صفحه 7 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 76

موضوع: نظرخواهی درباره امتحانات زبان فرانسه (مقايسه)

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع (برنامه ریزی و تحلیل سیستمها)-امیرکبیر

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره امتحانات زبان فرانسه (مقايسه)

سلام دوستان من دیروز امتحان TCFQ دادم.. البته بار دومم بود . دوسال پیش هم آزمونشو داده بودم که B1/B1 شدم.
    از قرار معلوم این آخرین دوره ای بود که در بخش پغله 6 تا سوال از سطح A1 تا C2 پرسیده میشد و بجاش قراره که فقط 3 تا سوال کلی پرسیده شه یعنی یه جورایی مثل آیلتس و اینطوریه که A1-A2 و B1-B2 و C1-C2 هرگروه یک سوال.. و در بین پاسخی که به ممتحن میدید باهاتون سوال و جواب میکنن تا ایده هاتونو بتونین به فرانسه توضیح بدین.
    به هرحال سوالات دیروز من که از همون قوانین سابق پیروی میکرد اینها بودن:
    1- ماه جولای در کشورتون رو توضیح بده
    2- مکان مورد علاقه
    3- میخواهید در کلاس فرانسه ثبت نام کنید از مسوول پذیرش موسسه اطلاعات بگیر
    4- توسعه فضای ویژه عابرین پیاده ، نظرتون چیه و آیا باهاش موافقید یا مخالف
    5- مراحل گذار از دهه های مختلف سنی چطور باید باشه که بتونیم بهترین بهره رو ازش ببریم
    6- مصرف گرایی و راههای مبارزه با آن
    درمجموع ، امتحان بدی نبود هرچند سطحش از دوسال پیش بالاتر رفته بود.
    با آرزوی موفقیت برای کلیه مهاجران راه کبک..
    رشته : 12 امتیازی/ فایل نامبرکبک 16-09-2011/لندینگ در مونترال: 18-11-2015

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    لیسانس الکترونیک

سلام.
    من پارسال TCF DAP شرکت کردم با این نتایج:

Compréhension Oral: 382 (B1) -- Maîtrise des Structures: 448 (B2) -- Compréhension écrite: 367 (B1) -- Expression écrite: 10 (B2) --I

امسال برای مهاجرت کانادا TEF Canada شرکت کردم و هنوز نتیجه اش رو نگرفتم. ولی در سایت اداره مهاجرت که نگاه کردم دیدم نمراتی که خواسته ظاهرا خیلی پایین هستند و احتمالا من راحت بدست میارمشون. مطابق سایت مهاجرت نمراتی که معادل CLB level 9 هستند به این ترتیبه:

speaking: 375+ Listening: 298+ Reading: 248+ Writing:371+ ----I

کسی می دونه سیستم نمره بندی TEF وTCF چه نسبتی با هم داره؟ این نمرات خواسته شده، در سیستم تعیین سطح زبان اروپایی معادل کدوم سطح هستند( A1, A2, B1, B2, C1, C2) ??? با توجه به نمرات TCF پارسالم می تونم امیدوار باشم که این نمره ها را راحت میارم؟

Junior Member

سلام دوستان.
    من و همسرم می خواهیم برای مهاجرت کبک اقدام کنیم. من حدود 5-6 سال پیش مدرک دلف B1 گرفتم. ولی مدت هاست که فرانسه نخوندم و همه چیز یادم رفته. می خوام یک ماه دیگه امتحان بدم و حداقل B2 لازم دارم. الان بین انتخاب امتحان TCF و TCFQ موندم. از لحاظ زمان امتحان و از نظر این که به درد apply دانشگاه ها هم می خوره TCF برام بهتره. ولی می ترسم سخت تر باشه. کسی هست که تجربه ای از هر دو امتحان داشته باشه یا بتونه از نظر این که تو کدوم می شه نمره بهتری گرفت با هم مقایسه شون کنه؟ می دونم که کبک هر دو مدرک رو تو لیست مدارک مورد قبولش نوشته. خیلی ممنون می شم اگر بتونید من رو راهنمایی کنید.

Junior Member aaref آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    criminal law

نقل قول نوشته اصلی توسط aurora8387 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من و همسرم می خواهیم برای مهاجرت کبک اقدام کنیم. من حدود 5-6 سال پیش مدرک دلف B1 گرفتم. ولی مدت هاست که فرانسه نخوندم و همه چیز یادم رفته. می خوام یک ماه دیگه امتحان بدم و حداقل B2 لازم دارم. الان بین انتخاب امتحان TCF و TCFQ موندم. از لحاظ زمان امتحان و از نظر این که به درد apply دانشگاه ها هم می خوره TCF برام بهتره. ولی می ترسم سخت تر باشه. کسی هست که تجربه ای از هر دو امتحان داشته باشه یا بتونه از نظر این که تو کدوم می شه نمره بهتری گرفت با هم مقایسه شون کنه؟ می دونم که کبک هر دو مدرک رو تو لیست مدارک مورد قبولش نوشته. خیلی ممنون می شم اگر بتونید من رو راهنمایی کنید.
    سلام به شما پیشنهاد می دم که امتحان تف فدرال رو شرکت کنید اگر برای تحصیل می خواهید اقدام کنید و در ضمن اگر برای تحصیل در کبک و مونترال می خواهید ازتون مدرک tfi می خواند که تو ایران برگزار نمی شه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aaref نمایش پست ها
    سلام به شما پیشنهاد می دم که امتحان تف فدرال رو شرکت کنید اگر برای تحصیل می خواهید اقدام کنید و در ضمن اگر برای تحصیل در کبک و مونترال می خواهید ازتون مدرک tfi می خواند که تو ایران برگزار نمی شه
    ممنون از پاسخ شما. اما همون طور که گفتم هدف اصلی اقدام برای مهاجرت به کبک است نه تحصیل. اما به طور همزمان پی گیر دانشگاه های فرانسه برای مقطع PhD هم هستم. به همین دلیل فکر کردم آزمون Tcf برایم بهتر از TCFQ باشد. اما نمی دانم سطح این دو آزمون چه قدر با هم فرق دارد و نمره گرفتن از کدام برای اقدام مهاجرت بهتر و راحت تر است. متشکر می شوم در این مورد راهنمایی بفرمایید.

Junior Member aaref آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    criminal law

نقل قول نوشته اصلی توسط aurora8387 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ شما. اما همون طور که گفتم هدف اصلی اقدام برای مهاجرت به کبک است نه تحصیل. اما به طور همزمان پی گیر دانشگاه های فرانسه برای مقطع PhD هم هستم. به همین دلیل فکر کردم آزمون Tcf برایم بهتر از TCFQ باشد. اما نمی دانم سطح این دو آزمون چه قدر با هم فرق دارد و نمره گرفتن از کدام برای اقدام مهاجرت بهتر و راحت تر است. متشکر می شوم در این مورد راهنمایی بفرمایید.
    فرقی نداره TCF رو امتحان بدید یا Tef معمولاً گرفتن مدرک Tef راحت تره و نتایجش (مخصوصاً که در حال حاضر دو بار در ماه آنلاین برگزار می شه ) زودتر اعلام می شه ولی اعتبارش یک سالست .

Junior Member

كسى فرق بين دو آزمون TEF و TEF Canada رو ميدونه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : TEFAQ / TCFQ (ثبت نام، محتواي آزمون)

سلام
    من براي اولين بار ميخوام آزمون فرانسه بدم . شما دوستاني كه در اين مورد تجربه داريد، كدوم يكي رو پيشنهاد ميكنيد؟ (tef, tcf , tcfq, tefaq)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : TEFAQ / TCFQ (ثبت نام، محتواي آزمون)

نقل قول نوشته اصلی توسط roshanak_ نمایش پست ها
    سلام
    من براي اولين بار ميخوام آزمون فرانسه بدم . شما دوستاني كه در اين مورد تجربه داريد، كدوم يكي رو پيشنهاد ميكنيد؟ (tef, tcf , tcfq, tefaq)
    سلام
    بستگی به هدفتون از امتحان داره ، خوب مشخصا شما اگر برای مهاجرت به کانادا می خواهید امتحان بدید باید امتحاناتی که با پسوند q یا aq هستند را انتخاب کنید که مخفف quebec , a quebec می باشند.
    ولی اگر قصدتون گرفتن مدرک برای ادامه تحصیل باشه باید در امتحانات بدون این پسوندها شرکت کنید.
    در مورد امتحان tef یا tcf می تونید نمونه های سوالات رو ببینید(سایت رسمی این امتحانات نمونه گذاشته) و خودتون مقایسه کنید چون نظرات بقیه شاید خیلی سلیقه ای و با توجه به نحوه یادگیری خودشون باشه. به نظر من امتحان tef چون چهارچوب خاصی داره شما اگه جزوات و نمونه سوالات موجود را مطالعه کنید راحت تر می تونید در قسمت parler نمره بیارید، البته باید توجه داشته باشیدکه ecout در tef نمره منفی داره ولی در کل به نظر از tcf راحت تر میاد، ضمن اینکه ثبت نام در امتحان tef راحت تره ، تعداد بیشتری آزمون برگزار میشه و جواب ها هم زودتر مشخص میشه. فکر می کنم با این اطلاعات یه نظر کلی پیدا کردید باید با شرایط خودتون بسنجید و انتخاب کنید.

Junior Member

دوستان TCF جامع است و B1 و B2 اش الان بستگی به لول شما در میاد و دیگه جداگانه TCF برای B1 یا B2 نداریم. در ضمن الان کامپیوتری شده و به نظر من سخت تر شده اما کوتاه تر

اما TEF طبق سابقه و در مجموع بهتر از TCF هست در حال حاضر
    ویرایش توسط rtrt : April 4th, 2016 در ساعت 01:25 AM دلیل: ادغام دو پست متوالی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)