صفحه 31 از 34 نخستنخست ... 2122232425262728293031323334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 335

موضوع: تمامی مباحث مربوط به دکترا در فنلاند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تمامی مباحث مربوط به دکترا در فنلاند

سلام دوستان
    من به دنبال فرصت مطالعاتی در رشته کامپیوتر هستم، هیچ کدوم از دوستان اطلاعاتی در این زمینه دارند؟

Junior Member

سلام عزیزان
    من کارشناسی ارشد مهندسی شیمی با معدل 15 دارم و برای دکتر میخواهم اقدام کنم و زیات آیلتس در حد 6 هست . آیا میتونین راهنماییم کنین ؟

Junior Member

سلام دوستان
    من چند هفته پیش برای PhD position in chemical ecology دانشگاه Eastern Finland اپلای کردم و الان برام ایمیل امد که سه روز دیگه مصاحبه دارم. میخواستم بدونم آیا کسی این شرایط داشته ؟
    میدونید استاد از چی سوال میپرسه؟
    اگه ایمیل بزنم بپرسم از چی میخواین سوال بپرسید بد نیست؟
    ممنون میشم من از استرس در بیارین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس روانشناسی بالینی

پیش فرض پاسخ : دکترا در فنلاند

سلام به همه، دوستان کسی میدونه که کدوم دانشگاه های فنلاند فاند داره و یا شهریه نداره، من با دانشگاه تمپر برای رشته روانشناسی (دکترا) صحبت کردم، ظاهرا نگران این بودن که من چجوری میخام هزینه هامو بدم و ایمیلی که از استادم تو فنلاند گرفتم هم یک بخشش مربوط به همین موضوع بوده، شاید هم من درست متوجه نشدم:
    لطفا کمکم کنین

I should also add that, for foreign students, we require that the candidates can provide a realistic plan of how they are going to finance their studies (living expenses etc). We do not offer grants for PhD studies.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس روانشناسی بالینی

نقل قول نوشته اصلی توسط raz12345 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چند هفته پیش برای PhD position in chemical ecology دانشگاه Eastern Finland اپلای کردم و الان برام ایمیل امد که سه روز دیگه مصاحبه دارم. میخواستم بدونم آیا کسی این شرایط داشته ؟

من راجع به مصاحبه با دانشگاه اطلاع ندارم، با یکی دوتا استاد فنلاندی که مصاحبه داشتم، توی رشته خودم از تجربیاتم پرسیدن و ایده ام برای پروپوزال چیه و از مقاله هاشون پرسیدن و نظرمو خواستن بدونن...چیزی فراتر از اینا نبود...

Member
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. Candidate, MIPT, Faculty of Medicine, University of Oulu

سلام،
    سوال میپرسن در مورد انگیزه تون از ادامه تحصیل؟ بعد از تحصیل می خوایذ چی کار کنید؟ نقاط قوتتون چیه؟ نقاط ضعفتون چیه؟ همچنین ازتون میخوان که یه توضیح در مورد خودتون و بکگراندتون بدید.
    یه سری سوالهای تخصصی تر هم میپرسن مثل اینکه مثلا توی فلان زمینه با چه ابزارهای می تونید کار کنید.

البته لزوما و دقیقا اینا نیست، اما کلیات همینه.
    توی گوگل سرچ کنید نمونه سوالات مصاحبه براتون میاره.

سعی کنین یه کم جواباتون رو تمرین کنین که خوب انگلیسی صحبت کنین چون بی تاثیر نیست.
    سلام دوستان

Member
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. Candidate, MIPT, Faculty of Medicine, University of Oulu

پیش فرض پاسخ : دکترا در فنلاند

سلام،
    در مورد رشته شما به صورت کلی نمی دونم جریان چیه، ولی در مورد رشته های مهندسی حداقل تا جایی که من می دونم توی دانشگاهی که من هستم دکتری مجانیه و کسی رو اصلا قبول نمی کنن مگر اینکه راه در آمدش رو براش آماده کنن. یعنی می تونم بگم حداقل تا جایی که من می دونم دانشجوی دکتری بدون حقوق نداریم. البته اینکه حقوق از کجا میاد خیلی متفاوته، بعضیا فاندشون از اتحادیه اروپا میاد، بعضیا از خود فنلاند و...
    در مورد این متنی که شما فرستادید،معنیش اینه که پولی در کار نیست. حالا نمی دونم کلا برای رشته شما توی فنلاند اینجوریه یا فقط واسه این دانشگاه، یا شایدم فقط این استاد.
    برای من خیلی عجیبه برای دکتری فاند وجود نداشته نباشه. آخه حتی موقع گرفتن ویزا شما بعنوان محقق ویزا میگیرید و یعنی اینکه شما یه جورایی کارمند دانشگاه هستید و دانشگاه به شما حقوق میده. حالا یه کم تصورش واسه من سخته که واسه مقطع دکتری چجوری اصلا بدون فاند ممکنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط zexil906 نمایش پست ها
    سلام به همه، دوستان کسی میدونه که کدوم دانشگاه های فنلاند فاند داره و یا شهریه نداره، من با دانشگاه تمپر برای رشته روانشناسی (دکترا) صحبت کردم، ظاهرا نگران این بودن که من چجوری میخام هزینه هامو بدم و ایمیلی که از استادم تو فنلاند گرفتم هم یک بخشش مربوط به همین موضوع بوده، شاید هم من درست متوجه نشدم:
    لطفا کمکم کنین

I should also add that, for foreign students, we require that the candidates can provide a realistic plan of how they are going to finance their studies (living expenses etc). We do not offer grants for PhD studies.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zexil906 نمایش پست ها
    من راجع به مصاحبه با دانشگاه اطلاع ندارم، با یکی دوتا استاد فنلاندی که مصاحبه داشتم، توی رشته خودم از تجربیاتم پرسیدن و ایده ام برای پروپوزال چیه و از مقاله هاشون پرسیدن و نظرمو خواستن بدونن...چیزی فراتر از اینا نبود...
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahidfrr نمایش پست ها
    سلام،
    سوال میپرسن در مورد انگیزه تون از ادامه تحصیل؟ بعد از تحصیل می خوایذ چی کار کنید؟ نقاط قوتتون چیه؟ نقاط ضعفتون چیه؟ همچنین ازتون میخوان که یه توضیح در مورد خودتون و بکگراندتون بدید.
    یه سری سوالهای تخصصی تر هم میپرسن مثل اینکه مثلا توی فلان زمینه با چه ابزارهای می تونید کار کنید.

البته لزوما و دقیقا اینا نیست، اما کلیات همینه.
    توی گوگل سرچ کنید نمونه سوالات مصاحبه براتون میاره.

سعی کنین یه کم جواباتون رو تمرین کنین که خوب انگلیسی صحبت کنین چون بی تاثیر نیست.
    سلام دوستان ممنونم از راهنماییتون
    من مصاحبه دادم.
    ولی واقعا نمیدونم نتیجه چی میشه. ولی خب تجربه ام میگم شاید بدرد کسی بخوره.
    استاد جوان و واقعا خوش اخلاق و خنده رو بود این باعث شد استرس من کم بشه. ولی خیلی تند صحبت میکرد و لهجه داشت این یه کم سخت بود واسه من. اول کار خوش معرفی کرد و بعد از من خواست خودم معرفی کنم و منم این کار کردم و از خودم و رشته ام و پایان نامه ام گفتم. بعد پرسید چرا میخوای دکترا بخونی؟ هدفت برای اینده چیه؟ بعدش رفت سراغ سوالات تخصصی. متاسفانه موضوع که استاد ارائه داده بود برای دکترا 100% با رشته من همخوانی نداشت و فقط یه بخشیش شامل میشد برای همین تقریبا از 8 تا سوالی که پرسید من دوتاش نتونستم پاسخ بدم ولی بعدش خودش پاسخ ها میگفت و اون هایی که درست جواب میدادم میگفت دقیقا همینه که میگی. یه جا وارد یه بحث جدید در کشاورزی شد و من چیزی نمیدونستم ازش ولی بعدش گفت این موضوع جدید و خودمم چیز زیادی نمیدونم. بعدش گفت 6 ماه فرصت مطالعاتی داری مشکلی نداری؟ میخواستم بگم شما من قبول کنید من اصلا میرم افریقا بعد گفت با حشرات مشکلی نداری ؟ گفتم کار نکردم ولی مشکلی ندارم . بعد هم پرسید در زمان بیکاری چیکار میکنی ؟ گفتم والا این روزها که وقتی ندارم ولی کلا ورزش میکنم بعد گفت منم همین طور. اخر سرم پرسید سوالی نداری از من؟ که من یه سوال در مورد موضوع پروژه پرسیدم و بعد پرسیدم جنرالی نظرتون چیه در مورد این مصاحبه ؟ که کلی تعریف کرد ...حالا راست و دروغش نمیدونم خدایش .منم بعد کلی ازش تشکر کردم که این فرصت بهم داده ....بعد هم گفت هفته اینده نتایج اعلام میکنیم.
    خییییییلیییی هم وقت شناس بود دقیقا سر ده و نیم زنگ زد و سر ساعت یازده خداحافظی کرد.
    واقعیتش نمیدونم چی میشه ولی امیدوارم که قبولم کنن.
    اینارو گفتم تا واسه بقیه که انشالا در اینده مصاحبه دارن شاید بدرد بخوره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechatronics, University of Tabriz

