صفحه 11 از 20 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 193

موضوع: هزینهٔ زندگی‌ در نروژ

پیش فرض پاسخ : هزینهٔ زندگی‌ در نروژ

شما میتونید کار کنید ولی موضوع اینه که درس خوندن به زبان نروژی اونقدر مشکله که شما بعضی وقتها فرصت غذا خوردن هم ندارید چه برسه به کار.

این هم هزینه های زندگی در نروژ
    http://www.skyofnorway.blogsky.com/1390/06/25/post-9
    You were born an original. Don't die as a copy

Junior Member Poooya آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    International Relations

As is a small city near Oslo, I accepted at Norwegian University of Life Sciences(UMB) for MAster of International Relations, if you know anything about expences(living,food, work ....) at city of As, , let me know please, thanks

نقل قول نوشته اصلی توسط deymahe57 نمایش پست ها
    من در نروژ زندگی میکنم. این ارقام که در این سایت آورده شده, صحت ندارند.

نقل قول نوشته اصلی توسط deymahe57 نمایش پست ها
    مبلغ 7500 تا 8500، مبلغ زیادیه و یه دانشجو میتونه زندگی نرمال با هزینه ی کمتری رو داشته باشه. (90% دانشجوهای ایرانی NTNU که من میشناسم کمتر از این مبلغ هزینه میکنن)

Junior Member Leonrdo آواتار ها

هزینه زندگی بسته به شهر های کوچیک و بزرگ و عادت زندگی و خرج کردن برای افراد مختلف متفاوت هسست
    من قبلا تو یه شهر 25000 نفری با پول اتافم 5200 تا هزینه میکردم ، الان تو شهر بزرگتر 6000 تا حدودا
    البته اینجا میشه درست زندگی کرد با این مبلغ از نظر خورد و خوراک و ... ولی مثلا یه چیزایی مثل رستوران و استفاده غیر مشترک از تاکسی و مسافرت رو باید بیخیال شد .
    پروانه پشت پیله اش حس کرد راهی هست و رفت ، شاید به راه بسته هم باید امیدی بست و رفت
    حتی عبور از عشق هم رو به رهایی سخت نیست ، بی ذوق آزادی کسی با عشق هم خوشبخت نیست.

Junior Member

[QUOTE=mns2000;962407]هزینه های ثابت در شهر اسلو در یک ماه به شرح زیر هست:

۱ هزینه حمل و نقل عمومی = ۳۸۰ کرون

۲ هزینه اجاره منزل = حدود ۳۵۰۰ کرون

۳ هزینه خوراک = حدود ۲۰۰۰ کرون

هزینه حمل و نقل (اتوبوس) که در شهر کریستیان ساند ماهیانه 750 کرونه ,اجاره ها هم بالاتره
    آنهایی که مانده اند ازآن طرف مدینه فاضله می سازند و آنهایی که رفته اند به کشورشان با حسرت فکر می کنند.

Junior Member Leonrdo آواتار ها

[QUOTE=fhroze;1156522]
    نقل قول نوشته اصلی توسط mns2000 نمایش پست ها
    هزینه های ثابت در شهر اسلو در یک ماه به شرح زیر هست:

