صفحه 2 از 34 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 335

موضوع: تمامی مباحث مربوط به دکترا در فنلاند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاه های فنلاند

سلام
    میخوام بدونم آیا تو فنلاند پذیرش مستقیم از کارشناسی به دکترا دارن؟چند تا دانشگاه این شرایط رو دارن؟
    با شرایط زیر امکان این نوع پذیرش هست.؟
    کارشناسی مکانیک آزاد با معدل 14.63
    مقاله 2 تا
    GRE 1200
    تافل 100
    با فاند کامل (دکترای پیوسته)

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاه های فنلاند (پست اول حتما خوانده شود)

نقل قول نوشته اصلی توسط cardesign نمایش پست ها
    سلام
    میخوام بدونم آیا تو فنلاند پذیرش مستقیم از کارشناسی به دکترا دارن؟چند تا دانشگاه این شرایط رو دارن؟
    با شرایط زیر امکان این نوع پذیرش هست.؟
    کارشناسی مکانیک آزاد با معدل 14.63
    مقاله 2 تا
    GRE 1200
    تافل 100
    با فاند کامل (دکترای پیوسته)
    سلام دوست گرامی؛

من چندتا دانشگاه های فنلاند را براتون چک کردم ولی چیزی ندیدم و فکر میکنم دکترای پیوسته نداشته باشند؛

و همینطور که میدونید در مقطع مستر؛ فاند بسیار کم و در بعضی از دانشگاه ها به دانشجوهای تاپ میدهند و مبلغ خیلی چشم گیری نیست که چون از دوستانم کسی نبوده و در نتایج پذیرش هم فقط یک مورد هست نمیتونم تخمینی برای شانس گرفتن فاند بزنم؛
    میشه اینطور برداشت کرد که تقریبا فاندی برای مقطع فوق لیسانس وجود نداره؛

در کل با توجه به معدل و مقالات (امیدوارم خارجی باشه) میتونم بگم شانستون برای فوق از متوسط بالاتره؛ یادتون باشه که سعی کنید خودتون را برای دانشگاه؛ خوب و کامل معرفی کنید؛

از هر رنج دانشگاه هم حتما در سبد اپلای خود بگذارید !!

پیشنهادات من :lut,‎ tut,‎ uef,‎ vaasa

موفق باشید؛

پیش فرض پاسخ : تمامی مباحث مربوط به دکترا در فنلاند

سلام من دانشجوي ترم اخر it دانشگاه شيرازم ممنون ميشم يكي منو واسه دكترا راهنمايي كنه چون نمي دونم واسه دانشگاه هاي فلاند بايد از كجا شروع كنم.

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط amenedeljoo نمایش پست ها
    سلام من دانشجوي ترم اخر it دانشگاه شيرازم ممنون ميشم يكي منو واسه دكترا راهنمايي كنه چون نمي دونم واسه دانشگاه هاي فلاند بايد از كجا شروع كنم.
    با سلام،

روند دکترا در فنلاند با مقطع فوق لیسانس متفاوت هست.

من یک پروسه کلی مینویسم بقیش با خودتون(بر فرض اینکه مدارکتون کامله).

1- چک کردن سایت دانشگاه ها برای پیدا کردن موقیعت خالی.
    2- بعد از پیدا کردن رشته،پیدا کردن استاد و هماهنگی باهاشون.
    3- مکاتبه با استاد و مصاحبه برای گرفتن موقعیت.
    4- صحبت برای گرفتن کمک هزینه.
    5- گرفتن نامه پذیرش.
    6- مراجعه به سفارت.

نکات مهم:

1- هیچ گونه Deadline برای مقطع دکترا وجود ندارد.
    2- دانشجویان دکترا از بعضی از مزایای دانشجویان لیسانس و فوق لیسانس برخوردار نیستند (مانند تخفیف بلیط اتوبوس)
    3- معمولا به دانشجویان دکترا کلاس برای تدریس به دانشجویان مقاطع پایین تر میدهند اما حقوقش خیلی چشمگیر نیست و فقط نقش کمک هزینه را دارد.
    4- بعضی از دانشگاه ها هیچگونه Scholarship برای دانشجویان دکترا ندارند. پس در انتخاب های خود دقت کنید.
    5- این مقطع در فنلاند حدودا سه تا پنج سال زمان خواهد برد.
    6- پرداخت هزینه انجمن دانشجویی Student Union برای دانشجویان دکترا اجباری نیست
    7- دکترا در فنلاند (در زمان نوشتن این متن) رایگان هست.
    8- در اولین فرصت برای گرفتن موقعیت افدام کنید(لازم نیست منتظر مثلا نمره زبان باشید) میتونید بعد از استاد برای آماده کردن مدارک وقت بگیرید.
    9- بعضا زمان خاصی برای شروع ترم یا آغار دوره در این مقطع وجود ندارد(اطلاعات بیشتر را از سایت دانشگاه بگیرید).

موفق باشید.
    ویرایش توسط mic_makarti : May 19th, 2011 در ساعت 07:25 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mic_makarti نمایش پست ها
    با سلام،

روند دکترا در فنلاند با مقطع فوق لیسانس متفاوت هست.

من یک پروسه کلی مینویسم بقیش با خودتون(بر فرض اینکه مدارکتون کامله).

1- چک کردن سایت دانشگاه ها برای پیدا کردن موقیعت خالی.
    2- بعد از پیدا کردن رشته،پیدا کردن استاد و هماهنگی باهاشون.
    3- مکاتبه با استاد و مصاحبه برای گرفتن موقعیت.
    4- صحبت برای گرفتن کمک هزینه.
    5- گرفتن نامه پذیرش.
    6- مراجعه به سفارت.

نکات مهم:

1- هیچ گونه Deadline برای مقطع دکترا وجود ندارد.
    2- دانشجویان دکترا از بعضی از مزایای دانشجویان لیسانس و فوق لیسانس برخوردار نیستند (مانند تخفیف بلیط اتوبوس)
    3- معمولا به دانشجویان دکترا کلاس برای تدریس به دانشجویان مقاطع پایین تر میدهند اما حقوقش خیلی چشمگیر نیست و فقط نقش کمک هزینه را دارد.
    4- بعضی از دانشگاه ها هیچگونه Scholarship برای دانشجویان دکترا ندارند. پس در انتخاب های خود دقت کنید.
    5- این مقطع در فنلاند حدودا سه تا پنج سال زمان خواهد برد.
    6- پرداخت هزینه انجمن دانشجویی Student Union برای دانشجویان دکترا اجباری نیست
    7- دکترا در فنلاند (در زمان نوشتن این متن) رایگان هست.
    8- در اولین فرصت برای گرفتن موقعیت افدام کنید(لازم نیست منتظر مثلا نمره زبان باشید) میتونید بعد از استاد برای آماده کردن مدارک وقت بگیرید.
    9- بعضا زمان خاصی برای شروع ترم یا آغار دوره در این مقطع وجود ندارد(اطلاعات بیشتر را از سایت دانشگاه بگیرید).

موفق باشید.

یکی از بچه ها در http://www.applyabroad.org/wiki/inde...A7%D9%86%D8%AF

نوشته که "دانشجویان مقطع دکتری از پرداخت هزینه انجمن دانشجویی معاف هستند و همچنین از هیچکدام از مزایای این انجمن از جمله تخفیفات دانشجویی برخوردار نیستند."

