردها
    برعكس نمي دونم چرا از هلند انقدر بدم مياد.اگه خدا يه روزي پول بهم بده سوئد رو ترجيح ميدن.گرچه دلمو شكوندن
    حالا ايشالا بورساشونو رو مي كنن يه حالي هم به ما ميدن.

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand_a نمایش پست ها
    سلام
    همانطور که میدونید دولت سوئد یه شعار برای این تغییر قانون داده اونم اینه که به دانشگاههای سوئد گفت که بر اساس کیفیت با دانشگاههای اروپا رقابت کنن نه بر اساس مجانی‌ بودن و عدم دریافت شهریه!
    به نظر من وقتی‌ پولی‌ بشه دانشگاههای خوب سوئد همچنان می‌تونن دانشجوهای خوب جذب کنن. مثلا فرض کنید شما دانشگاه delft هلند و دانشگاه junkoping پذیرش بگیرید! خوب اگه جفتش پولی‌ باشه اکثریت دانشگاه delft رو انتخاب می‌کنن. اما اگه دانشگاه chalmers یا kth از سوئد و eindhoven هلند پذیرش بگیرید حالا شاید نتونید راحت بگید هلند. البته اینا فقط مثال بودن و شاید خیلی‌ نشه روش بحث کرد.
    در کلّ به نظر من برای کسی‌ که فاند نمی‌گیره هنوز دانشگاههای خوب سوئد ارزش فکر کردنو داره، چون هم محیط خوبی‌ برای زندگیه‌ هم کیفیت دانشگاهش خوبه و نمی‌شه گفت اصلا نمی ارزه! تازه دانشگاههای خوب سوئد احتمالا می‌تونن از صنعت یا دولت fund جذب کنن و به دانشجوهای خوب فاند بدن که اینم میتونه موثر باشه!
    به نظر من زیاد تو کیفیت تاثیر نخواهد گذاشت. اولا که اینها تا الان خیلی دانشجو می گرفتن؛ مثلا فنلاند در یک رشته داره حدود 14 تا دانشجو می گیره ولی سوئد از 30 تا 60 بستگی به رشته دانشجو داره
    همچنین متقاضی از سوئد و اروپا نیز دارند + اینکه کلی برنامه exchange با سایر دانشگاه ها دارن + کلی هم کشور فقیر هست که اینا بورس ویژه بهشون می دن
    همچنین یکسری هم که قراره بورس تازه اضافه کنن

فقط شاید دانشگاه های کوچیکشون با مشکل روبرو شن
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

به نظر من كه پولي هم كردن زياد كم نمي شن.اين همه خرج استراليا مي كنن .سوئد كه بهتره

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    به نظر من كه پولي هم كردن زياد كم نمي شن.اين همه خرج استراليا مي كنن .سوئد كه بهتره
    تو استرالیا امکان کار کردن دانشجویی برای پوشش دادن هزنیه زندگی هست ولی تو سوئد باید حتما زبان سوئدی بلد باشی واگر نه بیرون دانشگاه کاری براتون نیست
    Some dance to remember, some dance to forget

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

به نظر من هم با این شرایط گرایشها به سمت انگلستان و هلند بیشتر میشه با توجه به اینکه مستر در انگلستان یک سالست و اینطوری که سوئد شهریه گذاشته به نظر میرسه که با همه خرجاش از انگلستان هم میزنه بالا.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)