صفحه 14 از 85 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 842

موضوع: آرشیو شده : شرایط مهاجرت به استرالیا ( تا سال 2012 )

Senior Member pouya4 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شرایط مهاجرت به استرالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط icarus نمایش پست ها
    مرسی که توضیح دادید.
    همونطور که خودتون هم اشاره کردید این مساله یک مشکل اساسی داره: (به جز اینکه بنا بر قوانین DIAC کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت از مدارک اولیه و ضروری برای تقاضای ویزای اقامت دایم استرالیا هست)

و اونهم وثیقه ای است که دانشجو گذاشته تا فقط برای مدت تحصیل از ایران خارج بشه و پس از اتمام زمان وثیقه در صورتیکه پاسپورتش انقضا بشه دیگه توسط سفارت ایران در استرالیا تمدید نمیشه. اگر هم ایران بیاد که مشکلات عدیده ای در انتظارش هست.

استرالیا از تمام متقاضیان اقامت دایم پایان خدمت رو میخواهد مگر اینکه در اون کشور خدمت سربازی وجود نداشته باشه و مدارک لازم برای اثبات این مساله از طرف متقاضی تحویل DIAC بشه.
    والا تا جایی که من می دونم سفارت های ایران در خارج پاسپورت را تمدید می کنن، اما خوب طبیعتا مهر اجازه خروج نمی زنن.
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Wollongong

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya4 نمایش پست ها
    والا تا جایی که من می دونم سفارت های ایران در خارج پاسپورت را تمدید می کنن، اما خوب طبیعتا مهر اجازه خروج نمی زنن.
    دوست من تمدید میکنند ولی مهر خروج مکرر رو لازم داری برای خروج و ورود.
    اگه دانشجو باشی خودشون مهر میزنند منوط بر اینکه دانشجو هستی و پرونده دانشجویی دارید! و گرنه باید بیایید ایران تا مهر خروج مکرر رو ناجا برات بزنه!

با سلام به دوستان
    من هم این checklist رو نگاه کردم، اولا که کارت معافیت زیر عنوان character document اومده و نه Basic Eligibility Requirements، بنابراین برای ماهایی که اینجا تحصیل کردیم میتوانیم با ارایه AFP چک مدرک character رو ارایه بدیم. ضمنا اگه دقت کنین در متن جمله نوشته who has served in the military و مسلما کسانی که نکردن لازم نیست این مدرک رو ارایه بدن. مثلا افرادای که معافیت پزشکی دارن که اصلا سربازی نرفتن و فقط معافیت گرفتن هم با این حساب نمیتونن چون در ترجمشون معافیت پزشکی لحاظ میشه و من واقعا بعید میدونم همچین چیزی باشه. ضمن اینکه این قضیه مربوط به قوانین ایران و هیچ ارتباطی با قوانین اینجا نداره. نکته آخر همونطور که پویا جان گفتن سفارت ایران طبق قوانین بین المللی موظف هستش که به شهرونداش پاسپورت صادر کنه تحت هر شرایطی. شما سایت سفارت ایران تو استرالیا رو نگاه کنین یه قسمت مخصوص صدور پاسپورت برای افرادای که غیر قانونی از کشور خارج شدن داره. پس از این لحاظ مشکلی نیست.
    یه موضوع دیگه یادم افتاد اینکه شما وقتی برای ویزای تحصیلی اقدام میکنید در قسمت character document (فرم 157a سوال 56) از شما درباره سربازی سوال میکنه، مطمئنا اگه این قصیه مطرح بود به افرادی مثل من که وثیقه گذاشتیم اومدیم ویزا نمیدادن.

موفق باشین

ضمنا من یه ایرانی میشناسم که خانوادش جدیدا به استرالیا مهاجرت کردن. ایشون خودش 22 سالشه و سربازی نرفته. ولی استرالیا به این پسره ویزای PR داد و خودش به بهانه تحضیل وثیقه گذاشت و از ایران خارج شده. مسلما اگه این قضیه مهم بود بهش ویزا نمیدادن. چون تو document checklist نوشته همه applicant ها این مدرک رو اگه دارن ارائه بدن.

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    نکته آخر همونطور که پویا جان گفتن سفارت ایران طبق قوانین بین المللی موظف هستش که به شهرونداش پاسپورت صادر کنه تحت هر شرایطی. شما سایت سفارت ایران تو استرالیا رو نگاه کنین یه قسمت مخصوص صدور پاسپورت برای افرادای که غیر قانونی از کشور خارج شدن داره. پس از این لحاظ مشکلی نیست.
    فکر میکنم در این مورد باید تحقیق بیشتری بکنیم تا دچار اشتباه نشویم.
    درسته که دولت ایران موظف هست که برای شهروندانش گذرنامه صادر کنه اما برای اینکار (یعنی صدور گذرنامه) شرایطی گذاشته که یکی از اونها ارایه کارت پایان خدمت، معافیت دایم یا اجازه مدت دار از اداره نظام وظیفه برای دانشجویان مذکر هستش.
    حالا فرض کنید که یک نفر که مشکل خدمت داره و به یکی از روشهای فوق اون رو حل نکرده بره به اداره گذرنامه بگه که شما طبق قوانین بین المللی باید برای من پاسپورت صادر کنید! یا اون رو تمدیدکنید!
    اگر اینجور بود که همه میرفتن و گذرنامه رو میگرفتن و انقدر مصیبت نداشت!

