صفحه 4 از 34 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 335

موضوع: تمامی مباحث مربوط به دکترا در فنلاند

Senior Member Simplex آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تمامی مباحث مربوط به دکترا در فنلاند

نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke نمایش پست ها
    يه سوال:
    دكترا در فنلاند مجانيه؟
    اگر اين جوري پس بخش زيادي از فاندي كه ميدن برامون سيو ميشه، درسته؟
    ممكنه با يه فاند دكترا بشه خرج زندگي زن و شوهر و همچنين تحصيل در مقطع ارشد براي همسر و در مقطع دكترا براي شوهر را داد؟
    تحصيل رايگان است اما بسته به رشته و دپارتمان و دانشگاه و استاد راهنما نوع فاند و مبلغش فرق مي‌كنه. بعضي‌ها رو ديده‌ام اصلا نتونسته‌اند فاندي داشته باشند.
    اگر فاند بگيري، كفاف دو نفر رو مي‌ده. البته باز بستگي به شهر و قيمت خونه داره. توي هلسينكي و اطرافش براي خونه حداقل 700 800 تا بايد بدي. اگر شانس بياري و از دانشگاه خونه بگيري 200 300 تا كمتر مي‌شه.

اين چيزها رو از منشي دانشكده يا كورديناتور يا استادت بپرسي خوب راهنمايي مي‌كنند.

مجدداً سلام،
    کسی از دوستان نمیتونه منو راهنمایی کنه؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط student2012 نمایش پست ها
    دوستان عزیز
    لطفاً اگه کسی تجربه ای در گرفتن پذیرش دکتری زبانشناسی ( یا یک رشته مشابه) از فنلاد داره ، اطلاعاتشو ارائه بده ...... واقعاً ممنون ن ن ن ن ن ن
    ظاهراً اکثراً رشته ها فنی هستش

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

نقل قول نوشته اصلی توسط Simplex نمایش پست ها
    تحصيل رايگان است اما بسته به رشته و دپارتمان و دانشگاه و استاد راهنما نوع فاند و مبلغش فرق مي‌كنه. بعضي‌ها رو ديده‌ام اصلا نتونسته‌اند فاندي داشته باشند.
    اگر فاند بگيري، كفاف دو نفر رو مي‌ده. البته باز بستگي به شهر و قيمت خونه داره. توي هلسينكي و اطرافش براي خونه حداقل 700 800 تا بايد بدي. اگر شانس بياري و از دانشگاه خونه بگيري 200 300 تا كمتر مي‌شه.

اين چيزها رو از منشي دانشكده يا كورديناتور يا استادت بپرسي خوب راهنمايي مي‌كنند.

پس من ميتونم خودم يك فاند خوب بگيرم و دكترا بخونم و زندگي خودم و همسرم را بچرخانم. اون وقت همسرم هم اونجا دكترا بخونه، چون كه دكترا مجانيه، بنابراين براي درس خوندن او ديگه لازم نيست هزينه اي بديم، درست فهميدم؟
    مرسي

پس من ميتونم خودم يك فاند خوب بگيرم و دكترا بخونم و زندگي خودم و همسرم را بچرخانم. اون وقت همسرم هم اونجا دكترا بخونه، چون كه دكترا مجانيه، بنابراين براي درس خوندن او ديگه لازم نيست هزينه اي بديم، درست فهميدم؟
    مرسي
    من ترم قبل در یه رقابت برای بورس در tut شرکت کردم از 314 نفر به 13 نفر بورس دادن. شما باید استادی پیدا کنید که فاند بده

