صفحه 61 از 85 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 842

موضوع: آرشیو شده : شرایط مهاجرت به استرالیا ( تا سال 2012 )

Senior Member

پیش فرض پاسخ : شرایط مهاجرت به استرالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط سحرناز نمایش پست ها
    این را میگذارم برای دوستانی که مرتب پیام میدن و امتیاز ها را میپرسند
    فارسیش را گذاشتم که تعداد بیشتری بتونند استفاده کنند
    ................
    ۱۰-اسپانسرشيپ: حداکثر ۵ امتیاز
    [/TD]
    [TD="width: 278"] اخذ اسپانسرشيپ ايالتي براي ويزاهاي 176 و 886: حداكثر 5 امتياز
    اخذ اسپانسرشيپ ايالتي يا فاميلي براي ويزاهاي 487 و 475: حداكثر 10 امتياز
    * خانواده و بستگان شخص مي توانند براي ويزاهاي 176 و 886 اسپانسر شوند ولي هيچ امتيازي از اين بابت به شخص متقاضي تعلق نمي گيرد.
    [/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

در صورتي كه ۶۵ امتیاز را بياوريد مي توانيد براي ويزاهاي ۱۷۵ و ۱۷۶ لاج كنيد.
    دوست و سایر دوستان گرامی این اسپانسر شیپ ایالتی بصورت خودکار داده میشه و فقط باید رشته در استان خاصی مورد درخواست باشه؟ میشه یک توضیحی بدید؟ آیا کد 475 که مستقیما برای مهاجرت نیست ولی امتیاز بیشتری داره توصیه میشه؟ همینطور کد 176 نسبت به 175 ببخشید من از کسانی هستم که برای کاناد اقدام کرده بودم و پشیمان و خسته بخاطر طولانی بودن پروسه ! در ضمن آیا برای شروع پروسه و اسس نیاز به آیلتس هست؟ ببخشید اگه احیانا سوالات تکراری هست . ممنون

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architectural Conservation

نقل قول نوشته اصلی توسط armin54 نمایش پست ها
    دوست و سایر دوستان گرامی این اسپانسر شیپ ایالتی بصورت خودکار داده میشه و فقط باید رشته در استان خاصی مورد درخواست باشه؟ میشه یک توضیحی بدید؟ آیا کد 475 که مستقیما برای مهاجرت نیست ولی امتیاز بیشتری داره توصیه میشه؟ همینطور کد 176 نسبت به 175 ببخشید من از کسانی هستم که برای کاناد اقدام کرده بودم و پشیمان و خسته بخاطر طولانی بودن پروسه ! در ضمن آیا برای شروع پروسه و اسس نیاز به آیلتس هست؟ ببخشید اگه احیانا سوالات تکراری هست . ممنون
    اول از همه ممنون میشم اگر یک سوال را در چند تاپیک نپرسید / من پاسخون را در تاپیک دیگری هم دادم این جا هم پاسخ را گذاشتم تا دوستان این تاپیک هم درصورت نیاز استفاده کنند

بستگی به سازمان اسسور و رشته تحصیلی شما داره بیشتر رشته ها برای مرحله اسس نیاز به آیلتس دارند اما برخی رشته ها مثل کامپیوتر برای مرحله اسس نیاز به آیلتس ندارند

من برای نمونه ۳ تا از معروف ترین ویزاها را که حدس میزنم شما هم دنبالش هستید و به کارتون میاد رابراتون میگم اگه نظرتون را تامین نکرد بگید تا سایر ویزاها را هم توضیح بدم
    اول از همه که شما باید ۶۵ امتیاز بیارید برای هر کدوم از ویزاها

