نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با شهریه تعیین شده برای سوئد این کشور برای تحصیل من

رأی دهندگان
152. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

26 17.11%
  • خیر

126 82.89%
صفحه 6 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 145

موضوع: بحث و تبادل نظر در خصوص شهریه دانشگاه‌های سوئد

Senior Member moeinian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی انرژی دانشگاه Chalmers

پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر در خصوص شهریه دانشگاه‌های سوئد

این طرح فعلا در سطح پیشنهاده. به نظرم نباید حسابی روش باز کرد
    از میان کسانی که برای دعای باران به بیابان می روند تنها کسانی ایمان دارند که با خود چتر همراه دارند.

*هیچ کجای دنیا وطنم ایران نمیشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    يه ايميلي هم به اقاي مهدي پور زدم كه جوابشونو اينجا مي ذارم.براي من كه خيلي خوش حال كننده بود.
    اين سواله من:
    سلام اقاي مهدي پور.
    قضيه اين تحصيل رايگان در صورت موندن چيه؟
    من دانشجوي برق هستم. براي رشته من هم ميشه اين كار رو كرد؟
    يعد از دو سال فوق ميشه سريع دكترا رو شروع كرد و اون 2سال كار رو بعدا براشون انجام داد؟
    اگه بدوني چقدر الان خوشحال شدم.
    و اين هم جواب ايشون:

درود
    شما پس از پایان تحصیلات تان در سوئد باید کار پیدا کنید تا بتوانید ویزای کاری بگیرید.پذیرش در مقطع دکترا کار محسوب می شود چون دارای حقوق ماهانه است ولی جزو مدت اقامت شما برای اقدام برای اقامت دائم محسوب نمی شود.برای اطلاعات بیشتر مطالب بخش مهاجرت به سوئد را در وبلاگ خوب مطالعه کنید.
    موفق باشید
    علی

اين طوري كه من فهميدم اگر بعد از تموم كردن ارشد بلافاصله براي دكترا اقدام كنيم نيازي به انجام 2سال كار نيست و همون 2سال اول ارشد جز سابقه كارتون حساب ميشه.
    اما به درد اقامت نمي خوره متاسفانه.
    اگه درست فهميدهباشم كه عاليه .گرچه براي اقامت كاره سختي رو پيش رو خواهيم داشت به اين ترتيب
    دوست من- حسن جان
    از توجه شما سپاسگزارم ولی در هیچ جای پاسخ من صحبتی از 2 سال کار نشده است و اصولا هیچ خبری بر اساس این مدت صحت ندارد.خبر اعلام شده در مورد کار در سوئد پس از پایان تحصیلات که هنوز در سطح یک پیشنهاد بسیار ابتدایی است(هنوز لایحه نشده است)، مربوط به دانشجویانی می شود که تعهد کنند پس از پایان تحصیلاتشان در سوئد بمانند و کار پیدا کنند تا از این طریق تحصیلاتشان رایگان برایشان تمام شود و مجبور به بازپرداخت هزینه تحصیلشان نشوند.
    طبق قوانین جاری در سوئد،برای اینکه در سوئد بتوانید تقاضای اقامت دائمی کنید باید 4 سال در سوئد کار و زندگی( نه تحصیل) کرده باشید.برای دریافت سیتیزن شیپ(دریافت گذرنامه سوئدی) حداقل این مدت 5 سال تعیین شده است.برای تحصیل در دوره های فوق لیسانس و دکترا (هرچند سال که بطول بیانجامد) مدت تحصیل شما در سوئد جزو مدت اقامت چهار یا پنج سال ذکر شده محسوب نمی شود.اما اگر پس از پایان تحصیلات تان در سوئد کار پیدا کنید و بتوانید ویزای تحصیلی تان را به ویزای کاری تبدیل نمایید، می توانید برای دوسال ویزای کار داشته باشید که پس از پایان 2 سال، برای 2 سال دیگر قابل تمدید است و در پایان 4 سال کار و زندگی در سوئد، زمان اقدام برای اقامت دائم فرا خواهد رسید.
    امیدوارم مطلب را روشن و شفاف منتقل کرده باشم.شاد و موفق باشید
    You were born an original. Don't die as a copy

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

http://www.su.se/english/vice-chance...-1.5018?page=1
    the price for full-time studies in the humanities, social sciences, and law is calculated to be SEK 90,000 per year, whilst the cost of studying subjects with the sciences is calculated to be SEK 140,000.

شهریه پیشنهادی برای تحصیل در رشته های حقوق؛ علوم اجتماعی و انسانی سالی 90000 کرون و برای رشته های علوم سالی 140.000 کرون در سال برای تحصیل تمام وقت در دانشگاه استکهلم است.
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Junior Member

دوستان سلام
    من یچی بگم
    ما یه فامیل داریم تو سوئد میگه تو انتخاباتی که در راهه اگه حزب حاکم رای بیاره دانشگاها 100% پولی میشه
    اگه حزب رقیب رای بیاره پولی نمیشه

Senior Member moeinian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی انرژی دانشگاه Chalmers

به نظر من که باید بحث پولی شدن دانشگاهها رو صد در صد در نظر گرفت. اینجا ایران نیست که شب بخوابن صبح بیدار بشن تصمیم بگیرن.

بازم ما که از خدامونه مجانی شه. ولی بهتره دنبال آپشن های بهتری بگردید
    از میان کسانی که برای دعای باران به بیابان می روند تنها کسانی ایمان دارند که با خود چتر همراه دارند.

*هیچ کجای دنیا وطنم ایران نمیشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط moeinian نمایش پست ها
    به نظر من که باید بحث پولی شدن دانشگاهها رو صد در صد در نظر گرفت. اینجا ایران نیست که شب بخوابن صبح بیدار بشن تصمیم بگیرن.

