صفحه 3 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 116

موضوع: قبرس یا مالزی؟

پیش فرض پاسخ : قبرس یا مالزی؟

مالزی به خاطر جمعیت بالاش و مگا مال هایی که داره فوقالعادس ! شنیدم در بعضی از امکانات با امریکا برابری میکنه !
    یعنی احساس امریکایی بودن رو در پایتختش میکنید
    ولی قبرس مثل یه روستای با کلاس خلوت که خبری از مگا مال و ساختمان های 100 طبقه نیست ! ( البته اگه روستا های ایران رو رفته باشید 100% کوچه ها سنگ فرش نیست )
    به نظر من این سلیقه ایه برای من که این همه سال تو تهران الودگی و سر و صدا و شلوغی پدرم رو در اورده 4 سال میخوام در ارامش باشم .

5.
    ببین یه مشکلی هست اینجا و اونم اینه که مردم میان قبرس رو با کوالالامپور مقایسه میکنن . نمیدونن که یه دانشگاهی مثل یو تی ام کمپ اصلیش توی جوهور بحرو هست نه کوالالامپور . عکسای کوالالامپور رو میبینن اما نمیدونن باید برن جوهور بهرو زندگی کنن که واقعآ از لحاظ امکانات در سطح ایران شاید بدتر هم هست(دانشگاه رو نمیگم محیط زندگی رو میگم)

این رو هم در مورد امنیت مالزی پیدا کردم. من که دلم نمیخاد برم یه جایی که امنیتم تامین نباشه و مثل یکی از آشناها ۷۰۰۰ دلاری که برای دانشگاه و زندگی برای خودش برده بودتوی کوالالامپور ازش بزنن و مجبور بشه دست از پا درازتر برگرده ایران و نتونه ادامه بده! و در کنارش دوست من توی قبرس دوچرخش رو توی بازار جا گذاشتته بوده و فرداش که برگشته سر جاش بوده (قفل هم نبوده! اونجا کبآ ماشین و در خونه و .... رو هم قفل نمیکنن)
    من این چیزا رو دیدم که به مالزی شک کردم و خدارو شکر هم آخر سر خودشون با معدل ۱۵.۲۳ و آیلتس ۷ و ۴ سال سابقه کار ریجکتم کردن! هرچند از خیلی وقت قبلش تصمیمم عوض شده بود که از پست های من توی همین سایت معلومه .
    بلاخره آدم باید همه ی جوانب رو در نظر بگیره و بعد کشورش رو انتخاب کنه

[QUOTE]Safety Information: Malaysia shares with the rest of South East Asia a threat from terrorism, including places frequented by Westerners. The US State Department updated its warning in November 2003 and stressed extra caution in the troubled eastern Malaysia state of Sabah, where the risk of kidnapping is high. Terrorists are believed to be planning to kidnap foreign tourists from the islands and coastal areas of Eastern Sabah and boats travelling to dive sites and between the islands are possible targets. Tourists wishing to visit the resorts and islands in the state should stick to larger resorts and exercise extreme caution. Visitors should be aware that street crime such as bag snatching, pick-pocketing and scams are a problem./QUOTE]

off topic: راستی ابی هم ۹ فروردین فاماگوستا کنسرت داره
    ویرایش توسط IN$PIRE : January 9th, 2011 در ساعت 02:48 PM

