نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: غذای سلف دانشگاه رو میخورین با خودتون درست می کنین؟!

رأی دهندگان
13. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • سلف دانشگاه

8 61.54%
  • خودم غذا درست می کنم

5 38.46%
صفحه 8 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 116

موضوع: غذای دانشگاه

Banned

پیش فرض پاسخ : غذای دانشگاه

سلام دوستان:

به خاطر شبهه غیر اسلامی بودن غذاهای دانشگاه من، مجبورشدم خوابگاه نگیرم چون گرفتن خوابگاه=با خرید اجباری یکی از طرح های غذای دانشگاه به مدت یک ترم!! به همین دلیل، سوالاتم را با فرض اینکه خودم مجبور خواهم بود غذایم را تهیه کنم، میپرسم. امیدوارم دوستانی که در این زمینه اطلاعات دارند، کمکم کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط Powerman
    یه سری شرکت هایی هستند در هر شهری که ساکن بشید و اینها بر اساس ذبح اسلامی انواع فراورده های گوشتی رو به تهیه می کنند و به شما تحویل میدند (حلال) و قیمتشون هم فرقی نمی کنه با اون گوشتی که حالا بقیه مردمشون می خرند.
    شما در مورد ایالت دورافتاده ای مثل هاوایی اطلاع دارید چنین سرویسی اونجا هم ارایه میشه یا نه؟ کلاً چجوری میشه این اطلاعات را درمورد شهری که توش هستیم به دست بیاریم؟ حتماً باید داخل محیط باشیم تا دستمون بیاد یا از راه دور (مثلاً از طریق اینترنت) هم میشه اینکارو کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mspersian84
    سلام

اگر می خواین حلال و حروم رو در نظر بگرین. دو نوع داریم. ۱- افرادی که فقط گوشت های حروم رو نمی خوان بخورن مثل خوک...۲- افرادی که ذبح اسلامی هم براشون مهمه.
    اگه گروه اول باشین زیاد مشکلی ندارین. ولی گروه دوم برای خوردن غذا های فست فود و در محل های عمومی باید غذای سبزیخوار ها رو بخورن( که خوشبختانه تو آمریکا خیلی زیاده و راحت پیدا میشه) یا ماهی بخورین. به عنوان مثال مک دنالد هم وجی برگر داره هم فیله ی ماهی.
    میثم
    من تو مک دونالد باکو که غذا خوردم، چون کشور اسلامی بود، گوشتشان مشکلی نداشت. آیا شما میدانید که در آمریکا هم مک دونالد آپشن های اسلامی داره یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ssaeedi
    شهرای بزرگ که حتما هست. حتی شهرای کوچک هم میشه گوشت ذبح اسلامی پیدا کرد. البته من شخصا تو کانادا اینو دیدم که مثلا شهر کوچک کینگستون خیلی راحت میشد انواع گوشت حلال، حتی سوسیس حلال پیدا کرد. فروشگاه های بزرگ معمولا این چیزا رو میارن. تا اونجایی که یادمه شرکت و خود بسته بندی اون گوشت ها هم مثه گوشتای معمولیشون بود و فقط یه آرم "حلال" رویه بسته هاش نوشته بود.
    در مورد سوسیس و کالباس (به عنوان ساده ترین ماده غذایی آماده خوردن برای یک دانشجو) در آمریکا و مارک های حلالش اطلاعی دارید؟ من که از خدامه بتونم تو هاوایی این مواد را اسلامیشو پیداکنم چون دیگه یک بار واسه همیشه از کابوس آشپزی کردن دایمی خارج میشم.

بازم سلام

اگر شهرتون کوچیک هم باشه و هیچ مغازه ی ایرانی عرب و پاکستانی هم نباشه. ( که بعید) می تونین آن لاین سفارش بدین. من از سایت حلال میت .کام می خرم. استندارد وزارت بهداشت آمریکا رو هم داره.
    ولی ممکن بعضی از مغازه های کوچیک اسلامی گوشتاشون بهداشتی نباشه.
    آیا سرویسی که میگید در همه شهرها و ایالت ها (مثل هاوایی) وجود داره؟ سایتی که گفتید، آدرسش چیه؟ آیا مشابه سایت های زیر است؟
    http://www.myhalalmeat.com/webshop/customer/home.php
    http://www.halal-meat.net/

نقل قول نوشته اصلی توسط ordibehesht
    نمي شه گفت قطعا غذاي حلال آماده پيدا نمي كنيد.
    توي هر شهري (خصوصا توي كانادا) كلي رستوران هست كه غذاي حلال دارند. در ضمن غذاهاي حلال آماده هم توي سوپر ماركتها پيدا مي شه.

