صفحه 8 از 20 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 193

موضوع: هزینهٔ زندگی‌ در نروژ

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه NTNU

نقل قول نوشته اصلی توسط babak1234 نمایش پست ها
    البته اون این مطلب رو با استاندارهای نروژی نوشته - شما اگر خانه مشترک اجاره کنی هزینه کمتر می شه ( عمده هزینه مربوط به مسکن است ) - بعلاوه خیلی از مردم برای خرید به سوئد می روند که هزینه های کمتری داره - همچنین دانشگاه کارت اتوبوس و از این قبیل موارد به دانشجویان می ده که هزینه رو به طور متوسط پایین می آوره - من از دوستم که اونجاست پرسیدم که هزینه ها چقدر است - اون متوسط بین 1200 تا 1400 براورد کرده است - البته با احتساب کرون 225 تومان که سال قبل بود .
    سلام، راجع به NTNU باید بگم خدمتتون که دانشگاه کارت اتوبوس به دانشجو نمیده بلکه شما میتونید کارت اتوبوس رو به نرخ دانشجویی بخری که به عنوان مثال کارت 3 ماهه اگه اشتباه نکنم حدود 900 کرون میشه. راجع به سوید رفتن هم بله، اونجا ارزون تر هست اما خیلی ها مواد خوراکیشون رو از بعضی فروشگاه ها با قیمت مناسب نسبت به رنج قیمتی اینجا تهیه میکنن و از بین دوستای خودم کسی سوید نمیره. یه نکته ی دیگه هم که میخواستم بگم اینه که کم نیستن بچه هایی که با حدود 1 میلیون در ماه دارن زندگی میکنن و البته به این معنی نیست که به خودشون فشار میارن بلکه درست و حساب شده خرج میکنن.

Junior Member Leyli979 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : هزینهٔ زندگی‌ در نروژ

آخه مشکل فقط 8-9 ماهه تحصیل نیست ،کلی هزینه های جانبی هم هست که حتما باید لحاظ بشه.. من هزینه ی 1 سالم با احتساب تمامی هزینه های جانبی از اینجا تا اونور رو ماکزیمم 15میلیون در نظر گرفتم ولی این دیگه کل پولی بوده که تونستم جمع کنم ،حالا اگه سال 2وم کار پیدا نکنم تا بتونم هزینه های تحصیلم رو کاور کنم تکلیفم چی میشه؟ این در حالیه که اگه با همین پول مالزی درس بخونم با 4-5 میلیون بالاتر میتونم 2 سال بدون استرس فقط به درسم برسم.

Loin des yeux, Loin du coeur

Member heavenboy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications and Computer Networks Engineering, POLITO

نقل قول نوشته اصلی توسط Leyli979 نمایش پست ها
    آخه مشکل فقط 8-9 ماهه تحصیل نیست ،کلی هزینه های جانبی هم هست که حتما باید لحاظ بشه.. من هزینه ی 1 سالم با احتساب تمامی هزینه های جانبی از اینجا تا اونور رو ماکزیمم 15میلیون در نظر گرفتم ولی این دیگه کل پولی بوده که تونستم جمع کنم ،حالا اگه سال 2وم کار پیدا نکنم تا بتونم هزینه های تحصیلم رو کاور کنم تکلیفم چی میشه؟ این در حالیه که اگه با همین پول مالزی درس بخونم با 4-5 میلیون بالاتر میتونم 2 سال بدون استرس فقط به درسم برسم.
    سلام
    پس بهتره با توجه به موجودیه جیبتون اقدام کنین تا اینکه در اونجا به فکر پیدا کردنه کار باشین.
    تا جایی که ما شنیدیم و پرسیدیم کار پیدا کردن شرایطی داره و اینکه نباید فقط با امیدواری تنها رفت به غربت !

دوستان هزینه ی زندگی تو نروژ الان با شرائط اقتصادی کنونی چقدره؟میدونم که قبلا حرف زدین دریارش اما من منظورم زمان کنونیه

Junior Member

در کل هزینه ها در نروژ بالاست یعنی هر جور هم که حساب کنید بازم نسبت به بقیه کشورهای اروپا ( حتی اسکاندیناوی ) بالاتره .
    http://www.traveldailynews.com/pages...-world-in-2012
    در مورد کار دانشجویی به جز اسلو درباره سایر شهرهای نروژ امکان خیلی کمی هست که بشه کار پیدا کرد . سال اول که اصلا و سال دوم هم فکر نکنم امکانش بشه . زبان نروژی هم زبان ساده ای نیست که فکر کنین با 2و3 ماه بشه یاد گرفت و کار پیدا کرد .
    بچه هایی که دارن اپلای میکنن اینو در نظر گرفته باشن که از جای دیگه هم پذیرش گرفتن , همه جوانب رو در نظر بگیرن .

بچه ها به نظرم دوستمون راست میگه.با توجه به توانایی که دارین اقدام کنید که فردا مجبور نشید زحمتی که کشیدین رو ناتمام بزارین.من واسه مالزی نمیدونم اما بله نروژ الان گرون ترین کشور اسکاندیناویه!
    سوئد هم تا قبل از اینکه دانشگاهاش پولی شه عالی بود اما الان اصلا به صرفه نیست!
    موفق باشید.ضمنا بیخیال کار چون کار کردن و درس خوندن کار آسونی نیست واقعا!
    good luck

میزان هزینه های زندگی و درآمدها در نروژ
    www.skyofnorway.blogsky.com/1390/06/25/post-9
    You were born an original. Don't die as a copy

سلام
    این جواب یکی از دوستان هست ساکن نروژ در پاسخ به هزینه زندگی، وضعیت کار و امکان دریافت ارز به نرخ دولتی:
    salam
    man ziad inja nemiam. vali in javabe soalatoone. mitunin dar forum benevisin ke baghie ham bekhoonan.
    hazineye mahane 6000 kron.
    arze dolati vojood nadare
    karaye rooznameh pakhsh koni o negahdarie salmandan ba hoghooghe ok hast vali karaye herfeii na. behtare saale avval zaban bekhoonin
    که واقعا از این که به فکر بچه های فروم و متقاضیان نروژ هستند، تشکر میکنم

وقتی خود دانشگاه هزینه هر ماه رو 9100 کرون در نظر می گیره که با احتساب هر کرون نروژ چیزی در حدود 3 میلیون حالا کمی کمتر میشه، هرچقدر هم که بخوایم قناعت کنیم و حساب شده خرج کنیم نمی تونیم زیر 1 میلیون و نیم الی 2 میلیون حساب کنیم. البته باید اینم در نظر گرفت که شانس آوردیم دانشگاه رایگان هستش وگرنه ترمی چقدر هم هزینه ی دانشگاه میشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط parichehr kian نمایش پست ها
    وقتی خود دانشگاه هزینه هر ماه رو 9100 کرون در نظر می گیره که با احتساب هر کرون نروژ چیزی در حدود 3 میلیون حالا کمی کمتر میشه، هرچقدر هم که بخوایم قناعت کنیم و حساب شده خرج کنیم نمی تونیم زیر 1 میلیون و نیم الی 2 میلیون حساب کنیم. البته باید اینم در نظر گرفت که شانس آوردیم دانشگاه رایگان هستش وگرنه ترمی چقدر هم هزینه ی دانشگاه میشد.
    سلام،
    دوستان هزینه ی 1 میلیونی که گفته شد با توجه به قیمت ارز اون موقع بوده. الان که ماشاالله !! اما برای اینکه دوستان به اشتباه نیوفتن بهتره هزینه ها به کرون گفته بشه. که فکر میکنم ماهانه حداقل حداقل رو 5000 کرون حساب کنید. یعنی کف هزینه ی ماهیانه رو پایین تر از این نگیرید که به مشکل بر بخورید. (به طور کلی اگه نرمال زندگی کنید هزینتون بیشتر از 6000 کرون نمیشه)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)