صفحه 9 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 116

موضوع: قبرس یا مالزی؟

Member moderntalking آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Fluids

پیش فرض پاسخ : قبرس یا مالزی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط moris نمایش پست ها
    1.من ارز دولتی نمیگیرم و اگر هم اونطوری حساب میکنم برای اینه که کسی که میاد خارج از کشور باید هر اتفاقی رو تو برنامه اش لحاظ کنه و اون هم احتمال حذف ارز هست.این قیمتی هم که من از ارز دادم نشون دهنده قوی بودن واحد پول اون کشور هست و به نسبت همون باقی اجناس محاسبه میشه.لیر ترکیه برای خود ترکیه مناسب هست و برای اینجا خیلی گرون !
    در مورد اجناس هم فقط واحد پول تو قیمتش تاثیر نداره.جزیره بودن اینجا هم روش تاثیر میزاره.برای مثال شما یک کباب معمولی رو ترکیه با 4 لیر میخوری اینجا همون رو 7 لیر.دیگه قیمت کالاهایی که از ترکیه میاد خیلی بالاتر هم میره.

2.من نزدیکترین دوستم اینجا یک ماه دنبال کار بود اما نه تو دانشگاه نه بیرون نتونست کار پیدا کنه.همه جاها رو هم با خود من رفت فرم پر کرد(مارپا-اوندر-هتل-مغازه های مختلف-رستوران). حتی ترکی هم بلد بود تقریبا و معدلش هم 3.5 بود و کتابخونه قبولش نکرد چون اون هموطن قبلی لطف کرده بودن و جای خودشون یک نفر رو آورده بودن !!! (این یعنی باند بازی که اینجا خیلی رایجه)

3.چندین بار خود من تو اتوبوس جا نشده ام !!! این رو تجربه کردم که میگم.صبحها حدود ساعت 9 تا 10 که اوج شلوغی اتوبوس هست این اتفاق میوفته !
    1- باز هم میگم هیچ دلیلی نداره که اگه رینگیت 400 پس یعنی همه چیز تو مالزی سه برایر ارزونتر از لیر 1200 تومنیه. اصلاً درست نیست. شما ببین با 10000 تومن ایرانی کجا بیشتر میتونی مثلاً آب یا گوشت یا مرغ بخری.
    و اینکه معلومه قبرس گرونه اما مالزی هم هزینه زندگی همچین ارزون نیست. دوستانی دارم و باهاشون صحبت میکنم و به این نتیجه رسیدم مالزی بعضی چیزها وافعاً گرونتره و امکانات رفاهی کمتری داره. در کل بگم الان که آمار هر دو رو دارم 100% اگه دوباره حق انتخاب داشته باشم میرم قبرس. فقط در صورت بورس کامل شاید مالزی برم.

2-کتابخونه رو مجدد عرض میکنم فقط معدل 4 الان کار میدن. هرکسی هم اونجاست معدلش رو بپرسید یا چک کنید. من 2 نفر از دوستای صمیمی اونجا هستند و آمار دستم هست. معدل 3.5 رد میشه چون تقاضا زیاده.

3- شاید برای من این اتفاق نیفتاده. من کالیلند هستم و دو سرویس 2 و 5 از اونجا رد میشه که هیچوقت نشده که من جا نشم. البته در مقابل مترو یا اتوبوس ایران که این فشردگی چیزی نیست.

شما همین الان قیمت یک بشکه 19 لیتری آب خوردن که در قبرس 4.5 لیر = 5400 تومن هست رو از یک نفر بپرسید در مالزی چند هست؟ البته آبی که کیفیت خوبی داشته باشه و بشه نوشید. ساده تر از این؟
    لطفاً برای تشکر این دکمه امتیاز سمت راست رو بزنید؟ به خدا چیزی از شما کم نمیشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Usa

در مورد کار بگم در مالزی عمرا عمرا عمرا بتونید کار کنید . حالا الان میگی نه و ... / بیا و ببین