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط IN$PIRE نمایش پست ها
    لینک ویکیپدیا ی زیر رو هم ببینید در مورد سطح علمی دانشگاه که توسط ABET گرفته شده (ضمنآ ابت اصلآ برای مالزی و کلآ کشور های آسیایی نظری نداره)
    http://en.wikipedia.org/wiki/Eastern...ean_University
    با تشکر
    این رنکینگ abet و استناد دانشگاه به این رنکینگ خیلی جالبه. اینقدر گمنام هست که هیچکش نمیشناسدش و در یه فرومی مثل AA که همه کاربرا از صبح تا شب مشغول این بحث ها هستند کسی اسمش رو تا به حال و در انجمنی غیر از قبرس نشنیده و جالب اینجاست که دانشگاه میاد اول رنکینگ رو معرفی می کنه و بعد به اون رنکینگ استناد می کنه و برای خودش کسب اعتبار می کنه!
    ضمنا من به مقاله دادن و امکانات تحقیقاتی اشاره کردم (برای کسانی که دنبال درس هستند) ولی این رنک اصلا به این مسائل اهمیتی نمیده و اصلا دوره های فوق لیسانس و دکترا رو در ارزیابی لحاظ نمی کنه و فقط به مقطع لیسانس توجه داره.درواقع اصلا یک رنکینگ بر اساس سطح علمی نیست بلکه یه انجمن از مهندسین عمران و مکانیک و ... هست و در ارزیابیش رویکرد شغلی داره (خودتون در سایتش بخونید):
    ABET does not accredit postgraduate programs.
    ABET accredits graduate programs within applied science and engineering only. Because graduation from an undergraduate program is generally considered adequate preparation for entry into the engineering profession, most institutions choose to accredit undergraduate programs only.
    لینک
    بنا بر این بهتره تا رنک های معتبر مثل تایمز یا شانگهای هستن به abet استناد نکنیم.

خوب اولآ باز جای امید هست که بقیه ی حرف هام رو حد اقل تا الان رد نکردید . اما همین abet رو شما میتونید توی سایت خودمون توی قسمت دانشگاه های آمریکا رو بگردید پیدا میکنید اصلآ اولین بار من خودم توی همین سایت با abet آشنا شدم . ضمنآ abet رنک بندی نمیکنه یه جورایی سطح بندی میکنه و داخل سایتش هم اصلآ حرفی از رنک و عدد و .. نمیبینید . یه شرکت آمریکایی هست که 75 سال هم سابقه داره اما فقط تعداد محدودی از دانشگاه ها رو سطح بندی میکنه فقط 600 تا که اکثرآ آمریکا هستن بقیشون هم دانشگاه های اروپاست . برای همین توی این سایت و بخصوص قسمت مالزی که شما فعال هستید ندیدیدش . به هر حال بازم میگم چه مالزی چه قبرس چه هر دانشگاه دیگه ای خارج از ایران آدم بره برد کرده .اولآ که شما داری سطح تحصیلاتت رو بالاتر میبری دومآ داری یه جورایی تحریم هایی که روی دانشجو های ایرانی هست رو دور میزنی . فردا مثلآ خواستی بری استرالیا دیگه مدرکت از دانشگاه آزاد ایران نیست از یه کشوری هست که دانشگاهش معتبر هست و یه اسمی حد اقل توی دنیا داره برای خودش.
    البته من کلآ با رنکینگ مخالف هستم چون واقعآ چیز بیهوده ای هست اون از وبومتریکس که فقط از وبسایت دانشگاه تصمیم میگیره کدوم دانشگاه بهتره! که دانشگاه های شلوغ که بازدید سایتشون بالاست رنکشون بالاتره بخصوص دانشگاه های هندی رتبه های خنده داری دارن! بقیشون هم اکثرآ بر میگرده به تعداد مقالاتی که دانشجو ها دادن که باز ربته بندی خیلی درستی نیست چرا که باز تعداد دانشجوهای هر دانشگاه فرق داره یه دانشگاه 3000 نفره رو نمیشه با یه دانشگاه 30000 نفره مقایسه کرد
    بعدم خودتون میدونید که همون تایمز هم که بهش ریفر کردید خبری از مالزی درش نیست .
    بعد که میگید دانشگاه emu به abet اعتنا کرده خوب utm هم به webometrics اعتنا کرده. وبومتریکسی که الان5 ساله تاسیس شده
    وبومتریکس کلآ به 4 عامل اکتفا کرده و به دانشگاه رتبه میده (توی رتبه بندیش هم میشه دید این رو)

