نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با شهریه تعیین شده برای سوئد این کشور برای تحصیل من

رأی دهندگان
152. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

26 17.11%
  • خیر

126 82.89%
صفحه 9 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 145

موضوع: بحث و تبادل نظر در خصوص شهریه دانشگاه‌های سوئد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر در خصوص شهریه دانشگاه‌های سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط aabtin007 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    راستش من درست نفهمیدم این قضیه ی شهریه شدن به دکترا هم مربوط میشه؟ یعنی دانشخوهای دکترا اونجا کمک هزینه ای نمی گیرن؟
    خیر، دکترا همانند قبل رایگان بوده و کمک هزینه نیز به آن تعلق می گیرد (به سایت studera.nu مراجعه کنید)

Member alireza83 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ریاضی کاربردی آزاد تهران مرکز

شهریه ریاضیات مالی(ارشد) در دانشگاههای سوئد: 280000 کرون (نزدیک به 42 میلیون) منبع: studera
    شهریه مهندسی مالی(ارشد) دانشگاه Reading انگلستان: 17000 پاوند (نزدیک به 28 میلیون) منبع
    توجه کنید که انگلستان یکی از مهمترین مراکز مالی دنیاست(شایدم مهمترین). فکر نمی کنم اصلا جای بحثی باشه. البته این نظر منه.

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

دوستان، دانشگاه لوند برای دانشجویانی که باید شهریه بپردازند اسکالرشیب گذاشته:
    http://www.lunduniversity.lu.se/o.o.i.s/24968
    این هم لیست رشته های این دانشگاه:
    http://www.lunduniversity.lu.se/o.o....25&func=master
    لطفا اگر از دانشگاه های دیگه هم مانند این، چنین خبری دارید در اختیار دوستان هم قرار بدین.

<< Everything is okay in the end
    , If it's not okay, then it's not the end >>

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط m.a.a نمایش پست ها
    دوستان، دانشگاه لوند برای دانشجویانی که باید شهریه بپردازند اسکالرشیب گذاشته:
    http://www.lunduniversity.lu.se/o.o.i.s/24968
    این هم لیست رشته های این دانشگاه:
    http://www.lunduniversity.lu.se/o.o....25&func=master
    لطفا اگر از دانشگاه های دیگه هم مانند این، چنین خبری دارید در اختیار دوستان هم قرار بدین.

دانشگاه KTh هم داره که در پست مربوط لینک را قرار دادم:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post357060
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر

سلام
    خوب این همه بحث شد اما من هنوز متوجه نشدم که آخر ارزش داره یا نه سوئد رو انتخاب کنیم؟؟
    مسئله شهریه یه بحث هستش اما آب و هوا، شرایط موندن و کار و سطح رفاه و هزینه، سطح دانشگاه ها و همچنین یه رشته خاص (که مشخصا درباره کامپیوتر که رشته خودمه می گم) یه بحث دیگه است.
    منظورم اینه که کامل بحث بشه. اینکه چون ما دوست داشتیم که پولی نشه و حالا چون شده پس چه کشور بدی ؟؟ یعنی تنها انتخاب سوئد به خاطر شهریه نداشتن بود یعنی اگه گواتمالا هم مجانی باشه باید رفت ؟؟
    ممنون می شم یه مقدار بیشتر و عمقی تر بحث بشه یا یه گزینه جایگزین منطقی معرفی بشه .
    باتشکر

Junior Member

شهریه دانشگاه ها رو باید یکجا ریخت به حساب ؟ یا اینکه هر ترم مقداری میگیرن ؟

سلام دوست عزیز

من فکر می کنم بحث های خوبی در این مورد توی فاریوم شده ... ولی من جمع بندی خودمو میگم شاید به دردتون بخوره

ببینید سوئد از لحاظ سطح رفاه و امکانات زندگی و آسایش و آرامشی که در زندگی به شما میده یکی از بی نظیر ترین هاست ... مخصوصا اگه توی استکهلم باشید کاملا احساس می کنید که همه چی جای خودش هست و انگار یکی قبل از شما به تک تک مشکلاتی که ممکنه براتون پیش بیاد فکر کرده و اونا رو حل کرده (به عنوان یه شهروند)

