صفحه 54 از 85 نخستنخست ... 4444546474849505152535455565758596061626364 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 842

موضوع: آرشیو شده : شرایط مهاجرت به استرالیا ( تا سال 2012 )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط مهاجرت به استرالیا

سلام
    من ليسانس مديريت بيمه و فوق ليسانس مديريت اجرايي (MBA)دارم. با معدل بالا و سابقه كار با بيمه و گواهي سابقه كار معتبر. ولي چون رشتم تو ليست نيست نميتونم اقدام كنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    urban planning, University of Tehran

سلام بچه ها. یه سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدین. من همسرم فارغ التحصیل کشاورزی-رشته آبیاری و زهکشی هست.تووی ایران در دانشکده کشاورزی ارائه میشه و زیر شاخه کشاورزیه و در کشوری مثل کانادا و آمریکا زیر شاخه عمرانه.حالا نمی دونم که تووی استرالیا به چه صورته؟تووی لیست sol فقط نوشته کشاورزی.می خوام بدونم که این رشته تووی استرالیا کشاورزی محسوب میشه؟
    مرسی

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط fatem-r نمایش پست ها
    سلام بچه ها. یه سوال داشتم که ممنون میشم جواب بدین. من همسرم فارغ التحصیل کشاورزی-رشته آبیاری و زهکشی هست.تووی ایران در دانشکده کشاورزی ارائه میشه و زیر شاخه کشاورزیه و در کشوری مثل کانادا و آمریکا زیر شاخه عمرانه.حالا نمی دونم که تووی استرالیا به چه صورته؟تووی لیست sol فقط نوشته کشاورزی.می خوام بدونم که این رشته تووی استرالیا کشاورزی محسوب میشه؟
    مرسی
    درود
    به دو نکته توجه کنین:
    1- در مدرک دانشگاهی همسر شما اسم رشته ایشون چی نوشته شده ( مثلا agriculture )
    2- سابقه کاریشون و پروژه هاشون در زمینه مرتبط با کشاورزی هست؟
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

نقل قول نوشته اصلی توسط icarus نمایش پست ها
    ارایه نامه تامین اجتماعی اجباری نیست. من برای پرونده خودم نامه تامین اجتماعی یا ترجمه دفترچه بیمه رو نفرستادم و مشکلی هم پیش نیومد. البته از هرکدام از سالهای کاریم دونمونه از فیشهای حقوقیم رو فرستادم که درآنها شماره تامین اجتماعی من اومده بود. حتی چک محل کار هم نشدم.
    درکل اینکه این سوال یک پاسخ قطعی نداره. کیس آفیسر شما باید سابقه شما رو بپذیره و اگر قانع نشه ممکنه که شما رو چک محل کار کنن یا اینکه مثل برخی از بچه ها از شما بخوان که از تامین اجتماعی نامه بگیرین.
    من سوابق کاریم برای 8 سال اسس شده
    می خواستم بپرسم آیا ممکنه این 8 سال هم از سوی اداره مهاجرت مورد سئوال واقع بشه؟
    ابته بیمه ارائه ندادم ولی آیا ممکنه بیمه رو بعدا بخوان؟ و آیا برای مواردی که بخوان ایمیل می زنن؟
    شرایط فعلی تغییر خواهد کرد. خوب یا بد

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط farzanehdana نمایش پست ها
    من سوابق کاریم برای 8 سال اسس شده
    می خواستم بپرسم آیا ممکنه این 8 سال هم از سوی اداره مهاجرت مورد سئوال واقع بشه؟
    ابته بیمه ارائه ندادم ولی آیا ممکنه بیمه رو بعدا بخوان؟ و آیا برای مواردی که بخوان ایمیل می زنن؟
    نهادی که مدرک شما رو ارزیابی میکنه و اداره مهاجرت دو سازمان متفاوت هستن و مدارک متفاوتی رو برای اثبات سابقه کار از متقاضیان قبول میکنن.
    همونطوری که در پست قبل هم اشاره کردم مساله اینجاست که سابقه کار شما برای کیس آفیسر تون اثبات بشه و این کاملا به کیس آفیسر ربط داره. در هیچ کجای سایت مهاجرت استرالیا ندیده ام که نوشته شده باشه که اگر بیمه نداشته باشین سابقه کار پذیرفته نیست. داشتن بیمه یکی از مدارکی است که کار کیس آفیسر رو تسهیل میکنه اما کیس آفیسر ها راههای متنوعی برای اثبات سابقه کار شما دارن. از جمله تماس و چک کردن محل کارهای فعلی و قبلی شما توسط سفارت استرالیا در ایران هست که کار خیلی متداولی هم هست و برای خیلی از بچه ها انجام میشه. در این پروسه شخصی از سفارت استرالیا در ایران و به زبان فارسی با کارفرماهای شما تماس میگیره و ازشون سوالاتی درمورد مدت زمان همکاری شما، شرح وطایفتون و ..... میپرسه. پاسخ این سوالها باید با آنچیزی که متقاضی ادعا کرده نزدیک باشه. یکی دیگه از این راهها هم استعلام از نهاد اسس کننده هست.

