به هر حال این نقل قول از زبان کسی هست که الان 1 سال اونجا داره درس میخونه . از طرفی دوست عزیز این آمار اقتصادی رو نمیشه روش حساب کرد، هر روز یه خبری شنیده میشه اما ما تا الان تغییری در بهبود اوضاع ندیدیم که هیچ بلکه سر تیتر سایت persianoz.com.au در این اواخر رسیدن استرالیا به لبه پرتگاه بحران اقتصادی بود نه دور شدن از اون و این هست که با ادامه بحران نگرانی بیشتر میشه. از زمان اقدام برای ویزا که اشاره کردین ممنون . اما این گفته یکی از وکلا در سیدنی بوده به بچه های دانشجو. بهتره اگه کسی درین زمینه اقدام کرده یا داره میکنه یه خبری بده بلکه ما هم مستند اگاه شیم.اما به قول خودتون با بیشتر شدن تعداد دانشجو های ایرانی که منم موثق میدونم ، هیچ بعید نیست که مثل روند الان سفارت که بدلیل ازدحام پرونده هاست ، روند صدور pr هم کند بشه و به اعدادیکه مگن برسه . کی 2 سال پیش فکر میکرد پروسه گرفتن پذیرش و بعدشم ویزا برا ایرانی ها از 2 ماه به حدود 1 سال در زمان فعلی برسه ؟درسته که بدبینی کار درستی نیست و ادم رو گمراه و مضطرب میکنه ولی حداقل باید منطقی بود و رویایی به آینده و استرالیا چشم ندوزیم .شاید پیش خودتون فکر کنین من مخالف استرالیا و جوانبش هستم اما اینطور نیست چون خودمم منتظر ویزا هستم ولی میخوایم ببینیم چه مشکلاتی پیش روست در شرایط فعلی و با کمک هم راهش رو پیدا کنیم و یا احتمالا تصمیمات بهتری بگیریم.