صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: روش جستجو در مطالب انجمن

ApplyAbroad Champion

پیش فرض روش جستجو در مطالب انجمن

منوی بالای صفحه برای جستجوی کل فروم به کار می‌رود. چنانچه مایلید انجمن خاص یا فقط پست‌های کاربر خاصی را جستجو کنید یا پارامترهای دیگری برای جستجوی خود تعیین کنید، روی قسمت جستجوی پیشرفته کلیک کنید و از طریق آن صفحه جستجو نمایید.

برای جستجوی انجمن خاص علاوه بر جستجوی پیشرفته، می‌توانید وارد آن انجمن شوید و از نوار بالای صفحه که نام انجمن در آن نوشته شده است، «جستجوی انجمن» را باز کنید و از آن طریق جستجو نمایید. به همین روش وقتی داخل موضوعی هستید می‌توانید فقط پست‌های آن موضوع را جستجو کنید. تنها تفاوت این است که باید «جستجو در موضوع» را باز کنید و از آن طریق جستجو نمایید.

همچنین می‌تونید محتویات سایت رو با استفاده از گوگل جستجو کنید. برای این کار باید از منوی بالای صفحه (وسط) استفاده کنید. جستجوی گوگل از موتور جستجوی سایت بهتر عمل می‌کنه و نتایج داده شده معمولا شما رو راحت‌تر به مطلب مورد نظرتون می‌رسونه.
    توجه داشته باشید که جستجوی گوگل کل فروم رو جستجو می‌کنه و براش اهمیتی نداره که شما داخل انجمن خاصی هستید یا خیر. اگر مایل به جستجو در داخل یک انجمن خاص هستید باید از امکان جستجوی فروم، به روشی که در بالا توضیح داده شده استفاده کنید.

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : روش جستجو

به نظر بهترین و ساده ترین روش جستجو با توجه به اینکه قسمت جستجوی سایت واقعا ضعیفه این هست که در یک موتور جستجو (مثلا گوگل) عبارت زیر رو چستجو کنید :
    "عبارت مورد نظر" + site:www.applyabroad.org
    مثلا کسی دنبال کتاب grammar for ielts باشه میتونه اسم کتاب رو مطابق دستور بالا و اضافه کردن کلمه ی download به راحتی پیدا کنه :
    http://www.google.com/search?hl=en&c...&aq=f&oq=&aqi=
    goodbye forever

Member azadeh25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran

سلام و با تشکر از زحمات admin عزیز و مدیران سایت
    من توی جستجو مشکل دارم، این بود که اینجا سئوالم رو میپرسم. وقتی یه موضوع یا عبارتی رو جستجو میکنم، توی نتایج فقط تاپیکهایی رو که راجع به اون موضوع بحث شده لیست میکنه، حالا اون تاپیک ممکنه 150 صفحه داشته باشه که یکی از پستهاش در اون موردی باشه که من دنبالشم، حالا من باید هر صفحه رو دونه دونه بگردم تا پیداش کنم؟ یا روش خاصی داره، حتی توی جستجوی پیشرفته رو هم گشتم ولی option خاصی براش پیدا نکردم. تو ورژنهای قبلی سایت، بعد از جستجو، دقسقا پستی رو که دنبالش میگشتم، لیست میکرد و هم در زمان صرفه جویی میشد و هم مطرح کردن سئوال احتمالا تکراری کمتر بود. ممنون میشم اگه روش خاصی داره راهنمایی کنین و یا اگه نداره، در صورت امکان مشکلش رو حل کنین.
    ممنون.

ApplyAbroad Champion

اگر شما از طریق نوار جستجوی بالای صفحه جستجو کنید، به شما فقط عنوان موضوعات نمایش داده می‌شه، اما اگر داخل انجمن خاصی باشید می‌تونید از طریق نوار طوسی رنگ بالای انجمن و در قسمت «جستجوی انجمن» انتخاب کنید که مایلید موضوعات رو جستجو کنید یا پست‌ها رو.

