صفحه 6 از 20 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 193

موضوع: هزینهٔ زندگی‌ در نروژ

Member e.farahmand آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau TU-Darmstadt

پیش فرض پاسخ : هزینهٔ زندگی‌ در نروژ

دوست من شما در هفته تنها امکان 20 ساعت کار را دارید
    فرض میکنیم که شما از 20 ساعت خواستی بیشتر کار کنی حالا اگه بخوای کار کنی باید بگردی دنبال سیاه
    که یعنی یه صاحب کاری پیدا بشه و به شما غیر قانونی کار بده

(آره این نوسانات کرون آخر مارو خونه نشین میکنه :d )
    لطفا سوالاتی رو که میشه توی فروم جواب داد رو توی فروم مربوطه مطرح کنید و فقط لینکش رو واسم بفرستید

Junior Member bijant آواتار ها

سلام به همگي
    رفقا من براي ترم پاييز از umb پذيرش گرفتم و طبق معمول يكي از دغدغه‌هام هزينه زندگيه. از گوشه و كنار شنيدم و سرچ كردم و رقمشو براي دانشجوي صرفه جو بين 6000 تا 6500 كرون در ماه تخمين مي زنم كه تو خوابگاهم سكونت داشته باشه. از دوستان كسي هست كه اونجا زندگي كنه و بتونه كمكم كنه؟ من ارقام رسمي رو كه دولت نروژ يا دانشگاه اعلام مي كنه مي دونم ولي ظاهرا بچه ها يه كم كمتر خرج مي كنن اونجا و فرنگي ها يه كمي توقعشون حداقل از من بالاتره! خصوصا منمون مي شم از دوستاني كه تو شهر Aas (شهري كه umb توشه) هستن و هزينه زندگي رو در مورد اونجا مي نويسن.

Junior Member

یکی از دوستانی که اطلاعات دقیقی داره میشه بگه با 5000 کرون امکان زندگی هست یا نه؟

Junior Member

سلام دوستان من با استاد ایرانی در دانشگاه استوانگر مکاتبه داشتم ایشون در زمینه هزینه زندگی گفتن به پول ما سالی 22 میلیون الان فکر میکنم کرون نروژ 250 تومن هست و این بیشتر هزینه مسکن هستش دوستان اطلاعی دارن که در شهرهای دیگه این هزینه ایا کمترهست؟ من نظرات دوستان رو خوندم خیلی متفاوت بود

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mona نمایش پست ها
    سلام دوستان من با استاد ایرانی در دانشگاه استوانگر مکاتبه داشتم ایشون در زمینه هزینه زندگی گفتن به پول ما سالی 22 میلیون الان فکر میکنم کرون نروژ 250 تومن هست و این بیشتر هزینه مسکن هستش دوستان اطلاعی دارن که در شهرهای دیگه این هزینه ایا کمترهست؟ من نظرات دوستان رو خوندم خیلی متفاوت بود
    هزینه مسکن حدود 3000 کرون در ماه میشه. در این تاریخ هم قیمت رسمی کرون نروژ حدود 213 تومن هست.

<< Everything is okay in the end
    , If it's not okay, then it's not the end >>

سلام
    من از دوستان در مورد داستان نپاد ÷رستی و این حرفها می خواستم سوال کنم

Member e.farahmand آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau TU-Darmstadt

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin26 نمایش پست ها
    یکی از دوستانی که اطلاعات دقیقی داره میشه بگه با 5000 کرون امکان زندگی هست یا نه؟

دوست من این صحبت شما بستگی به شهرتون داره
    خب مثل ایران هرچقدر شهر بزرگتر باشه هزینه بالاتر مثلا تفاوت هزینه توی شمال تهران با یکی از روستاهای چهار محال و بختیاری چقدره ؟
    شما هم با 5000 تا میتونی زندگی کنی اما خیلی جالب نخواهد بود بهت سخت خواهد گذشت
    اما امکانش وجود داره
    و کلا نکته ای که آدم باید در نظر بگیره اینه که ببینه اینجا توی ایران خودمون چقدر میتونه جلوی هزینه ها رو بگیره !
    لطفا سوالاتی رو که میشه توی فروم جواب داد رو توی فروم مربوطه مطرح کنید و فقط لینکش رو واسم بفرستید

Junior Member

سلام به همه
    من الان 10 روزه که اومدم اسلو. چند تا نکته به نظرم می رسه. یکی اینکه حتما لوازم التحریر از ایران بیارین. اینجا عجیب گرونه. دوم اینکه با اینکه می گن فروشگاههای kiwiو Rema 1000 ارزونن ولی حتما همون روزای اول فروشگاه خارجی پیدا کنین چون تو هر 50 هزار تومن خرید, حدود 15 تا 20 هزار تومن ارزون ترن ! دو تا از این فروشگاهها تو محله Brugatta هستن. از Gronland هم که می شه خرید کرد ولی من از محلش بدم میاد. شبیه عبدل آباده !!!

Junior Member hbah آواتار ها

سلام. من یک ماهه اینجا هستم چند نکته بگم برای عبرت بقیه
    1 - درسته اجازه کار دارید ولی کار پیدا کردن کار حضرت فیله.
    2- هزینه ها سرساماور بالاست. قیمت خوراک 2 -3 برابره شایدم 4 برابر
    3- اجاره یک اتاق 3000 تا 4000 کرون هست
    4- لباس بیارید . لباس و کفش فوق العاده گرونه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahsa_s نمایش پست ها
    سلام به همه
    من الان 10 روزه که اومدم اسلو. چند تا نکته به نظرم می رسه. یکی اینکه حتما لوازم التحریر از ایران بیارین. اینجا عجیب گرونه. دوم اینکه با اینکه می گن فروشگاههای kiwiو Rema 1000 ارزونن ولی حتما همون روزای اول فروشگاه خارجی پیدا کنین چون تو هر 50 هزار تومن خرید, حدود 15 تا 20 هزار تومن ارزون ترن ! دو تا از این فروشگاهها تو محله Brugatta هستن. از Gronland هم که می شه خرید کرد ولی من از محلش بدم میاد. شبیه عبدل آباده !!!
    خارجی یعنی مثلا ازین مغازه‌های ترک و عرب؟
    عبدل‌آباد؟ بیشتر توصیف کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)