صفحه 12 از 20 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 193

موضوع: هزینهٔ زندگی‌ در نروژ

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینهٔ زندگی‌ در نروژ

من در حال مهاجرت کاری با خانواده هستم. کسی از هزینه های نگهداری کودک توی مهد و هزینه های تحصیل مدرسه در نروژ برای یه مهاجر اطلاعی داره؟
    قوانین خاصی در مورد نگهداری از کودک وجود داره؟

Junior Member

سلام
    با یه فاند phd تو نروژ میشه متاهل زندگی کرد؟
    چیزی هم ذخیره هم میشه کرد؟

Junior Member Leonrdo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط a_hemmati نمایش پست ها
    سلام
    بارها گفته شده که دکترا فاند نداره ، بلکه شغل محسوب میشه و حقوق ثابتی به طبق قراردادی که بسته میشه داره .
    حقوقش خوبه اما ذخیره کردنش بستگی به مدل زندگی کردن داره ، به نظر من میشه به صورت متاهلی نسبتا راحت زندگی کرد و پس انداز هم داشت
    پروانه پشت پیله اش حس کرد راهی هست و رفت ، شاید به راه بسته هم باید امیدی بست و رفت
    حتی عبور از عشق هم رو به رهایی سخت نیست ، بی ذوق آزادی کسی با عشق هم خوشبخت نیست.

Junior Member Leonrdo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ranji نمایش پست ها
    من در حال مهاجرت کاری با خانواده هستم. کسی از هزینه های نگهداری کودک توی مهد و هزینه های تحصیل مدرسه در نروژ برای یه مهاجر اطلاعی داره؟
    سلام ، هزینه مهد و تحصیل در نروژ رایگان هسست ، تفاوتی هم بین نروژی و غیر نروژی نیست.
    پروانه پشت پیله اش حس کرد راهی هست و رفت ، شاید به راه بسته هم باید امیدی بست و رفت
    حتی عبور از عشق هم رو به رهایی سخت نیست ، بی ذوق آزادی کسی با عشق هم خوشبخت نیست.

Local Moderator

سلام
    مهدکودک در نروژ به خصوص در اسلو به سختی گیر می آد، چون
    ظرفیت مهدکودک ها معمولاً پره. نروژ به ازای هر بچه از 1 تا 3 سال حدود 3000 کرون ماهانه پرداخت می کنه، به شرطی که بچه رو خودتون نگه دارید. اگر در شهری بودید و مهدکودک ظرفیت داشت، اون وقت نه تنها این پول رو نمی گیرید، بلکه بسته به میزان حقوقتون، ماهی تا 4000 کرون باید پرداخت کنید. البته به جز مبلغ فوق، تا 18 سالگی ماهانه مبلغی حدود 800 کرون به حساب مادر بچه واریز می شه.
    تفاوتی هم بین نروژی و خارجی نیست...
    شاد باشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط ranji نمایش پست ها

Local Moderator

سلام.
    مطمئن باشید با مدیریت خوب هزینه ها، راحت می شه ذخیره هم کرد.
    کسانی رو می شناسم که بعد از اتمام تحصیل، با ذخیره مالی از نروژ، تونستن خونه خوبی تو ایران بگیرن.
    ملاک درست خرج کردنه.
    شاد باشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط a_hemmati نمایش پست ها
    سلام

سلام دوستان عزیز،من تقریباً تمام پستهای مربوط به هرینه ها رو خوندم.با توجه به چیزی که من فهمیدم باید حدوداً سالی بین ۵۰ تا ۶۰ تومان هزینه کنی...
    سوال من اینه که با توجه به اینکه خیلی از دوستان گفتن درآمدها بالاست،آیا این هزینه ارزش دارد؟منظورم این است که بعد از این هزینه و اتمام درس نیتوان زندگی خوبی آنجا فراهم کرد؟
    من میخواهم برای ارشد بین یکی از سه دانشگاه NTNU , VUC ,TUC پذیرش بگیرم،رشته ام هم برق هست،شاید بتونم با چنگ و دندون حدود ۱۱۰ تومان جمع کنم...
    ممنون میشم پاسخ بدین.
    ویرایش توسط Saasaan : June 19th, 2013 در ساعت 09:37 PM دلیل: ناقص بود

Member
    رشته و دانشگاه
    -

نقل قول نوشته اصلی توسط Saasaan نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز،من تقریباً تمام پستهای مربوط به هرینه ها رو خوندم.با توجه به چیزی که من فهمیدم باید حدوداً سالی بین ۵۰ تا ۶۰ تومان هزینه کنی...
    سوال من اینه که با توجه به اینکه خیلی از دوستان گفتن درآمدها بالاست،آیا این هزینه ارزش دارد؟منظورم این است که بعد از این هزینه و اتمام درس نیتوان زندگی خوبی آنجا فراهم کرد؟
    من میخواهم برای ارشد بین یکی از سه دانشگاه NTNU , VUC ,TUC پذیرش بگیرم،رشته ام هم برق هست،شاید بتونم با چنگ و دندون حدود ۱۱۰ تومان جمع کنم...
    ممنون میشم پاسخ بدین.
    سلام دوست عزیز
    پیدا کردن کار بعد از فارغ التحصیلی بسته به رشته تحصیلی هستش، اینجا اکثر کار ها در حوزه نفت و گاز هستش و مسلما رشته های مرتبط به نفت و گاز شانس بیشتری برای پیدا کردن کار دارند ولی خب به هر حال شانس برای رشته های فنی مهندسی هستش

Junior Member

با سلام خدمت همه دوستان
    من پذیرش از دانشگاه استونجر گرفتم برای پی اچ دی با فاند 420 هزار ان ا کی (پیش از تکس)
    میخواستم بدونم این فاند برای زندگی کافی هست؟
    پیشاپیش از پاسختون متشکرم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه زندگی در نروژ

خیلی ممنون از راهنماییهای mohyeddin و emy عزیز .
    یکی دو تا سوال دیگه هم دارم ک اگه راهنماییم کنید ممنون میشم :
    1 هزینه زندگی متوسط دانشجویی تو اسلو در سال چقدره (فقط یه عدد حدودی میخوام) ؟
    2 آیا کار دانشجویی گیر میاد یا حتی کار سیاه و اگرم هست هزینه زندگی رو تامین میکنه(در حدی ک به درس لطمه نزنه) یا حتما آدم باید بنیه مالی قوی واسه زندگی کردن اونجا داشته باشه؟
    جواب کلی هم بدید اشکال نداره ممنون میشم..
    ویرایش توسط MMoHH : July 3rd, 2013 در ساعت 10:05 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)