نقل قول نوشته اصلی توسط moderntalking نمایش پست ها
    1- باز هم میگم هیچ دلیلی نداره که اگه رینگیت 400 پس یعنی همه چیز تو مالزی سه برایر ارزونتر از لیر 1200 تومنیه. اصلاً درست نیست. شما ببین با 10000 تومن ایرانی کجا بیشتر میتونی مثلاً آب یا گوشت یا مرغ بخری.
    و اینکه معلومه قبرس گرونه اما مالزی هم هزینه زندگی همچین ارزون نیست. دوستانی دارم و باهاشون صحبت میکنم و به این نتیجه رسیدم مالزی بعضی چیزها وافعاً گرونتره و امکانات رفاهی کمتری داره. در کل بگم الان که آمار هر دو رو دارم 100% اگه دوباره حق انتخاب داشته باشم میرم قبرس. فقط در صورت بورس کامل شاید مالزی برم.

2-کتابخونه رو مجدد عرض میکنم فقط معدل 4 الان کار میدن. هرکسی هم اونجاست معدلش رو بپرسید یا چک کنید. من 2 نفر از دوستای صمیمی اونجا هستند و آمار دستم هست. معدل 3.5 رد میشه چون تقاضا زیاده.

3- شاید برای من این اتفاق نیفتاده. من کالیلند هستم و دو سرویس 2 و 5 از اونجا رد میشه که هیچوقت نشده که من جا نشم. البته در مقابل مترو یا اتوبوس ایران که این فشردگی چیزی نیست.

شما همین الان قیمت یک بشکه 19 لیتری آب خوردن که در قبرس 4.5 لیر = 5400 تومن هست رو از یک نفر بپرسید در مالزی چند هست؟ البته آبی که کیفیت خوبی داشته باشه و بشه نوشید. ساده تر از این؟
    نرخ برابری پول یک کشور با دلار نشون دهنده اقتصاد اون کشور هست.
    هر چقدر این نرخ به 1 دلار آمریکا نزدیک باشه اقتصاد اون کشور هم محکمتر و با ثبات تر خواهد بود
    در حال حاضر 1 دلار برابر 1.7 لیر هست و 3.1 رینگیت هستش که این نشون میده اقتصاد ترکیه خیلی وضعیت بهتری نسبت به مالزی داره و به همون نسبت سطح رفاه مردم تو ترکیه بهتره و توانایی خرید هم بالاتر پس قیمت اجناس هم به همون نسبت بالاتر هستش.اما همه ی اینها داره با ترکیه مقایسه میشه نه با قبرس !!!!
    تو ترکیه 1 هفته برق نبودن یه چیز عجیب و غریب حساب میشه !!!! اما اینجا 1 هفته نه برق بود نه اینترنت !!!
    مقایسه من هم الان با شهری مثل کووالا هست که در مقابل قبرس شمالی از هر نظر بهتر هستش.
    شما همه ی این هزینه ها رو تو شهری مثل کوالا دارید میکنید اما اینجا تو فاماگوستا !!! 100% هزینه زندگی تو شهرستانهای مالزی ارزونتر هم هست.

2.من این موضوع معدل 4 رو نمیدونستم اما وقتی مسئول کتابخونه فرم شما رو علامت میزاره تا توجه بیشتری بهتون بشه (دلیلش هم دونستن زبان ترکی بود) دیگه خیلی بعیده که بعد از 2 هفته بگن نیاز نداریم و چند روز بعدش چند هموطن عزیز جدید به استخدام در بیاد !!!!!!!!!
    راستی معدل 3.5 هم که میگم تو برق هست نه تو رشته های هنر و توریسم که خودتون میدونید در مقابل برق و مکانیک حرفی برای گفتن ندارند.

3. بله در مقابل ایران تقریبا درسته اما باز هم اونجا حق انتخاب بیشتری دارید که با اتوبوس برید یا با تاکسی یا با مترو و یا حتی با موتور !!!

در مورد آب هم درسته حرفتون اما فقط آب نیست.هرینه حمل و نقل مثلا اونجا پایینتر هست چون بنزین ارزونتره.
    باز هم میگم شما تمام این هزینه ها رو دارید تو فاماگوستایی میکنید که در مقابل کووالا مثل شهر و روستا میمونه !