در كل هم انتخابهاي غذاهاي vegetarian و sea food اينقدر توي رستورانهاي دانشگاه و بيرونش زياده كه خيلي هم سخت نخواهد گذشت ! (لزوما قرار نيست كدو پخته بخوريد از تركيب ماكاروني با سبزيجات و پنير گرفته تا به قول دوستمون vegiburger McDonald )
    چجوری میشه فهمید غذاهای سبزی برگز مک دونالد چی هستند و ...؟ تو سایتش چیزی پیدا میشه؟ این غذاهارو میشه به صورت آماده تو فروشگاه های زنجیره ای مثل CostCo یا Wallmart پیداکرد و خودمون تو خونه بخوریم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط yasinhajizadeh
    حاجی با پلو پز و اینا زیاد سخت نیست آشپزی و وقت زیادی هم نمیگیره. حتما یکی با خودت بیار !
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasinhajizadeh
    والله یه 2-3 ساعتی وقت میشه. به هرحال برای 4-5 بار آشپزی تو خونه وقت هست. نگران نباشین.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdinaser
    در امریکا قیمت برق ارزون تر از گاز هست؟ یعنی این که بچه ها در مورد پلوپز و داشتنش صحبت می کنن بعلت قیمت برق و گاز هست یا دلیل خاصی داره.
    آمریکا همه چیز برقیه!! اینجا گاز( اجاق گاز) هم برقیه!! سیستم گرمایش هم همین طور. در ضمن برق هم ارزون نیست. ولی چاره ایی نیست.
    مامان من دستور غذا ها رو برام نوشته!! و من هم شنبه و یکشنبه با پلو پز برنج رو برای ۲-۳ روز می پزم و خورشت هم معمولا دو نوع درست مکنم و این جوری ۴ روزی رو سپری می کنم باقی روز ها هم تن ماهی یا غذا هایی که بشه با نون خورد استفاده می کنم.
    راستی یادم رفت بگم به جز وجی برگر و ساندویج ماهی اینجا پیتزای پنیر و قارچ هم هست. اینجا تو این دو نوع پیتزا فقط نون و پنیر و قارچ می ریزن و هیچی دیگه نداره و بدرد ما ها می خوره.
    در مورد پلوپز پارس خزر پلپ پز ۱۱۰ ولت ۴ نفره داره. هرچند من به دلیل اضافه بار پلو پز رو حذف کردم و آمریکا یکی خریدم. اینجا خیلی ارزون تر از ایرانه ولی برنج خوب نمی شه بیشتر شکل پلو های چینی ژاپنی میشه!!!
    تو شهر ما برق خیلی گرونه و کلی پول برقمون میشه اگه بخواهیم حتی از AC استفاده کنیم. در این وضعیت استفاده از پلوپز که مصرف برق زیادی داره (علیرغم راحتی و آسایشی که استفاده ازش برای آدم ایجاد میکنه) عاقلانه است؟ حالا اگه بخوام با پلوپز آشپزی کنم، عاقلانه است که یک پارس خزرش را از ایران بخرم و 20000 کیلومتر با خودم تا هاوایی کول کنم؟ با توجه به اینکه من تا به حال تجربه برنج پختن نداشته ام اما همیشه پلوهای مامانم عالیه، خیلی تو ذوقم میخوره اگه بخوام با پلوپزهای اونجا غذا درست کنم؟
    mpersian84 عزیز: میشه لیست غذاهایی که از مادر محترم یاد گرفتید و برای یک فرد در حال تحصیل مذکر که احتمالاً فقط به خاطر ادامه تحصیل مجبور به آشپزی شده را اینجا منتشر کنی؟ آخه من یه لیست دارم اما به نظرم میاد غذاهایی که گفتم، میتونه خیلی بیشتر از چیزی باشه که من لیست کردم. ممنون از کمکت!