برای دانشجویان خارج از کشور اداره نظام وظیفه با ارایه نامه وزارت علوم و اخذ سپرده ، برای مدت مشخص اجازه خروج از کشور رو میده و بعد از این زمان اگر فرد مدت مورد اشاره رو تمدید نکنه و اقامت غیر قانونی داشته باشه در بازگشت مورد پیگیری قرار میگیره. (تا آنجا که من شنیده ام سفارتهای ایران در خارج از کشور برای اینگونه اقامتهای غیر قانونی در صورت انقضای پاسپورت آنرا را برای مدتی مشخص صرفا به منظور برگشت به کشور تمدید میکنند )

درمورد آن قسمتی از سفارت که برای افرادی که غیر قانونی از کشور خارج شده اند پاسپورت صادر میکند توجه بفرمایید که الزاما این افراد مشکل خدمت وظیفه ندارند. بسیاری از این افراد حتی پاسپورت معتبر داشته اند ولی به دلایل سیاسی یا قانونی به شکل غیرقانونی از مرز خارج شده اند.

درمورد خانواده ایرانی که فرمودید. این دوست شما شخصا برای PR اقدام نکرده که نیاز به کارت پایان خدمت داشته باشد.پرونده ایشان قبل از اینکه به سن 21 سالگی برسند توسط خانواده ایشان باز شده بوده و در زمان لاج کردن پرونده ،ایشون به سن قانونی نرسیده بودن. البته ایشان هم درصورتیکه قصد بازگشت به ایران رو داشته باشند باید وضعیت خدمتشون رو مشخص کنند.
    اجازه بدید یک مثال بزنم: من نوامبر 2009 پرونده مهاجرتم رو باز کردم. فرض کنید( فرض محال!) که در آن زمان یک پسر17.5 ساله داشته ام و ایشان را جزو پاسپورت خودم در پرونده قرار دارم. تا الان 1.5 سال از اقدام من گذشته و فکرکنم 1.5 سال دیگه کار من درست بشه. در این صورت وقتی PR رو بگیرم فرزند من 21 یا 21.5 سالش خواهد بود. 6 ماه هم که زمان لندینگ داریم پس فرزند من در سن 22 سالگی به استرالیا میرسه.اما فرزند من برای خروج از کشور یا ورود به اون باید به یکی از روشهای فوق مشکل پاسپورتش رو حل کنه
    ویرایش توسط icarus : April 24th, 2011 در ساعت 08:11 PM
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

یک نکته دیگه رو هم الان دیدم:
    سایت سفارت ایران در استرالیا اطلاعات نسبتا کاملی رو درمورد وضعیت اقامت دانشجویی و تجدید پاسپورت و ... قرارداده.
    برای تجدید پاسپورت 5 شرط مهم عبارتند از:

1. تحصيل حضوری بصورت تمام وقت در دانشگاه معتبر در سطح حداقل كارشناسی.
    2. دارا بودن اقامت تحصيلی.
    3. رعايت مقررات نظام وظيفه عمومی (داشتن كارت پايان خدمت، معافيت دائم يا معافيت تحصيلی)
    4. پيشرفت تحصيلی دانشجو با ارائه گواهی دانشگاه و ريز نمرات.
    5. تشكيل پرونده دانشجوئی

در فرمی هم که پر میشود دانشجو باید وضعیت خدمتش رو مشخص کنه:
    http://www.iranembassy.org.au/konsol...55%5B1%5D.html
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

نقل قول نوشته اصلی توسط icarus نمایش پست ها
    فکر میکنم در این مورد باید تحقیق بیشتری بکنیم تا دچار اشتباه نشویم.
    درسته که دولت ایران موظف هست که برای شهروندانش گذرنامه صادر کنه اما برای اینکار (یعنی صدور گذرنامه) شرایطی گذاشته که یکی از اونها ارایه کارت پایان خدمت، معافیت دایم یا اجازه مدت دار از اداره نظام وظیفه برای دانشجویان مذکر هستش.
    حالا فرض کنید که یک نفر که مشکل خدمت داره و به یکی از روشهای فوق اون رو حل نکرده بره به اداره گذرنامه بگه که شما طبق قوانین بین المللی باید برای من پاسپورت صادر کنید! یا اون رو تمدیدکنید!
    اگر اینجور بود که همه میرفتن و گذرنامه رو میگرفتن و انقدر مصیبت نداشت!

