نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با شهریه تعیین شده برای سوئد این کشور برای تحصیل من

رأی دهندگان
152. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

26 17.11%
  • خیر

126 82.89%
صفحه 4 از 15 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 145

موضوع: بحث و تبادل نظر در خصوص شهریه دانشگاه‌های سوئد

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر در خصوص شهریه دانشگاه‌های سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط vida123 نمایش پست ها
    می شه به من ببگید که بحث پولی شدن دانشگاههای سوئد شامل دانشجوهایی که در سپتامبر 2010 ثبت نام می کنن میشه یا نه؟
    دانشگاه بلیکینگ کارلسکرونا منظورمه؟!
    فکر میکنم بیش از ۱۰۰ بار به این سوال جواب داده شده:
    خیر شامل بچه های امسال نمیشه
    خواهشان قبل ارسال پست جستجو کنید
    Some dance to remember, some dance to forget

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : دانشگاه ها و رشته ها در سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    شرمنده فراز جان اگه جاش اينجا نيست.
    چون اين خبر خوندم شديدا هول شدم.

تحصیلات رایگان به شرط ماندن و کار کردن در سوئد برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا بعد از تصویب دریافت شهریه از دانشجویان!

برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید

www.thelocal.se/28540/20100824/
    نمي دونم درست فهميدم يا نه.واقعا واسه كسي كه بخواد بمونه رايگانه؟؟؟
    البته حالا كه بيشتر فكر مي كنم يه خورده محدوديت داره.اما براي كسي كه بخواد بمونه فكر كنم خوب باشه.
    بديشم اينه كه اگه يكي ارشد بره فكر كنم ديگه بايد براي دكترا دوره امريكا يا جاهاي ديگه رو خط بكشه.
    حالا اينجا بحث خدمت مقدسسسس سسررببازي مطرح ميشه. بعيد مي دونم اجازه چنين خروجي رو بدن
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Senior Member rf.ariyapour آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Saarland University

البته حالا كه بيشتر فكر مي كنم يه خورده محدوديت داره.اما براي كسي كه بخواد بمونه فكر كنم خوب باشه.
    بديشم اينه كه اگه يكي ارشد بره فكر كنم ديگه بايد براي دكترا دوره امريكا يا جاهاي ديگه رو خط بكشه.
    حالا اينجا بحث خدمت مقدسسسس سسررببازي مطرح ميشه. بعيد مي دونم اجازه چنين خروجي رو بدن
    آهان دقیقا من هم میخواستم همین حرف رو بزنم. واسه اونایی که 15 ملیون وثیقه میدن یا سند میزارن تا فعلا واسه خدمت مقدس سربازی یه لایی بکشن، فکر نکنم این یه راه حل باشه. معمولا اونایی که مشکل سربازی ندارن، از شرایط سوئد هم خیلی خوششون میاد، نمیتونن برن جای دیگه .... ممکنه این طرح خوب باشه. البته اگه آخر خبر رو بخونید میفهمید که خودشون هم میدونن که طرح مزخرفی هستش(و نظر شخصی من)
    موفق باشید

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پس ميشه براي دكترا به جاهاي ديگه فكر كرد.اما با دو سال وقفه.در ضمن دو سال سابقه كار داريم ديگه.
    براي اون هايي كه مشكل خدمت دارن فكر كنم بايد نظام وظيفه رو گول بزنيم.
    ميگيم پذيرش داريم.پول رو هم كه به دانشگاه ميديم.حالا اينا كه نمي دونم ما مي خواهيم دو سال اضافه بمونيم.فوقش 15ميليون ميپره.اما مي ارزه.
    راستي يه سوال البته بي ربط به اينجا. اگه نياييم و 15 ميليون رو بگيرن چي ميشه؟ بعدا بياييم دوباره بايد بريم خدمت يا تموم ميشه؟
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه

فکر می کنم باز هم نیازه که در باره ی سوال این تاپیک بیشتر فکر کنیم.طبق قانون جدید که دوستان در اینجا اعلام کردند به تمام دانشجویان از زمان ورودشون به سوئد کمک هزینه تحصیلی معادل حقوقشون اهدا خواهد شد به این شرط که به مدت 2 سال بعد از اتمام تحصیل در سوئد کار کنند.حالا با توجه به این مورد باز هم به نظر شما سوئد ارزش اقدام را ندارد؟
    3 پست قبلی از تاپیک دیگری به اینجا منتقل شده و اظهار نظر درباره همین خبر است
    ویرایش توسط فراز : August 30th, 2010 در ساعت 03:35 PM