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgoli
    سلام
    اين آقايوني كه از رفتن به خدمت اجباري به بيرون مرزها فرار مي‌كنند ...، اينجا ديـــــگه بايد غذا درست كنند 8) :P چاره ديگه اي نداره.... يك راه خوب كه ممكنه مفيد باشه: همراه كتابهايتان يك نسخه از كتاب آشپزي " رزا منتظمي" هم ببريد!.... جواب ميده ...
    کتابی که گفتید، handy هست یا مثل دایره المعارف بزرگ و سنگینه؟ الان بهترین کتاب برای افرادی مثل ما که زمان کمی برای آشپزی داریم و از سر اجبار هم قراره آشپزی کنیم، چیه؟ البته handy باشه که ارزش کول کردن و بردن به آمریکا را هم داشته باشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط niva
    من يکي از دوستام که خيلي باهاش در تماسم، خيلي به ندرت خودش غذا درست ميکنه. بطوريکه بعد از 2 سال که رفته، وسايل آشپزخونش خيلي کمه و هميشه از بيرون ميخوره. البته شايد به شهر و ايالتشم مربوط شه! چون خودش ميگه که غذا بيرون ارزونه!
    این دوستتان هر غذایی را میخوره؟ (از نظر حلال و حرام) آخه من شنیدم اگر بخواهی از رستوران های حلال غذا بخوری، خرجت زیاد میشه اما اگه غذای آماده ای که تو فروشگاه های زنجیره ای هست یا غذای فست فودهارو بخوری، هزینه به نسبت دردسر تهیه شخصی غذا کم است.

نقل قول نوشته اصلی توسط مریم جوان
    1. اگه جایی که ما می رویم شهر نسبتا کوچکی باشه و گوشت حلال هم بهداشتی نباشه، خوردن مدام غذای گیاهی و ماهی سلامتی رو به خطر می اندازه! چه کنیم؟
    مشکل من مشابه شماست. شهر بزرگه اما مسلمان هاش کم هستند و ایرانی هاش هم به صفر میل می کنه! با این حساب به نظرتان آشپزی کردن بهترین راه حل ممکنه؟ به نظرتان با هفته ای یک بار غذای گوشتی درست کردن، مشکل رژیم غذایی که گفتید، برطرف میشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara.Sh
    غذای دانشگاه ما که فوق العاده عالی بود بسته به نوع meal plan وعده های غذا متغیره. اما هر سه وعده سرو میشه
    من RA هستم و احتمالاً تمام وقت دانشگاه هستم. به نظرتان روی وعده های صبحانه و شام حساب کنم؟ آخه اینجوری آدم به کل دیگه خیالش از بابت آشپزی نکردن راحت میشه و بدون دردسر به کارهاش میرسه چون به نظرم برای من که درهفته 10-15 ساعت سر کلاسم، 20ساعت باید کارکنم و زمانی هم باید برای تفریح صرف کنم، دیگه آشپزی کردن کابوسه!!

ApplyAbroad Champion
    zari آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط he
    کتابی که گفتید، handy هست یا مثل دایره المعارف بزرگ و سنگینه؟ الان بهترین کتاب برای افرادی مثل ما که زمان کمی برای آشپزی داریم و از سر اجبار هم قراره آشپزی کنیم، چیه؟ البته handy باشه که ارزش کول کردن و بردن به آمریکا را هم داشته باشه.
    این کتاب، مثل دایره المعارف بزرگ و سنگینه تازه دوجلدی هم هست، متاسفانه ای بوک هم نداره. اما دوستان در ای گفت یه سری فایل از کتابهای آشپزی گذاشتند که به نظر من میتونه مفید باشه.
    در مورد پختن پلو هم نمیدونم چه اصراری هست که یک پلوپز رو با خودتون به آمریکا ببرید. پختن پلو راحت ترین کار ممکنه و به راحتی بدون پلوپز میتونید انجام بدید. کیفیتش هم بهتر در میاد. کافیه یه بار کنار مادرتون بایستید و نگاه کنید که چیکار میکنه.
    Whether you think you can or you think you can't, you're right

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

حالا به اسلامی بودن خود هاوایی مطمئنی که غذای اسلامی توش پیدا بشه! (شوخی )

دوست عزیز، من یک کتاب دیدم که فقط غذاهای حاضری و آماده رو مخصوص کسانی مثل دانشجویان یاد داده بود، خیلی جالب بود! حجمی هم نداشت...
    یه سری مجلات آشپزی هم هست که فکر می کنم به صورت هفتگی چاپ می شه و غذاهایی که در اون آموزش داده می شه شامل غذاهای حاضری هم میشه...
    من جای شما بودم غذای دانشگاه رو می خوردم، هم وقت بیشتری برای مسائل دیگر خواهید داشت و هم راحت ترید (خودم هم قراره در خوابگاه از غذای دانشگاه استفاده کنم، ارزونترم هست)
    در مورد رستوران هم الان اکثر جاها در اروپا و آمریکا برای افراد گیاه خوار غذا طبخ می شه... فکر میکنم در هاوایی غذاهای استوایی بیشتر استفاده می شه که توش گیاه و سبزیجات زیادتر به کار می ره، کلا" استوایی ها گوشت قرمز زیاد دوست ندارن (البته من اینجور فکر می کنم)

در اینترنت هم اگر بگردی آموزش غذا پیدا می کنی...