ضمنا اینجا سیستم کاملا انعطاف پذیری داره و همه قوانین و مقررات در جهت حل مشکلات مردمه نه چیز دیگه (اینا یه کم شکل شعار به نظر میاد ولی واقعا شعار نیست)

از لحاظ آب و هوا اصلا اون چیزی که قبل از اومدن به اینجا من توی ذهنم ساخته بودم درست نبود ... هوای اینجا سرد هست ولی نه سرمایی که نشه تحمل کرد ... مثلا شهرهای کوهستانی ایران خیلی سرد تر از شهری مثل استکهلم هستند ... نهایت ۲ تا ۳ هفته امسال خیلی سرد شد ... ولی خب مدت زیادی زمستونه ... اینو باید قبول کنین ... یعنی مدت زیادی هوا سرده ولی سرماش قابل تحمله

در مورد کار بستگی داره با کجا بخواهید مقایسه کنید و چطور بخواهید مقایسه کنید

اولین مورد واسه پیدا کردن کار توی هر کشوری دونستن زبان اون کشوره (که متاسفانه زبان کار توی سوئد انگلیسی نیست و سوئدیه) اگه زبانشون رو بلد باشی شانس پیدا کردن کار (به نظر من) در سوئد نسبت به خیلی کشور های دیگه بالاتر هست ... شما اینجا با ۱۰ میلیون نفر رقابت می کنید ... اونم توی کشوری که زیر ساخت های قوی داره و صنعت و اقتصادش پیش رو هست ... ولی در کشور هایی مثل انگلیس و US و ... با یه جمعیت زیادی رقابت می کنید ...

با زبان انگلیسی کار پیدا کردن یه کم مشکله (بیشتر از یه کم) ولی من کسایی رو میشناسم که با زبان انگلیسی هم کار پیدا کردن ... رشته به رشته هم این مساله فرق می کنه

شرایط موندن اینجا بستگی زیادی به کار پیدا کردن شما داره ... سال های اقامت شما توی سوئد به عنوان دانشجو جزء سال های مورد نیاز برای PR حساب نمیشه (متاسفانه)

رشته من کامپیوتر نیست ولی فکر می کنم دوستان بتونن در مورد سطح دانشگاه ها برای این رشته توضیح بدن ... ولی در کل دانشگاه های سوئد مقبولیت زیادی دارن توی دنیا ... سطح کارهای تحقیقاتی هم که اینجا میشه بالاست

حالا بعد از همه این بحث ها می رسیم به بحث شهریه ... این که پولی شده معنیش این نیست که سوئد کشور بدیه ... معنیش اینه که واسه ادامه تحصیل امتیازش بین دانشجویان کشورهایی مثل ایران کم شده ... چون عدم وجود شهریه یکی از معیارهای مثبت انتخاب سوئد واسه تحصیل بوده

با توجه به این که اینجا پیدا کردن کار پاره وقت بدون دونستن زبان سوئدی کار آسونی نیست پس وقتی تحصیل رایگان رو حذف می کنیم یکی از امتیاز های مثبت رو از دست میدیم ...

واقعا من یا هیچ کس دیگه ای نمیتونه به جای شما جمع بنده کنه و بگه بیاید یا نیاید ... تصمیم آخر با خودتونه ... شهریه ها و هزینه زندگی و همه مسايل برای تمام کشورها کاملا مشخص هست (حداقل توی همین فاریوم برای بیشتر کشور ها بچه ها آمار های واقعی ارائه دادن)

در آخر تصمیم با خودتونه که با مقایسه خوب و بد های هر کشور تصمیم بگیرید ... ولی اگه من الان می خواستم تصمیم بگیرم سعی می کردم به کشوری فکر کنم که اگر حتی هزینه تحصیل و زندگی بالایی داره ... امکان تامین این هزینه رو با کار پاره وقت داره ... توی سوئد یکی از چیزای دست و پا گیر واسه پول در آوردن زبان سوئدیه ... پس این فاکتور رو هم در نظر داشته باشید

