صفحه 14 از 20 نخستنخست ... 4567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 193

موضوع: هزینهٔ زندگی‌ در نروژ

پیش فرض پاسخ : هزینهٔ زندگی‌ در نروژ

سلام دوستان، با توجه به اینکه دانشگاها رایگان است،پس ملاک پذیرش چیه،یعنی من میتونم به راحتی هرجا که خواستم بدون فاند و .. با هزینه خودم ثبت نام کنم و برم سر کلاسا؟
    و اینکه ۱۵۰ میلیون تومان،کافیه برای زندگی مجردی و دانشجویی برای ۲ سال تحصیل؟

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط jahanmanesh نمایش پست ها
    سلام دوستان، با توجه به اینکه دانشگاها رایگان است،پس ملاک پذیرش چیه،یعنی من میتونم به راحتی هرجا که خواستم بدون فاند و .. با هزینه خودم ثبت نام کنم و برم سر کلاسا؟
    سلام دوست عزیز
    اینکه ملاک پذیرش برای مستر چطوری است را نمیدونم.
    ولی هزینه زندگی در نروژ حدود 2000 دلار در ماه برای متاهلی است. طبیعتا مجردی کمتر هم میشه ؛ شاید در حد 1200-1500 دلار در ماه. پس 150 میلیون کاملا کافیه.
    اما اگه شما اینهمه پول برای مستر میخاید خرج کنید ، خوب چرا نروژ !!!؟
    دانشگاه های سطح بالای زیادی هستند در همین آلمان و سوئیس و فنلاند که تقریبا رایگان هم هستند و هزینه زندگی از نروژ هم پایین تره.
    بهتره در تصمیمتون تجدید نظر بکنید.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

Local Moderator

سلام

ملاک پذیرش این هست که شما باید برای پذیرفته شدن در مقطع فوق، مدارک لازم رو در مهلت مقرر برای دانشگاه هایی که در نروژ مدنظرت هست، بفرستی. اگر پس از ارزیابی، دانشگاه بهت پذیرش داد، می تونی به صورت رایگان در دانشگاه تحصیل کنی. البته هزینه زندگی رو باید خودت پرداخت کنی که در حالت زندگی دانشجویی و مجردی بین 15000 تا 25000 دلار در سال، بسته به سطح زندگیت اون جا، باید هزینه کنی.

شاد باشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط jahanmanesh نمایش پست ها

Local Moderator

سلام

1- دانشجوی دکترا چون ویزای کاری می گیره، پولی برای ضمانت پرداخت نمی کنه.
    2- در این حالت نیز لازم نیست.
    3- همراه هم می تونه بعد از متقاضی، از سفارت وقت بگیره و تقاضای ویزا بده. مشخص نیست که هم زمان بدن یا نه، ولی باید تا چند ماه آمادگی داشته باشه که ویزاش بعد از متقاضی بیاد.

شاد باشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط OMID-313 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از راهنمایی های ارزنده تان.
    چند تا سوال :
    1. آیا دانشجویان دکتری که پذیرش با حقوق دارند نیز باید هزینه های یکسال را بصورت ضمانت بدن !!؟
    2. اگه متاهل باشند و همسرشان همراهشون باشه چطور !!؟
    3. آیا برای همسر دانشجوی دکتری بصورت همراه و همزمان ویزا میدن !؟
    خیلی ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط OMID-313 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    اینکه ملاک پذیرش برای مستر چطوری است را نمیدونم.
    ولی هزینه زندگی در نروژ حدود 2000 دلار در ماه برای متاهلی است. طبیعتا مجردی کمتر هم میشه ؛ شاید در حد 1200-1500 دلار در ماه. پس 150 میلیون کاملا کافیه.
    اما اگه شما اینهمه پول برای مستر میخاید خرج کنید ، خوب چرا نروژ !!!؟
    دانشگاه های سطح بالای زیادی هستند در همین آلمان و سوئیس و فنلاند که تقریبا رایگان هم هستند و هزینه زندگی از نروژ هم پایین تره.
    بهتره در تصمیمتون تجدید نظر بکنید.
    موفق باشید
    با سلام ممنون داشتم بررسی میکردم حق با شماست ، اول اینکه الان دیگه دانشگاهای نروژ برای افراد خارج از اروپا پولی شده و هزینمش خیلی زیاد در میاد ولی دانشگاهای تراز اول المان و فرانسه هنوز رایگان هستن ، که تصمیم گرفتم دانشگاه Aachen Rwth برم برای کارشناسی ارشد و دو سال زندگی حدود 70 میلیون میشه که تقریبا نصف اون چیزیه که میخواستم هزینه کنم و میتونم یه ماشین اونجا بخرم و بعد تحصیل بیارم ایران که احتمالا بعد فروشش توو ایران هزینه تحصیلمم در میاد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering of Dokuz Eylul university

با سلام
    می خواستم بدونم هزینه ۱سال زندگی تو نروژ چقدر هست ؟ (اگه تو خوابگاه بمونی و زندگی خیلی ساده ای دشته باشی و اهل سیگار و مشروب هم نباشی)؟با توجه به این که قیمت دلار تو بازار الان ۳۰۰۰ تومنه
    میگن بعد یک سال میتونی کار بکنی و قسمتی از هزینه ها رو خودمون تامین کنیم درسته؟

Junior Member

سلام دوستان
    ممنون میشم اگه بگید هزینه ماهانه کرایه خونه تو تروندهایم چقدر هست؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط Setareh_7 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با تشکر
    به سایت خود دانشگاه هم میتونید مراجعه کنید، از حدود 3000 کرون شروع میشه و میره بالا

نقل قول نوشته اصلی توسط ata91f نمایش پست ها
    با سلام
    می خواستم بدونم هزینه ۱سال زندگی تو نروژ چقدر هست ؟ (اگه تو خوابگاه بمونی و زندگی خیلی ساده ای دشته باشی و اهل سیگار و مشروب هم نباشی)؟با توجه به این که قیمت دلار تو بازار الان ۳۰۰۰ تومنه
    میگن بعد یک سال میتونی کار بکنی و قسمتی از هزینه ها رو خودمون تامین کنیم درسته؟
    شما هزينت حدود ٤٣٠٠ كرون تو ماهه اگر اينجوري كه ميفرمياييد زندگي كنيد. خيليم هزينه كنيد به ٥٠٠٠ كرون در ماه ميرسه

نقل قول نوشته اصلی توسط Setareh_7 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با تشکر
    هزينه ها تو مهلت (moholt) بين ٣٣٠٠ تا ٣٥٠٠ كرون واسه اجارست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)