صفحه 10 از 20 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 193

موضوع: هزینهٔ زندگی‌ در نروژ

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CTH

پیش فرض پاسخ : هزینهٔ زندگی‌ در نروژ

نقل قول نوشته اصلی توسط mns2000 نمایش پست ها
    هزینه های ثابت در شهر اسلو در یک ماه به شرح زیر هست:

۱ هزینه حمل و نقل عمومی = ۳۸۰ کرون

۲ هزینه اجاره منزل = حدود ۳۵۰۰ کرون

۳ هزینه خوراک = حدود ۲۰۰۰ کرون

سایر هزینه ها از قابل پوشاک بسیار متغیر است و قابل عرضه نیست.

جهت دریافت قیمت پوشاک و سایر اقلام به سایت های زیر مراجعه فرمایید.
    www.xxl.no
    www.elkjop.no

هزینه خورد و خوراک تو همه جای نروژ تقریبا یکسان و همون حدود ۲۰۰۰ کرون در ماه هستش، البته اگه بیرون غذا نخوری، هزینه یک وعده غذا در معمولی‌‌ترین رستوران حدودا از ۷۰ تا ۱۰۰ کرون شروع می‌شه، رستوران‌های ایرانی‌ ۱۵۰ تا ۲۰۰ کرون، رستوران‌های معروفتر ۳۰۰ به بالا
    هزینه مسکن در اسلو بسیار متغیر از ۲۵۰۰ به بالا، ممکنه کسی‌ بتونه یه اتاق ۱۰-۱۲ متری با این قیمت پیدا کنه، ولی‌ شانسش واقعا کمه، به طور میانگین ۳ تا ۴ هزار کرون در ماه واسه هزینه مسکن تو اسلو باید در نظر گرفته بشه، به اضافه اینکه هزینه برق و اینترنت ممکنه در اجاره‌ خونه حساب نشده باشه که به این ترتیب بسته به میزان استفاده از برق و نوع اینترنت مورد استفاده ماهی‌ ۵۰۰-۱۰۰۰ کرون رو باید براش در نظر گرفت، هزینه حمل و نقل دانشجویی همونطوری که دوستمون گفتند حدود ۴۰۰ کرون در ماه هستش، هزینه باشگاه ورزشی با قیمت مناسب در اسلو ۱۰۰ تا ۳۰۰ کرون، اگه سیگاری باشی‌ که هیچی‌ ( :دی )، هر پاکت سیگار حدود ۹۰ کرون، هزینه پوشاک و لوازم برقی بسیار گرون، ۲ تا سایت دوستمون گذاشتند، ۲-۳ تا سایت هم من میزارم
    http://www.expert.no/
    http://www.lefdal.com/
    http://www.clasohlson.com/no/
    http://www.gmax.no/
    http://www.gsport.no/
    http://www.antonsport.no/s/default.aspx

کلا این خرج و مخارج به جز هزینه مسکن برای همه جای نروی یکسان هست و تو شهر‌های کوچکتر شاید بشه با ۱۵۰۰-۳۰۰۰ کرون یه خونه دانشجویی‌ کوچیک پیدا کرد، امیدوارم اطلاعاتم به درد دوستانی که نیاز داشتن خورده باشه :دی

Junior Member

Unhappy پاسخ : هزینهٔ زندگی‌ در نروژ

در نظر بگیرید با کرون 530 تومنی و شرایطی که دانشگاه ها دارن که قبل از رفتنتون به نروژ باید 98000 کرون را به حسابی که دانشگاه به اسمتون باز میکنه بفرستید. یعنی شاید تا پارسال با 20-25 میلیون یک سال میشد و هزینه زندگی در نروژ دو سالش بیشتر از 40-45 میلیون نمیشد اما الان برای دو سال ارشد 100 میلیون تومن میشه که با توجه به ظرفیت کلاسای 6-7 نفری واقعا به امید پذیرش نروژ نشستن به نظر معقول نمیاد.

البته در شهر اسلو

Junior Member Martine آواتار ها

سلام دوستان سوال من این است که برای شخصی مثل من که مدت کوتاهی در نروژ بوده ام... و زبان نروژی بلدم به چه علت نباید بر روی کار دانشجویی در سال اول حساب باز کنم؟ آیا موضوع فقط تطبیق با شرایط جدید است یا قانونی در این مورد ( یعنی کار نکردن ) وجود دارد؟ ممنون می شوم دوستان کمی بیشتر توضیح دهند.

