صفحه 9 از 20 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 193

موضوع: هزینهٔ زندگی‌ در نروژ

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینهٔ زندگی‌ در نروژ

نقل قول نوشته اصلی توسط ilcfloran نمایش پست ها
    سلام،
    دوستان هزینه ی 1 میلیونی که گفته شد با توجه به قیمت ارز اون موقع بوده. الان که ماشاالله !! اما برای اینکه دوستان به اشتباه نیوفتن بهتره هزینه ها به کرون گفته بشه. که فکر میکنم ماهانه حداقل حداقل رو 5000 کرون حساب کنید. یعنی کف هزینه ی ماهیانه رو پایین تر از این نگیرید که به مشکل بر بخورید. (به طور کلی اگه نرمال زندگی کنید هزینتون بیشتر از 6000 کرون نمیشه)
    اگه امکان داره می تونید بگید این 6000 کرون که فرمودید برا هزینه کسی هست که مثلا تو تهران با ماهی چقدر زندگیش پیش می ره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط soghrat نمایش پست ها
    اگه امکان داره می تونید بگید این 6000 کرون که فرمودید برا هزینه کسی هست که مثلا تو تهران با ماهی چقدر زندگیش پیش می ره؟
    سلام،
    سوالتون رو متوجه نمیشم، من تهران زندگی نکردم. این مبلغ برای هر انسانی !! که در هر کجا زندگی کرده باشه و بخواد هزینه ی خورد و خوراک و رفت و آمد و اجاره ی خوابگاهش رو بده صادقه.

ilcfloran عزیز یه سوالی که واسه من پیش اومده اینه که این 6000 کرونی که شما میگید با هزینه خوابگاهه یااونم باید جمع بزنیم؟
    شما کدوم شهر تشریف دارید؟آیا هزینه زندگی تو شهری مثل Ås در40 کیلومتری اسلو ممکنه کمتر بشه؟
    ممنون

ApplyAbroad Senior Veteran
    PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر/نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط Omidov نمایش پست ها
    ilcfloran عزیز یه سوالی که واسه من پیش اومده اینه که این 6000 کرونی که شما میگید با هزینه خوابگاهه یااونم باید جمع بزنیم؟
    شما کدوم شهر تشریف دارید؟آیا هزینه زندگی تو شهری مثل Ås در40 کیلومتری اسلو ممکنه کمتر بشه؟
    ممنون
    دوست عزیز
    تا اونجایی که من تاپیک خوندم متوجه شدم این مقدار همراه با خونه هست و هزینه زندگی در شهر اسلو بیشتر از این مقدار هست یعنی امکانش نیست که این مقدار کمتر بشه.
    اگه اشتباه میگم دوستان اصلاح کنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ilcfloran نمایش پست ها
    سلام،
    سوالتون رو متوجه نمیشم، من تهران زندگی نکردم. این مبلغ برای هر انسانی !! که در هر کجا زندگی کرده باشه و بخواد هزینه ی خورد و خوراک و رفت و آمد و اجاره ی خوابگاهش رو بده صادقه.
    منظورم اینه که ادما متفاوتند مثلا تو ایران یکی با ماهی 500.000 یا 600.000 زندگیش شاید پیش بره به عنوانه دانشجو البته با اجاره خونه ولی یکی دیگه با ماهی
    2.000.000
    و اگه این 2 نفر اگه بیان نروز مسلما خرجشون متفاوته. نمی دونم تونستم منظورمو برسونم؟
    یعنی این پولی که شما گفتید واسه چه تیپ ادامیه و با چه نوع زندگی جور در می یاد

