نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: غذای سلف دانشگاه رو میخورین با خودتون درست می کنین؟!

رأی دهندگان
13. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • سلف دانشگاه

8 61.54%
  • خودم غذا درست می کنم

5 38.46%
صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 116

موضوع: غذای دانشگاه

Senior Member

پیش فرض غذای دانشگاه

سلام،
    در این مورد چه نظری دارید؟ آخه با یکی از خونه های دانشجویی که توی سایت دانشگاه میشه رزرو کرد، غذا هم ارائه میشه که هم قیمت چندان گرونی در جمع نداره و متعادله، هم از نوع all-you-can-eat هست که برای افرادی مثل من به شدت (!!!) مناسبه هم دردسر پختن و شستن و ... نداره (با توجه به اینکه در اغلب خونه های دانشجویی که در این دانشگاه ارائه میشه امکان پخت و پز وجود نداره، و اگر بخواهیم به فکر پخت و پز باشیم یا باید خارج از دانشگاه ساکن بشیم و یا از خونه های مستقل داخل دانشگاه استفاده کنیم که خوب زیاد ارزون نیستن).
    حالا سوال اینجاست که با در نظر گرفتن اینکه بخواهیم همچنان به حلال و حرام بودن موارد غذایی پایبند باشیم، بازم می تونیم از این غذا ها استفاده کنیم یا نه؟ یا حق انتخاب داریم که چه نوع غذایی دریافت کنیم؟

ممنون
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ohio, USA

پیش فرض پاسخ : غذای دانشگاه

سلام

اگر می خواین حلال و حروم رو در نظر بگرین. دو نوع داریم. ۱- افرادی که فقط گوشت های حروم رو نمی خوان بخورن مثل خوک...۲- افرادی که ذبح اسلامی هم براشون مهمه.
    اگه گروه اول باشین زیاد مشکلی ندارین. ولی گروه دوم برای خوردن غذا های فست فود و در محل های عمومی باید غذای سبزیخوار ها رو بخورن( که خوشبختانه تو آمریکا خیلی زیاده و راحت پیدا میشه) یا ماهی بخورین. به عنوان مثال مک دنالد هم وجی برگر داره هم فیله ی ماهی.
    میثم

Member powerman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, M.Sc

یه سری شرکت هایی هستند در هر شهری که ساکن بشید و اینها بر اساس ذبح اسلامی انواع فراورده های گوشتی رو به تهیه می کنند و به شما تحویل میدند (حلال) و قیمتشون هم فرقی نمی کنه با اون گوشتی که حالا بقیه مردمشون می خرند.
    Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration - Thomas Alva Edison

Senior Member

خوب من جزء گروه دوم هستم، پس با این تفاصیل نمی تونم زیاد به غذاهایی که دانشگاه به دانشجوها می ده امیدوار باشم، نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Powerman
    یه سری شرکت هایی هستند در هر شهری که ساکن بشید و اینها بر اساس ذبح اسلامی انواع فراورده های گوشتی رو به تهیه می کنند و به شما تحویل میدند (حلال) و قیمتشون هم فرقی نمی کنه با اون گوشتی که حالا بقیه مردمشون می خرند.
    جدا همه جای آمریکا اینجوره؟؟؟؟؟
    every thing is possible, but you must pay for it

Junior Member

شهرای بزرگ که حتما هست. حتی شهرای کوچک هم میشه گوشت ذبح اسلامی پیدا کرد. البته من شخصا تو کانادا اینو دیدم که مثلا شهر کوچک کینگستون خیلی راحت میشد انواع گوشت حلال، حتی سوسیس حلال پیدا کرد. فروشگاه های بزرگ معمولا این چیزا رو میارن. تا اونجایی که یادمه شرکت و خود بسته بندی اون گوشت ها هم مثه گوشتای معمولیشون بود و فقط یه آرم "حلال" رویه بسته هاش نوشته بود.

