صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 23

موضوع: Machine Learning

پیش فرض Machine Learning

سلام دوستان. من طی یک پروژه تحقیقاتی با ML آشنا شدم و چون به ریاضیات (خصوصا آمار) و برنامه نویسی علاقه مندم تصمیم گرفتم در این زمینه ادامه تحصیل بدم. می خواستم از دوستانی که در این فیلد کار کردن و تجربیاتی دارن راهنمایی بگیرم:

1) آینده شغلی این رشته در داخل یا خارج از ایران چطوره؟

2) زبان های برنامه نویسی(high levelو Low level) که معمولا در این رشته استفاده می شه کدوم ها هستن؟

3) دانشگاه هایی که در این زمینه فعال هستند و خصوصا دوره مستر در این فیلد دارند را معرفی کنید.

با تشکر.

ApplyAbroad Hero aram_golbaghi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

پیش فرض پاسخ : Machine Learning

نقل قول نوشته اصلی توسط booalisina نمایش پست ها
    سلام دوستان. من طی یک پروژه تحقیقاتی با ML آشنا شدم و چون به ریاضیات (خصوصا آمار) و برنامه نویسی علاقه مندم تصمیم گرفتم در این زمینه ادامه تحصیل بدم. می خواستم از دوستانی که در این فیلد کار کردن و تجربیاتی دارن راهنمایی بگیرم:
    2) زبان های برنامه نویسی(high levelو Low level) که معمولا در این رشته استفاده می شه کدوم ها هستن؟
    3) دانشگاه هایی که در این زمینه فعال هستند و خصوصا دوره مستر در این فیلد دارند را معرفی کنید.

با تشکر.
    من فکر نمیکنم که رشته ای به این اسم باشه,
    فکر کنم این مباحث توی گرایش AI مطرح میشه....
    Landed in Vancouver: Dec 2012, Blog: http://www.koukia.ca

نقل قول نوشته اصلی توسط aram_golbaghi نمایش پست ها
    من فکر نمیکنم که رشته ای به این اسم باشه,
    فکر کنم این مباحث توی گرایش AI مطرح میشه....
    با تشکر از شما. این طوری که من شنیدم این فیلد رشد زیاد و گسترده ای داشته در زمینه هایی مثل data/web mining و ... نیز کاربرد پیدا کرده. برای همین فکر کردم بد نیست در یک تاپیک جدا از AI بهش پرداخته بشه.
    به هر حال از شما یا دوستان دیگری که احتمالا در این زمینه اطلاعاتی دارن ممنون میشم در رابطه با سوالاتی که پرسیدم راهنماییم کنند.

ApplyAbroad Hero aram_golbaghi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

با تشکر از شما. این طوری که من شنیدم این فیلد رشد زیاد و گسترده ای داشته در زمینه هایی مثل data/web mining و ... نیز کاربرد پیدا کرده. برای همین فکر کردم بد نیست در یک تاپیک جدا از AI بهش پرداخته بشه.
    به هر حال از شما یا دوستان دیگری که احتمالا در این زمینه اطلاعاتی دارن ممنون میشم در رابطه با سوالاتی که پرسیدم راهنماییم کنند.
    توی الگوریتم هایی که تویData mining مطرح هستش نزدیک ترین چیزی که به این موضوع هست فکر کنم Descision tree باشه که اونم فکر نکنم انقدر گسترده باشه که یک فوق لیسانس براش وجود داشته باشه
    Landed in Vancouver: Dec 2012, Blog: http://www.koukia.ca

ApplyAbroad Guru

با تشکر.
    بله Machine Learning الان تحقیقات زیادی داره و موضوعات حل نشده بسیاری هم هست.

1. در ایران: ضعیف، در خارج: نسبتا خوب. آینده شغلی آکادمیک قوی هم داره و امکان برای شروع Startup هم بالاست.

2. یک سری فریم ورک هست و کارها اکثرا در سطح کم با متلب و ... و در حجم بالا از طریق Distributed Computing با فریم ورک هایی مثل MapReduce/Dryad...

3. کدام کشور دوست عزیز؟ قوی ترین ها در این زمینه آمریکا (طبیعتا) و بعدش انگلیس هستند. اگه فاند نخواهید و بتونید هزینه کنید دوره های فوق العاده ای وجود داره که می تونم بهتون معرفی کنم. لطفا رزومه تون رو بگید.

با تشکر فراوان از شما رزومه من که چندان خوب نیست به این صورته:

1) لیسانس: معدل 14.00
    2) فوق لیسانس : معدل 14.7 (هردو مهندسی برق از دانشگاه های دولتی تهران)
    3) چون برقیم matlab زیاد کار کردم.تجربه برنامه نویسی ++c هم دارم
    4) ibt:108 و old gre: 1090
    5) با وجودی که معدلم پایینه در دروس مرتبط (آمارو احتمال,برنامه نویسی, جبر خطی,...) نمراتم خیلی خوبه.
    6) یه مقاله کنفرانس خیلی معتبر سابمیتی دارم که حتما اکسپت میشه.

