صفحه 6 از 16 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 151

موضوع: ورود به فنلاند و مسیرهای داخلی

پیش فرض پاسخ : ورود به فنلاند و مسیرهای داخلی

سلام

من یه سوال دارم. دوستانی که تو فرودگاه هلسینکی حضور پیدا میکنند،‌ پروسه دریافت بارشون و... تا زمان خروج از فرودگاه میانگین چند دقیقه طول میکشه؟

ساعت ۱۲:۲۰ زمان فرود هست (بدون در نظر گرفتن تاخیرهای احتمالی). به نظرتون اموری مثل پیاده شدن و رد شدن از گیت ها و بار گرفتن ... در طول ۲۰ دقیقه انجام میشه؟

مرسی

(((به دلیل نیاز جدی به جواب سوالاتم این پست رو در دو بخش ورود به فنلاند و مسیرهای داخلی و مسیرهای هوایی، زمینی و هزینه های سفر قرار دادم)))
    چشات آرامشی داره که تو چشمای هیچکی نیست
    میدونم که توی قلبت به جز من جای هیچکی نیست
    چشات آرامشی داره که دورم میکنه از غم
    یه احساسی بهم میگه دارم عاشق میشم کم کم

نقل قول نوشته اصلی توسط Bsc نمایش پست ها
    سلام

من یه سوال دارم. دوستانی که تو فرودگاه هلسینکی حضور پیدا میکنند،‌ پروسه دریافت بارشون و... تا زمان خروج از فرودگاه میانگین چند دقیقه طول میکشه؟

ساعت ۱۲:۲۰ زمان فرود هست (بدون در نظر گرفتن تاخیرهای احتمالی). به نظرتون اموری مثل پیاده شدن و رد شدن از گیت ها و بار گرفتن ... در طول ۲۰ دقیقه انجام میشه؟
    تحقیقات من نشون میده که بین 30 تا 60 دقیقه طول میکشه. میخوای به قطار یوئنزو برسی نه؟‌
    ترجیحا فقط به چیزایی اعتماد کنید که با سند و مدرک بهتون گفتم.

Junior Member

پروازت3 سپتامبره؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ommmmid نمایش پست ها
    تحقیقات من نشون میده که بین 30 تا 60 دقیقه طول میکشه. میخوای به قطار یوئنزو برسی نه؟‌
    دقیقا همشهری
    چشات آرامشی داره که تو چشمای هیچکی نیست
    میدونم که توی قلبت به جز من جای هیچکی نیست
    چشات آرامشی داره که دورم میکنه از غم
    یه احساسی بهم میگه دارم عاشق میشم کم کم

نقل قول نوشته اصلی توسط Bsc نمایش پست ها
    دقیقا همشهری
    تا اونجا که من یادمه یه قطار ساعت 1 از هلسینکی میره یوئنزو، بعدی ساعت 3 و دیگری ساعت 6. به قطار ساعت 1 خیلی سخته اگه بخوای برسی.
    یه پیشنهاد: میتونی بری ایستگاه قطار هلسینکی، چمدونات رو بدی قسمت انبار، 3 یورو ازت میگیرن بابت انبار و اینجوری میتونی بری توی شهر هلسینکی برا خودت یه چرخی بزنی تا ساعت 3 که وقت قطارت بشه. من خودم به شخصه برای ساعت 6 قطار رزرو کردم که یه دل سیر توی هلسینکی بچرخم.
    ترجیحا فقط به چیزایی اعتماد کنید که با سند و مدرک بهتون گفتم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وسایل ضروری سفر

دوستان من کارت ملی شناسنامه هیچی نبردم آخرش فقط کپی
    بعد اینکه دوستانی که با ترکیش هستن اینا رو بگم بهشون
    من بارم بیشتر از چهارکیلو اضافه داشت طرف دو کیلو برام زد که حدود 60 هزارتومن شد
    من عوارض ندادم کسی هم ازم نخواست
    من یه کوله و یک کیف دستی داشتم که روی هم شاید بیشتر از 10 کیلو توش بار بود که کسی اصلن نکشید
    من دارو با خودم اوردم توی بار بود کسی به قرص گیر نداد ولی نتونستم آخر بفهمم که کلا قرص میشه برد یا نه
    یکی از دوستان freights کرده بود که کلا بنده خدا خیلی دردسر کشید و پیدا کردن محل ترخیص بارش یه قصه طولانی شد و اینکه بارش با خودش نرسید قرار شد بعدا بهش زنگ بزنن
    شب اول کلا شب سختیه
    حتما با Tutor هماهنگ کنید بیاد دنبالتون و کلید بیاره این خیلی نکته مهمی چون آدم جایی نمیشناسه و خستس
    توی Tampere ما بعد از رسیدن سریع رفتیم یه فروشگاه خورد خوراک هر چی خواستیم بود قیمت هاش نسبت به تهران خیلی بالاتر نیود
    راستی اینجا سیگار قیمتش بسته ای 5 یورو که کلا مخم صوت کشید گفتم کاش با خودم اورده بود
    از ترمینال با اتوبوس راحت رفتیم تامپر بی دردسر
    دیگه همین
    ممنون از دوستانی که اطلاعت گذاشتن و ما استفاده کردیم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وسایل ضروری سفر