موفق باشی
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط azim_utd
    حالا به اسلامی بودن خود هاوایی مطمئنی که غذای اسلامی توش پیدا بشه! (شوخی )

دوست عزیز، من یک کتاب دیدم که فقط غذاهای حاضری و آماده رو مخصوص کسانی مثل دانشجویان یاد داده بود، خیلی جالب بود! حجمی هم نداشت...
    یه سری مجلات آشپزی هم هست که فکر می کنم به صورت هفتگی چاپ می شه و غذاهایی که در اون آموزش داده می شه شامل غذاهای حاضری هم میشه...
    من جای شما بودم غذای دانشگاه رو می خوردم، هم وقت بیشتری برای مسائل دیگر خواهید داشت و هم راحت ترید (خودم هم قراره در خوابگاه از غذای دانشگاه استفاده کنم، ارزونترم هست)
    در مورد رستوران هم الان اکثر جاها در اروپا و آمریکا برای افراد گیاه خوار غذا طبخ می شه... فکر میکنم در هاوایی غذاهای استوایی بیشتر استفاده می شه که توش گیاه و سبزیجات زیادتر به کار می ره، کلا" استوایی ها گوشت قرمز زیاد دوست ندارن (البته من اینجور فکر می کنم)

در اینترنت هم اگر بگردی آموزش غذا پیدا می کنی...

موفق باشی
    سلام

والا من قراره بیشتر برای تفریح عوض beach به طبیعت مراجعه کنم واسه همین سعی میکنم که اونم اسلامیش کنم! ;D
    اگه میشه اسم کتابی که "فقط غذاهای حاضری و آماده رو مخصوص کسانی مثل دانشجویان یاد داده بود" را بگی؟ یا اگه لینکی ازش توی نت داری، بدهی تا دانلودش کنیم؟ یا اگه میدونی میشه نسخه چاپی اش را خرید، بهمون معرفیش کنی؟
    راستش درمورد غذای دانشگاه، مورد اسلامی نبودنش واسم مساله است که باید برم ببینم ماجرا از چه قراره. شاید بشه در اونجا به طور optional غذاهایی را خرید که این مشکل را هم نداشته باشند. البته باید به هرحال آشپزی در حد 7-8 تا غذا پختن را در این زمان کم یاد بگیرم چون به هرحال زندگی اینجوری، اونم برای چندین سال، می طلبه که آدم خودش روی پای خودش وایسه و معطل دیگری نباشه!

Senior Member maryamf آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط he
    مشکل من مشابه شماست. شهر بزرگه اما مسلمان هاش کم هستند و ایرانی هاش هم به صفر میل می کنه! با این حساب به نظرتان آشپزی کردن بهترین راه حل ممکنه؟ به نظرتان با هفته ای یک بار غذای گوشتی درست کردن، مشکل رژیم غذایی که گفتید، برطرف میشه؟

واقعا نميدونم..
    چون الان كه چنين مشكلى ندارم ولى خوب فكر ميكنم آدم بعد از يه مدت كه بمونه ميتونه آداپته شه.. مثلا بريد مسجد اون شهر ببينيد اونه چه ميكنند.. چون هر جا سنى باشه مسجد هم هست..
    يا اگر چند نفر مثل هم بودين ميتونين تحقيق كنيد ببينيد ميشه گوسفند تهيه كرد و اسلامى سرش رو بريد؟ بعد بينه همديگه تقسيم كنيد..فكر ميكنم براى مدت طولانى كافى باشه.. مگر اينكه خيلى گوشت تازه براتون مهم باشه..
    من اينجا خيلى گياهخوار ديدم كه هيچ مشكلى ندارند و اتفاقا تنها زمانى كه شانس خوردن ماهى دارم همون موقع هاييه كه رستوران ميريم چون خيلى هم غذاهاى دريايى لذيذى ديدم اينجا..

موفق باشين.

Junior Member mehdi67 آواتار ها

Question غذای سلف دانشگاه ها

با سلام به همه دوستان

بنده به دلایل مشکلات گوارشی که دارم، در مورد غذام باید به شدت حساس باشم. می خواستم از دوستانی که در خارج از کشور و به خصوص آمریکا درس میخونن بپرسم که غذای سلف سرویس دانشگاه هاشون چطوریه و اصولا برای من که باید حتما غذام بدون نمک و چربی و ادویه و غیر سرخ کردنی باشه (!) مناسبه یا نه؟

آیا با این شرایط من باید قید خارج رفتن رو بزنم؟ ((
    “It’s not knowing what to do; it’s doing what you know.” Tony Robbins"

