صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 58

موضوع: تکنسین رادیولوژی (Radiology Technician/Technology)

پیش فرض تکنسین رادیولوژی (Radiology Technician/Technology)

سلام.

خواستم از دوستانی که اطلاع دارن خواهش کنم که راجع به دانشگاههایی در آمریکا، اروپا و آسیا یا استرالیا که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در فیلد رادیولوژی، آناتومی و یا رشته های مرتبط با اینها course ارائه میکنن، آماری رو ارایه بدهند و بفرمایند که اصولا در چه زمینه های مرتبتی میشه فعالیت کرد. واقعیت رشته خود من کامپیوتر هست، اما این اطلاعات رو برای یکی از عزیزانم طلب میکنم که فارغ التحصیل کارشناسی رادیولوژی فردوسی مشهد با معدل بالای 17 خواهند بود.

پیشاپیش متشکرم.
    [color=Blue]جاهلان را همه شربت ز گلاب و قند است قوته دانا همه از خون جگر ميبينم[color/]

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در رشته رادیولوژی و فیلدهای مرتبط با آن

رشته های رادیولوژی در مقطع کارشناسی در ایران برای تربیت نیروی کار هست و در واقع رشته هایی با base علمی نیستند و حرفه ای هستند. این در حالی هست که رشته های مرتبط با Biomedical Imaging در خارج از ایران یا فیلد بالینی دارند (برای پزشکان) یا فیلد مهندسی و علوم پایه (مهندسی پزشکی و فیزیک پزشکی). پیشنهاد می کنم فرد مزبور کارشناسی ارشد رو در ایران در فیلدی مثل فیزیک پزشکی بخونه بعد شروع کنه برای کار توی این فیلدها.

ممنون از نظرتون. همونطور که میدونید رشته رادیولوژی در ایران continues Bachelor Degree نداشته و ابتدا باید Associate Degree (کاردانی) میگرفتی و بعد دوباره برا کارشناسی ناپیوسته کنکور میدادی و جزو محدود رشته هایی هست که فقط در انحصار دانشگاه دولتی میباشد و هیچ دانشگاه دیگه ای ارائه نمیده. فرد مذکور بعد از فارغ التحصیلی از مقطع کاردانی به استخدام رسمی یکی از بهترین بیمارستانهای ایران(مجهز به پزشکی هسته ای) در اومدند و 5 سال سابقه کار مفید مرتبط با رشته دارند و حین کار مقطع لیسانس رو به پایان میرسانند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    پیشنهاد می کنم فرد مزبور کارشناسی ارشد رو در ایران در فیلدی مثل فیزیک پزشکی بخونه بعد شروع کنه برای کار توی این فیلدها.
    یعنی ایشون نمیتونن خارج از کشور دانشگاهی رو پیدا کنن که در فیلدهای مرتبط در مقاطع master و PhD پذیرای ایشون باشه و باید فقط برن دنبال کار؟..ایشون علاقمند به عضو هیئت علمی شدن در کنار کارشون هستند.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    [color=Blue]جاهلان را همه شربت ز گلاب و قند است قوته دانا همه از خون جگر ميبينم[color/]

Senior Member maryamf آواتار ها

اگه کار ایشون با دستگاهایی مثل MRI و CT scan و کارهای الکترومغناطیسی بوده و یه همچین بخشهایی، برای ایشون فکر می کنم همون فیزیک پزشکی مناسبتر باشه. ولی اگه تو کارای تحقیقاتی- تشخیصی بودن و کارایی مثل کشت سلولی، شناسایی و درمان پرتوی تومورها، بررسی میکروسکوپی کروموزومها یا استفاده از شمارشگرها و ... بوده(لازم نیست شما از اینا سر در بیارید از خودشون بپرسید) بیشتر تو زمینه های radiobiology یا radiation biology وارد PhD می شن. من از اوضاع پذیرش برای رشته رادیولوژی کاملا بی اطلاعم فقط می دونم اگه جزء دسته دوم باشند علاوه بر قسمتهایی که آقای sysbiosys فرمودن، تو گروههای فیزیک و بیوفیزیک هم می تونن یه چیزایی پیدا کنن. اینجور رشته ها تا حدی بین رشته ای هستن و خیلی جاها(پزشکی، پایه، مهندسی پزشکی) براشون باید جستجو بشه. دیدم تو گروههای فارماکولوژی هم کاربرد داشت ولی نه اینکه نیاز به یه دانشجو با این تخصص باشه.

Junior Member

سلام
    من شنیدم که می شه....به خصوص تو کشورهایی مثل سوریه و مالزی مورد مشابه رو شنیدم....ضمن اینکه کشورهای اروپایی هم در رشته رادیولوژی دانشجو می گیرن
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamf
    اگه کار ایشون با دستگاهایی مثل MRI و CT scan و کارهای الکترومغناطیسی بوده و یه همچین بخشهایی، برای ایشون فکر می کنم همون فیزیک پزشکی مناسبتر باشه. ولی اگه تو کارای تحقیقاتی- تشخیصی بودن و کارایی مثل کشت سلولی، شناسایی و درمان پرتوی تومورها، بررسی میکروسکوپی کروموزومها یا استفاده از شمارشگرها و ... بوده(لازم نیست شما از اینا سر در بیارید از خودشون بپرسید) بیشتر تو زمینه های radiobiology یا radiation biology وارد PhD می شن. من از اوضاع پذیرش برای رشته رادیولوژی کاملا بی اطلاعم فقط می دونم اگه جزء دسته دوم باشند علاوه بر قسمتهایی که آقای sysbiosys فرمودن، تو گروههای فیزیک و بیوفیزیک هم می تونن یه چیزایی پیدا کنن. اینجور رشته ها تا حدی بین رشته ای هستن و خیلی جاها(پزشکی، پایه، مهندسی پزشکی) براشون باید جستجو بشه. دیدم تو گروههای فارماکولوژی هم کاربرد داشت ولی نه اینکه نیاز به یه دانشجو با این تخصص باشه.
    ممنونم..ایشون بصورت حرفه ای (و تقدیر شده) با CT Scan و MRI و عکس رنگی و سیاه و سفید بصورت نوبتی و شیفتی سروکار دارند.

الان یادم اومد که زمانیکه تو رشته خودم جستجو می کردم خیلی پیش اومده بود استادایی ببینم که با دستگاه MRI پروژه تعریف کرده بودن.

Senior Member

من کاملا با رشته های کاردانی و کارشناسی رادیولوژی آشنام. این رشته ها حرفه ای هستند. به نظر من امکان ادامه تحصیل بعد از ارشد مقدورتره.

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamf
    الان یادم اومد که زمانیکه تو رشته خودم جستجو می کردم خیلی پیش اومده بود استادایی ببینم که با دستگاه MRI پروژه تعریف کرده بودن.
    thanx indeed,
    would you please let me know in which universities such a projects are defiened?

Sorry, I don't remember since that time this projects were not important for me. my field is different. If I saw something again I will put it here. Just I can say that it was in the structural biology or biophysics research groups in biomedicine departments.

goodluck

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین