صفحه 17 از 20 نخستنخست ... 7891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 193

موضوع: هزینهٔ زندگی‌ در نروژ

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Networks, University of Applied Science and Technology

پیش فرض پاسخ : هزینهٔ زندگی‌ در نروژ

سلام.
    دوستان، در حال حاضر هزینه های زندگی در نروز (مثلا تروندهایم) برای یک فرد مجرد حدودا چقدره؟ مینیمم و ماکزیمم یک زندگی دانشجویی.. گفته میشه حدود 1000 دلار در ماه، درسته؟ طی دو سال فوق لیسانس، میشه به پیدا کردن کار امیدوار بود؟ ممنون.

Junior Member

سلام.
    دوستان، در حال حاضر هزینه های زندگی در نروز (مثلا تروندهایم) برای یک فرد مجرد حدودا چقدره؟ مینیمم و ماکزیمم یک زندگی دانشجویی.. گفته میشه حدود 1000 دلار در ماه، درسته؟ طی دو سال فوق لیسانس، میشه به پیدا کردن کار امیدوار بود؟ ممنون.
    فکر می‌کنم اگه سری به studyinnorway بزنید جواب خیلی از سوالاتون رو بگیرین. اگه گوگل کنید خیلی راحت گیرش میارین. موفق باشین.

Junior Member

عرض سلام

بنده هدف اصلیم مهاجرت هست ولی مثل اینکه تنها راه رسیدن به نروژ از طریق تحصیل هست (لطفا اصلاح کنید اگر اشتباه میگم)
    من مکانیک خوندم و سابقه 4 ساله تو صنعت نفت دارم و علاقه زیادی به offshore industry و کلا موارد مرتبط با صنعت نفت و گاز دارم.
    متاهل هستم
    خواهش میکنم بفرمایین دنبال چه دسته موسسات و یا دانشگاهی باشم که اولا هزینه بالایی نداشته باشم به جز خرج زندگی (البته متوجه شدم دانشگاهها free هستن) ثانیا امکان پذیرش وجود داشته باشه و همچنین تا حدی معتبر باشه که بتونم جذب کار بشم.

امکان کار حین تحصیل وجود داره یا خیر؟ (فقط خودم برنامه ادامه تحصیل دارم)
    چقدر طول میکشه زبان نروژی تا حداقل نیاز اوکی بشم؟ (خودم IELTS 7 دارم و همسرم فرانسوی)
    فکر میکنین تا کی هزینه های زندگی از پس اندازمون باید پرداخت بشه؟ (ببخشید که کلیشه ای و کلی هست)

خیلی ممنون از وقتی که میزارین

سلام، در حال حاضر هزینه زندگی در نروژ چقدر هست ؟؟ هزینه اجاره و خرید مسکن به چه صورتی هست ؟؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    finance, BI Norwegian Business School

نقل قول نوشته اصلی توسط elhameli نمایش پست ها
    سلام، در حال حاضر هزینه زندگی در نروژ چقدر هست ؟؟ هزینه اجاره و خرید مسکن به چه صورتی هست ؟؟
    ممنون

سلام
    هزینه ی زندگی دانشجویی معمولی، خالص از مسافرتو سایر اقلام، 6500-7000 کرون میشه
    بستگی داره که کجا بخواید زندگی کنید، اگر خوابگاه دانشجویی بخواید بگیرید deposit تقریبا بین 6000 کرون تا 8000 و 10000 کرون هست تو اسلو اجارش هم از 3200 کرون هست تا... بستگی داره با چند نفر زندگی کنید و کجا و...، اجاره ی آپارتمان هم قیمتاش فرق داره ولی مثلا اگر یه آپارتمان دوخوابه بگیرید نزدیک دانشگاه اسلو تقریبا ماهی 17000 کرون اجارش هست و deposit هم قطعا بالاست... البته میتونید آپارتمان چند نفره هم با چندنفر دیگه بگیرید...
    خریدم رو چند میلیون کرون حساب کنید... از یک و نیم، دو به بالا... از قیمتای دقیق خرید خبر ندارم ولی چندتایی که از دوستام شنیدم خریدم دو و نیم میلیون، سه میلیون و... بوده

نقل قول نوشته اصلی توسط mahDie123 نمایش پست ها
    سلام
    هزینه ی زندگی دانشجویی معمولی، خالص از مسافرتو سایر اقلام، 6500-7000 کرون میشه
    بستگی داره که کجا بخواید زندگی کنید، اگر خوابگاه دانشجویی بخواید بگیرید deposit تقریبا بین 6000 کرون تا 8000 و 10000 کرون هست تو اسلو اجارش هم از 3200 کرون هست تا... بستگی داره با چند نفر زندگی کنید و کجا و...، اجاره ی آپارتمان هم قیمتاش فرق داره ولی مثلا اگر یه آپارتمان دوخوابه بگیرید نزدیک دانشگاه اسلو تقریبا ماهی 17000 کرون اجارش هست و deposit هم قطعا بالاست... البته میتونید آپارتمان چند نفره هم با چندنفر دیگه بگیرید...
    خریدم رو چند میلیون کرون حساب کنید... از یک و نیم، دو به بالا... از قیمتای دقیق خرید خبر ندارم ولی چندتایی که از دوستام شنیدم خریدم دو و نیم میلیون، سه میلیون و... بوده
    ممنونم، فقط چند تا سوال دیگه هم داشتم،