۱۷۵ : شما ۶۵ امتیاز را توسط مدارک تحصیلی و آموزشی و سابقه کار و زبان بدست آوردید و لاج میکنید و در انتهاب پروسه یک ویزای شهروندی ۵ ساله دریافت میکنید با این ویزا میتونید در هر کدوم از ایالت های استرالیا که مایل باشید مشغول کار و زندگی باشید و چنانچه ۳ سال از این ۵ سال را در استرالیا بوده باشید میتونید پس از شرکت در آزمون شهروندی پاسپورت استرالیایی و حق رای هم داشته باشید و دیگه کاملا با یک متولد استرالیا برابر میشید

۱۷۶ :
    شما ۶۰ امتیاز را توسط مدارک تحصیلی و آموزشی و سابقه کار و زبان بدست آوردید و ۵ امتیاز برای لاج کم دارید بنابراین به فهرست رشته های مورد نیاز ایالت های مختلف مراجعه میکنید و شرایط شما به هرکدوم جور بود از اون ایالت درخواست میکنید که اسپانسر شما شود چنانچه نامه پذیرش اسپانسری را دریافت کنید به این معناست که شما ۵ امتیاز از این طریق گرفتید حالا با داشتن ۶۵ امتیاز لاج میکنید و در انتهاب پروسه یک ویزای شهروندی ۵ ساله دریافت میکنید با این ویزا برای ورود و دوسال اول زندگی تنها در همان ایالتی که برای شما اسپانسر شده (حتی در شهرهای بزرگ آن ایالت) میتونید مشغول کار و زندگی باشید و چنانچه ۳ سال از این ۵ سال را در استرالیا بوده باشید میتونید پس از شرکت در آزمون شهروندی پاسپورت استرالیایی و حق رای هم داشته باشید و دیگه کاملا با یک متولد استرالیا برابر میشید

۴۷۵:شما۵۵ امتیاز را توسط مدارک تحصیلی و آموزشی و سابقه کار و زبان بدست آوردید و ۱۰ امتیاز برای لاج کم دارید بنابراین به فهرست مخصوص رشته های مورد نیاز شهرهای کوچک ایالت های مختلف مراجعه میکنید و شرایط شما به هرکدوم جور بود از اونجا درخواست میکنید که اسپانسر شما شود چنانچه نامه پذیرش اسپانسری را دریافت کنید به این معناست که شما ۱۰ امتیاز از این طریق گرفتید حالا با داشتن ۶۵ امتیاز لاج میکنید و در انتهاب پروسه یک ویزای کار ۳ ساله دریافت میکنید با این ویزا برای ورود و دوسال اول زندگی تنها در همان ایالتی که برای شما اسپانسر شده (شامل شهرهای بزرگ آن ایالت نمیشود) میتونید مشغول کار و زندگی باشید و در نهایت در این مدت میتونید امتیاز هاتون را افزایش داده و برای یکی از ویزاهای ۱۷۵ یا ۱۷۶ دوباره درخواست بدید واین ویزای کار را به ویزای اقامت تبدیل کنید
    در نظر داشته باشید در این مدت شما برخی از مزایای دو ویزای دیگه مثل حق بیمه دولتی و تحصیل ارزانتر و شانس بهتر برای کار پیدا کردن را از دست میدید البته برای تمام این موارد راه حل هم هست

با زبان خیلی ساده توضیح دادم که برای تازه وارد ها هم مفید باشه

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه

[QUOTE=icarus;702549]

سحرناز عزیز، انقدر هم با قاطعیت درمورد سابقه کار نمیشه اظهار نظر کرد چون اول اینکه بخشی از مدارک مربوطه در ایران آماده میشه که دست آدم در اون خیلی باز هست. دوم اینکه همونطور که میدونین در نهایت کیس آفیسر هست که دراین مورد تصمیم میگیره. مثلا درمورد کیس خود من چون جمع کردن سوابقم در تامین اجتماعی 2-3 ماهی طول میکشید من برای از دست ندادن زمان صرفا با نامه از کارفرما و نمونه فیش حقوقی اپلای کردم. البته بعدا سوابقم رو گرفتم و ترجمه شده آماده نگه داشتم تا اگر آفیسر خواست براش بفرستم ولی با همون مدارک خیلی ابتدایی و ناقص کیس آفیسر تمام سابقه من رو پذیرفت.
    ضمنا در اسسمنتهای جدید EA که برادر خانم من همین هفته پیش دریافت کرد درمورد سابقه کار چیزی نوشته نشده بود. صرفا نوشته بود که ایشون به عنوان professionsl engineer degree1 اسس شدن و میتونن امتیاز کامل رو دریافت کنن.