دانشگاه کارشناسی : یزد
    معدل کارشناسی : 13.6
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی : الکترونیک
    دانشگاه کارشناسی ارشد: تبریز
    معدل کارشناسی ارشد : 18.34
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : مکاترونیک
    تعداد مقالات : یک ISI ایمپکت 3.5 و یک مقاله در حال نوشتن

نمره زبان انگلیسی : 6.5
    چند سوال داشتم:
    می خواستم ببینم شانس پذیرش برای رشته های computer science گرایش artificial intelligence و یا neuroscience گرایش computational neuroscience برای کشور فنلاند رو دارم؟
    باتوجه به اینکه معدل کارشناسی من کم هست آیا در فنلاند دانشگاه ها معدل کارشناسی رو در نظر میگیرند یا تنها معدل ارشد ملاک هست؟
    آیا در فنلاند برای تحصیل در مقطع دکتری محدودیت سنی وجود دارد؟
    باتشکر ...

سلام دوستان ممنونم از راهنماییتون
    من مصاحبه دادم.
    ولی واقعا نمیدونم نتیجه چی میشه. ولی خب تجربه ام میگم شاید بدرد کسی بخوره.
    استاد جوان و واقعا خوش اخلاق و خنده رو بود این باعث شد استرس من کم بشه. ولی خیلی تند صحبت میکرد و لهجه داشت این یه کم سخت بود واسه من. اول کار خوش معرفی کرد و بعد از من خواست خودم معرفی کنم و منم این کار کردم و از خودم و رشته ام و پایان نامه ام گفتم. بعد پرسید چرا میخوای دکترا بخونی؟ هدفت برای اینده چیه؟ بعدش رفت سراغ سوالات تخصصی. متاسفانه موضوع که استاد ارائه داده بود برای دکترا 100% با رشته من همخوانی نداشت و فقط یه بخشیش شامل میشد برای همین تقریبا از 8 تا سوالی که پرسید من دوتاش نتونستم پاسخ بدم ولی بعدش خودش پاسخ ها میگفت و اون هایی که درست جواب میدادم میگفت دقیقا همینه که میگی. یه جا وارد یه بحث جدید در کشاورزی شد و من چیزی نمیدونستم ازش ولی بعدش گفت این موضوع جدید و خودمم چیز زیادی نمیدونم. بعدش گفت 6 ماه فرصت مطالعاتی داری مشکلی نداری؟ میخواستم بگم شما من قبول کنید من اصلا میرم افریقا بعد گفت با حشرات مشکلی نداری ؟ گفتم کار نکردم ولی مشکلی ندارم . بعد هم پرسید در زمان بیکاری چیکار میکنی ؟ گفتم والا این روزها که وقتی ندارم ولی کلا ورزش میکنم بعد گفت منم همین طور. اخر سرم پرسید سوالی نداری از من؟ که من یه سوال در مورد موضوع پروژه پرسیدم و بعد پرسیدم جنرالی نظرتون چیه در مورد این مصاحبه ؟ که کلی تعریف کرد ...حالا راست و دروغش نمیدونم خدایش .منم بعد کلی ازش تشکر کردم که این فرصت بهم داده ....بعد هم گفت هفته اینده نتایج اعلام میکنیم.
    خییییییلیییی هم وقت شناس بود دقیقا سر ده و نیم زنگ زد و سر ساعت یازده خداحافظی کرد.
    واقعیتش نمیدونم چی میشه ولی امیدوارم که قبولم کنن.
    اینارو گفتم تا واسه بقیه که انشالا در اینده مصاحبه دارن شاید بدرد بخوره.
    نتیجه نهایی چی شد؟
    قبول شدید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)