۱ هزینه حمل و نقل عمومی = ۳۸۰ کرون

۲ هزینه اجاره منزل = حدود ۳۵۰۰ کرون

۳ هزینه خوراک = حدود ۲۰۰۰ کرون

هزینه حمل و نقل (اتوبوس) که در شهر کریستیان ساند ماهیانه 750 کرونه ,اجاره ها هم بالاتره
    سلام
    البته هزینه ها در شهر های مختلف متفاوت هست ، من در دو شهر مختلف زندگی کردم ، خوابگاه ها 3500 داشتم 2700 داشتم ، هزینه خورد و خوراک و بقیه هم بسته به نوع زندگی خیلی متفاوت هست ، بعضیا مثل من فقط تو 3 ماه که هوا خیلی سرد و یخبندون بود اتوبوس استفاده میکنن و بقیه زمان پیاده میرن و میان ، غذا درست کردن هم که دیگه واضحه خیلی به صرفه تره تا حتی خریدن غذای دانشگاه ، هر چند بعضی وقت ها دیگه نه حوصله ای برای پختن غذا و بردن به دانشگاه هست ، نه تایمی با این حال اگر رو حساب کتاب زندگی کرد کلی میشه صرفه جویی کرد .
    پروانه پشت پیله اش حس کرد راهی هست و رفت ، شاید به راه بسته هم باید امیدی بست و رفت
    حتی عبور از عشق هم رو به رهایی سخت نیست ، بی ذوق آزادی کسی با عشق هم خوشبخت نیست.

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانس برق قدرت دارم. 13 سال سابقه کار اجرایی دارم(البته با بیمه و مستند) یعنی همه کاری رو توی زمینه رشته خودم رو تجربه کردم الان هم 29 سالمه. به نظر شمامیتونم توی نروژ در زمان تحصیل کار بدرد بخوری پیدا کنم که مخارجم رو در بیاره ؟ البته من وهمسرم با هم قصد تحصیل داریم . همسرم نیز به عربی و انگلیسی تسلط داره.
    البته برآورد ماهی 10000 کرون رو برای زندگی وتحصیل کردیم و پیش بینی های لازم رو انجام دادیم. به نظر شما با این مخارج زندگی قابل ریسک هست و آیا آینده ای داره ؟ مثلا پذیرش در دکترا ،بعد اقامت نروژ و شهروند نروژی شدن آینده فرزندانمون در اون کشور؟
    آخه من سر 2 راهی نروژ و استرالیا موندم که کجا رو انتخاب کنیم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    -

نقل قول نوشته اصلی توسط ali2213 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس برق قدرت دارم. 13 سال سابقه کار اجرایی دارم(البته با بیمه و مستند) یعنی همه کاری رو توی زمینه رشته خودم رو تجربه کردم الان هم 29 سالمه. به نظر شمامیتونم توی نروژ در زمان تحصیل کار بدرد بخوری پیدا کنم که مخارجم رو در بیاره ؟ البته من وهمسرم با هم قصد تحصیل داریم . همسرم نیز به عربی و انگلیسی تسلط داره.
    البته برآورد ماهی 10000 کرون رو برای زندگی وتحصیل کردیم و پیش بینی های لازم رو انجام دادیم. به نظر شما با این مخارج زندگی قابل ریسک هست و آیا آینده ای داره ؟ مثلا پذیرش در دکترا ،بعد اقامت نروژ و شهروند نروژی شدن آینده فرزندانمون در اون کشور؟
    آخه من سر 2 راهی نروژ و استرالیا موندم که کجا رو انتخاب کنیم؟
    سلام دوست عزیز
    به نظر من شما اگه تونستی اقامت کاری استرالیا رو بگیری حتما برای اونجا اقدام کن!
    در مورد نروژ میشه گفت که سطح رفاه واقع عالی داره ولی اینطور که شما می خوای برنامه ریزی کنی شاید به مشکل بخوری ، از پذیرش برای دانشگاه گرفته تا سایر مسائل. در ضمن اینجا در حین تحصیل فقط میشه کار های جزئی گرفت که خب دونستن زبان نروژی در اکثر موقعیت ها الزامی هستش. 10000 هزار کرون هم برای 2 نفر پول کمی هستش و این رو در نظر داشته باشید که برای گرفتن ویزا برای همسرتون باید مبلغ 240 هزار کرون در حسابتون در نروژ داشته باشین که ویزای الحاق بدن و در کل برای سیستم مهاجرتی گرون هستش ولی اگه گزینه دیگه شما استرالیا هستش به نظر من اون از لحاظ شرایط شما بهتر هستش

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)