صفحه 12 از 12 نخستنخست ... 23456789101112
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 116 , از مجموع 116

موضوع: قبرس یا مالزی؟

پیش فرض پاسخ : قبرس یا مالزی؟

سلام دوستان

من دانشجوی دانشگاه مدیترانه شرقی در قبرس شمالی هستم و راستشو بخواین اینجا با اون چیزی که قبلا فکر میکردم خیلی فرق داره. اول از همه در مورد قبرس شمالی باید بگم که یک کشور به رسمیت شناخته شده نیست و با جمهوری قبرس (قبرس جنوبی) هیچ ارتباطی نداره (قبرس جنوبی یک کشور به رسمیت شناخته شده هست که بخشی از اتحادیه اروپا هم هست و مردمش مسیحی هستن). دانشجوهای اینجا هم نصفشون از قبرس شمالی و ترکیه و نصفشون هم از نیجریه، کشورهای عربی (بویژه لیبی و سوریه و یمن و...) و بقیه کشورها (مثل پاکستان و قزاقستان و آذربایجان و ایران و تاجیکستان و...) هستن. زبان اول اینجا ترکی هست و بیشترشون انگلیسی نمیتونن درست صحبت کنن و اگه ترکی بلد نباشید (مثل من) محیط اینجا آزار دهنده بنظر میرسه. این شهری که من درش هستم و دانشگاه توش واقع شده (قاضی ماغوسا) مثلا بهترین شهر اینجاست و اگه بخوام با ایران مقایسه کنم، در حد یک شهر کوچک در ایران میمونه. تنها مزیت اینجا که من و خیلی های دیگه رو به اینجا کشونده اینه که برای ورود به این دانشگاه مدرک زبان لازم نیست و همچنین هزینه های دانشگاه هم از جاهای دیگه کمتره و البته من پیش دانشگاهی هم نداشتم و نمیتونستم بدون پیش دانشگاهی جای دیگه دانشگاه برم.

حالا من از دوستان یه سوال داشتم. بنظر شما من بدون مدرک زبان و پیش دانشگاهی میتونم به مالزی یا جای دیگه ترانسفر کنم و یا حداقل آیا میشه که این دو ترمی که اینجا خوندم رو برام بعنوان پیشدانشگاهی حساب کنن و برم برای یه جای دیگه اقدام کنم؟ اگه کسی تجربه ای در این زمینه داشته و یا اطلاعاتی در این زمینه داره لطفا حتما راهنمایی کنه

Junior Member

سلام به همه .دوستان من خیلی نگرانم نه برای خودم که برای برادر خانمم.3 ساله که دراستانبول به صورت غیرقانونی منتظرویزای آمریکاست اما هنوزخبری از ویزا نشده .قید اومدنش به آمریکا رو زدیم و میخوایم براش ویزای تحصیلی قبرس شمالی رو بگیریم.یک سال از اعتبارش پاسپورتش مونده و نمیتونه تمدیدش کنه چون مشموله وباید بره سربازی.سوال من اینه که آیا اگه براش پذیرش دانشگاه قبرس
    شمالی رو بگیریم آیا پلیس ترکیه وقتی میخواد از استانبول پرواز کنه به قبر س بهش گیر نمیده یا بازداشتش نمی کنه؟آیا میزارن بره اونجا؟ایا با پذیرش دانشگاه قبرس بهش ویزا میده؟خواهش میکنم اگرکسی
    اطلاعاتی در این زمینه داره به من کمک کنه.ممنونم ازتون

نقل قول نوشته اصلی توسط khorkhe نمایش پست ها
    سلام به همه .دوستان من خیلی نگرانم نه برای خودم که برای برادر خانمم.3 ساله که دراستانبول به صورت غیرقانونی منتظرویزای آمریکاست اما هنوزخبری از ویزا نشده .قید اومدنش به آمریکا رو زدیم و میخوایم براش ویزای تحصیلی قبرس شمالی رو بگیریم.یک سال از اعتبارش پاسپورتش مونده و نمیتونه تمدیدش کنه چون مشموله وباید بره سربازی.سوال من اینه که آیا اگه براش پذیرش دانشگاه قبرس
    شمالی رو بگیریم آیا پلیس ترکیه وقتی میخواد از استانبول پرواز کنه به قبر س بهش گیر نمیده یا بازداشتش نمی کنه؟آیا میزارن بره اونجا؟ایا با پذیرش دانشگاه قبرس بهش ویزا میده؟خواهش میکنم اگرکسی
    اطلاعاتی در این زمینه داره به من کمک کنه.ممنونم ازتون
    دوست عزیز قبرس شمالی جز ترکیه هست و احتیاج به ویزا نداره