نقل قول نوشته اصلی توسط alikolahdoozan نمایش پست ها
    در مورد کار بگم در مالزی عمرا عمرا عمرا بتونید کار کنید . حالا الان میگی نه و ... / بیا و ببین
    من دوست دارم اونجا که تور لیدری میکرد و به راحتی هزینه هاش رو در میاورد.الان هم بیشتر از 4- 5 سال هست اونجاست.
    کار اینترنتی هم مطمئنم میشه کرد چون دیدم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Usa

من دوست دارم اونجا که تور لیدری میکرد و به راحتی هزینه هاش رو در میاورد.الان هم بیشتر از 4- 5 سال هست اونجاست.
    کار اینترنتی هم مطمئنم میشه کرد چون دیدم.

اگر منظور شما از کار این چیزهاست که بین ایرانیها پاس کاری میشه ، خوب بله . اما کار از دست خودشون برای خودشون نمیتونی بگیری .

من کاری به بحث ندارم فقط بگم که "هر چقدر این نرخ به 1 دلار آمریکا نزدیک باشه اقتصاد اون کشور هم محکمتر و با ثبات تر خواهد بود" کاملا غلط هست! قدرت خرید به هیچ عنوان از روی چیزی که شما میگید تعیین نمی‌شه. به عنوانه مثل ۱۰۰ ین ژاپن یه دلار هست.

هر چقدر این نرخ به 1 دلار آمریکا نزدیک باشه اقتصاد اون کشور هم محکمتر و با ثبات تر خواهد بود
    در حال حاضر 1 دلار برابر 1.7 لیر هست و 3.1 رینگیت هستش که این نشون میده اقتصاد ترکیه خیلی وضعیت بهتری نسبت به مالزی داره و به همون نسبت سطح رفاه مردم تو ترکیه بهتره و توانایی خرید هم بالاتر پس قیمت اجناس هم به همون نسبت بالاتر هستش.اما همه ی اینها داره با ترکیه مقایسه میشه نه با قبرس !!!!
    تو ترکیه 1 هفته برق نبودن یه چیز عجیب و غریب حساب میشه !!!! اما اینجا 1 هفته نه برق بود نه اینترنت !!!
    مقایسه من هم الان با شهری مثل کووالا هست که در مقابل قبرس شمالی از هر نظر بهتر هستش.
    شما همه ی این هزینه ها رو تو شهری مثل کوالا دارید میکنید اما اینجا تو فاماگوستا !!! 100% هزینه زندگی تو شهرستانهای مالزی ارزونتر هم هست.

2.من این موضوع معدل 4 رو نمیدونستم اما وقتی مسئول کتابخونه فرم شما رو علامت میزاره تا توجه بیشتری بهتون بشه (دلیلش هم دونستن زبان ترکی بود) دیگه خیلی بعیده که بعد از 2 هفته بگن نیاز نداریم و چند روز بعدش چند هموطن عزیز جدید به استخدام در بیاد !!!!!!!!!
    راستی معدل 3.5 هم که میگم تو برق هست نه تو رشته های هنر و توریسم که خودتون میدونید در مقابل برق و مکانیک حرفی برای گفتن ندارند.

3. بله در مقابل ایران تقریبا درسته اما باز هم اونجا حق انتخاب بیشتری دارید که با اتوبوس برید یا با تاکسی یا با مترو و یا حتی با موتور !!!

در مورد آب هم درسته حرفتون اما فقط آب نیست.هرینه حمل و نقل مثلا اونجا پایینتر هست چون بنزین ارزونتره.
    باز هم میگم شما تمام این هزینه ها رو دارید تو فاماگوستایی میکنید که در مقابل کووالا مثل شهر و روستا میمونه !