92000 کرون الان میشه چیزی حدود 60 میلیون تومن!که اگه نشه کار گیر اورد کل قضیه منتفیه دیگه؟حالا کی هست اطلاع داشته باشه از اوضاع کار و درامدش برای یک دانشجوی ایرانی مثلا در اونجا؟

Member
    رشته و دانشگاه
    -

نقل قول نوشته اصلی توسط cheeng نمایش پست ها
    92000 کرون الان میشه چیزی حدود 60 میلیون تومن!که اگه نشه کار گیر اورد کل قضیه منتفیه دیگه؟حالا کی هست اطلاع داشته باشه از اوضاع کار و درامدش برای یک دانشجوی ایرانی مثلا در اونجا؟
    سلام دوست عزیز
    اگه واقعا این پول رو داری بیا اینجا وگرنه اینجا انتظار کار پیدا کردن نداشته باش! نه اینکه نباشه ولی احتمال کار کردن خیلی ضعیفه! در ضمن درسا اونقدر سنگین و وقت گیر هستن که وقت نمیشه همین درسا رو هم جمع و جور کرد چه برسه به اینکه بری سر کار!

adoh
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط Martine نمایش پست ها
    سلام دوستان سوال من این است که برای شخصی مثل من که مدت کوتاهی در نروژ بوده ام... و زبان نروژی بلدم به چه علت نباید بر روی کار دانشجویی در سال اول حساب باز کنم؟ آیا موضوع فقط تطبیق با شرایط جدید است یا قانونی در این مورد ( یعنی کار نکردن ) وجود دارد؟ ممنون می شوم دوستان کمی بیشتر توضیح دهند.
    دوست من همیشه امکان پیدا کردن کار هست اما من میخام یک واقعیتی را به شما بگم....اونقدر زندگی در اینجا سریع و کارها فشرده و دل مشغولی ها زیاد هست که تا بیای به خودت بیای که برم سرکار میبینی 1 سال گذشته و تو اون وقت که احساس میکنه فقط درجا زدی....هیچ قاونی شما را منع نمیکنه از کار کردن اما وقتی همه دوستان معتقدن بی خیال سال اول بشد فقط مشکل زبان نروژی نیست مشکل ثانیه هایی هست که میگذره....

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    computer

بچه ها سلام. من بین نروژ و مالزی گیر کردم...به نظرتون هزینه تحصیل و زندگی برای فوق توی یک دانشگاه خوب در مالزی بیشتره یا توی نروژ؟ با توجه به اینکه دانشگاه های نروژ شهریه ندارن بازم هزینه اش بیشتر نمیشه؟

adoh
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط ladi نمایش پست ها
    بچه ها سلام. من بین نروژ و مالزی گیر کردم...به نظرتون هزینه تحصیل و زندگی برای فوق توی یک دانشگاه خوب در مالزی بیشتره یا توی نروژ؟ با توجه به اینکه دانشگاه های نروژ شهریه ندارن بازم هزینه اش بیشتر نمیشه؟
    هزینه زندگی در کجای نروژ؟؟اگه منظورت اسلو هست که فک میکنم به صرفه تره برید مالزی اما تفاوت ره ببین از کجا تا به کجاست بین مالزی و نروژ...در گرانی نروژ همین بس که همه متف القول معتقدند هزینه زندگی در این کشور به خصوص در اسلو حتی از استرالیا فرانسه و حتی نیویورک بیشتره....متوسط هزنه بر اساس براورد دانشگاه 8000 کرون در ماه هست که میشه نهایتا تا 6500 کاهش داد حالا ببین کدومش مقرن به صرفه است براتون

دوستان, برای کسی که در نروژ زندگی و کار میکنه, مشکلی نداره چون دستمزدها در نرژ خیلی بالاست. من خودم کار میکنم و همرا همسرم که او هم کار میکنه راضی هستیم. ولی برای کسی که به عنوان دانشجو بیاد زندگی خیلی سخت میشه. کار برای کسانی که اینجا اقامت دارند به زور گیر میاد چه برسه به کسی که تازه میاد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)