خودتون ببینید قابل اطمینان هست یا نه که دانشگاه UTM بهش استناد کرده و همه جای سایتش نوشته!
    ویرایش توسط IN$PIRE : January 9th, 2011 در ساعت 04:17 PM

Member

خوب اولآ باز جای امید هست که بقیه ی حرف هام رو حد اقل تا الان رد نکردید . اما همین abet رو شما میتونید توی سایت خودمون توی قسمت دانشگاه های آمریکا رو بگردید پیدا میکنید اصلآ اولین بار من خودم توی همین سایت با abet آشنا شدم . ضمنآ abet رنک بندی نمیکنه یه جورایی سطح بندی میکنه و داخل سایتش هم اصلآ حرفی از رنک و عدد و .. نمیبینید . یه شرکت آمریکایی هست که 75 سال هم سابقه داره اما فقط تعداد محدودی از دانشگاه ها رو سطح بندی میکنه فقط 600 تا که اکثرآ آمریکا هستن بقیشون هم دانشگاه های اروپاست . برای همین توی این سایت و بخصوص قسمت مالزی که شما فعال هستید ندیدیدش . به هر حال بازم میگم چه مالزی چه قبرس چه هر دانشگاه دیگه ای خارج از ایران آدم بره برد کرده .اولآ که شما داری سطح تحصیلاتت رو بالاتر میبری دومآ داری یه جورایی تحریم هایی که روی دانشجو های ایرانی هست رو دور میزنی . فردا مثلآ خواستی بری استرالیا دیگه مدرکت از دانشگاه آزاد ایران نیست از یه کشوری هست که دانشگاهش معتبر هست و یه اسمی حد اقل توی دنیا داره برای خودش.
    البته من کلآ با رنکینگ مخالف هستم چون واقعآ چیز بیهوده ای هست اون از وبومتریکس که فقط از وبسایت دانشگاه تصمیم میگیره کدوم دانشگاه بهتره! که دانشگاه های شلوغ که بازدید سایتشون بالاست رنکشون بالاتره بخصوص دانشگاه های هندی رتبه های خنده داری دارن! بقیشون هم اکثرآ بر میگرده به تعداد مقالاتی که دانشجو ها دادن که باز ربته بندی خیلی درستی نیست چرا که باز تعداد دانشجوهای هر دانشگاه فرق داره یه دانشگاه 3000 نفره رو نمیشه با یه دانشگاه 30000 نفره مقایسه کرد
    بعدم خودتون میدونید که همون تایمز هم که بهش ریفر کردید خبری از مالزی درش نیست .
    بعد که میگید دانشگاه emu به abet اعتنا کرده خوب utm هم به webometrics اعتنا کرده. وبومتریکسی که الان5 ساله تاسیس شده
    وبومتریکس کلآ به 4 عامل اکتفا کرده و به دانشگاه رتبه میده (توی رتبه بندیش هم میشه دید این رو)

خودتون ببینید قابل اطمینان هست یا نه که دانشگاه UTM بهش استناد کرده و همه جای سایتش نوشته!
    اولا مگر منتظرید من حرف شما رو رد کنم؟ حرف شما راجع به رنکینگ و مدرک اروپایی و...حرف هایی هست که هر روز صدها بار در هر انجمن این سایت تکرار میشه و هیچکس توان و حوصله پاسخگویی به تک تک این حرف ها رو نداره که شما حرفی رو مطرح کنید و منتظر جواب باشید که باهاش موافقت یا مخالفت بشه.اصلا هدف فروم این بحث های کشدار و مو به مو نیست...

اما راجع به مسئله مقایسه قبرس و مالزی در رنکینگ ها...اینکه یو تی ام به وبومتریک استناد کرده لطفا لینکش رو بذارید من که در سایت یو تی ام استناد به هیچ نوع رنکینگی رو ندیدم. وبومتریک نشون میده دانشگاهها چقدر در فرایند آموزشی و مدیریتیشون به وب اتکا دارن. بعضی دانشگاهها اینو یه نکته مثبت می بینن ولی نه به معنای رنک علمی . بهر حال این عکسی که شما گذاشتید صرفا توضیح راجع به متد وبومتریک هست نه استناد یو تی ام به وبومتریک. لطفا لینکش رو بذارید.
    دانشگاههای مالزی در رنک تایمز نیستند (چون فقط 200 تا رنک میشن) در رنک های کاملتر مثل QS که 500 تا دانشگاه رنک میشن می تونید رنک دانشگاههای مالزی رو ببینید (که بین 200 تا 300 هستند) رنک QS در رشته ها فنی:
    http://www.topuniversities.com/unive...ngs/technology
    ویرایش توسط basy : January 9th, 2011 در ساعت 05:24 PM

خیلی ببخشید ها اگر شما وقت و حوصله پاسخگویی ندارید منم اینجا بیکار ننشستم خیلی راحت 2 تا کلمه ی UTM RANK رو توی گوگل بزنید میبینید 200 جای مختلف سایت به وبومتریکس اعتنا کرده اصلآ یه جورایی توی سایتش دست برده و شرایط رو برای رنکینگ وبومتریکس فراهم کرده و در عوض از این رنک که من بهش میگم کاذب سو استفاده کرده یه جورایی . وگرنه اگر به تکیه به اینترنت بود که اوضاع ثبت نامش اینطوری نبود که حتی تا امروز صبح دوست من مرحله 1 هست در صورتی که ترم شوع شده! ثبت نام من و دوستم هم 7 سپتامبر بود بعد زنگ زدم به نورلی اولآ انگلیسی که صفر بعدم با زبون دستو پاشکسته بهم میگه مدارکتون توی سرور سایت نیست . بعد میرم نگاه میکنم توی سرور آپلود شده و میشه راحت دانلودشونم کرد :d بعد دوباره زنگ میزنم بهش بهش میگم میگه OK THANK YOU NOTED :d

حالا بگذریم از این حرفا اما از من لینک خواستید بفرمایید:
    http://web.utm.my/today/index.php?op...sk=view&id=600

این رنکینگ QS هم بسیار جالب یود که دانشگاه ویرجینیا و NMU و 100 تا دانشگاه اروپایی و آمریکایی رنکشون از UTM کمتر هست حالا بگذریم از این رنکینگ ها اما داریم بحث داریم میکنیم دوستانه نمیخاد دیگه خشن بشید دیگه شما یه حرف زدید منم همینطور حالا باید اثبات حرف هامون رو هم نشون بدیم . درست نیست یهو بگید من حوصله جواب دادن ندارم اما حرف من درسته!

من هم منتظر پاسخگویی شما نیستم دوست من حرفم این هست که کورکورانه نمیشه یه حرف زد و یه مشت کاربر که بین دوراهی گیر کردن رو با یه جمله بدون هیچ دلیلی که مالزی سطح علمیش خیلی بهتر از قبرس هست منحرف کرد . بخصوص از شما که مدیر انجمن هستید انتظار بیشتری میره که بدون تحقیق حرفی رو نزنید .
    با تشکر

Member

آقای Inspire عزیز این لینکی که شما گذاشتید بخش اخبار هست! (UTM today-latest in UTM) که خب هر خبری که مربوط به یو تی ام باشه توش میذارن مثل برگزاری کنفرانس یا بازدید شخصیتهای خاص از دانشگاه یا .. و این هم یه خبر حاشیه ای و آرشیو شده موردی و مال سال 2009 هست که مطمئنا با سرچ در گوگل پیدا کردیدش وگرنه در بخشی که دانشگاه برای دانشجویان احتمالیش در آینده در نظر گرفته (Prospect students) همونطور که گفتم برای کسب اعتبار اشاره ای به هیچ نوع رنکی نشده ... در ضمن متن خبر هم کاملا واضحه و با این جمله هم شروع شده که "وب سایت یو تی ام همچین رتبه ای بدست اورده نه خود یو تی ام!"
    بهرحال رنک QS رو بهتره دیگه بهش نپرداریم. اینکه 100 تا دانشگاه اروپایی زیر یو تی ام هستن برای شما عجیبه ولی جالبه که برای خود اروپایی ها که میان اینجا عحیب نیست! و خیلی راحت می پذیرن! اینها بیشتر به خاطر تفکر ما ایرانی هاست که باهاش بزرگ شدیم...اینکه هر چیز که در غرب (EU در کیس ما) هست بهتر از هر چیزی هست که در شرق هست...
    راجع به این بخش حرفتون:

کورکورانه نمیشه یه حرف زد و یه مشت کاربر که بین دوراهی گیر کردن رو با یه جمله بدون هیچ دلیلی که مالزی سطح علمیش خیلی بهتر از قبرس هست منحرف کرد . بخصوص از شما که مدیر انجمن هستید انتظار بیشتری میره که بدون تحقیق حرفی رو نزنید .

بنده که هر حرفی زدم با استناد به رنک ها بود یا پروفایل اساتید هست که در سایت دانشگاه در دسترس همه هست. ضمنا دیگه یه مسئله واضح رو که نیاز نیست ما دوباره اثبات کنیم...من به بازار جنوب شرق آسیا کاری ندارم در همون ایران خودمون آیا پروتونی که ملت 25 میلیون تومن براش میدن ساخت مالزی هست یا قبرس؟ شرکت پتروناس که یکی از شرکت های نفت و گاز عمده در شرق آسیا هست و در ایران داره کارمیکنه مال مالزی هست یا قبرس؟ تویوتای کمری در مالزی ساخته میشه یا قبرس؟ بنده نمی گم مالزی یه کشور کاملا صنعتی در حد اروپا هست ولی در مقایسه با قبرس دیگه کاملا جواب واضحه ... کشوری که در آسیا بعد از کره و ژاپن و سنگاپور مرفه ترین توی آسیا و با احتساب چین پنجمین کشور صنعتی آسیا هست رو نمیشه با قبرس که به گفته خودتون یه جزیره خلوت و توریستی هست از نظر علمی و صنعتی مقایسه کرد....راجع به سطح علمی دانشگاهها هم که من میگم، تعداد زیاد دانشجو میگید چون ارزونه فقط. میگم پروفایل اساتید میگید من نمیشناسم اساتید رو (در حالیکه این بهترین راه مقایسه دو دانشگاه هست) میگم رنک میگید من رنک رو قبول ندارم چون چند تا دانشگاه اروپایی رو گذاشته زیر یو تی ام! ....خب من دیگه چه منطقی باید بیارم؟ ... شما روی نظر کاملا سلیقه ای خودتون دارید احساسی پا فشاری می کنید و به حرف من میگید کورکورانه!! خیلی جالبه! اگه میخواهید همچنان بگید قبرس بهتره خب بگید ولی دیگه نگید بدون تحقیق یا کورکورانه!!! یه کم انصاف داشته باشید!

بهرحال تمام این بحث ها بحث های حدودی هستند و ممنونم که نظراتتون رو گفتید و نظرات من رو خوندید. هدف این هست که یک سری سر نخ ها اینجا مطرح بشه تا اگر کسی خواست مقایسه کنه خودش این نکات رو پیگیری کنه و ته وتوش رو کامل دربیاره وگرنه ما و شما که تصمیم خودمون رو گرفتیم و بهتره از اینجا به بعد روی درس و زندگیمون تمرکز کنیم و سعی کنیم در مسیری که انتخاب کردیم جلو بریم...در ضمن همیشه بیشتر از یک راه برای رسیدن به هدف هست، قبرس، مالزی، ایران، ...برای هر کس این راه میتونه یکی از اینها باشه...
    ویرایش توسط basy : January 9th, 2011 در ساعت 08:12 PM