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahimzare نمایش پست ها
    من ترم قبل در یه رقابت برای بورس در tut شرکت کردم از 314 نفر به 13 نفر بورس دادن. شما باید استادی پیدا کنید که فاند بده
    آره خب اون که بله. من الان دارم برنامه ریزی می کنم که چه راههایی وجود داره که برم.
    من میگم با فرض این که بتونم فاند بگیرم این کار برام ممکنه. یعنی این که :
    خودم يك فاند خوب بگيرم و دكترا بخونم و زندگي خودم و همسرم را بچرخانم. اون وقت همسرم هم اونجا دكترا بخونه، چون كه دكترا مجانيه، بنابراين براي درس خوندن او ديگه لازم نيست هزينه اي بديم، درست فهميدم؟

Member

آره خب اون که بله. من الان دارم برنامه ریزی می کنم که چه راههایی وجود داره که برم.
    من میگم با فرض این که بتونم فاند بگیرم این کار برام ممکنه. یعنی این که :
    خودم يك فاند خوب بگيرم و دكترا بخونم و زندگي خودم و همسرم را بچرخانم. اون وقت همسرم هم اونجا دكترا بخونه، چون كه دكترا مجانيه، بنابراين براي درس خوندن او ديگه لازم نيست هزينه اي بديم، درست فهميدم؟
    تحصیل در فنلاند در مقطع پی اچ دی تا کنون شهریه نداشته است. و گرفتن فاند قضیه ای دیگر است که ارتباطی به شهریه ندارد. البته گرفتن بورس برای پی اچ دی در فنلاند سخت به نظر میرسه.. خیلی از افرادی که مستر رو در فنلاند گرفتن بعدش موفق نشدن دکتری بورس بشن. من فکر کنم جاهای مناسب تری وجود داشته باشد. نروژ خیلی بورسهای بهتر و بیشتری می دهد.

سلام

برای دکترا مدرک زبان لازمه یا نه ؟ برای اپلای کردن حتما باید با استاد مکاتبه کرد ؟

ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشجوی دکتری، مدیریت دولتی- سیاست‌گذاری بخش عمومی- دا

دوستان من معنی موقعیت خالی رو نمی‌فهمم. یعنی برای تحقیق تو یک موضوع مشخص کاندیداهایی می‌خوان که برای اون زمینه پیشنهادیه‌ای چیزی بدن؟ یا کلا می‌گن ما برای این مقطع این قدر دانشجو تو زمینه‌ۀای زیر می‌پذیریم و یا علی هر کی مایل درخواست و مدرک بده؟؟
    مثلا توی نروژ رو که تو اون سایت کاریابی معرف چک می‌کردم، خوب تقریبا این جوری بود که رشته و موضوع و این‌ها مشخص بود (مورد اولی که گفتم) ولی آخه این که خیلی محدوده و داستان داره باید 10 تا دانشگاه رو هر چند روز یکبار چک کنی؟؟؟
    برای مثال دانشگاه تورکو اصلا اینطوری من نفهمیدم ازش، مدل پذیرش عادی داشت که مهلت و فرم و این‌ها داشت با شرایط پذیرش.
    البته یکی از شرط‌های مهمش هماهنگ کردن و پذیرفته شدن توسط یکی از استادها بود که البته به راحتی می‌شد اطلاعات استادها رو هم با زمینه‌ی کاری و سوابق علمی پیدا کرد تو دانشگاه.
    پیشنهادیه هم می‌خواستند البته
    برای دانشگاه‌های دیگه چطوریاست؟
    هلیسنکی رو که من اصلا نفهمیدم ارژز خودشون که سوال کردم آدرسی رو دادند که رفته بودم قبلا، هیچ اطلاعاتی از استادا نیافتم، اصلا نفهمیدم رشتم رو (مدیریت و بازرگانی یا مالی) رو داره یا نه.
    البته واسا رو قبل‌تر چک کرده بودم ولی آلان یادم نمی‌آد چطور بود شر ایطش
    کسی از دوستان هست که من رو راهنمایی کنه؟
    متشکرم.

Senior Member Simplex آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahhdy نمایش پست ها
    دوستان من معنی موقعیت خالی رو نمی‌فهمم. یعنی برای تحقیق تو یک موضوع مشخص کاندیداهایی می‌خوان که برای اون زمینه پیشنهادیه‌ای چیزی بدن؟ یا کلا می‌گن ما برای این مقطع این قدر دانشجو تو زمینه‌ۀای زیر می‌پذیریم و یا علی هر کی مایل درخواست و مدرک بده؟؟
    مثلا توی نروژ رو که تو اون سایت کاریابی معرف چک می‌کردم، خوب تقریبا این جوری بود که رشته و موضوع و این‌ها مشخص بود (مورد اولی که گفتم) ولی آخه این که خیلی محدوده و داستان داره باید 10 تا دانشگاه رو هر چند روز یکبار چک کنی؟؟؟
    برای مثال دانشگاه تورکو اصلا اینطوری من نفهمیدم ازش، مدل پذیرش عادی داشت که مهلت و فرم و این‌ها داشت با شرایط پذیرش.
    البته یکی از شرط‌های مهمش هماهنگ کردن و پذیرفته شدن توسط یکی از استادها بود که البته به راحتی می‌شد اطلاعات استادها رو هم با زمینه‌ی کاری و سوابق علمی پیدا کرد تو دانشگاه.
    پیشنهادیه هم می‌خواستند البته
    برای دانشگاه‌های دیگه چطوریاست؟
    هلیسنکی رو که من اصلا نفهمیدم ارژز خودشون که سوال کردم آدرسی رو دادند که رفته بودم قبلا، هیچ اطلاعاتی از استادا نیافتم، اصلا نفهمیدم رشتم رو (مدیریت و بازرگانی یا مالی) رو داره یا نه.
    البته واسا رو قبل‌تر چک کرده بودم ولی آلان یادم نمی‌آد چطور بود شر ایطش
    کسی از دوستان هست که من رو راهنمایی کنه؟
    متشکرم.
    اگر کار phd روی پروژه باشه که مدیر پروژه تعیین کرده چند نفر می خواهند و روی چه موضوعاتی باید کار کنند. اگر دپارتمان دانشجوی phd بخواهد باز معلوم می کنند چند نفر می خواهند. بعضی جاها هم برای خودشون الزامی نمی بینند از قبل تعداد معلوم کنند و می بینند چه کسایی درخواست می فرستند و هر کدوم رو جداگانه بررسی می کنند و اگر خواستند بهش می گن که پاشه بره. یعنی ددلاین هم ندارند. این موضوع هم دانشکده به دانشکده و گروه به گروه فرق می کنه. یک گروهی شاید ددلاین داشته باشه و گروه کناریش نداشته باشه. باید جداگانه بری و ببینیشون.

درباره اسم رشته ها هم باید دقت کنی که دقیقا چیزی که می خواهی شاید نباشه. اسم امکان داره چیزهای دیگه باشه اما کار اون استاد یا گروه روی موضوع تو باشه. نباید بری فقط به اسم گروه ها و رشته ها نگاه کنی و برگردی. باید قشنگ کارهاشون رو ببینی تا مطمئن شی به کارت مربوط هست یا نه.

و صد البته بله، که این کار وقت گیره و باید تا مدتی پیگیر ماجرا باشی تا درست شه. هر که طاووس ... . اما ترسی هم نداره، اگر طالب باشی و اشتیاق واقعی داشته باشی همین جستجو کردن راحت می شه و دلپذیر هم میشه. فراموش نکن که کسی دعوتنامه نمی فرسته بگه تو رو خدا پاشو بیا پیش ما، اون اشتیاقه باید اونقدر قوی باشه که خودت هی ایمیل بزنی بگی من می خواهم بیام، من رو بگیرید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بلژیک - هلند.

سلام دوستان
    میشه دانشگاه کشاورزی در فنلاند در مقطع PHD به من معرفی کنید مرسی.

deadline داره یا PHD position هست؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)