صفحه 3 از 20 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 193

موضوع: هزینهٔ زندگی‌ در نروژ

پیش فرض پاسخ : هزینهٔ زندگی‌ در نروژ

نقل قول نوشته اصلی توسط ATA OLAH نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان گفته ها با هم متناقض بودن ( bili گفت هزینه ماهی 700 -800-1000 کرون هستش ) و (Mehdi_Abhar گفت 4500 - 6000 ماهیانه ) اگه یه لطفی کنید بگید کدوم دقیقتره چون اختلاف خیلی زیاده
    با تشکر از پاسخ شما دوستان
    یک بار دیگه متن رو دقیق بخونید. ایشون فقط خوراک رو 1000تا گفتن و من کل هزینه رو گفتم.

به نظرم با 1000 کرون در ماه میشه خیلی خوب زندگی کرد(هزینه خورد و خوراک)

Member xbox آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    bachelor of commerce / pune university

با سلام خدمت دوستان عزیز.

با این حساب هر کرون نروژ 174 تومان است.

و به طور مثال اگر هزینه خورد و خوراک و مسکن در حدود 4000 کرون در نظر بگیریم... چیزی حدود 700000 هزار تومان در ماه است...

می خواستم بدونم آیا ممکن است هزینه کل در حدود 400 تا 500 هزار تومان در ماه باشد یا نــه ؟!

Junior Member mohsen fardi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PETROLEUM GEOLOGY AND GEOPHYSICS, THE UNIVERSITY OF OSLO

نقل قول نوشته اصلی توسط xbox نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز.

با این حساب هر کرون نروژ 174 تومان است.

و به طور مثال اگر هزینه خورد و خوراک و مسکن در حدود 4000 کرون در نظر بگیریم... چیزی حدود 700000 هزار تومان در ماه است...

می خواستم بدونم آیا ممکن است هزینه کل در حدود 400 تا 500 هزار تومان در ماه باشد یا نــه ؟!
    سلام
    دوست عزيز اينجا اتاق رو 3000 تا حساب كن حداقل چون اسلو كه لطف كردن و 6 درصد اضافه كردن و اين كار هر ساله
    هزينه رفت وامد با عمومي 350
    هزينه خوراك حداقل 1000 در ماه
    كتاب و لوازم تحرير حداقل 500
    هزينه متفرقه 500
    و اگه جمع بزني ميبيني حداقل 5000 تا 6000 كرون در ماه كه با نرخي كه خودتون گفتين 850000 تا 900000 در ماه هست.اينجا واقعا گرون هست و بعيد ميدونم با 400 يا 500 بشه زندگي كرد و فقط اجاره شما اين حدود هست!!

Junior Member

سلام به همه
    من با بررسی هایی که کردم و اطلاعاتی که از بچه های همین سایت و چند نفری که تو نروژ زندگی می کنن بدست آوردم باید بگم حداقل پولی که در ماه لازم دارید یک میلیون تومان می شه ، کمتر از این واقعا زندگی براتون زجر آور می شه چون هزینه ها بالاست.

دوستان، من توانایی یک سال رو دارم (فقط 96000 کرون دارم). به نظرتون راهی هست که اگه بیام داانشگاه و خوب کار کنم، بورسی، کمک هزینه ای، یا چیزی به آدم بدن. اگه خودتو یجوری به اونجا وصل کنی چی؟ یعنی کاری پیدا کنی یا ازدواجی کنی! در کل راحی هست که وامی یا کمکی برای سال بعدیش پیدا شه؟؟؟

Junior Member mohsen fardi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PETROLEUM GEOLOGY AND GEOPHYSICS, THE UNIVERSITY OF OSLO

نقل قول نوشته اصلی توسط cracker486 نمایش پست ها
    دوستان، من توانایی یک سال رو دارم (فقط 96000 کرون دارم). به نظرتون راهی هست که اگه بیام داانشگاه و خوب کار کنم، بورسی، کمک هزینه ای، یا چیزی به آدم بدن. اگه خودتو یجوری به اونجا وصل کنی چی؟ یعنی کاری پیدا کنی یا ازدواجی کنی! در کل راحی هست که وامی یا کمکی برای سال بعدیش پیدا شه؟؟؟
    سلام
    من خودم اينجوري هستم و اميدم به پيدا كردن كار هست و اين منطقي ترين راه براي من هست و اما وام و ... از دانشگاه خبري نيست!!!!!!
    ازدواج ...؟!