می خوام برای مستر مجدد در computer science اپلای کنم و از نظر فاند هم چون معدلم پایینه فکر نمی کنم بتونم بگیرم ...

ApplyAbroad Guru

با تشکر فراوان از شما رزومه من که چندان خوب نیست به این صورته:

1) لیسانس: معدل 14.00
    2) فوق لیسانس : معدل 14.7 (هردو مهندسی برق از دانشگاه های دولتی تهران)
    3) چون برقیم matlab زیاد کار کردم.تجربه برنامه نویسی ++c هم دارم
    4) ibt:108 و old gre: 1090
    5) با وجودی که معدلم پایینه در دروس مرتبط (آمارو احتمال,برنامه نویسی, جبر خطی,...) نمراتم خیلی خوبه.
    6) یه مقاله کنفرانس خیلی معتبر سابمیتی دارم که حتما اکسپت میشه.

می خوام برای مستر مجدد در computer science اپلای کنم و از نظر فاند هم چون معدلم پایینه فکر نمی کنم بتونم بگیرم ...
    خب هم معدلتون نسبتا پایینه هم GRE برای همین شانس آمریکا کم میشه. این دوره ها در انگلیس رو نگاه کنید:

UCL:
    MSc Computational Statistics and Machine Learning (یکی از بهترین دوره های سبک خودش در دنیا)
    MSc Machine Learning (کمی رده پایین تر از قبلی)

Edinburgh: (فوق العاده قوی در AI و گزینه های ML رو بعدا میشه انتخاب کرد)
    University of Edinburgh: MSc in Artificial Intelligence

دانشگاه های پایین تر هم هستند که دوره هایی مشابه داشته باشند. اگه می تونید هزینه ها رو بدید اینها گزینه های عالی هستند.

Junior Member aghsajjy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    computer engineering, Politecnico di Milano

با تشکر.
    سلام دوست عزیز
    خیلی خوشحالم که کسایی هستن که به مسائل خاص خیلی علاقه مندن
    من هم فوق العاده به ML علاقه دارم و کلا تحقیقاتم بر این پایه بوده تا حالا.

1- آینده شغلی همونطور که بچه های دیگه هم گفتن خیلی توی ایران خوب نیست ... البته جای نگرانی نیست بقیه گرایش ها هم توی ایران آینده روشنی نداره!
    اما تقریبا همه دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی درجه یک دنیا به ML علاقه دارن و خیلی هم خرج میکنن واسش

2- زبان که تا دلت بخواد فت و فراوون هست! البته اگه بشه اسمشونو زبان گذاشت! قویترینهایی که من به شخصه کار کردم MATLAB و Octave بوده

3- کاش یکم زودتر می گفتی! تقریبا یک ماه پیش واسه مستر KTH سوئد اقدام میکردی خیلی عالی بود، ددلاینش گذشت، دقیقا رشته Machine Learning رو با سیلابس خیلی گلچین شده گذاشته
    بجز دانشگاه استنفورد که سالانه بیشتر از 15 میلیارد دلار گرنت سباستین تران (استاد هوش مصنوعی) میده و کلا توی این زمینه خرج میشه، دانشگاه های دیگه ای که میشناسم ایناس:
    دانشگاه UTTexas زیر نظر پیتر استون کارای خیلی خیلی خیلی قشنگی انجام میدن
    دانشگاه TU Delft (اگه درست نوشته باشم) یه پروژه ازشون خبر دارم که خیلی عالی کار می کنن
    دانشگاه Free University Of Berlin که تا اونجایی که میدونم این رشته رو به زبان آلمانی داره فقط
    دانشگاه NUS سنگاپور هم فوق العاده کار می کنه

من خودم با دکتر شیری (دانشگاه امیرکبیر) بیشتر به این فیلد علاقه مند شدم، اگه دوس داشته باشی می تونی بری پیشش، خیلی مهربونه و حتی دانشجوش هم نباشی راهنماییت می کنه!
    راجع به دانشگاه های ژاپن هم اطالاعات خیلی زیادی داره دکتر شیری که اونا هم به دردت می خوره

موفق باشی

Junior Member aghsajjy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    computer engineering, Politecnico di Milano

راستی یادم رفت بگم که دوره آنلاین کلاسهای MAchine LEarning توسط Andrue N.G می تونه حسابی شگفت زده ات کنه!
    من که حسابی از این کلاس لذت بردم

برو به آدرس www.ml-class.org و زودتر ثبت نام کن، فکر کنم 4-5 روز دیگه دوره جدید شروع می شه

کیفیت تدریس فوق العاده بالاست، اصلا لذت می بری!

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین