نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: غذای سلف دانشگاه رو میخورین با خودتون درست می کنین؟!

رأی دهندگان
13. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • سلف دانشگاه

8 61.54%
  • خودم غذا درست می کنم

5 38.46%
صفحه 2 از 12 نخستنخست 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 116

موضوع: غذای دانشگاه

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : غذای دانشگاه

نمي شه گفت قطعا غذاي حلال آماده پيدا نمي كنيد.
    توي هر شهري (خصوصا توي كانادا) كلي رستوران هست كه غذاي حلال دارند. در ضمن غذاهاي حلال آماده هم توي سوپر ماركتها پيدا مي شه.

در كل هم انتخابهاي غذاهاي vegetarian و sea food اينقدر توي رستورانهاي دانشگاه و بيرونش زياده كه خيلي هم سخت نخواهد گذشت ! (لزوما قرار نيست كدو پخته بخوريد از تركيب ماكاروني با سبزيجات و پنير گرفته تا به قول دوستمون vegiburger McDonald )

مگه فکرکردید تو ایران رو به قبله ذبح میکنند من یک نفرمیگفت نه .حالا نمیدونم بر چه اساسی صحبت میکرد .اگه اینجوری باشه ما 40 ساله که روحمون از خوردن غذای غیر حلال آلوده شده
    The truth of my life:I`m only looking for you

والا بعيده نتونيد غذاي ذبح اسلامي پيدا كنيد. يه نگاهي به صفحه زير بندازيد. اين دانشگاهيه كه من ميرم كه البته تو استراليا هستش. قائدتا تو آمريكا اين چيزا بايد بيشتر باشه ديگه. فكر مي كنم بعد از چند روز گشتن تو سطح شهر و آشنايي با افراد حساب كار دستتون مياد.

http://www.monash.edu.au/news/monash...824/halal.html

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ohio, USA

سلام

فقط جهت اطلاع بعضی دوستان می گم. ذبح اسلامی رو به قبله کشتن و بسم الله گفتن نیست. این موارد امری سنتی هست. مورد مهم در ذبح اسلامی خارج شدن خون از بدن حیوون مد نظر و قطعا دلیل بهداشتی داره. ولی در کشور های غربی به روش های دیگه ای هم گوشت رو تهیه می کنن که خون از بدن حیوون ها خارج نمی شه. این جا یه دوست چینی که دارم. حتی اون هم تایید کرد که اینجا(آمریکا) گوشت هاش چون همین مشکل رو داره بد مزه تر هم هست. مثله اینکه تو چین هم مشابه ما می کشن!!! و از این چینی های همه چیز خور بعید بود!!!

Senior Member

دوستان بحث پیدا کردن گوشت و یا غذای حلال در شهر نیست که، چون مطمئناً چنین چیزی قابل پیدا کردن هست. بحث سر این هست که غذایی که دانشگاه به عنوان غذای دانشجویی می ده و اغلب هم به قول عابد تنوع زیادی داره، توی منو غذاهایی که با گوشت و کلاً مواد غذایی حلال درست شده باشن هم پیدا میشه؟ یعنی کسی توی دانشگاهی دیده که توی منوی غذاهای دانشگاه، غذاهای حلال هم وجود داشته باشه؟ یا اینکه معمولاً چنین چیزی وجود نداره؟
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

ApplyAbroad Champion

من توي سايت virginia tech ديدم كه غذاهاي حلال (هم براي مسلمانان، هم يهوديها) هم يكي از رستورانهاي دانشگاه سرو مي كنه !
    شنيدن كي بود مانند ديدن !!! بايد رفت و ديد ...
    مي توني search كني (با اسم دانشگاه و halal food ) ... علاوه بر كلي وبلاگ اسلامي و گاها ضد اسلامي احتمالا نتايج خوبي بدست مياري !

دانشگاه پكن توي چين اصلا يه سلف جداگانه توي خود دانشگاه براي غذاهاي حلال و اسلامي داشت!!! واقعا آخرش بود...
    عقل و دانایی در نوک قله تحصیلات عالیه نبود ، بلکه آنرا در جعبه شن بازی کودکستان یافتم&nbsp; :<br />در همه چیز شریک شدن ، عادلانه بازی کردن،به دیگران ضربه نزدن ، تمیز کردن ریخت و پاشهایم ،عذر خواهی کردن از کسی که به او صدمه زدم، هر روز کمی یاد گرفتن،کمی فکر کردن، کمی نقاشی، کمی آواز خواندن ،کمی بازی و کمی کار

Junior Member

سلام دوستان

مثل اینکه در خیلی از کشورها، تو غذاهایی که سرخ می کنن الکل میریزن. حالا فرض می کنیم با سرخ کردن الکلش میپره (البته شاید هم توش باقی بمونه). ولی در مورد سس ها شنیدم که توی بعضی اونا الکل می ریزن. با این تفاسیر خوردن ساندویچ ماهی و سبزیجات سرخ شده بویژه بویژه با سس، مشکل دار به نظر می رسه. (منظورم ساندویچ های آماده است. چون اگه بخواهیم خودمون سانویچ رو آماده کنیم که مشکل نداریم و در انتخاب سس هم بدون الکلشو انتخاب می کنیم.)

می خواستم بپرسم که کسی در این باره اطلاعاتی داره یا نه؟

با تشکر

Member powerman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, M.Sc

نقل قول نوشته اصلی توسط SJ
    سلام دوستان

مثل اینکه در خیلی از کشورها، تو غذاهایی که سرخ می کنن الکل میریزن. حالا فرض می کنیم با سرخ کردن الکلش میپره (البته شاید هم توش باقی بمونه). ولی در مورد سس ها شنیدم که توی بعضی اونا الکل می ریزن. با این تفاسیر خوردن ساندویچ ماهی و سبزیجات سرخ شده بویژه بویژه با سس، مشکل دار به نظر می رسه. (منظورم ساندویچ های آماده است. چون اگه بخواهیم خودمون سانویچ رو آماده کنیم که مشکل نداریم و در انتخاب سس هم بدون الکلشو انتخاب می کنیم.)

می خواستم بپرسم که کسی در این باره اطلاعاتی داره یا نه؟

با تشکر
    تا اونجایی که من اطلاع دارم دو نوع روغن معمول که برای سرخ کردن غذا استفاده میشه بیشتر وجود نداره:
    1- روغن حیوانی (حرام)
    2- Vegetable Oil (حلال)
    و در هنگام خرید انواع سرخ شدنی ها و شیرینی جات به برچسب اون باید توجه بشه.
    Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration - Thomas Alva Edison

خوبه والا. تا اینجاییم 4ستون بدنمون از دسّ نظام وظیفه و این سفارتخونه ها باید بلرزه، اونجا هم که میریم از دسّ سس ساندویچ ماهی!
    اینم شد زندگی ؟!
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)