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Amiram نمایش پست ها
    سلام
    خوب این همه بحث شد اما من هنوز متوجه نشدم که آخر ارزش داره یا نه سوئد رو انتخاب کنیم؟؟
    مسئله شهریه یه بحث هستش اما آب و هوا، شرایط موندن و کار و سطح رفاه و هزینه، سطح دانشگاه ها و همچنین یه رشته خاص (که مشخصا درباره کامپیوتر که رشته خودمه می گم) یه بحث دیگه است.
    منظورم اینه که کامل بحث بشه. اینکه چون ما دوست داشتیم که پولی نشه و حالا چون شده پس چه کشور بدی ؟؟ یعنی تنها انتخاب سوئد به خاطر شهریه نداشتن بود یعنی اگه گواتمالا هم مجانی باشه باید رفت ؟؟
    ممنون می شم یه مقدار بیشتر و عمقی تر بحث بشه یا یه گزینه جایگزین منطقی معرفی بشه .
    باتشکر

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_oo_oo نمایش پست ها
    ... مخصوصا اگه توی استکهلم باشید کاملا احساس می کنید که همه چی جای خودش هست و انگار یکی قبل از شما به تک تک مشکلاتی که ممکنه براتون پیش بیاد فکر کرده و اونا رو حل کرده (به عنوان یه شهروند)
    ...
    فقط این قسمتش رو خواستم تصحیح کنم:
    اگر دانشجوی KTH باشید که به احتمال قوی خوابگاه بهتون برسه و مشکلی برای سال اول نداشته باشید؛ اما اگر دانشجوی دانشگاه استکهلم باشید ؛ مشکل خانه خواهید داشت و واقعا دردسر زا است.

این تنها موردی است که سر جایش نبود

در زمینه کار کامپیوتر نیز؛ اگر برنامه نویس باشید یا سایر تخصص هایی که نیاز زیادی به صحبت با مردم و بخصوص مشتری نداره؛ احتمال کار پیدا کردن تون بیشتر می شه ولی اگر تحلیل گر یا طراح سیستم و یا تخصص هایی که نیاز به صحبت با مشتری رو داره ؛ می خونید؛ احتمال کار پیدا کردن خیلی پایین هست چون در این زمینه انتظار دارند مثل یک سوئدی صحببت ببکنید که انتظار به حقی هم هست
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

کاملا درسته tornado جان ... مرسی برای تذکر ... مشکل خونه اذیت می کنه یه کم ... البته از امسال که شهریه میگیرن احتمالا (هیچ کس مطمئن نیست) مساله خونه دانشجویی تا حدودی کمتر میشه ... چون به هر حال ورودی دانشجوی international تا حدودی کمتر میشه

البته من یه جایی داشتم می خوندم (فکر کنم سایت kth بود ) که کسانی که به عنوان paid student میان از سال ۲۰۱۱ دانشگاه kth برای تمام مدت تحصیلشون accomodation رو براشون تضمین می کنه ... و این یه خبر خوب میتونه باشه واسه کسایی که سوئد رو در نظر دارن

نقل قول نوشته اصلی توسط tornado نمایش پست ها
    فقط این قسمتش رو خواستم تصحیح کنم:
    اگر دانشجوی KTH باشید که به احتمال قوی خوابگاه بهتون برسه و مشکلی برای سال اول نداشته باشید؛ اما اگر دانشجوی دانشگاه استکهلم باشید ؛ مشکل خانه خواهید داشت و واقعا دردسر زا است.

این تنها موردی است که سر جایش نبود

در زمینه کار کامپیوتر نیز؛ اگر برنامه نویس باشید یا سایر تخصص هایی که نیاز زیادی به صحبت با مردم و بخصوص مشتری نداره؛ احتمال کار پیدا کردن تون بیشتر می شه ولی اگر تحلیل گر یا طراح سیستم و یا تخصص هایی که نیاز به صحبت با مشتری رو داره ؛ می خونید؛ احتمال کار پیدا کردن خیلی پایین هست چون در این زمینه انتظار دارند مثل یک سوئدی صحببت ببکنید که انتظار به حقی هم هست

لینکی که بهش اشاره کردم اینه: http://www.kth.se/en/studies/program...dation?l=en_UK

KTH Accommodation will help tuition paying Master’s students, Master's students holding a scholarship and Erasmus Mundus students to find an accommodation during their studies at KTH.

Tutition paying students can rent from KTH Accommodation for 2 years.

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)