نیم ساعت نشستم تایپ کردم به نت وصل نبود همش پرید
    خلاصه اینکه من نگفتم استادام رو نمیشناسم اتفاقآ از اونجایی که میدونم کجا درس میدادن و کجا میخوندن خیالم راحت هست که دیگه مقایسه نمیکنم
    بعدم صنعت یک کشور دلیل بر این نیست که سطح علمیش هم به همون نسبت بالا باشه . مسلمآ یه کشور 20 ملیون نفره ای مانند مالزی از لحاظ صنعت خیلی جلوتر از قبرس هست اما قبرس درامدش از توریست و دانشگاه هاش هست روی این زمینه ها خیلی کار کرده و از همه جای دنیا هم جذب دانشجو کرده توی کشور های بزرگ دنیا و حتی ایران خودمون هم دفتر داره دانشگاهش مطمین باش اگر بد بود اینهمه دانشج. اروپایی و آمریکایی جذبش نمیشدن با توجه به اینکه هزینه هاش هم در سطح همون اروپاست بخصوص برق و مکانیکش که اونطرف اسم در کرده.
    من انصاف دارم خوب هم دارم اما تحقیقاتی که کردم از دوطرف و مهمتر اینکه 2 نفر رو میشناسم که هر دو دانشگاه بودن بر این باور رسیدم که سطح علمی این طرف بهتره . اما شما بعید میدونم اطلاع خاصی از EMU داشته باشید که اینطوری دارید ازش بد میگید ماشاالله دیگه از دانشگاه آزاد هم یه جورایی دارید میگید کمتره .

به هر حال صنعت رو نمیشه با بار علمی مقایسه کرد هر کشوری روی یه چیزی سرمایه گذاری میکنه . و اینکه بدونید که قبرس بخاطر عضویت در EU باید یه سری حد اقل هایی رو رعایت کنه پس منی که دارم میرم اونجا درس بخونم خیالم راحته که در سطح استاندارد اروپاست فردا هم واسه کار کردن و مهاجرت مثلآ کانادا رو که در جریان هستم به همین خاطر مدرکم رو بدون ارزیابی قبول دارن اما دانشگاه های ایران و همون UTM باید ارزیابی بشن و شما یه امتحان بدی و با توجه به نمره بهتون کار و سمت بدن.
    حتی اگر حرف شما درست باشه و بار علمی EMU پایین تر باشه( که من به شخصه مخالف هستم) یه مزیت هایی داره که آینده ی شغلیتون رو ضمانت میکنه توی اروپا و حتی آمریکا اونها کاری ندارن شما چی خوندی و کجا خوندی همیشه اول سعی میکنن از بین خودشون انتخاب کنن وقتی ببینن EU بوده دانشگاهت خیالشون راحته که بار علمی لازم رو داشته دانشگاه . من خیالم راحته که فردا که مدرکم اومد دستم فردا هر کشوری رفتم مدرک رو قبول دارن و ارزیابی ازم نمیگیرن اما خود من اگر مالزی بودم فردا توی کشور های پیشرفته فقط استرالیا و 2 3 تا کشور اروپا مثل هلند و فکر کنم اتریش مدرکم رو ارزیابی نمیکرد (کشور های آسیایی رو دیگه نگفتم چون نه من قصد دارم برم اونطرف برای کار نه هیچ کس دیگه ای)
    ضمنآ همین وزارت علوم هم توی ارزیابی جدیدش مقطع لیسانس UTM رو قبول نداره که این خودش میتونه مشکل ساز بشه . هیچ تضمینی وجود نداره که سال دیگه بگه مقطع فوق لیسانس هم قبول نیست.