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi_Abhar نمایش پست ها
    دوستان عزیز باید بگم که من فعلا سه ماهی هست که اینجا هستم و واقعا نمی تونم نظر قطعی در مورد خرج سالیانه بدم. چون شما در عرض دو یا سه سال ممکنه خریدهایی داشته باشید که برای به دست اوردن میانگین باید برای هر ماه سرشکن بشن.
    تنها چیزی که می تونم بگم اینه که اگه فقط خرج های اساسی زندگی یعنی مسکن دانشجویی و خوراک در حد زنده موندن و حمل ونقل رو حساب کنید حدودا باید ماهی 4500 کرون خرج کنید. این ارزونترین حالت هستش و همونطور که گفتم فقط شما رو زنده نگه میداره! مثلا برای غذا به هیچ عنوان تنوع خاصی نخواهید داشت و باید تنها یک وعده اصلی داشته باشید و خودتون زحمت اشپزی رو بکشید.
    برای یک زندگی متوسط سطح پایین ماهانه 6000 کرون باید خرج کنید.
    امیدوارم تا حدی مقیاس دستتون اومده باشه. فقط باید اضافه کنم که مخارج سقفی نداره و اگه بخواهید از زندگی لذت ببرید باید ماهی بیشتر از 15000 تا خرج کنید.
    گرونی نروژ رو اصلا شوخی نگیرید. به پیدا کردن کار در 6 ماه اول اقامت اصلا فکر نکنید. بعد از اون هم اگه داخل شهر بزرگی باشید و زبان رو تونسته باشید یاد بگیرید می تونید امیدوار باشید که در حد نظافت و روزنامه پخش کنی کار پیدا کنید. البته فعلا برای این مباحث زوده و هروقت دوستان پذیرش گرفتن و قطعا خواستن بیان حتما توضیحات بیشتری میدم. شماها فعلا باید به فکر گرفتن پذیرش از دانشگاه ها و کشورهای مختلف باشید و بعد از اینکه از چند جا پذیرش گرفتید بیاید سبک سنگین کنید که کدوم رو می خواهید برید چون گرفتن پذیرش تازه اول راهه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط cracker486 نمایش پست ها
    به نظر من با توجه به گفته هاي دوستاني كه اونجا هستن اگه تا 6 ماه اول نشه كار كرد...بهفرض ك تو 6 ماه دوم كار گير بياد بازم نميشه 6 ماهه انقدر پول جمع كرد كه يهويي ريخت به حساب! اگه هم بشه ريسك خيلي بالايي داره... اونجا قوانينشون مثل ايران همچين هردنبيل نيست... بهفرضم كه يه جاهايي شل بگيرن ولي بازم بهحد ايران نيست!حداقل در مورد پول با كسي شوخي ندارن!!! به هرحال خود دانيد!

سلام بچه ها كسي از هزينه هاي شهر Kristiansand خبر داره ؟
    اين اجاره خونه ماهي 3000 تا براي خونه چند متري است ؟ ميشه همخونه داشت ؟

سلام
    3000 تا واسه اتاق 12 متریه و نمیشه همخونه داشت.
    3000 یعنی حداقل.

اول تاپیک نوشتین نروژ گرون ترین کشور دنیا .. بابا قیمت ها که مناسبه . استرالیا با ماهی 2 میلیون زنده میمونی و 2 میلیون هم باید بدی دانشگاه ولی نروژ 1 میلیون ماهی خرج میکنی و دانشگاه رایگانه . تازه ممکنه بورس با مبلغ بالا هم بگیری. خداییش اگه سرد نبود جای خوبی بود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)