در خصوص قرص های درمانی به نظر من بردنش مشکلی نداره چون بر فرض یک مسافر با بیماری های مزمن مثل DM یا HTN چه طور میتونه قرص هاش همراهش نباشه؟؟؟؟!!!!!

Junior Member

دوستان چند نکته که در سفر به فنلاند برام پیش اومد رو میگم:
    -من با ترکیش اودم که بارم 32 کیلو بود ولی اضافه بار نخوردم، یه کیف لب تاپ و یه کوله هم داشتم که رو هم 10 کیلو بود و او رو هم اصلا وزن نکردند (این رو هم بگم که پرواز من 16 آگوست بود و فرودگاه خیلی شلوغ بود به خاطر تورهایی که برای چند روز تعطیلات عید فطر گذاشته بودند.)
    -تو فرودگاه استانبول موقع ورود به سالن ترانزیت که از گیت رد میشیم به من گفت که لپ تاپ رو از کیف درآرم و جدا از دستگاه رد کرد که علتشو نفهمیدم.
    -تو فرودگاه هلسینکی کار من از ورود تا خروج 30 دقیقه طول کشید که عمده اون هم مربوط به انتظار برای گرقتن بار بود و مامور چک کردن پاسپورت فقط یه نگاهی به کارت اقامت و پاس انداخت و تمام.
    -خارج از فرودگاه هلسینکی همین طور که OSX عکسهاشو گذاشته شما خیلی راحت میتونید خط شماره 13 و 14 رو پیدا کنید و اتوبوس هم به موقع میاد.
    -تو اتوبوس من با tutor ام تماس گرفتم و گفتم که با اتوبوس ساعت فلان دارم میام اون هم گفت ساعت فلان میاد ترمینال دنبالم. در واقع مهمترین قسمت همین هماهنگی از چند روز قبل با tutor برای گرفتن کلید و روز سفر برای اومدن به ترمینال هست تا شب بتونید راحت توی اتاق خودتون استراحت کنید.
    -در نهایت هم وسایلی که با خودم آوردم همونهایی بود که در قسمت وسایل ضروری سفر بحث شده بود با یه خرده تغییرات به میل شخصی. یعنی تا الان چیزی نبود که بگم کاش آورده بودم! تا بعد که چه پیش بیاد.
    - در مورد قرص هم من با خودم آوردم البته مسکنهای رایج و غیر مخدر و همشون رو هم روی در چمدون بود و مشکلی پیش نیومد.
    ویرایش توسط Novecento : August 19th, 2012 در ساعت 03:21 PM

سلام

از فرودگاه اگر بلیط قطار بگیریم اول با اتوبوس میره Tikkurila بعدش حرکت میکنه با قطار میره شهر مورد نظر. حالا من اگه 12:20 برسم ساعت حرکت اتوبوس 19:00 هست و باید یه 6 ساعتی رو تو فرود گاه معطل بشم. حالا من برم مرکز شهر هلسینکی بعد از اونجا تا این Tikkurila چقدر فاصله هست؟ از فرودگاه تا مرکز شهر چقدر پول اتوبوس هست؟

Senior Member OSX آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Aalto University School of Science and Technology - Radio Communications Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط us911 نمایش پست ها
    سلام

از فرودگاه اگر بلیط قطار بگیریم اول با اتوبوس میره Tikkurila بعدش حرکت میکنه با قطار میره شهر مورد نظر. حالا من اگه 12:20 برسم ساعت حرکت اتوبوس 19:00 هست و باید یه 6 ساعتی رو تو فرود گاه معطل بشم. حالا من برم مرکز شهر هلسینکی بعد از اونجا تا این Tikkurila چقدر فاصله هست؟ از فرودگاه تا مرکز شهر چقدر پول اتوبوس هست؟
    خوب همونطور که من قبلا توضیح دادم و عکسهاشم گذاشتم از مرکز هلسینکی که همون ایستگاه راه آهن هست به همه جای فنلاند قطار هست و دیگه نیازی نیست بری جای دیگه. دور خودتون نپیچین الکی !

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)