نقل قول نوشته اصلی توسط kasragtr نمایش پست ها
سلام به دوستان من سوال اولم رو تو تاپیک مربوط پرسیدم ولی اونجا دو سه ساله داره خاک میخوره متاسفانه
ممنون میشم راهنمایی کنید
من توی یه دوراهی بین کانادا و نروژ برای ارشد تو رشته ی مارکتینگ یا بیزینس موندم، از لحاظ تامین هزینه مشگلی ندارم و برای دو سال تا 200 تومن میتنونم جور کنم
کانادا دو سال با شهریه دانشگاه تقریبا 160 تومن میشه و نروژ با اینکه رایگانه با توجه به صحبتای دوستان در این تاپیک دو سال 100 تومن آب میخوره
نظر شما کدوم کشوره
ممنون میشم خوبیا و بدیای نروژو بگید و راهنماییم کنید
برای من مهم اینه که در آینده بتونم زندگی راحتی رو داشته باشم، آدم احتماعی ای هستم و شنیدم مردم اسکاندیناوی فوق العاده سردن و اضن ارتباط برقرار نمیکنن
من با افرادی که مدت زیادی در کانادا و نروژ زندگی می کردند، صحبت کردم. خودم با اینکه فرد زیاد اجتماعی نیستم ولی معاشرت با افراد اجتماعی رو دوست دارم.

واقعیتی که دیدم خیلی جالب نبود، افرادی که نروژ مدت زیادی زندگی می کنند مثلا 8 تا 10 سال، واقعا افراد سردی هستند، مثل چوب خشک هستند !! من به شخصه که حالم بد شد !! نه خنده ای نه عاطفه ای ! احساس افسردگی به آدم دست میده !!

افرادی که در کانادا هستند هزار مرتبه از نروژی ها بهتر هستند...... البته کانادا استان های مختلف متفاوت هست، ولی باز از نروژ بهتر هست.

از طرفی نروژ بعد از 8 سال امکان دریافت سی تی زن شدن رو دارید ولی کانادا بعد از 4 سال !

نروژ برای زندگی دانشجویی موقتی مثلا دو سال خوب هست، بخاطر رایگان بودن دانشگاه ها، ولی برای زندگی معمول، اصلا جای خوبی نیست .

جدای از هزینه دانشگاه ها، هزینه زندگی در کانادا ارزان تر از هزینه زندگی در نروژ هست. نروژ جزو کشورهای گران محسوب میشه.