برای دانشجویان خارج از کشور اداره نظام وظیفه با ارایه نامه وزارت علوم و اخذ سپرده ، برای مدت مشخص اجازه خروج از کشور رو میده و بعد از این زمان اگر فرد مدت مورد اشاره رو تمدید نکنه و اقامت غیر قانونی داشته باشه در بازگشت مورد پیگیری قرار میگیره. (تا آنجا که من شنیده ام سفارتهای ایران در خارج از کشور برای اینگونه اقامتهای غیر قانونی در صورت انقضای پاسپورت آنرا را برای مدتی مشخص صرفا به منظور برگشت به کشور تمدید میکنند )

درمورد آن قسمتی از سفارت که برای افرادی که غیر قانونی از کشور خارج شده اند پاسپورت صادر میکند توجه بفرمایید که الزاما این افراد مشکل خدمت وظیفه ندارند. بسیاری از این افراد حتی پاسپورت معتبر داشته اند ولی به دلایل سیاسی یا قانونی به شکل غیرقانونی از مرز خارج شده اند.

درمورد خانواده ایرانی که فرمودید. این دوست شما شخصا برای PR اقدام نکرده که نیاز به کارت پایان خدمت داشته باشد.پرونده ایشان قبل از اینکه به سن 21 سالگی برسند توسط خانواده ایشان باز شده بوده و در زمان لاج کردن پرونده ،ایشون به سن قانونی نرسیده بودن. البته ایشان هم درصورتیکه قصد بازگشت به ایران رو داشته باشند باید وضعیت خدمتشون رو مشخص کنند.
    اجازه بدید یک مثال بزنم: من نوامبر 2009 پرونده مهاجرتم رو باز کردم. فرض کنید( فرض محال!) که در آن زمان یک پسر17.5 ساله داشته ام و ایشان را جزو پاسپورت خودم در پرونده قرار دارم. تا الان 1.5 سال از اقدام من گذشته و فکرکنم 1.5 سال دیگه کار من درست بشه. در این صورت وقتی PR رو بگیرم فرزند من 21 یا 21.5 سالش خواهد بود. 6 ماه هم که زمان لندینگ داریم پس فرزند من در سن 22 سالگی به استرالیا میرسه.اما فرزند من برای خروج از کشور یا ورود به اون باید به یکی از روشهای فوق مشکل پاسپورتش رو حل کنه
    با تشکر از پاسخ شما
    منظور من صرف افرادای هستن که خارج از کشور هستن، نه اینکه هر شخصی که داخل ایران باشه و بره از این ادعاها کنه. من قسمت مربوط به سربازی و معافیت رو در فروم مربوطه خوندم و مثالهایی دیدم که افرادی که با وثیقه اومدن بیرون، بعد از اتمام تحصیل تونستن پاسپورت بگیرن. مسلما این افراد به محض برگشت به کشور دچار مشکل شده و باید وضعیت سربازی خودشون رو مشخص کنند.
    در مورد این مثالی که زدم اولا که سن قانونی 18 ساله و نه 21 سال و شما از 18 سالگی مشمول حساب میشین. پدر ایشون از طریق employer sponsorship اقدام کرده بود و در کمتر از یکسال PR شده بودن. ضمنا این شخص هنگام lodge پرونده دانشجوی لیسانس بوده و معافیت تحصیلی فقط داشته (یعنی شرایط افرادای مثل من که برای تحصیل با وثیقه اومدن). ولی با این همه ایشون توانسته PR بگیره. اینکه شما میگین دوست شما شخصا برای PR اقدام نکرده که نیاز به کارت پایان خدمت داشته باشد صحیح نیست چون تو همون checklist رو نگاه کنید نوشته که اگه سربازی رفتین مدرک مربوطه for all applicants را باید ضمیمه کنید و فقط شامل شخص اقدام کننده نمیشه.
    این 5 شرط هم که شما نوشتین بله برای فردی هست که اینجا در حال تحصیله ولی شخصی که درسش تموم میشه و به کشور برنمیگرده دیگه شامل این قانون نمیشه و به عنوان شخصی میشه که غیرقانونی در خارج اقامت داره و شامل سایر قوانین میشه.