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sandbad
    نقل قول نوشته اصلی توسط Powerman
    جدا همه جای آمریکا اینجوره؟؟؟؟؟
    اينطور كه به من هم گفتن مراكزي كه مثلا پاكستاني يا ايراني هستند از اين نوع محصولات ارئه ميكنند. من حتي شنيدم ميشه انواع سس مهرام!!! يا خيارشور 1&1 ! هم پيدا كرد . ولي خوب در اين صورت بازهم آقاي هاشميان بايد خودشون زحمت درست كردن غذا رو بكشند! ;D درست كردن غذا كه خيلي بهتر هست؟ چرا غذاي uni ؟ 8)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ohio, USA

بازم سلام

اگر شهرتون کوچیک هم باشه و هیچ مغازه ی ایرانی عرب و پاکستانی هم نباشه. ( که بعید) می تونین آن لاین سفارش بدین. من از سایت حلال میت .کام می خرم. استندارد وزارت بهداشت آمریکا رو هم داره.
    ولی ممکن بعضی از مغازه های کوچیک اسلامی گوشتاشون بهداشتی نباشه.

سلام دوست عزيز:

شما دارى اشتباهه بزرگى رو متكب ميشى. من توصيم به بچه ها اينه كه از هر چيزى كه انها رو ميتونه به دام بندازه دورى كنند. شما با اين ذهنيت مياى كه اينجا مشكلاتت كمتر بشه ولى در عمل خودت رو به 2 شكل گير ميندازى:

1-شما وقتى واسه خوابگاه يا خونه دنشجويى ثبت نام ميكنيد قبل از اينكه به انجا بريد پول 1-2 ترم رو ازتون ميگيرند. وقتى پول رو داديد ديگه مسله موم تو دستشون خواهيد بود. نه ميتونيد پولو پس بگيريد. نه ميتونيد جابه جا بشيد. نه ميتونيد هم خونه ايتون رو عوض كنيد.خيلى از اين خونه ها شايد ارزون تر از يه اپارتمان باشند ولى جايه مناسبى واسه درس خوندن نيستند!!

2-اين خونه ها معمولا كيفييت غذا هاشون پايينه. و چون از تمامه كشور ها دانشجو دارند غذا ها تنوع عجيبى دارند كه بيشترشون با ذائقه ايرونى سازگار نيست!

شما بايد با اشپزى و غذا پختن كنر بيايى. چون غذاى غير ايرونى بيرون خونه تو بلند مدت براتون فشار روحى ايجاد ميكنه،،معمولا سالم نيستند وگرون هستند.

خونه يا خوابگاه رو هم از طريق اينترنت سفرش نده چون ممكنه چيزى كه بعد ها ميبينى با سايت خيلى فرق داشته بشه. به نظرم تا چيزى رو از نزديك نديدى روش تصميم نگيريد كه پشيمون نشيد.

موفق باشيد

Senior Member

از نظر همه دوستان ممنونم، مخصوصاً عابد عزیز، من دقیقاً توی فکر همین خوابگاه بودم و به همین نتیجه هم رسیدم که جای مناسبی برای درس خوندن نیست (از اطلاعاتی که توی سایت راجع به خوابگاهها نوشته شده بود)، اما بیشتر فکرم روی غذا بود، چون کارتهای غذا به صورت جداگانه هم فروخته می شه که بعضاً مثل کارت اعتباری میشه ازش استفاده کرد، یعنی به اندازه فرضاً 10 غذا اعتبار داره، حالا هر روزی که بخواهیم میشه استفاده کرد.
    با این تفاصیل که دوستات دیگه گفتن، باید از فکر غذای اونجا بیام بیرون، قطعاً شاید توی شهر بشه مواد غذایی حلال پیدا کرد اما غذای حلال آماده نه! پس همونطور که مریم هم گفتن، باید به فکر آشپزی بود :

صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)