نقل قول نوشته اصلی توسط applied نمایش پست ها
    من کاری به بحث ندارم فقط بگم که "هر چقدر این نرخ به 1 دلار آمریکا نزدیک باشه اقتصاد اون کشور هم محکمتر و با ثبات تر خواهد بود" کاملا غلط هست! قدرت خرید به هیچ عنوان از روی چیزی که شما میگید تعیین نمی‌شه. به عنوانه مثل ۱۰۰ ین ژاپن یه دلار هست.
    اینجا بحث اقتصادی درست نیست اما خب !
    بحث ژاپن فرق میکنه با کشورهای دیگه.واحد پولی ژاپن رزرو دلار آمریکاست و خودش تعیین کننده نرخ اجناس و ارز های دیگه بازار هستش.شاید این واحد پولی به صورت لمسی تو بازار حس نشه اما تو معاملات جهانی خیلی تاثیرگزار هستش.البته مطمئن هستم دلایل زیادتری هم داره که چون من کارشناس اقتصادی نیستم نمیدونم.
    در مورد قدرت خرید هم من نگفتم نرخ برابری ارز تعیین کننده قدرت خرید هست.متاسفانه جملات بنده رو کامل نخوندید !
    من میگم نرخ برابری ارز نشون دهنده اقتصاد اون کشور هستش.اگر این نرخ در برابر نه فقط دلار بلکه یورو پوند و حتی ین ژاپن به حداقل برسه نشون دهنده اقتصاد محکم اون کشور هست.حالا اکه میخواید میتونم صدها مثال واستون بزنم علاوه بر همین ترکیه.وقتی اقتصاد یک کشور قوی باشه سطح رفاه هم به همون نسبت بالا میره و توانایی مردم هم برای خرید بیشتر میشه و همچنین قیمت اجناس هم روند صعودی خواهد داشت.

Member moderntalking آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Fluids

شما باید برید 2 ترم مالزی بخونید تا بحث هزینه در مقابل رفاه رو درک کنید. به هیچ وجه اینطور به نتیجه نمیرسید. اگر الان مالزی بودید از قبرس تعریف میکردید... به هر حال قضاوت با دوستان. این واقعیاتی بود که من طی 2 سال تجربه کردم.
    لطفاً برای تشکر این دکمه امتیاز سمت راست رو بزنید؟ به خدا چیزی از شما کم نمیشه

نقل قول نوشته اصلی توسط moderntalking نمایش پست ها
    شما باید برید 2 ترم مالزی بخونید تا بحث هزینه در مقابل رفاه رو درک کنید. به هیچ وجه اینطور به نتیجه نمیرسید. اگر الان مالزی بودید از قبرس تعریف میکردید... به هر حال قضاوت با دوستان. این واقعیاتی بود که من طی 2 سال تجربه کردم.
    من هم کشور مالزی رو دیدم هم این شبه کشور قبرس رو و از همین لحاظ مقایسه کردم و گفتم پولی که شما تو مالزی خرج میکنید دارید تو یه کشور پیشرفته تر از اینجا خرج میکنید و مدرک بهتری هم میگیرید.

Member luky1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری شیراز

دوستان نیاز به این همه بحث راجب مالزی و قبرس کردن نیست.
    به نظر بنده اصلا قابل قیاس نیستن.هر دو کشور مزیت و معایبی داری و بسته به خواسته های هر فردی میتونه 1 جا خوب باشه 1 جا بد.
    امنیت"آرامش "هوای خوب ".... توی قبرس فراهم هست.
    امکانات " بزرگی شهر " تنوع در امکانات در مالزی فراهم هست.
    از نظر دانشگاه هم مالزی شاید شرایط بهتری داشته باشه(من نبودم و نظر قطعی نمیدم و تنها شنیده هامو میگم) ولی قبرس از لحاظ اعتبار در دانشگاه های اروپایی از مالزی بهتر است(این مطلب هم از دوستم که اونجا درس میخونه شنیدم و مثل اینکه مسئله سیاسی هست نه علمی).
    پس فکر نکنم نیاز به بحث و کل کل کردن باشه دوستان.هر دانشجو بسته به خواستش و شرایط کشور مقصدش میتونه انتخاب کنه.ببخشید اگر کسیو ناراحت کردم با صحبتم.
    موفق و پیروز باشید.