از دانشگاه های نروژ امکان دریافت فاند هست ؟؟ دانشگاه های نروژ برای دانشجویان خارجی آیا هزینه ای دریافت می کنند ؟؟ آیا دانشگاه به زبان نروژی تدریس می شود ؟

از نظر وضعیت اشتغال، رشته کامپیوتر و رشته های پزشکی عمومی و تخصصی، به چه صورتی هست، شما اطلاعی دارید ؟؟

وضعیت اقتصادی در نروژ در حال حاضر به چه صورتی هست ؟؟ امکان ماندن و زندگی کردن امیدوار کننده هست یا بیکاری زیاد هست ؟؟ ( با توجه به هزینه های بالای زندگی )

Junior Member

سلام به دوستان من سوالم رو تو تاپیک مربوط پرسیدم ولی اونجا دو سه ساله داره خاک میخوره متاسفانه
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    من توی یه دوراهی بین کانادا و نروژ برای ارشد تو رشته ی مارکتینگ یا بیزینس موندم، از لحاظ تامین هزینه مشگلی ندارم و برای دو سال تا 200 تومن میتنونم جور کنم
    کانادا دو سال با شهریه دانشگاه تقریبا 160 تومن میشه و نروژ با اینکه رایگانه با توجه به صحبتای دوستان در این تاپیک دو سال 100 تومن آب میخوره
    نظر شما کدوم کشوره
    ممنون میشم خوبیا و بدیای نروژو بگید و راهنماییم کنید
    برای من مهم اینه که در آینده بتونم زندگی راحتی رو داشته باشم، آدم احتماعی ای هستم و شنیدم مردم اسکاندیناوی فوق العاده سردن و اضن ارتباط برقرار نمیکنن
    ویرایش توسط kasragtr : January 24th, 2017 در ساعت 09:01 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط kasragtr نمایش پست ها
    سلام به دوستان من سوال اولم رو تو تاپیک مربوط پرسیدم ولی اونجا دو سه ساله داره خاک میخوره متاسفانه
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    من توی یه دوراهی بین کانادا و نروژ برای ارشد تو رشته ی مارکتینگ یا بیزینس موندم، از لحاظ تامین هزینه مشگلی ندارم و برای دو سال تا 200 تومن میتنونم جور کنم
    کانادا دو سال با شهریه دانشگاه تقریبا 160 تومن میشه و نروژ با اینکه رایگانه با توجه به صحبتای دوستان در این تاپیک دو سال 100 تومن آب میخوره
    نظر شما کدوم کشوره
    ممنون میشم خوبیا و بدیای نروژو بگید و راهنماییم کنید
    برای من مهم اینه که در آینده بتونم زندگی راحتی رو داشته باشم، آدم احتماعی ای هستم و شنیدم مردم اسکاندیناوی فوق العاده سردن و اضن ارتباط برقرار نمیکنن
    من با افرادی که مدت زیادی در کانادا و نروژ زندگی می کردند، صحبت کردم. خودم با اینکه فرد زیاد اجتماعی نیستم ولی معاشرت با افراد اجتماعی رو دوست دارم.

واقعیتی که دیدم خیلی جالب نبود، افرادی که نروژ مدت زیادی زندگی می کنند مثلا 8 تا 10 سال، واقعا افراد سردی هستند، مثل چوب خشک هستند !! من به شخصه که حالم بد شد !! نه خنده ای نه عاطفه ای ! احساس افسردگی به آدم دست میده !!

افرادی که در کانادا هستند هزار مرتبه از نروژی ها بهتر هستند...... البته کانادا استان های مختلف متفاوت هست، ولی باز از نروژ بهتر هست.

از طرفی نروژ بعد از 8 سال امکان دریافت سی تی زن شدن رو دارید ولی کانادا بعد از 4 سال !

نروژ برای زندگی دانشجویی موقتی مثلا دو سال خوب هست، بخاطر رایگان بودن دانشگاه ها، ولی برای زندگی معمول، اصلا جای خوبی نیست .

جدای از هزینه دانشگاه ها، هزینه زندگی در کانادا ارزان تر از هزینه زندگی در نروژ هست. نروژ جزو کشورهای گران محسوب میشه.

Junior Member

ممنون از پاسختون
    در مورد بازار کار رشته های مدیریتی مثل مارکتینگ یا بیزینس هم اطلاعی دارید ؟ شنیدم اقتصادش رو نفت میچرخه و رای مهندسا خوب کار گیر میاد
    یا اصن اینکه ادم بخواد یه کسب و کاریو راه بندازه چقدر به ادم کمک میکن ؟
    نروژ جزو کشورهایی که از کارافرینی حمایت میکنن هست ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط kasragtr نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    در مورد بازار کار رشته های مدیریتی مثل مارکتینگ یا بیزینس هم اطلاعی دارید ؟ شنیدم اقتصادش رو نفت میچرخه و رای مهندسا خوب کار گیر میاد
    یا اصن اینکه ادم بخواد یه کسب و کاریو راه بندازه چقدر به ادم کمک میکن ؟
    نروژ جزو کشورهایی که از کارافرینی حمایت میکنن هست ؟
    راستش در این مورد اطلاعی ندارم،در مورد کار کردن در نروژ، حتما باید زبان نروژی رو مسلط باشید والا امکان دریافت کار خیلی کم هست، رشته خودم مهندسی هست ولی شنیدم در نروژ برای مهندس ها کار خوب هست، ولی دقیقش رو نمیدونم. به نظرم از افراد هم رشته ای خودتون بپرسید، خیلی بهتر بتونن راهنمایی کنن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)