در نهایت این کیس آفیسر هست که درمورد سابقه کار تصمیم میگیره و ممکنه که درصورت لزوم از EA یا بقیه سازمانهای لازم استعلام کنه یا اینکه نامه تامین اجتماعی یا CV یا... بخواهد یا اینکه بدون این کارها هم سوابق شما رو احراز شده بدونه. علت این قضیه اینه که در کشورهای مختلف سیستمهای بیمه شغلی خیلی فرق میکنن. حتی در همین ایران هم مدتهاست که مد شده که شرکتهای خصوصی پرسنلشون رو درست و حسابی بیمه نمیکنن. یا اینکه خیلی جاها اصلا بیمه شده تامین اجتماعی نیستن و نمیتونن از بیمه کننده نامه بگیرن. در کل قضیه کمی پیچیده تر از اینه که بشه صرفا با چند خط آیین نامه نوشته شده در سایت مهاجرت حلش کرد.

بهترین کاری که متقاضی میتونه بکنه اینه که حداکثر مدارک مثبته رو برای کیس آفیسر بفرسته و در کم ریسک ترین حالت ممکن امتیازاتش رو محاسبه کنه.
    سلام دوست عزیز
    راستش من بر این اساس گفتم که تو نامه اسسمنت همسر من که روز ۱ فروردین ۹۱ برامون ایمیل شده و همچنین تو نامه یکی از دوستان که ۱۲ فروردین ۹۱ اسس شده (هر دو از ACS) کاملا شرح داده که مدرک معادل چی اسس شده و چند سال از سابقه کار ها پذیرفته شده من نمونه نامه را براتون میگذارم
    البته احتمالش هم هست که آفیسر بخواد ساز خودش را بزنه
    ویرایش توسط سحرناز : April 24th, 2012 در ساعت 11:35 AM

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه

اینهم نامه اسسمنت که برای ما اومد :

Dear Mr X
    Thank you for your ICT skills assessment, which was received by the Australian Computer Society on 16 February 2012.
    Your skills have been assessed to be suitable for migration under 261312 (Developer Programmer) of the ANZSCO Code, being
    the skilled occupation indicated that you intend to nominate for migration purposes.
    Your Bachelor of Software Engineering from Islamic Azad University completed November 2000 has been assessed as
    comparable to an AQF Diploma with a major in computing
    .
    Your skilled employment experience has been calculated as follows on the basis of full time employment of at least 35hrs per
    week:
    Dates: 09/01 - 03/06 (4yrs 5mths)
    Position: Programmer and Network Administrator
    Employer:XX
    Country: IRAN
    Dates: 02/06 - 01/09 (2yrs 11mths)
    Position: Software Engineer and Software Designer
    Employer:XXCo. Ltd
    Country : IRAN
    Dates: 01/09 - 12/11 (2yrs 11mths)

Member سحرناز آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط icarus نمایش پست ها
    ویزای 176 محدودیت خاصی رو برای شما ایجاد نمیکنه. در حقیقت اگر شما موفق به کار پیداکردن در اون ایالت نشین کسی شما رو وادار به موندن اونجا نمیکنه.هیچ تعهدنامه ای هم از شما گرفته نمیشه که حتما اونجا بمونین. قضیه مهاجرت استانی استرایا با کانادا خیلی فرق میکنه.