به هر حال من دیگه حرفی ندارم بخام ادامه بدم به قول شما هم دقیقآ ما که تصویممون رو گرتفتیم و بقیش به عهده ی کسی هست که میخاد بین این دو انتخاب کنه که بره تحقیق کنه . من از فردا عصر به مدت 4 5 روز نیستم پیشاپیش از همه عذر خواهی میکنم اگر زیاد حرف زدم و شدیدآ پیشنهاد میکنم نه به حرف های من و نه دوستم basy تکیه نکنید و فقط و فقط ازشون برای تحقیقات بیشتر استفاده کنید و اگر هم چه EMU چه UTM رو انتخاب کردید شک نکنید توی زندگیتون برد کردید بلاخره فردا شما دارید یه مدرک میگیرید و سوادتون رو بالا میبرید که خودش مهم ترین نکته هست .
    کار هم باز به سواد بستگی داره حالا هر دانشگاهی که میخاید باشید سواد بالا باشه ارزیابی شدن هم دیگه مشکلی نیست من میشناسم کسایی که استرالیا کار میکنن و بهترین پوزیشن رو با مدرک آزاد دارن

با تشکر
    این چیز ها هم هست دوست من که شما در نظر نمیگیرید
    (این خلاصهه از اون متن کاملم بیشتر شد )

نیم ساعت نشستم تایپ کردم به نت وصل نبود همش پرید
    خلاصه اینکه من نگفتم استادام رو نمیشناسم اتفاقآ از اونجایی که میدونم کجا درس میدادن و کجا میخوندن خیالم راحت هست که دیگه مقایسه نمیکنم
    بعدم صنعت یک کشور دلیل بر این نیست که سطح علمیش هم به همون نسبت بالا باشه . مسلمآ یه کشور 20 ملیون نفره ای مانند مالزی از لحاظ صنعت خیلی جلوتر از قبرس هست اما قبرس درامدش از توریست و دانشگاه هاش هست روی این زمینه ها خیلی کار کرده و از همه جای دنیا هم جذب دانشجو کرده توی کشور های بزرگ دنیا و حتی ایران خودمون هم دفتر داره دانشگاهش مطمین باش اگر بد بود اینهمه دانشج. اروپایی و آمریکایی جذبش نمیشدن با توجه به اینکه هزینه هاش هم در سطح همون اروپاست بخصوص برق و مکانیکش که اونطرف اسم در کرده.
    من انصاف دارم خوب هم دارم اما تحقیقاتی که کردم از دوطرف و مهمتر اینکه 2 نفر رو میشناسم که هر دو دانشگاه بودن بر این باور رسیدم که سطح علمی این طرف بهتره . اما شما بعید میدونم اطلاع خاصی از EMU داشته باشید که اینطوری دارید ازش بد میگید ماشاالله دیگه از دانشگاه آزاد هم یه جورایی دارید میگید کمتره .

به هر حال صنعت رو نمیشه با بار علمی مقایسه کرد هر کشوری روی یه چیزی سرمایه گذاری میکنه . و اینکه بدونید که قبرس بخاطر عضویت در EU باید یه سری حد اقل هایی رو رعایت کنه پس منی که دارم میرم اونجا درس بخونم خیالم راحته که در سطح استاندارد اروپاست فردا هم واسه کار کردن و مهاجرت مثلآ کانادا رو که در جریان هستم به همین خاطر مدرکم رو بدون ارزیابی قبول دارن اما دانشگاه های ایران و همون UTM باید ارزیابی بشن و شما یه امتحان بدی و با توجه به نمره بهتون کار و سمت بدن.
    حتی اگر حرف شما درست باشه و بار علمی EMU پایین تر باشه( که من به شخصه مخالف هستم) یه مزیت هایی داره که آینده ی شغلیتون رو ضمانت میکنه توی اروپا و حتی آمریکا اونها کاری ندارن شما چی خوندی و کجا خوندی همیشه اول سعی میکنن از بین خودشون انتخاب کنن وقتی ببینن EU بوده دانشگاهت خیالشون راحته که بار علمی لازم رو داشته دانشگاه . من خیالم راحته که فردا که مدرکم اومد دستم فردا هر کشوری رفتم مدرک رو قبول دارن و ارزیابی ازم نمیگیرن اما خود من اگر مالزی بودم فردا توی کشور های پیشرفته فقط استرالیا و 2 3 تا کشور اروپا مثل هلند و فکر کنم اتریش مدرکم رو ارزیابی نمیکرد (کشور های آسیایی رو دیگه نگفتم چون نه من قصد دارم برم اونطرف برای کار نه هیچ کس دیگه ای)
    ضمنآ همین وزارت علوم هم توی ارزیابی جدیدش مقطع لیسانس UTM رو قبول نداره که این خودش میتونه مشکل ساز بشه . هیچ تضمینی وجود نداره که سال دیگه بگه مقطع فوق لیسانس هم قبول نیست.

