صفحه 18 از 20 نخستنخست ... 891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 193

موضوع: هزینهٔ زندگی‌ در نروژ

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس روانشناسی بالینی

پیش فرض پاسخ : هزینهٔ زندگی‌ در نروژ

معمولا دانشگاه های نروژ هزینه ای به عنوان شهریه دریافت نمی کنند و این مساله در مورد تمامی مقاطع صدق می کند. هر چند دانشجویان هر ترم حدود 600-300 کرون نروژ واریز خواهند کرد. برای گرفتن آزمون این مبلغ بصورت کامل دریافت خواهد شد. این مبلغ همچنین به عنوان کمک هزینه برای خدمات رفاهی دانشجوی محلی محسوب می شود که این خدمات شامل خدمات بهداشتی و مشاوره ، تسهیلات ورزشی و فعالیت های فرهنگی می باشد.این پرداخت هر ترم که در بالا ذکر شد همچنین برای صدور کارت رسمی دانشجویی جهت استفاده از حمل و نقل عمومی و تخفیف در بلیط در مراسم فرهنگی نیز می باشد. موسسات خصوصی برای تمامی برنامه ها و دروس شهریه دریافت می کند ولی این مبلغ در مقابل کشورهای دیگر دیگر ناچیز و قابل مقایسه نیست. همچنین دانشجویان بین المللی مبلغ بالاتری به عنوان شهریه نسبت به دانشجویان نروژی پرداخت نمیکنند.

Junior Member bahador99 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD candidate at Norwegian University of Science and Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط elhameli نمایش پست ها
    ممنونم، فقط چند تا سوال دیگه هم داشتم،

از دانشگاه های نروژ امکان دریافت فاند هست ؟؟ دانشگاه های نروژ برای دانشجویان خارجی آیا هزینه ای دریافت می کنند ؟؟ آیا دانشگاه به زبان نروژی تدریس می شود ؟

از نظر وضعیت اشتغال، رشته کامپیوتر و رشته های پزشکی عمومی و تخصصی، به چه صورتی هست، شما اطلاعی دارید ؟؟

وضعیت اقتصادی در نروژ در حال حاضر به چه صورتی هست ؟؟ امکان ماندن و زندگی کردن امیدوار کننده هست یا بیکاری زیاد هست ؟؟ ( با توجه به هزینه های بالای زندگی )
    سلام
    در سیستم نروژ بحث فاند مطرح نمی شه. چون تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رایگان هست (چه برای نروژی ها و چه غیر نروژی ها)، و در مقطع دکترا کار محسوب میشه و شما حقوق دریافت می کنی. رشته هایی که دانشجویان غیرنروژی میتونن براشون اپلای کنن همه به زبان انگلیسی تدریس میشه. از لحاظ اشتغال الان رشته های کامپیوتر و رباتیک و ... رو بورسن. اما برای رشته های تجربی مثل پزشکی و نوروساینس و ... کار سخت تر پیدا میشه. وضعیت اقتصادی نروژ الان به دلیل بحران صنعت نفت یه مقدار نا به سامان هست، اما از چند ماه قبل آرام آرام رو به بهبودی گذاشته. با این حال نرخ بیکاری نسبت به دو سال گذشته خیلی بیشتر شده (به دلیل اخراج های فراوان در شرکت های نفتی). اما این شرایط معمولا دوره ای هست و بعد از یک دوره ی بد اقتصادی، شاهد بهتر شدن اوضاع خواهیم بود.

Junior Member

دوستان یه سوالی واسم پیش اومده.

مبلغ 103000 کرون که دانشگاه از ما میخواد که در حساب بانکی دیپازیت کنیم (برای نشون دادن توانایی پرداخت هزینه زندگی)
    آیا این مبلغ باید توی حساب دست نخورده ثابت بمونه، یا اینکه ما در طول سال تحصیلی می تونیم برای خرج زندگی از این مقدار استفاده کنیم؟
    منظورم اینه که آیا باید کلا از این مقدار برای هزینه هامون صرف نظر کنیم و فقط دیپازیت بشه و دست نخورده بمونه؟

ممنون

Junior Member bahador99 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD candidate at Norwegian University of Science and Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط Barkeep نمایش پست ها
    دوستان یه سوالی واسم پیش اومده.

مبلغ 103000 کرون که دانشگاه از ما میخواد که در حساب بانکی دیپازیت کنیم (برای نشون دادن توانایی پرداخت هزینه زندگی)
    آیا این مبلغ باید توی حساب دست نخورده ثابت بمونه، یا اینکه ما در طول سال تحصیلی می تونیم برای خرج زندگی از این مقدار استفاده کنیم؟
    منظورم اینه که آیا باید کلا از این مقدار برای هزینه هامون صرف نظر کنیم و فقط دیپازیت بشه و دست نخورده بمونه؟

ممنون
    سلام
    شما در طول سال تحصیلی میتونید برای مخارج زندگی از این پول استفاده کنید. اما در ابتدای هر سال باید همین مقدار پول تو حساب شما باشه (در واقع یه جور گواهیه که شما هزینه ی زندگی یک سالت رو توی حسابت داری).