اگر موفق به پیداکردن کار در اون ایالت نشین و جای دیگه ای کار پیداکنین یک نامه به اداره مهاجرت اون ایالت میزنین و تشریف میبرین.
    خیلی از بچه ها که همین کار روهم نمیکنن و از راههای دیگه ای استفاده میکنن.
    دوست عزیز خیلی ممنون که این مساله را گفتید من نمیدونستم که تعهدنامه ای گرفته نمیشه و اگر این طور باشه عالی هست
    یه سوالی که برای من هست اینه که چه مدتی را باید در ایالت اسپانسر گذروند تا بشه ادعا کرد که اونجا نمیتونیم زندگی یا کار کنیم
    در مورد کانادا میدونم که اول کار تعهد میگیرند بعد هم دست کم ۶ ماه شما باید در اونجا زندگی کنید تا بتونید ادعا کنید که با محیط سازگار نشدید یا کار پیدا نکردید یا .... و جابجا بشید به ایالت دیگه
    اما در مورد استرالیا نمیدونم برنامه دقیقا به چه صورت هست
    ممنون میشم اگر اطلاعات بیشتری دارید بفرمایید

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

مرسی سحرناز خانم از توضیحتون و به خصوص از پست خوبتون درمورد انواع ویزاها که جاش واقعا در این تاپیک خالی بود.
    قطعا شما درست میفرمایین و شکی در صحتش نیست. منظور من اینه که به دلیل پیچیدگیهای موجود درنهایت کیس افیسر باید سوابق رو محرز بدونه. البته قطعا هرگونه مدرک مستدلی از سازمان ارزشیابی کننده رشته متقاضی میتونه کمک کنه ولی قطعی نیست. همونطور که دوستمون هم اشاره کردن برخی از این سازمانها مثلا EA در صورتیکه متقاضی بخواهد و هزینه اش رو پرداخت کند سوابقش رو بررسی میکنن ولی خودشون هم اعلام کردن که تصمیم نهایی با کیس آفیسر هست.
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

Member icarus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering

دوست عزیز خیلی ممنون که این مساله را گفتید من نمیدونستم که تعهدنامه ای گرفته نمیشه و اگر این طور باشه عالی هست یه سوالی که برای من هست اینه که چه مدتی را باید در ایالت اسپانسر گذروند تا بشه ادعا کرد که اونجا نمیتونیم زندگی یا کار کنیمدر مورد کانادا میدونم که اول کار تعهد میگیرند بعد هم دست کم ۶ ماه شما باید در اونجا زندگی کنید تا بتونید ادعا کنید که با محیط سازگار نشدید یا کار پیدا نکردید یا .... و جابجا بشید به ایالت دیگهاما در مورد استرالیا نمیدونم برنامه دقیقا به چه صورت هستممنون میشم اگر اطلاعات بیشتری دارید بفرمایید
    من این سوال رو از یک مشاور مهاجرت استرالیایی که هم عضو MIAهست و هم MARA پرسیدم پاسخ این بود:
    It doesn't acrually matter which visa they grant in the end. DIAC's *policy* is that if you are granted a State sponsored sc 176 visa then you should make an effort to go and live in the sponsoring State during your first 2 years in Australia. However, Policy is not Law. There is no *legal* requirement that the holder of a sc 176 visa should go and live in the sponsoring State and in the absence of a legal requirement, he cannot be forced to go there. Whether or not you actually move to the sponsoring state will be a decision
    solely for you.

در حقیقت 175 و 176 از نظر دیاک یک ویزا هستند به نام Visa class VE اما شانسی به ایالتها داده شده که بتونن با اعطای 5 امتیاز مهاجر ها رو به سمت خودشون جذب کنن. مطابق قانون اساسی استرالیا هر استرالیایی ( که بنا بر گفته ایشون PR ها هم شاملش میشن) این حق رو داره که در هرکجای استرالیا که بخواهد زندگی کنه وکسی نمیتونه او را وادار به اقامت در محدوده معینی کنه.

