صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 76

موضوع: نظرخواهی درباره امتحانات زبان فرانسه (مقايسه)

Member

پیش فرض پاسخ : نظرخواهی درباره امتحانات زبان فرانسه

من که یک سال پیش خیلی دنبال نمونه سوال گشتم. حتی توی سایت های آمازرون و گوگل بوک و ... انگار تنها مرجعی که وجود داره همون TCF 250 activités از انتشارات CLE هست. کتابش رو انتشارات فرهنگ معاصر توی تهران داره (آدرس دقیقش رو نمی دونم همون جلوی دانشگاه تهرانه) و قیمت کتاب هم 48000 تومنه!! اگه بتونین از ایترنت دانلود کنین خیلی خیلی بهتره جون کتابش واقعا چیز خاصی هم نیست و در مجموع کمک "خاصی" هم نمی کنه ولی بالاخره حتما قبل از امتحان ادم باید ولو شده برای خاطر جمعی خودش یه نگاهی به این کتاب بندازه.این هم تصویر جلدش:

Member

یک توصیه خیلی خیلی مهم هم به همه بچه هایی که می خوان TCF امتحان بدن
    امتحان TCF blanc هر دوره، یک روز قبل از امتحانات اصلی برگزار میشه. این امتحان سمپل 100% امتحان اصلی هست و سوالهاش هم پلمب شده هست و از فرانسه میاد و با همون تشریفات امتحان اصلی برگزار میشه. تنها تفاوتش اینه که براتون مدرک رسمی صادر نمیشه و نمره تون رو توی برد میزنن یا تلفنی می تونید بپرسید. هزینه ثبت نامش فقط 6000 تومنه! و معمولا روزی که برای TCF اصلی میخواهید ثبت نام کنید خودشون بهتون می گن و پیشنهاد می کنن که TCF سفید رو هم ثبت نام کنید که استرستون بریزه و یه تمرینی باشه برای امتحان اصلی که فرداش هست.
    به نظم حتما حتما حتما این امتحان رو بدید که 10 برابر بیشتر از هر کتابی بهتون کمک میکنه و اعتماد بنفس میده چون همه چیز عین امتحان فرداش هست ولی شما یه فرصت عالی دارید که با جو امتحان و فرمت امتحان کاملا آشنا بشید.
    دوستانی که در تهران هستن که شک نکنن و حتما این امتحان رو در هر فرصتی که برگزار میشه بدن و دوستانی که از شهرستان هم میرند یه وقت با خودشون نگن حالا کی حال داره یه روز زودتر بره و هزینه و خستگی و فلان...شک نکنید که این امتحان "خیلی" کمکتون میکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط basy نمایش پست ها
    یک توصیه خیلی خیلی مهم هم به همه بچه هایی که می خوان TCF امتحان بدن
    امتحان TCF blanc هر دوره، یک روز قبل از امتحانات اصلی برگزار میشه. این امتحان سمپل 100% امتحان اصلی هست و سوالهاش هم پلمب شده هست و از فرانسه میاد و با همون تشریفات امتحان اصلی برگزار میشه. تنها تفاوتش اینه که براتون مدرک رسمی صادر نمیشه و نمره تون رو توی برد میزنن یا تلفنی می تونید بپرسید. هزینه ثبت نامش فقط 6000 تومنه! و معمولا روزی که برای TCF اصلی میخواهید ثبت نام کنید خودشون بهتون می گن و پیشنهاد می کنن که TCF سفید رو هم ثبت نام کنید که استرستون بریزه و یه تمرینی باشه برای امتحان اصلی که فرداش هست.
    به نظم حتما حتما حتما این امتحان رو بدید که 10 برابر بیشتر از هر کتابی بهتون کمک میکنه و اعتماد بنفس میده چون همه چیز عین امتحان فرداش هست ولی شما یه فرصت عالی دارید که با جو امتحان و فرمت امتحان کاملا آشنا بشید.
    دوستانی که در تهران هستن که شک نکنن و حتما این امتحان رو در هر فرصتی که برگزار میشه بدن و دوستانی که از شهرستان هم میرند یه وقت با خودشون نگن حالا کی حال داره یه روز زودتر بره و هزینه و خستگی و فلان...شک نکنید که این امتحان "خیلی" کمکتون میکنه.
    ممنون، اون کتاب رو قبلاً دانلود کردم(کیفیت پی دی اف اش خوب نیست) و فایلهای صوتی اش(کیفیتش خوبه) هم دارم، عجیبه که غیر از اون چیزی گیر نمیاد!!!
    البته این سایت هم هست http://tcf.didierfle.com/ که همه حتماً دیدن ولی بازم لینکش رو گذاشتم که اگر یکی ندیده باشه ببینه.
    نمره امتحان TCF blanc رو چند روز بعدش میدن؟ میشه فقط TCF blanc رو ثبت نام کرد؟ مثلاً هر ماه امتحان بدی تا روز امتحان اصلی آماده باشی؟ توش parle هم داره؟ و از همه مهم تر آیا نمره اش به تفکیک هر بخش میاد؟ چون برای من فقط listening , speaking مهمه
    به هر حال خیلی ممنون،
    ویرایش توسط solitude : December 30th, 2010 در ساعت 12:31 PM

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

به غیر از کتابی که basy گفت یه کتاب دیگه ای هم هست به نام Test de connaissance du francais activites d'entrainement که اونم یه منبع برای امتحان ت س افه. (guide officiel)
    من هر دو تا کتابو از همین فروم دانلود کردم.
    ویرایش توسط arash-iran : December 30th, 2010 در ساعت 02:52 PM