می خواستم درمورد مهاجرت از طریق خویشاوندی بپرسم
    من داداشم سیتی زین شیپ داره و من هم یک بار از طریق tef اقدام کردم ولی رد شد
    http://www.livemocha.com/invite/r:cj2DKZK1
    ارسال مدارک به سیدنی: October 8, 2009 دریافت فایل نامبر اول: December 14, 2009
    فایل نامبر دوم December 22, 2009

Member sahar964 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    حسابداری/غیرانتفاعی

Red face پاسخ : شرایط مهاجرت به استرالیا

سلام من می خواستم بدونم شرایط مهاجرت به استرالیا چیه؟من(رشته حسابداری) و همسرم(مهندسی صنایع) 31 ساله بدون فرزند،هردو لیسانس ، سابقه کار 8سال کامل ،زبان فرانسه در حد متوسط ولی مدرک ندارم می خواستم بدونم:

اول، مین باید کدوم ما دونفر باشیم؟

دوم، آیلتس چند باید باشه و آیا هردو باید مدرک آیلتس ارائه بدیم؟

سوم، زبان فرانسه در حد متوسط

چهارم،من برای کبک اقدام کردم آیا اشکالی نداره که برای استرالیا هم اقدام کنم؟

پنجم، آیا سایت یا مرجعی به زبان فارسی وجود داره که کلیه اطلاعات را بشه ازش بردارم(هم در مورد شرایط مهاجرت و هم در مورد بازار کار و شرایط زندگی در استرالی؟به وکیل نیازی هست یا خیر؟

ششم، مصاحبه حضوری داره یا فقط اگر به حد نصاب برسیم ....

هفتم، ضمناً 2 مدرک آشپزی فنی و حرفه ای و 2 مدر شیرینی پزی فنی و حرفه ای دارم کمکی میکنه؟

ممنون میشم راهنمائیم بفرمائید.
    ویرایش توسط sahar964 : May 4th, 2011 در ساعت 09:56 AM دلیل: اصلاح اطلاعات
    ارسال مدارک: 1/05/2010 دریافت مدارک: 03/05/2010 صدور فایل نامبر:13/06/2010
    تاریخ مصاحبه :10/02/2011 صدور فایل نامبر فدرال :13/02/2011 مدیکال:
    ده ماه گذشت....

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar964 نمایش پست ها
    سلام من می خواستم بدونم شرایط مهاجرت به استرالیا چیه؟من(رشته حسابداری) و همسرم(مهندسی صنایع) 31 ساله بدون فرزند،هردو لیسانس ، سابقه کار 8سال کامل ،زبان فرانسه در حد متوسط ولی مدرک ندارم می خواستم بدونم:

اول، مین باید کدوم ما دونفر باشیم؟

دوم، آیلتس چند باید باشه و آیا هردو باید مدرک آیلتس ارائه بدیم؟

سوم، زبان فرانسه در حد متوسط

چهارم،من برای کبک اقدام کردم آیا اشکالی نداره که برای استرالیا هم اقدام کنم؟

پنجم، آیا سایت یا مرجعی به زبان فارسی وجود داره که کلیه اطلاعات را بشه ازش بردارم(هم در مورد شرایط مهاجرت و هم در مورد بازار کار و شرایط زندگی در استرالی؟به وکیل نیازی هست یا خیر؟

ششم، مصاحبه حضوری داره یا فقط اگر به حد نصاب برسیم ....

هفتم، ضمناً 2 مدرک آشپزی فنی و حرفه ای و 2 مدر شیرینی پزی فنی و حرفه ای دارم کمکی میکنه؟

ممنون میشم راهنمائیم بفرمائید.
    سلام

پست شماره 116 در صفحه 12 همین تاپیک رو بخوونید. میتونید پاسخ سوالاتتون رو اونجا پیدا کنید. به طور کلی:
    اول:هم رشته شما و هم رشته همسرتون جزو مشاغل مورد نیاز استرالیا هست و هردو میتونید مین باشید. ببینید کدومتون نمره آیلتسش بیشتره و راحت تر میتونه رشته اش رو اسس کنه.

سوم: زبان فرانسه برای مهاجرت به استرالیا امتیاز نداره.

چهارم: خیر. من خودم هم برای دوتاشون اقدام کرده ام. اما چون کار استرالیام در حال درست شدن هست احتمال زیاد از کبک صرفنظر خواهم کرد.( چون آب و هوای مناسبی نداره و کارهم بسیار سخت پیدا میشه و فرنسه رو هم باید کامل کنم که کار خیلی زمانبری هست)

پنجم: سایت برای مهاجرت استرالیا زیاد هست. کافیه فارسی در گوگل سرچ کنید. یکی از سایتهای خوب برای استرالیا www.migranthelp.com هست که البته اطلاعات آن چندان آپدیت نیست.
    فراموش نکنید که قوانین مهاجرت استرالیا از 1 جولای 2011 عوض میشه و اطلاعات قدیمی به کارتون نمیاد.

ششم: مصاحبه حضوری نداره.

حتما اون پستهایی رو که اول گفتم مطالعه کنید.

اجازه میدید یک سوال بپرسم؟ شما که فایل نامبر فدرالتون هم اومده و مصاحبه کبک رو قبول شدید چرا میخواهید برای استرالیا از اول شروع کنید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)