ویرایش توسط icarus : April 24th, 2012 در ساعت 12:04 PM
    کبک: فایل نامبر: 26 ژانویه 2011(دیگه پیگیری نمیکنم چون کلکسیون PRلازم ندارم.استرالیا: فایل نامبر:23نوامبر2009175 اقامت دایم فدرال*کیس آفیسر 03.05.2011فاینالایز مدیکال 15 فوریه2012ویزا: 13مارس2012در حال لذت بردن از ملبورن

Senior Member

اول از همه ممنون میشم اگر یک سوال را در چند تاپیک نپرسید / من پاسخون را در تاپیک دیگری هم دادم این جا هم پاسخ را گذاشتم تا دوستان این تاپیک هم درصورت نیاز استفاده کنند

بستگی به سازمان اسسور و رشته تحصیلی شما داره بیشتر رشته ها برای مرحله اسس نیاز به آیلتس دارند اما برخی رشته ها مثل کامپیوتر برای مرحله اسس نیاز به آیلتس ندارند

عذرخواهی میکنم که تاپیک رو اشتباه انتخاب کردم کما اینکه اونجا پیام گذاشتم و به دلیل خلوت بودن جوابی داده نشد. ولی در هر صورت خیلی خیلی ممنون برای جواب جامع شما.
    دوست عزیز و همچنی سایر دوستان کجا باید ببینم که برای اسسمنت کدوم رشته ها نیاز به آیلتس در ابتدا هست من مهندسی نفت هستم. در ضمن این آیلتس موقع لاج کردن باز جزو ضروریات هست و یا بعدن هم میشه در ادامه فرستاد؟ با تشکر و عذرخواهی مجدد.

Junior Member

[QUOTE=سحرناز;703787]
    اینهم نامه اسسمنت که برای ما اومد :

Dear Mr X
    Thank you for your ICT skills assessment, which was received by the Australian Computer Society on 16 February 2012.
    Your skills have been assessed to be suitable for migration under 261312 (Developer Programmer) of the ANZSCO Code, being
    the skilled occupation indicated that you intend to nominate for migration purposes.
    Your Bachelor of Software Engineering from Islamic Azad University completed November 2000 has been assessed as
    comparable to an AQF Diploma with a major in computing
    .
    Your skilled employment experience has been calculated as follows on the basis of full time employment of at least 35hrs per
    week:
    Dates: 09/01 - 03/06 (4yrs 5mths)
    Position: Programmer and Network Administrator
    Employer:XX
    Dates: 02/06 - 01/09 (2yrs 11mths)
    Country : IRAN
    Dates: 01/09 - 12/11 (2yrs 11mths)
    Country: IRAN[/QUOممنونم از اطلاعات خوبی که دادید، من هم دیروز دوباره برای EA ارسال کردم امیدوارم 5 سال سابقه کارم تایید بشه.

سلام خدمت بزرگواران

دوستان ن شرایط یکی از دوستان میگم ممنون میشم راهنماییم کنید

متولد ۱۳۶۳ (۲۸ سال)
    کارت سربازی
    کارشناسی مهندسی مکانیک سیالات سال ۸۶
    سابقه کاری با بیمه : سال ۸۷ تا ۸۹ (۲ سال و ۶ ماه ) : مشاور و ناظر هیدرومکانیک و نیروگاه سد (کار در سایت) (بازرس جوش،بازرس نصب،بازرس رنگ،Q.C)
    در حال حاضر دانشجوی فوق لیسانس مهندسی نفت در ایتالیا (به زبان انگلیسی)
    مجرد

سال دیگه درس در ایتالیا تموم میشه ممنون مشم نظر افراد با تجربه بشنوم واسه مهاجرت داشته باشم)

یک دنیا ممنون.
    جهت تشکر ، +\- یا * گوشه پایین سمت راست هر پست کلیک کنید
    این خانه قشنگ است ولی خانۀ من نیست،این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)