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

حالا اينا كه نمي دونم ما مي خواهيم دو سال اضافه بمونيم.فوقش 15ميليون ميپره.اما مي ارزه.
    اگه می ارزه که دیگه لازم نیست دوسال صبر کنید !
    خوب اون 15 میلیونو بدین سوئد که بذارن زود بیاین پول اینجاتونو آزاد کنید

Senior Member rf.ariyapour آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Saarland University

بچه ها آخه یه مقدار جای بحث داره این موضوع. اونی که میخواد دکتراش رو ادامه بده چی؟ حتما باید 2 سال صبر کنه. حالا اگه کار پیدا بشه(اگه چند تا از comment های اول رو بخونید میبینید خیلی ها گفتن کار پیدا کردن مشکله). در ضمن بلا خاره این نظام وظیفه ای ها هم که دیگه اینقدر ... نیستن. بلاخره میفهمن که کسی که واسه 2 سال Master میره سوئد یه 2 سال اصافه هم داره، پس یه بامبول دیگه سر طرف در میارن. خدایی من جزو کسایی هستم که خیلی از پولی شدن سوئد ناراحت شد(با توجه به دانشگاه های خوب و شرایط پذیرش راحت تر) و خیلی خوشحال تر میشم این جریان پولی شدن منتفی بشه.

در جواب M.a.a عزیز:
    اگه می ارزه که دیگه لازم نیست دوسال صبر کنید !
    خوب اون 15 میلیونو بدین سوئد که بذارن زود بیاین پول اینجاتونو آزاد کنید
    ای کاش خرج تحصیل (فقط شهریه) واسه 2 سال 15 ملیون بود. اون طور که یادم میاد واسه Computer Science دانشگاه Uppsala هر سال نزدیک 16 ملیون شهریه دارن(جدا از خرج زندیگ که 9 ملیونی هم باید واسه اون گذاشت کنار).

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

پیش فرض پاسخ : طرح دریافت شهریه از دانشجویان غیر اروپایی در سوئد

پیدا کردن کار تو سوئد هم به این راحتی ها نیست ! مشکل زبان هم باید به این مسئله اضافه کرد.
    ویرایش توسط m.a.a : August 30th, 2010 در ساعت 03:58 PM

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rf.ariyapour نمایش پست ها
    بچه ها آخه یه مقدار جای بحث داره این موضوع. اونی که میخواد دکتراش رو ادامه بده چی؟ حتما باید 2 سال صبر کنه. حالا اگه کار پیدا بشه(اگه چند تا از comment های اول رو بخونید میبینید خیلی ها گفتن کار پیدا کردن مشکله). در ضمن بلا خاره این نظام وظیفه ای ها هم که دیگه اینقدر ... نیستن. بلاخره میفهمن که کسی که واسه 2 سال Master میره سوئد یه 2 سال اصافه هم داره، پس یه بامبول دیگه سر طرف در میارن. خدایی من جزو کسایی هستم که خیلی از پولی شدن سوئد ناراحت شد(با توجه به دانشگاه های خوب و شرایط پذیرش راحت تر) و خیلی خوشحال تر میشم این جریان پولی شدن منتفی بشه.
    من چون رشته ام اقتصاد هستش همیشه از روش هزینه فایده استفاده می کنم:-)
    فرض کنیم ما 18 ماه قرار است بریم سربازی و اگه نریم 15 میلیون پولمون می پره.به عبارتی ماهانه 830 هزار تومان.اگه 2 سال رو به جای سربازی رفتن تو سوئد کار کنیم حقوقمون از 830 هزار تومان بیشتر نیست؟تازه سربازی تو سابقه کار ادم نمی اید(البته وقتی می خوان کلیرت کنند تو سابقه کار می زنن و کلی بابتش به ادم گیر می دن)
    خلاصه از نظر من کارشون کاملا منطقی بوده و اگه کسی می خواد تو سوئد ادامه بده به صرفه هست.مخصوصا که این دو سال فکر کنم توی سال های که برای تبعیت سوئد گرفتن باید اونجا کار کنیم محاسبه می شه:-)
    ویرایش توسط فراز : August 30th, 2010 در ساعت 04:00 PM

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

دوستان در این خبر در مورد اینکه چه مدت بعد از تحصیل باید در سوئد کار کرد اطلاع درستی نداده و از جمله a couple of years استفاده شده متن خبر اینجوریه:
    The main targets of the scheme would be talented young people who want to take two-year Masters’ programmes in natural sciences or technology-related subjects. Under the proposal they would have tuition fees paid and receive living allowances. In return, they would commit to staying in Sweden to work for "a couple of years." If they failed to keep to their end of the bargain, they would be obliged to pay back the money.

اون 2 سالی که دوستان ذکر کردن فقط comment یکی از افرادیه که در مورد این خبر نظر داده !

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)