نقل قول نوشته اصلی توسط soghrat نمایش پست ها
    منظورم اینه که ادما متفاوتند مثلا تو ایران یکی با ماهی 500.000 یا 600.000 زندگیش شاید پیش بره به عنوانه دانشجو البته با اجاره خونه ولی یکی دیگه با ماهی
    2.000.000
    و اگه این 2 نفر اگه بیان نروز مسلما خرجشون متفاوته. نمی دونم تونستم منظورمو برسونم؟
    یعنی این پولی که شما گفتید واسه چه تیپ ادامیه و با چه نوع زندگی جور در می یاد
    عزیزم اینجا مخاطب حرفها هیچ کس جز تیپ نرمال دانشجو نیست. با این هزینه همونطور که n بار گفته شد شما میتونید هزینه خوابگاه + خورد و خوراک(مواد غذایی رو تهیه کنید و برا خودتون آشپزی کنید) + هزینه ی رفت و آمد به دانشگاه (کرایه اتوبوس) رو بدید (در شهر ترونهایم حداقل که اطلاع دارم) . اینجا راجع به حداقل هزینه ها صحبت میشه چون حداکثر که سقفی نداره. هزینه ی خوابگاه و کرایه ی اتوبوس که ثابته، ربطی به تیپ نداره. خورد و خوراکم شاید بر خلاف تصور بعضی ها، کسی اینجا رنجی رو متحمل نمیشه. میتونید 3 وعده غذای کاملا خوب رو برا خودتون درست کنید. (سفر رفتن و بار و کلاب و بیرون غدا خوردن دیگه مطلبی نیست که تو هزینه های نرمال ما بخواهیم اینجا بگیم، اونی که پول زیاد داره و دوست داشته باشه هزینه میکنه در غیر این صورت اینا موارد ضروری برا یه دانشجو نیستن)
    امیدوارم دیگه مسله تیپ جا افتاده باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arms نمایش پست ها
    سلام. یه سوال اساسی دارم که واقعا فکرمو مشغول کرده ممنون میشم اگه راهنمایی کنید. دوستان من واسه زندگی یعنی واسه اقامت دائم میخوام به سوئد یا نروژ برم و بعدش ادامه تحصیل بدم. به نظرتون سوئد یا نروژ برم؟ ببینید درسته نروژ مرفه تره ولی یه چیزی که هست اینکه سوئد از لحاظ صنایع و تکنولوژی مانند ماشین سازیو مخابرات واقعا از نروژ بهتره. در ضمن احساس میکنم سوئد به خاطره جمعیت زیادترش و وسعت شهرهاش بیشتر به دنیای اروپایی و یه کشور متمدن شبیهه. امیدوارم سوالمو قابله فهم گفته باشم. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
    دوست عزیز! کپی کردن سوالتون تو 3 تا تاپیک و اون هم به فاصله ی چند دقیقه نه تنها خلاف قوانین فروم هست بلکه شانس پاسخ دادن به اون رو هم زیاد نمی کنه.
    هر کسی کمکی از دستش بر بیاد تو همون تاپیک اقامت بعد از تحصیل بهتون می کنه.
    اگر به دنبال اقامت قبل از تحصیل هستین به نظر من کشور سوئد گزینه ی بهتریه چون پر جمعیت تر و مهاجر پذیرتر از نروژ هستش

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    من برای PhD با هزینه شخصی (البته بورس وزارت) اقدام کردم و حالا یک سوال دارم که به نظر دوستان هزینه سالانه برای خانواده با 1 بچه چقدر میشه؟
    کسی در مورد گرفتن ویزا برای خانواده نظری نداره؟

ممنون از دوستانی که خوب راهنمایی می کنن چون من الان تمام صفحات را خوندم و جوابی برای سوالام نگرفتم.

Member
    رشته و دانشگاه
    -

نقل قول نوشته اصلی توسط mrzarei10 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من برای PhD با هزینه شخصی (البته بورس وزارت) اقدام کردم و حالا یک سوال دارم که به نظر دوستان هزینه سالانه برای خانواده با 1 بچه چقدر میشه؟
    کسی در مورد گرفتن ویزا برای خانواده نظری نداره؟

ممنون از دوستانی که خوب راهنمایی می کنن چون من الان تمام صفحات را خوندم و جوابی برای سوالام نگرفتم.
    دوست عزیز با توجه به برآورد هزینه خود دانشگاه هر نفر سالانه حداقل به 90800 کرون احتیاج داره حالا شما سه نفر هسیتن البته شاید هزینه خونه تقسیم شه ولی حداقل روی 250 هزار کرون شما فکر کن که با نرخ الان نزدیک 83 میلیون در سال میشه با توجه به اینکه خود دانشگاه برای دانشجو های دکترا یه چیزی حدود 370 هزار کرون در سال حقوق میده البته 36% هم مالیات کم کنید ازش

هزینه های ثابت در شهر اسلو در یک ماه به شرح زیر هست:

۱ هزینه حمل و نقل عمومی = ۳۸۰ کرون

۲ هزینه اجاره منزل = حدود ۳۵۰۰ کرون

۳ هزینه خوراک = حدود ۲۰۰۰ کرون

سایر هزینه ها از قابل پوشاک بسیار متغیر است و قابل عرضه نیست.

جهت دریافت قیمت پوشاک و سایر اقلام به سایت های زیر مراجعه فرمایید.
    www.xxl.no
    www.elkjop.no
    ویرایش توسط mns2000 : October 30th, 2012 در ساعت 06:20 PM دلیل: D:

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)