صفحه 8 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 116

موضوع: قبرس یا مالزی؟

پیش فرض پاسخ : قبرس یا مالزی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    یکی از دوستان من که با کاردانی معماری اومده بود اونجا درس بخونه ( الان دانشجوی دکتراست) میگفت اکثر واحدهاشو قبول نکرده بودند. من دنبال یک کار تحقیقاتی بودم به استاد اونجا ایمیل زدم و خیلی مشتاق به نظر میرسید که کمکم کنه اما میگفت فقط برای دانشجوهاش وقت میزاره . یعنی امکان کار تحقیقاتی در اونجا وجود داره. اونجا ازادی های خاص خودشو داره اما یک مشکل خیلی بزرگی که داره ( البته از نظر من) اینه که پر ایرانیه! در کلاس ما فقط 2 نفر غیر ایرانی از مجموع 25 نفر وجود داشت! شخصا میخواستم محیطی رو تجربه کنم که اینترنشنال باشه. الان که دانشجوی المان هستم به هیچ وجه حاضر نیستم برگردم قبرس. نرخ ارز ترکیه هم واقعا خیلی افزایش پیدا کرده و دیگه مقرون به صرفه نیست اما باید توجه کرد که هزینه مالزی هم فوق العاده رفته بالا. در کل من اگر جای شما بودم ( و امکان انتخاب اروپا و امریکا رو نداشتم) ترجیح میدادم برم جایی مثل چین.( هم اینترنشنال تره هم پرستیژش بالاتره). اما اگر کسی بخواد بین دانشگاه های غیر تاپ ایران قبرس یکی رو انتخب کنه پیشنهاد من قبرسه. چون زبان تحصیلش به انگلیسیه ( اگر شما لیسانستون رو به انگلیسی بگیرید خیلی از دانشگاه ها برای مقاطع بعدی از شما ازمون زبان نمیخوان) و این که یک دانشگاه اروپایی و محیط نسبتا اینترنشانلیه.
    سوال من درباره دپارتمان عمران بود
    و اینکه متوجه نشدم به نظر شما ارزش داره قبرس درس بخونم یا نداره
    ممنونم

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط MK34 نمایش پست ها
    سوال من درباره دپارتمان عمران بود

و اینکه متوجه نشدم به نظر شما ارزش داره قبرس درس بخونم یا نداره
    ممنونم
    گفتم دپارتمان معماری اینطوریه. یعنی احتمال داره که همین قضیه برای شما هم پیش بیاد ( ممکن هم هست نیاد). من اگر به شما صریحا بگم برید قبرس یا نرید بزرگترین خیانت رو به شما کردم. مزایا و معایبش رو گفتم تصمیم با خودتونه که ایا ارزش داره یا نه.....اما باز هم میگم که قبرس به دانشگاه های ایرانی غیر تاپ ترجیح میدم.
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

Senior Member Ghahraman2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EMU FINANCE

من که فکر می کنم از یه دانشگاه تاپ ایران هم بهتره باشه اصلا ایران تاپش کجا بود در بهترین هاش هم واحد چرت باید پاس کنی
    من یک هموطن هستم دوستان میتونید رو کمک من حساب کنید.

رشته و دانشگاه
    EMU FINANCE

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghahraman2012 نمایش پست ها
    من که فکر می کنم از یه دانشگاه تاپ ایران هم بهتره باشه اصلا ایران تاپش کجا بود در بهترین هاش هم واحد چرت باید پاس کنی
    من که تصمیم ام رو گرفتم و برای قبرس اقدام کردم دیدم شرایطش خیلی بهتره پذیرش ام هم اومد و منتظر بورس هستم اگه کسی خواست از اطلاعاتم بگه در خدمتم

Junior Member par30Girl آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    رياضي

درود...
    مي خواستم بدونم رنكينگ دانشگاه هاي قبرس واسه رشته هاي هنر چجوريه؟!
    شما پيشنهاد مي كنيد كه واسه رشته هاي هنر براي قبرس اقدام كنم؟

قبلا عقیده داشتم مالزی کشور مناسبی نیست نسبت به قبرس
    اما طی سفری که چند روز پیش داشتم به این نتیجه رسیدم که مالزی در مقابل قبرس مثل آمریکا در مقابل افغانستان میمونه !!!!!
    100% مالزی رو انتخاب میکنم.کاش یه بار دیگه میتونستم برگردم و از اول انتخاب کنم !!!