از طرفی همانطور که شما هم اشاره کردید در راهنمایی که دانشگاه برای من فرستاده نوشته دانشجویان دکتری می توانند در انجمن دانشجویی عضو شوند اما اجباری نیست. می خواستم ببینم عضویت در این انجمن چه سودی دارد و اصولا کار این انجمن چیست؟ شما خودتان عضو هستید؟ به نظرتون می ارزه که من عضو بشم؟

مطلب بعد اینکه اگر برای ما تخفیف بلیت اتوبوس قائل نیستند، هزینه حمل و نقل چقدر برایم آب می خورد؟

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

با سلام،

بله، بنده خودم ویکی را بروز رسانی میکنم، عضویت در انجمن دانشجویی برای دانشجویان مقطع دکتری اجباری نیست. اگر شما عضو شوید در حقیقت بصورت داوطلبانه دارین به انجمن کمک میکنید و از مزایای آن برخوردار نیستید مثل انواع تخفیفها که میدهند. ممکن هست که در بعضی از گردهمایی های انجمن شما را هم دعوت کنند ولی اصولا یکی از بزرگترین سودهای انجمن برای دانشجویان تخفیف هست که به دانشجویان دکتری تعلق نمیگیره.

در مورد هزینه ها تاپیک جدا وجود داره.

موفق باشید.

سلام. من برای دکتری ریاضی با یکی از اساتید TUT صحبت کردم ایشون هم میل کارمندشون واسه کارهای پذیرش رو دادند. هفته پیش یه میل به کارمند زدم ولی تا حالا جواب نداده ایا الان تعطیلات هست یا ...؟ ممنون

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahimzare نمایش پست ها
    سلام. من برای دکتری ریاضی با یکی از اساتید TUT صحبت کردم ایشون هم میل کارمندشون واسه کارهای پذیرش رو دادند. هفته پیش یه میل به کارمند زدم ولی تا حالا جواب نداده ایا الان تعطیلات هست یا ...؟ ممنون
    با سلام،

معمولا از July تا اواسط August بعضی از کارمندان مسافرت هستند. نگران نباشید احتمالا همین چند روزه جواب خواهند داد ولی اگر میخواین پیگیری کنید میتونید از دیپارتمان مربوط یا International Office سوال کنید.

موفق باشید.

سلام .و ممنون از پاسخ شما

در بین مدارک ارسالی مورد زیر چیه و من دقیقا چی باید آماده کنم
    8) official proof of financial support signed by a parent, guardian, employer or organisation that has granted a scholarship.

در حالی که من با هزینه شخصی می رم .تو حسابم یه سپرده بلند مدت دارم و یه آپارتمان به اسم خانومم.

2 اینکه مدارک ارسالی باید سفارت مهر بشه؟
    پیشاپیش ممنون از راهنماییهاتون

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahimzare نمایش پست ها
    سلام .و ممنون از پاسخ شما

در بین مدارک ارسالی مورد زیر چیه و من دقیقا چی باید آماده کنم
    8) official proof of financial support signed by a parent, guardian, employer or organisation that has granted a scholarship.

در حالی که من با هزینه شخصی می رم .تو حسابم یه سپرده بلند مدت دارم و یه آپارتمان به اسم خانومم.

2 اینکه مدارک ارسالی باید سفارت مهر بشه؟
    پیشاپیش ممنون از راهنماییهاتون
    با سلام،
    1. یعنی که شما باید اون مدرک رسمی تامین مالی ، که برای شما گواهی سپرده از حسابتون میشه رو برای اونا ارسال کنید. بسته به بانکتون یا گواهی رو مستقیما انگلیسی می دن یا فارسی میدن و اون رو می برین اداره بین الملل اون بانک ، ترجمه و مهر می کنه. اطلاعات بیشتر:
    http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?364-سوالات-در-مورد-Bank-Statement-در-پروسه-پذیرش
    2
    . خیر نیازی نیست ، مگر اینکه خودشون خواسته باشن.
    موفق باشید
    «دانش چيز شگفت انگيزى است، مشروط بر آنكه كسى مجبور نباشد از طريق آن امرار معاش كند.» آلبرت اینشتین

با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)