حتما اگر کیس آفیسر لازم بدونه با شما از طریق ایمیل تماس میگیره و اطلاعات لازم رو بهتون میده و اگر مدرکی لازم باشه ازتون میخواد.
    این رو هم اضافه کنم که نسبت به کانادا، اداره مهاجرت استرالیا بسیار خوش قولتر هست و در بیشتر موارد کارها طبق زمانبندی که اعلام میشه انجام میشه. کیس افیسر ها قدرت زیادی دارن و اونها هستن که درمورد صدور یا عدم صدور ویزا ی شما تصمیم میگیرن. سعی کنین کیس آفیسرتون رو با فرستادن ایمیلهای بی دلیل خسته نکنین و دقیقا آنچیزی رو که ازتون میخواد انجام بدین. البته اگر سوال ضروری داشته باشین که پاسخش در سایت نباشه ( و حتی اگر باشه) مطمین باشید که با روی خوش جواب خواهید گرفت.
    ویرایش توسط icarus : April 1st, 2012 در ساعت 01:05 AM
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

Member sharrareh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس برق الکترونیک

من جزو اون کسانی بودم که کانادا 3 روز پیش ریجکتشون کرد (بعد از 6 سال انتظار )حالا می خوام برای استرالیا اقدام کنم لطفا کمکم کنید که از کجا شروع کنم؟
    شروع پروسه در دمشق: 17 دسامبر 2007
    ارسال مدارک استانی (اونتاریو) :3 می 2012 دریافت فایل نامبرا استانی: 14 فوریه 2013 تاریخ این پراسس:9 آوریل 2013
    دریافت مدیکال:2 ؤانویه 2014
    دریافت نامه کار : 4 دسامبر 2012 دریافت مدیکال : 12 جون 2013 پاس رکوئست: 27 سپتامبر 2013

Member sharrareh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس برق الکترونیک

من جزو اون کسانی بودم که کانادا 3 روز پیش ریجکتشون کرد (بعد از 6 سال انتظار )حالا می خوام برای استرالیا اقدام کنم لطفا کمکم کنید که از کجا شروع کنم؟
    شروع پروسه در دمشق: 17 دسامبر 2007
    ارسال مدارک استانی (اونتاریو) :3 می 2012 دریافت فایل نامبرا استانی: 14 فوریه 2013 تاریخ این پراسس:9 آوریل 2013
    دریافت مدیکال:2 ؤانویه 2014
    دریافت نامه کار : 4 دسامبر 2012 دریافت مدیکال : 12 جون 2013 پاس رکوئست: 27 سپتامبر 2013

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sharrareh نمایش پست ها
    واقعا ناراحت کننده هست.
    در مورد متقاضیان مهاجرت به استرالیا هم وضعیت مشابهی پیش اومد به این شکل که با تغییر قوانین مهاجرت استرالیا در جولای 2010 متاسفانه پرونده 2 گروه از بچه ها به شدت تحت تاثیر قرار گرفت یکدسته پرونده های باقیمانده که تا 2007 لاج کرده بودن که مبتلا به قانون cap and cease شدن و پرونده هاشون پس فرستاده شد و یکی هم بچه هایی که در اولویت بندی جدید رشته هاشون در اولویت 5 قرارگرفت و هنوز هم حتی لاجهای 2008 این گروه مورد بررسی قرار نگرفتن.
    البته تعداد پرونده هایی که در استرالیا دچار cap and cease شدن در مقیاس با پرونده های کانادا که با قانون جدید حذف شدن ناچیز بود چون بیشتر پرونده ها فاینالایز شده بودن مگر اینکه مشکل خاصی داشتن. به لاجهای گروه 5 هم همان موقع گفته شد که میتونن پرونده هاشون رو ببندن و هزینه اش رو دریافت کنن مگر اینکه خودشون بخوان منتظر نوبتشون بشن.

به طور کلی رسیدگی به پرونده های مهاجرت در استرالیا با نظم و اطلاع رسانی خیلی بهتری نسبت به کانادا صورت میگیره و باوجود تغییراتی که از جولای 2012 در قوانین صورت خواهد گرفت ،میتونین امیدوار باشین که تجربه تلخ کانادا براتون تکرار نشه. پروسه اقامت دایم برای استرالیا برای واجدین شرایط چیزی حدود 2 تا 2.5 سال و اقامت موقت 8ماه تا 1 سال طول میکشه که البته باقوانین جدید انتظار میره که این زمان خیلی کوتاهتر بشه. ضمن اینکه اگر قرار باشه که نشه شما رو 6 سال معطل نمیکنن و خیلی زود متوجه خواهید شد.

اگر از ایران برای اقامت موقت یا دایم میخواین اپلای کنید کل اطلاعات لازم درمورد انواع ویزاها و شرایطشون رو در لینک زیر میتونین ببینین:
    http://www.immi.gov.au/skilled/gener...ns-outside.htm

اگر سوال بیشتری بود من و سایر دوستان این فروم خوشحال میشیم کمک کنیم. به این فروم هم سری بزنین:
    www.migranthelp.com
    ویرایش توسط icarus : April 2nd, 2012 در ساعت 08:24 PM

عرض سلام و ادب دارم خدمت دوستان، ممنون ميشم راهنمايي كنيد كه آيا مي تونم برا استراليا اقدام كنم يا خير؟ چون فكر مي كنم كه تو ليست مورد نيازشن نباشم)
    ليسانس: زبان تركي استانبولي
    فوق ليسانس: مديريت مالي
    مسلط به زبان انگليسي و فرانسه
    سابقه كار: 3 سال با بيمه در حوزه مالي و سرمايه گذاري (2 سال مدير سرمايه گذاري و 6 ماه تريدر بورس و 6 ماه هم كارشناس ارشد بودجه و كنترل هزينه كه بيشتر تو اين شش ماه آخر به عنوان تحليگر و كارشناس سرمايه گذاري مشغول بودم)

Junior Member

سلام دوستان. من از دو تا از دانشگاهای استرالیا پذیرش گرفتم. یکیش 1.5 ساله یکیش 2 سال. این که میگن واسه اقامت کورست حتما باید 2 سال باشه درسته یه 1.5 هم جواب میده؟ ممنوون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)