Junior Member

سلام
    دانشگاه یک خوابگاه برام تو Moholt Student Village درنظر گرفته با قیمت ماهیانه 3250 کرون. دوستانی که الان تروندهایم تشریف دارند خواستم بپرسم این قیمت چطوره؟ البته اگه افر اینو رد کنم دیگه بحث خونه کاملا با خودم میشه و هیچ کمکی دریافت نمیتونم بکنم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iSaeed نمایش پست ها
    سلام
    دانشگاه یک خوابگاه برام تو Moholt Student Village درنظر گرفته با قیمت ماهیانه 3250 کرون. دوستانی که الان تروندهایم تشریف دارند خواستم بپرسم این قیمت چطوره؟ البته اگه افر اینو رد کنم دیگه بحث خونه کاملا با خودم میشه و هیچ کمکی دریافت نمیتونم بکنم.
    موهولت بزرگترین خوابگاه NTNU و به دو تا دانشکده اصلیش هم نزدیکه، تقریبا میشه گفت شما با این قیمت نمیتونید معادل اتاقی که تو خوابگاه بهتون میدن، اتاقی رو پیدا کنید. مگر اینکه مشکلی از بابت هزینه کردن بیشتر نداشته باشین.

Junior Member

با سلام
    مطالب در تایپیک اقامت بعد از اتمام تحصیلات در نروژ خیلی قدیمی هست و اصلا حدود یک سال هست مطلبی به روز نشده و از انجایی که قوانین تغییر میکنه ممنون میشم دوستانی که اقامت گرفتن از طریق تحصیل بعد دکتری جواب بدن

من میخواستم در مقطع دکتری برای نروژ اقدام کنم البته (به صورت full fund) و از طرفی هدف اصلی من اقامت بعد از تحصیل در کشور نروژ هست.

-1میخواستم بدونم بعد از تحصیلم، کشور نروژ چه فرآیندی رو پیش روی من قرار میدهد برای اقدام کردن اقامت دائم؟ آیا تحصیلم به عنوان کار محسوب میشه و یا اینکه بستگی به پوزیشن پی اچ دی م داره؟ در طول تحصیل یا بعد از تحصیل باید اقدام کنم؟

2 - گویا خوابگاه ش هزینه داره/ ایا در این صورت پولی میمونه؟

سپاس فراوان

Junior Member

اگه میشه هزینه زندگی در نروژ برای یک ماه رو بهم بگید.واسه یه زندگی دانشجویی.ممنون میشم

با سلام خدمت همه دوستان و عزیزان وسروران و هم میهنان عزیزی که در نروژ هستن.
    بزرگواران من لیسانس مهندسی شیمی دارم از دانشگاه دولتی با معدل 14.25 و برج 7 سال 96 از خدمت ترخیص شدم(حدود 4 ماه پیش)،سابقه کاری ندارم و قصد مهاجرت دارم.میخواستم بدونم از بین کشورهای نروژ و اتریش وآلمان و کاناداو استرالیا و سوئد کدوم رو انتخاب کنم ؟ که بشه هم کار کرد و هم تحصیل و با همون کار دانشجویی خرج و مخارجت در بیاری و نیازی به ساپرت نداشته باشی. و اینکه آینده شغلی بعد از فراغت از تحصیل کدوم کشور بهتره و تضمینیه؟اولویت اول و آخرم کار توصنعت نفت وگاز هست.
    الان اوضاع بازار کار دانشجویی تو نروژ چطوریه؟کار دانشجویی مرتبط با رشته تحصیلی گیر میاد یانه؟
    اصلا کار هست که امید داشته باشیم به کار دانشجویی؟هزینه ی زندگی دانشجویی بطور میانگین ماهی چند در میاد(اهل سیگار و مشروب نیستم)؟؟
    ممنون دوستان اگر فوری وزود یکی محبت کنه وجواب بده.فکرم شدیدا درگیره. چون میخوام تا یه حدودی زبان اون کشور مقصد رو خوب یاد بگیرم وتمرین کنم.
    ویرایش توسط seyedali313 : March 2nd, 2018 در ساعت 11:03 PM

با سلام به همه دوستان
    من و همسرم به همراه سه بچه کوچک زیر 9 سال قصد مهاجرت به فنلاند یا نروژ داریم. فعلا دارم سرچ میکنم که اطلاعات بیشتری کسب کنم. برای شروع و کلا مراحل مهاجرت خانوادگی اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)