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط MEsfahany نمایش پست ها
    بابک عزیز
    ضمن تشکر از شما

اگر امکانش هست محل دقیق «جستجوی انجمن» را نشان دهید. هر چه گشتیم کمتر یافتیم!
    دوست من، شما ابتدا وارد یکی از انجمن ها بشید، بعد دکمه Ctrl+F رو فشار بدید. در پنجره ایجاد شده مقابل Find بنویسید " جستجوی انجمن " به محل مورد نظر رهنمون خواهید شد. موفق باشید.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

ApplyAbroad Champion

من امروز امکان جستجوی سایت از طریق گوگل رو هم به منوی بالا صفحه اضافه کردم. امیدوارم که این امکان تا حدودی مشکلات جستجوی فروم رو برطرف کنه.
    توجه داشته باشید که جستجوی گوگل کل فروم رو جستجو می‌کنه و براش اهمیتی نداره که شما داخل انجمن خاصی هستید یا خیر. اگر مایل به جستجو در داخل یک انجمن خاص هستید باید از امکان جستجوی فروم، به روشی که در بالا توضیح داده شده استفاده کنید.

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

نقل قول نوشته اصلی توسط par5 نمایش پست ها
    سلام
    بنده از منو خاکستری جستجوی تاپیک .کلمه مورد نظر را وارد کردم ولی نتیجه جستجو صفر بود در صورتیکه این تاپیک را در انجمن دیده ام به عنوان مثال در انجمن رشته معماری و عمران .کلمه معماری +کانادا را سرچ می کنم نتیجه جستجو 0 است ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    من دقیقا همین عنوان: معماری+کانادا رو در موتو گوگل فروم سرچ کردم و چندین صفحه جواب براش اومد
    این لینک صفحه ای بود که برام اومد

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

دوستان عزیز

لطفا در صورتی که مطلبی در خصوص نجوه جستجو در فروم دارید، از این موضوع استفاده نمایید، کلیه سوال و جوابهای نامرتبط با این موضوع، حذف گردید.
    تاريخ ثابت كرد انسان مذهب را ساخت، اما مذهب انسان را نساخت.
    والاترين مذهب بشر، انسانيت است و كامل ترين كتابش، عقل و قدرت انديشيدن. پس آفريدگار را در خود بيابيد!

پیش فرض پاسخ : روش جستجو در مطالب انجمن

سلام یه سوال داشتم میخواستم ببینم اگه یه لینک رو توی فروم دانلود مقالات بخوام از طریق گوگل جستجو کنم چیکار باید بکنم؟
    مثلا این لینک رو دارم
    http://nisee.berkeley.edu/elibrary/Text/201111041
    حالا می خوام ببینم که آیا کسی قبل من این مقاله رو سفارش داده یا نه؟
    که اگه داده من دوباره درخواست ندم و مزاحم دوستان نشم و خودم هم سریع تر مقاله رو دانلود کنم.
    کسی می دونه چطوری این رو سرچ کنم؟

Senior Member nima_AA آواتار ها

پیش فرض پاسخ : روش جستجو در مطالب انجمن

نقل قول نوشته اصلی توسط fakhersazan نمایش پست ها
    سلام یه سوال داشتم میخواستم ببینم اگه یه لینک رو توی فروم دانلود مقالات بخوام از طریق گوگل جستجو کنم چیکار باید بکنم؟
    مثلا این لینک رو دارم
    http://nisee.berkeley.edu/elibrary/Text/201111041
    حالا می خوام ببینم که آیا کسی قبل من این مقاله رو سفارش داده یا نه؟
    که اگه داده من دوباره درخواست ندم و مزاحم دوستان نشم و خودم هم سریع تر مقاله رو دانلود کنم.
    کسی می دونه چطوری این رو سرچ کنم؟
    بهنرین روش استفاده از نوار ابزار جستجوی گوگل در بالای صفحه انجمن کنار لینک کتابخانه می باشد

منتها با توجه به اینکه شخص درخواست کننده مقاله میتواند عنوان و لینک متفاوتی را در درخواست خود ارائه کرده باشد شما شانس زیادی برای پیدا کردن مقاله ندارید

و باید ارشیو مقالات را مرور و یا درخواست جدید ارائه دهید

نمونه نتیجه منفی
    1
    نمونه نتیجه مثبت
    2
    ابزار جستجو در موضوع هم وجود دارد اما فعال نیست
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)