Member mr-farshad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

کسی امتحان TEF دیروز قطب را رفته؟!!!
    من واقعا" توصیه می کنم بچه ها تا قبل از مصاحبه یکبار هم کهشده امتحان Tef یا TCF را بدن!
    ژانویه ۲۰۱۱
    فایل اپریل ۲۰۱۱. اپدیت ۷-۲۰۱۴

مصاحبه فوریه 2015

نقل قول نوشته اصلی توسط solitude نمایش پست ها
    ممنون، اون کتاب رو قبلاً دانلود کردم(کیفیت پی دی اف اش خوب نیست) و فایلهای صوتی اش(کیفیتش خوبه) هم دارم، عجیبه که غیر از اون چیزی گیر نمیاد!!!
    البته این سایت هم هست http://tcf.didierfle.com/ که همه حتماً دیدن ولی بازم لینکش رو گذاشتم که اگر یکی ندیده باشه ببینه.
    نمره امتحان TCF blanc رو چند روز بعدش میدن؟ میشه فقط TCF blanc رو ثبت نام کرد؟ مثلاً هر ماه امتحان بدی تا روز امتحان اصلی آماده باشی؟ توش parle هم داره؟ و از همه مهم تر آیا نمره اش به تفکیک هر بخش میاد؟ چون برای من فقط listening , speaking مهمه
    به هر حال خیلی ممنون،
    بله، می شه فقط بلان رو ثبت نام کنید. نمی دونم که جوابش چقدر بعد از امتحان می یاد، بقیه ت س اف ها 35 روز طول می شه. بدیش اینه که پغله نداره. نمره ها هم به تفکیک می یاد.
    در مورد منابع امتحان همین دو تا کتابی که در بالا گفته شده (البته من دومی اش رو نتونستم دانلود کنم) هست. به نظر من کار کردن روی نمونه سوالات امتحان های دیگه مثل TEF و دلف هم مفیده. چون واقعا نمونه سوال کمه. من از سفارت پرسیدم که آیا اونها سوالات رو هر چند وقت یکبار مثل کمبریج برای آیلتس منتشر نمی کنند که گفت نه!

نقل قول نوشته اصلی توسط kate نمایش پست ها
    بله، می شه فقط بلان رو ثبت نام کنید. نمی دونم که جوابش چقدر بعد از امتحان می یاد، بقیه ت س اف ها 35 روز طول می شه. بدیش اینه که پغله نداره. نمره ها هم به تفکیک می یاد.
    در مورد منابع امتحان همین دو تا کتابی که در بالا گفته شده (البته من دومی اش رو نتونستم دانلود کنم) هست. به نظر من کار کردن روی نمونه سوالات امتحان های دیگه مثل TEF و دلف هم مفیده. چون واقعا نمونه سوال کمه. من از سفارت پرسیدم که آیا اونها سوالات رو هر چند وقت یکبار مثل کمبریج برای آیلتس منتشر نمی کنند که گفت نه!
    ممنون، راستش منم زنگ زدم نزدیک ترین امتحان بلان 29 دی ثبت نام میشه و امتحانش هم اواخر بهمن است و 10 هزار تومان + یه قطعه عکس، هر دو ماه یک بار برگزار میشه.
    آیا برنامه امتحانهای ماههای آینده برای TCFQ معلومه؟ نمیدونم کی ثبت نام کنم که هم نمره اش قبل از مصاحبه بیاد و هم اونقدر دیر باشه که بتونم براش آماده بشم.

TCFQ هر ماه برگزار می شه. و ثبت نامش آخرین چهارشنبه هر ماه میلادی است. و تاریخ امتحان معمولا کمتر از یک ماه از تاریخ ثبت نامه. ولی هر ماه باید زنگ بزنید و بپرسید. اونطور که منشی اونجا بهم گفت ممکنه به دلایلی(احتمال ضعیف) یک ماه برگزار نشه .
    امیدوارم که بار اول که امتحان می دید نمره مورد نظر رو بگیرید، ولی توصیه می کنم اگه نمره بالایی خصوصا از اکوت نیاز دارید روی دو بار امتحان دادن حساب کنید. و طوری ثبت نام کنید که وقت داشته باشد 2 تا امتحان تا زمان مصاحبه شرکت کنید.

ApplyAbroad Veteran
    Bernadot آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc Computer Software

دوستان طبق تجربه بهتون پیشنهاد میکنم امتحان دلف رو (برای کسانی که A2 و یا B1 میخواهند) ثبت نام کنید و نگران امتحان نوشتنش هم زیاد نباشید. کانون بهمن ماه در سطح B1,B2 امتحان میگیره. این امتحان به نظر من خیلی بهتر از TCFQ هستش. من سری پیش دو امتحان رو دادم و TCFQ شدم A2 و دلف هم A2 قبول شدم. به نظر من دلف خیلی راحت تر بود و شما در TCFQ استرس زمان رو خواهید داشت. چون تایم میگیرند در صورتی که در دلف شما فرصت به اندازه کافی دارید که صحبت کنید.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط solitude نمایش پست ها
    به هر حال خیلی ممنون،
    اونطور که یادمه حدود دو هفته بعد جواب رو گفتن. به تفکیک هر بخش هم میگن ولی بخش گفتاری نداره. ثبت نام و امتحان دادنش هم ربطی به امتحان اصلی نداشت

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)