بازم ما که از خدامونه مجانی شه. ولی بهتره دنبال آپشن های بهتری بگردید
    این یعنی چی؟ یعنی هنوز بعضی ها بر این باورند که دانشکاههای سوئد رایگان خواهند بود؟
    [color=Blue]جاهلان را همه شربت ز گلاب و قند است قوته دانا همه از خون جگر ميبينم[color/]

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

به نظر منم پولی شدن دانشگاه های سوئد رو قطعی بدونین و وقت خودتونو تلف نکنین...
    هنوز هم آپشن های زیادی برای تحصیلات رایگان وجود داره...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Junior Member

اولا که دانشگاهها پولی شده اند و شکی در آن نکنید و امیدی به رایگان شدنشان نداشته باشید.
    من در مورد نحوه دادن بورس یا کمک هزینه به داوطلبان آینده سئوال کردم. آخرین چیزی که گفته شد : هنوز طرح خاصی نداریم. شاید برای تعدادی حدود 15% دانشجویان خارجی فعلی کمک هزینه بتوان پرداخت کرد. البته کمک هزینه برای کشورهایی در نظر گرفته میشود که سوئد در حال حاضر به آنها کمک میکند مانند پاکستان. و یا کشورهایی که با آنها قرارداد مبادله دانشجو دارند (که ایران در این مورد کلا 0درصد)

بنا براین باید تا تابستان آینده صبر کنیم. به نظر من با این قیمتها سوئد واقعا برای درس خواندن خیلی گران است. و در رده قیمتی انگلیس قرار گرفته. روی آلمان و هلند و فنلاند کار کردن بهتر است. در نظر هم بگیرید که نروژ هم هزینه زندگی بالاست چرا که مالیاتها بر در آمد در غالب خرید روزمرده از مردم دریافت میشود که برای دانشجوی بدون درآمد بسیار گران تمام میشود. به عبارتی اگر پول دارید و جایی مثل کانادا قبول شدید (البته در جای خوش آب و هوا) آنجا بهتر است.

در مورد خالی شدن کلاسها هم نگران نباشید از کشور دوست و همسایه هستند که کلاسها را پرکنند

کلاسها خالی نمیشه. چون پولی شدن فقط برای غیر اتحادیه هاست. خدا بذاره یونان و مجارستان و ... که دانشگاه هاشون رو شرکتهای ایرانی پر می کنند از دانشجوهای ایرانی و خودشون تشریف می برند سوئد تحصیل رایگان!

http://www.stockholmian.com/news/per...08_encrypt.htm

آخرین ترم تحصیلی رایگان و هجوم 22080 دانشجوی خارجی به سوئد
    استکهلمیان – ترم بهار سال 2011 قانونا آخرین ترم تحصیلی خواهد بود که دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا قادر به تحصیل رایگان در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سوئد خواهند بود. اما از آنجایی که تهیه مقدمات تحصیل و اخذ پذیرش حدود یک سال بطول می انجامد ترم پاییز سال 2010 (ترم جاری) عملا آخرین ترمی است که دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا (از جمله ایران) امکان شروع تحصیلات بصورت رایگان در سوئد را خواهند داشت.

تعداد تقاضاهای ارسال شده از سوی دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا که جهت تحصیل در ترم پاییز امسال به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سوئد ارسال شده در مقایسه با همین زمان در سال گذشته (2009) دو برابر شده است. در ترم پاییز سال 2009 تعداد 10180 متقاضی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا تقاضای خود را جهت تحصیل در سوئد تسلیم کرده اند. این تعداد در ترم پاییز 2010 و آخرین ترم پاییزی رایگان به 22080 تقاضا افزایش یافته است.

بنا بر آماراستخراج شده در ترم پاییز سال 2010 تعداد 837 دانشجوی میهمان ایرانی جهت ادامه تحصیل به سوئد آمده اند. اما اگر تصور می کنید که دانشجویان ایرانی صدر نشین این جدول هستند سخت در اشتباه خواهید بود.

صدرنشینان این جدول که اکثرا از کشورهای فقیر جهان بشمار می روند دانشجویان کشور پاکستان هستند که با تعداد 8771 دانشجو بیشتری تعداد دانشجویان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا را تشکیل می دهند که جهت تحصیل در ترم پاییز 2010 به سوئد آمده اند. پس از آن کشورهای نیجریه با 8228 دانشجو, بنگلادش با 1736 دانشجو, اتیوپی با 1668 دانشجو و ایران با 837 دانشجو اتباع دیگر کشورهایی هستند که دانشجویانشان بواسطه آخرین شانس استفاده از تحصیلات رایگان در ترم پاییز 2010 بسوی سوئد هجوم آورده اند.

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا از ترم پاییز سال 2010 نه تنها با توجه به رشته مورد علاقه خود مجبور به پرداخت شهریه ای مابین حدود 80 تا 200 هزار کرون برای هر سال تحصیلی خواهند بود, بلکه جهت تسلیم تقاضای خود نیز مجبور به پرداخت 900 کرون هزینه خواهند شد.

شهریه ای نمودن دانشگاه های سوئد که عملا به معنی جلوگیری از تامین هزینه تحصیل دانشجویان غیر اروپایی با پول مالیات دهندگان سوئدی بوده از حمایتی گسترده در نزد اکثریت احزاب سیاسی سوئد و شهروندان این کشور برخوردار بوده است.

مخارج تحصیل رایگان دانشجویان خارجی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سوئد سالانه نیم میلیارد کرون هزینه بر دست مالیات دهندگان سوئدی گذاشته است.
    [color=Blue]جاهلان را همه شربت ز گلاب و قند است قوته دانا همه از خون جگر ميبينم[color/]

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)