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

پیش فرض پاسخ : عذال سلف دانشگاه های آمریکا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi67 نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان

بنده به دلایل مشکلات گوارشی که دارم، در مورد غذام باید به شدت حساس باشم. می خواستم از دوستانی که در خارج از کشور و به خصوص آمریکا درس میخونن بپرسم که غذای سلف سرویس دانشگاه هاشون چطوریه و اصولا برای من که باید حتما غذام بدون نمک و چربی و ادویه و غیر سرخ کردنی باشه (!) مناسبه یا نه؟

نه بابا دیگه! منم از تو داغون ترم. تو کل دانشگاه ایران که می رفتم اصلا یه بار فقط غذا خوردم که خیلی هم حالم بد شد. ولی خوب فوقش خودت باید زحمتشو بکشی. خصوصا اگه خونه بگیری که اصولا قوانین به حالیه که کمتر می تونی از امکانات غدا دانشگاه استفاده کنی.ا لبته اینو مطمئن نیستم ولی قوانینش ممکنه محدود تر باشه. مثله ایران که اگه ماها اصفهونی ها شب می خواستیم غدا بخوریم نمی دادند بهمون تو دانشگاه صنعتی!!!
    هی آقای مجری هیچ وقت با خر درد دل نکنید
    از توصیه های فامیل دور به آقای مجری
    توجه: شرمنده دوستانم، ولی واقعا وقت ندارم زیاد به فروم سر بزنم، اگر جواب ندادم به پیام خصوصی هاتون، معذور دارید من را. با سپاس

Senior Member amirhossein.gh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

بابا بیخیال !!
    شما برو آمریکا بعدا به اینا فک کن!!!
    فک میکنی اونجا غذاها مثل اینجاست که خورشتش یه من روغن روشه با دنبه فراوان یا کبابش اینقدر سویا داره شبیه آدامس شده؟؟! یا برنجاش برای تایلند است!
    نه داداش! اوجا همه غذاها تحت نظر کارشناس و طبق برنامه کالری دار پخته میشه
    ولی خداییش تا حالا به این دیگه فک نکرده بودم!
    موفق باشین همراه با معده ای سالم D:
    نگرانی های ما ، بیانگر عمق فاصله ما با خداست
    آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و به آن ایمان دارند
    سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال: "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi67 نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان

سلام
    شما اینجا با غذاهای دانشگاه چیکار میکردی پسسسس؟؟؟
    صد در صد اون دانشگاهی که شما قبول میشی، تنها کسی که مشکل گوارشی داره یا مشکلات دیگه و بعضی غذاها رو نمیتونه بخوره، شما نیستی. چون غذا خیلی مهمه و به دانشچو اهمیت میدن توی سلف همه جور غذا هست. مثلا من ترکیه رو چون کامل اطلاع دارم میگم که خیلی اتفاقا توی سلفشون غذاهای آب پز و کم نمک هم سرو میشه. حالا این ترکیست تازه. مسلما هرچی کشور بهتر، اهمیت به این موضوع بیشتر.
    الان که شما گفتی یه ذره آدم کلش به کار می افته برای چی این جور غذاها سرو میشه. امیدوارم مشکلت حل شه تا برای این موضوع دغدغه نداشته باشی.

Junior Member mehdi67 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand11_m27 نمایش پست ها
    سلام
    شما اینجا با غذاهای دانشگاه چیکار میکردی پسسسس؟؟؟
    صد در صد اون دانشگاهی که شما قبول میشی، تنها کسی که مشکل گوارشی داره یا مشکلات دیگه و بعضی غذاها رو نمیتونه بخوره، شما نیستی. چون غذا خیلی مهمه و به دانشچو اهمیت میدن توی سلف همه جور غذا هست. مثلا من ترکیه رو چون کامل اطلاع دارم میگم که خیلی اتفاقا توی سلفشون غذاهای آب پز و کم نمک هم سرو میشه. حالا این ترکیست تازه. مسلما هرچی کشور بهتر، اهمیت به این موضوع بیشتر.
    الان که شما گفتی یه ذره آدم کلش به کار می افته برای چی این جور غذاها سرو میشه. امیدوارم مشکلت حل شه تا برای این موضوع دغدغه نداشته باشی.
    من اینجا غذا از خونه میارم. کلی هم سرد میشه تا بخوام بخورمش.
    البته این مشکل من رو گفتن دیگه درست بشو نیست و باید باهاش بسازم. مشکلی نیست. خودم هم راضیم. تازه اینجوری غذای سالم می خورم.
    “It’s not knowing what to do; it’s doing what you know.” Tony Robbins"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)