رشته و دانشگاه
    EMU FINANCE

نقل قول نوشته اصلی توسط moris نمایش پست ها
    قبلا عقیده داشتم مالزی کشور مناسبی نیست نسبت به قبرس
    اما طی سفری که چند روز پیش داشتم به این نتیجه رسیدم که مالزی در مقابل قبرس مثل آمریکا در مقابل افغانستان میمونه !!!!!
    100% مالزی رو انتخاب میکنم.کاش یه بار دیگه میتونستم برگردم و از اول انتخاب کنم !!!
    از چه لحاظ میگی اخه منم مای رفتم ولی قبرس نیومدم هنوز و دارم میام مالزی قشنگ بود ولی به شدت از قیافه ادم هاش و فرهنگ عجب شون خسته شدم تو همون یه هفته و یه جورایی دل گیر بود

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghahraman2012 نمایش پست ها
    از چه لحاظ میگی اخه منم مای رفتم ولی قبرس نیومدم هنوز و دارم میام مالزی قشنگ بود ولی به شدت از قیافه ادم هاش و فرهنگ عجب شون خسته شدم تو همون یه هفته و یه جورایی دل گیر بود
    از لحاظ مدرن بودن و خیلی چیزهای دیگه.
    شما یه دونه از اون ساختمونهای بالای 10 طبقه رو اینجا امکان نداره پیدا کنید ! یا یه دونه از اون مراکز تجاری رو
    از لحاظ هزینه هم تقریبا پایینتر از اینجا هستش.رینگیت 700 هست و لیر 1200
    اینجا امید به کار حتی غیرقانونی هم در حدصفر هست و فقط تو محیط دانشگاه ممکنه کار پیدا کنید که اون هم نسبت به وقتی که میزارید پول زیادی گیرتون نمیاد ! مثلا کتابخونه اینجا خیلی بترکونه 400 لیر در ماه میده که اون هم خیلی بعیده بتونید خودتون رو داخل اون "باند" جا بدید !!!
    از لحاظ تفریح هم شما میتونید به کشورهای اندونزی و تایلند و ... بدون ویزا برید که نزدیک هم هستن اما اینجا فقط و فقط میشه به استانبول به عنوان یک مکان توریستی سفر کرد !
    سطح علمی هم که دیگه چی بگم ! کل قبرس شمالی بهترین دانشگاهش همین emu هست که در مقایسه با um , utm و ... حدود 500 تا 600 رتبه کم داره !!!
    مالزی یه کشور هست اما اینجا رو به هیچ عنوان نمیشه کشور دونست !
    به قول یکی از دوستان اینجا تو ساده ترین نیاز شهری یعنی حمل و نقل مشکل داره و به اتوبوس دانشگاه اگر سر تایم نرسید باید 1 تا 1.30 ساعت صبر کنید یا مسیر دانشگاه رو پیاده برید که این یعنی دیر رسیدن به سر کلاس !!! (البته اگه نخواید 7 لیر هزینه کنید) در بعضی از مواقع هم جا نمیشید تو اتوبوس !!!!!!!!

Member moderntalking آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Fluids

نقل قول نوشته اصلی توسط moris نمایش پست ها
    از لحاظ مدرن بودن و خیلی چیزهای دیگه.
    شما یه دونه از اون ساختمونهای بالای 10 طبقه رو اینجا امکان نداره پیدا کنید ! یا یه دونه از اون مراکز تجاری رو
    از لحاظ هزینه هم تقریبا پایینتر از اینجا هستش.رینگیت 700 هست و لیر 1200
    اینجا امید به کار حتی غیرقانونی هم در حدصفر هست و فقط تو محیط دانشگاه ممکنه کار پیدا کنید که اون هم نسبت به وقتی که میزارید پول زیادی گیرتون نمیاد ! مثلا کتابخونه اینجا خیلی بترکونه 400 لیر در ماه میده که اون هم خیلی بعیده بتونید خودتون رو داخل اون "باند" جا بدید !!!
    از لحاظ تفریح هم شما میتونید به کشورهای اندونزی و تایلند و ... بدون ویزا برید که نزدیک هم هستن اما اینجا فقط و فقط میشه به استانبول به عنوان یک مکان توریستی سفر کرد !
    سطح علمی هم که دیگه چی بگم ! کل قبرس شمالی بهترین دانشگاهش همین emu هست که در مقایسه با um , utm و ... حدود 500 تا 600 رتبه کم داره !!!
    مالزی یه کشور هست اما اینجا رو به هیچ عنوان نمیشه کشور دونست !
    به قول یکی از دوستان اینجا تو ساده ترین نیاز شهری یعنی حمل و نقل مشکل داره و به اتوبوس دانشگاه اگر سر تایم نرسید باید 1 تا 1.30 ساعت صبر کنید یا مسیر دانشگاه رو پیاده برید که این یعنی دیر رسیدن به سر کلاس !!! (البته اگه نخواید 7 لیر هزینه کنید) در بعضی از مواقع هم جا نمیشید تو اتوبوس !!!!!!!!
    من خیلی وقت بود اینجا نمیومدم چون اجازه حرف زدن نمیدادند و به بهانه های مختلف بن می کردند. به هر حال بگذریم.
    میخواستم چند مورد رو عرض کنم بالاخره بعد دو سال تحصیل در قبرس اینجا حرفی برای گفتن داشته باشم.
    بعضی از حرفها درسته ولی بعضی دیگه از بی اطلاعی اشتباه هست.
    رینگیت 700 تومن و یا لیر 1200 تومن دلیل گرونی یا ارزونی کشوری نمیشه. شما بپرس آب نوشیدنی 20 لیتری کجا چنده و تبدیل به پول ایران یا دلار کنید ببینید کجا ارزونه همچنین شما که ارز دانشجویی دولتی میگیرید و هزینه ها رو آزاد حساب می کنید چندان این محاسباتتون درست نیست.

امید به کار : اگر واقعاً دنبالش باشید کار به اندازه کافی هست فقط وقت درس نخواهید داشت.. البته به شرطی که کار از نظر شما پشت میز نشتن و امضا زدن نباشه... خیلی از بچه ها هتل ها میرن کارگری گارسونی یا حتی تو غذاخوری های دانشگاه کار میکنن. البته انتظار درآمد زیادی نیست از این کار کارگری... کتابخونه هم بحث "باند" نیست. به معدل نگاه میکنند و فقط به معدل A کار کتابخونه رو میدند.

بقیه حرفها تقریباً درسته. اتوبوس هر ساعت 2 تا داره. ممکنه ساعت های عصر اتوبوس شلوغ باشه اما کسی رو بیرون نمیذاره. حتی یک مینی بوس اضافه میذارن که اگه جا نبود تقسیم کنند.
    لطفاً برای تشکر این دکمه امتیاز سمت راست رو بزنید؟ به خدا چیزی از شما کم نمیشه

نقل قول نوشته اصلی توسط moderntalking نمایش پست ها
    من خیلی وقت بود اینجا نمیومدم چون اجازه حرف زدن نمیدادند و به بهانه های مختلف بن می کردند. به هر حال بگذریم.
    میخواستم چند مورد رو عرض کنم بالاخره بعد دو سال تحصیل در قبرس اینجا حرفی برای گفتن داشته باشم.
    بعضی از حرفها درسته ولی بعضی دیگه از بی اطلاعی اشتباه هست.
    رینگیت 700 تومن و یا لیر 1200 تومن دلیل گرونی یا ارزونی کشوری نمیشه. شما بپرس آب نوشیدنی 20 لیتری کجا چنده و تبدیل به پول ایران یا دلار کنید ببینید کجا ارزونه همچنین شما که ارز دانشجویی دولتی میگیرید و هزینه ها رو آزاد حساب می کنید چندان این محاسباتتون درست نیست.

امید به کار : اگر واقعاً دنبالش باشید کار به اندازه کافی هست فقط وقت درس نخواهید داشت.. البته به شرطی که کار از نظر شما پشت میز نشتن و امضا زدن نباشه... خیلی از بچه ها هتل ها میرن کارگری گارسونی یا حتی تو غذاخوری های دانشگاه کار میکنن. البته انتظار درآمد زیادی نیست از این کار کارگری... کتابخونه هم بحث "باند" نیست. به معدل نگاه میکنند و فقط به معدل A کار کتابخونه رو میدند.

بقیه حرفها تقریباً درسته. اتوبوس هر ساعت 2 تا داره. ممکنه ساعت های عصر اتوبوس شلوغ باشه اما کسی رو بیرون نمیذاره. حتی یک مینی بوس اضافه میذارن که اگه جا نبود تقسیم کنند.

1.من ارز دولتی نمیگیرم و اگر هم اونطوری حساب میکنم برای اینه که کسی که میاد خارج از کشور باید هر اتفاقی رو تو برنامه اش لحاظ کنه و اون هم احتمال حذف ارز هست.این قیمتی هم که من از ارز دادم نشون دهنده قوی بودن واحد پول اون کشور هست و به نسبت همون باقی اجناس محاسبه میشه.لیر ترکیه برای خود ترکیه مناسب هست و برای اینجا خیلی گرون !
    در مورد اجناس هم فقط واحد پول تو قیمتش تاثیر نداره.جزیره بودن اینجا هم روش تاثیر میزاره.برای مثال شما یک کباب معمولی رو ترکیه با 4 لیر میخوری اینجا همون رو 7 لیر.دیگه قیمت کالاهایی که از ترکیه میاد خیلی بالاتر هم میره.

2.من نزدیکترین دوستم اینجا یک ماه دنبال کار بود اما نه تو دانشگاه نه بیرون نتونست کار پیدا کنه.همه جاها رو هم با خود من رفت فرم پر کرد(مارپا-اوندر-هتل-مغازه های مختلف-رستوران). حتی ترکی هم بلد بود تقریبا و معدلش هم 3.5 بود و کتابخونه قبولش نکرد چون اون هموطن قبلی لطف کرده بودن و جای خودشون یک نفر رو آورده بودن !!! (این یعنی باند بازی که اینجا خیلی رایجه)

3.چندین بار خود من تو اتوبوس جا نشده ام !!! این رو تجربه کردم که میگم.صبحها حدود ساعت 9 تا 10 که اوج شلوغی اتوبوس هست این اتفاق میوفته !