به هر حال من دیگه حرفی ندارم بخام ادامه بدم به قول شما هم دقیقآ ما که تصویممون رو گرتفتیم و بقیش به عهده ی کسی هست که میخاد بین این دو انتخاب کنه که بره تحقیق کنه . من از فردا عصر به مدت 4 5 روز نیستم پیشاپیش از همه عذر خواهی میکنم اگر زیاد حرف زدم و شدیدآ پیشنهاد میکنم نه به حرف های من و نه دوستم basy تکیه نکنید و فقط و فقط ازشون برای تحقیقات بیشتر استفاده کنید و اگر هم چه EMU چه UTM رو انتخاب کردید شک نکنید توی زندگیتون برد کردید بلاخره فردا شما دارید یه مدرک میگیرید و سوادتون رو بالا میبرید که خودش مهم ترین نکته هست .
    کار هم باز به سواد بستگی داره حالا هر دانشگاهی که میخاید باشید سواد بالا باشه ارزیابی شدن هم دیگه مشکلی نیست من میشناسم کسایی که استرالیا کار میکنن و بهترین پوزیشن رو با مدرک آزاد دارن

با تشکر
    این چیز ها هم هست دوست من که شما در نظر نمیگیرید
    (این خلاصهه از اون متن کاملم بیشتر شد )
    آقا این بحث تموم نمیشه !
    ایشون به استادهایی اعتقاد دارن که تو برکلی درس خوندن و براشون مهمه که توی تونل باد با فلان استاد کار کنن !!!!!
    بنده و شما هم بحث دیگه ای داریم که مقاله و برکلی اصلا مهم نیست وقتی استاد پروازی دانشگاه قبرس ( استاد هاروارد و دانشگاه کوئینز هست !!!!! ) شما به دپارتمان ها یه نگاهی بندازین !!!!
    آقای بازی ( باسی ) ، اساتید مالزی میتونن با ریکامندیشنشون 35 تا دانشجو رو برای یه دوره فشرده ببرن کانادا ؟ استادهای قبرسی اینقدر اعتبار دارن که هر سال تابستان این کار رو میکنن !!!!
    شما تو مالزی باید باز خودت و باز خودت تلاش کنی ( عین ایران ! ) اما تو کشور های تیپ قبرس شما رو راهنمایی و کمک هم میکنن با توجه به امکاناتی که در اختیارتون میزارن !

کلا بیخیال این بحث !
    هیچ بقالی نمیگه ماست من ترشه....

کلا utm exchange امریکا نداره به کل... اما emu داره
    با کارت دانشجویی که از emu میگیرید سفر به ترکیه و مصر برای تابستون 25% تخفیف داره / هم هتل ها و هم هزینه ی کشتی , و بعضی رستوران ها
    تو emu تعدادی دانشجوی روس و امریکایی , انگلیسی هستن اما تو مالزی تعداده بسیار زیادی دانشجوی ایرانی یافت میشه
    راستی دوستم msu درس میخونه میگه اب گرم نداریم !

دوستان من قبلآ هم گفتم این دو دانشگاه قابل مقایسه نیستن اصلآ . خداییش سطح ای ام یو یه چیز دیگست . امکانات خوابگاهی هم باز خیلی بالاتر از دانشگاه های مالزی هست که خوب البته پولش رو هم میگیرن .