Junior Member

دوست گرامی مالزی به نظرمن کشور اصلا خوبی برای ما ایرانیان نیست چون اب هوای بدی دارد من بعد از دوسال خواندن دکتری اونجا را ول کردم و برگشتم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    computer sciences

باسلام. یه سوال دارم خواهش میکنم هرکی اطلاع داره جواب بده
    این موسسه هایی که همه عنوان کردن برای دانشگاه گیرنه دوره کارشناسی با آزمون بورس 100 درصد میگیرن کجان؟؟
    هر پستی رو میخوندم هیچکس بخاطر تبلیغ عنوان نکرده بود هیچ اسمی
    لطفا راهنمایی کنید
    دلا نزد کسی بنشین که او از دل خبر دارد ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Aaida نمایش پست ها
    هزینه های ارشدش تا اونجایی که میدونم اکثر رشته ها کل دوره 9000دلار هست که خیلی خوب بورس میدن.اگه معدل بالای 15 باشه و مدرک زبان داشته باشین از 25% تا 50% تخفیف شهریه میدن.که اگه 50درصد بورس بدن میشه برابر با هزینه ی دانشگاه آزاد خودمون!!! (هزینه ی دانشگاه آزاد + مدرک اروپایی( خب میصرفه دیگه!
    امکاناتش هم عالی و کشور خیلی آرومیه.من قبرس رو به کسایی پیشنهاد میکنم که امکان بورس دارن.
    سلام ببخشید شما خودتون تو مالزی درس خوندین یا قبرس؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط basy نمایش پست ها
    چند تا نکته در مقایسه مالزی و قبرس به نظرم میرسه...
    .
    .
    .
    سلام خیلی ممنون از توضیحات شما . ببخشید یک سوالی داشتمو اینکه می گن در قبرس راحت تر می شه مقاله داد ولی در مالزی خیر ، و یا اینکه در قبرس راحت می شه معدل رو کشید بالا به نسبت ماازی ، نظرتون چیه؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Greatone نمایش پست ها
    سلام
    اگه اطلاعات برای معرفی گذاشته بشن باید برای هر دو کشور گذاشته بشن
    .
    .
    .
    ، ، ، ااا ، من گیج شدم ، ببخشید صحبت های شما هم به نظر درست می آید ، ولی ببخشید این بحث انتقال رو که میگید , EU, اون که من شنیدم دیگهتو قبرس همچین چیزی نیست و اون برای قبل بود ، می شه لطفا بگین در حال حاضر چطوره؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط IN$PIRE نمایش پست ها
    ببین دوست من وقتی شما خودت مالزی درس میخونی خوب مطمینآ نمیای بد بگی ازش . اما اون چیز هایی که من میدونم:
    .
    .
    .
    ااز شما هم بخاطر توضیحاتتون ممنونم ، ولی ببخشید با این مطالبی که چند نفر نوشتن ، من کاملا گیج شدم، من دارم تحقیق می کنم بین قبرس و مالزی. میشه لطفا بیش توضیح بدین ، آیا قبرس مدیترانه الان باز بحث انتقال رو راحت انجام می ده ؟؟؟؟ هزینه های قبرس و مالزی به طور متوسط الان چقدر ه؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein946 نمایش پست ها
    دوست گرامی مالزی به نظرمن کشور اصلا خوبی برای ما ایرانیان نیست چون اب هوای بدی دارد من بعد از دوسال خواندن دکتری اونجا را ول کردم و برگشتم
    سلام ، ببخشید شما یعنی فقط به خاطر آب و هواش مالزی رو ترک کردین ؟؟؟؟ آخه من شنیدم مالزی مثل شمال ایران می مونه از نظر آب و هوا و شرجی بودنش.
    خب بعدش چیکار کردین؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam_rabiee نمایش پست ها
    hi i am studyinh in cyprus. i will leave you a private message so that i can write you pinglish.
    سلام ببخشید شما از قبرس به مالزی رفتین ؟؟؟
    ویرایش توسط maxi1 : December 1st, 2017 در ساعت 03:21 PM

صفحه 12 از 12 نخستنخست ... 23456789101112