صفحه 9 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 151

موضوع: ورود به فنلاند و مسیرهای داخلی

پیش فرض پاسخ : ورود به فنلاند و مسیرهای داخلی

نقل قول نوشته اصلی توسط ParisaMa نمایش پست ها
    نمی دونم دانشگاه به من تو میل گفت که tutor تو اگست بهم میل می زنه
    از این نظر می گم که چون نمی دونستم tutor میاد استقبالم یا اون کلید رو واسم می گیره یا نه ترسیدم روز تعطیل بگیرم
    خب دیگه پس گفتن که tutor دارین. وقتی tutor دارین حتما میاد به استقبالتون و وقتی بیاد حتما کلید رو میاره. جای هیچ ترسی هم نبوده.

نقل قول نوشته اصلی توسط fa123456 نمایش پست ها
    بلیط هواپیما که متفاوته در روزهای هفته و وسیله های دیگه رو مطمئن نیستم. در ضمن من منظورم بلیط هواپیما ست که از همین ایران میخریم. من از ترکیش خریدم و وقتی که قیمت های روز دوشنبه و شنبه رو با هم مقایسه کردم دیدم 1 میلیون و خورده ای تفاوت داره!!!! بنابراین همون روز شنبه رو انتخاب کردم و فکر نکنم به مشکل جدی برخورد کنم.
    من فکر کردم منظورتون حمل و نقل تو خود فنلانده

Junior Member

کلید رو اگه خودتون به Tutorبگید میره میگیره وگرنه By default دست بنگاه خونتونه
    بعدم اینکه Tutorبه استقبال کسی بلند نمیشه بیاد٬ وفتی بهتون معرفی بشه میتونید بهش ایمیل بزنید و ازش درخواست کنید و اگه اونروز بتونه و وقتش خالی باشه میاد ولی تعهدی نسبت یه این قضیه نداره.
    و اینکه شما وقتی روز تعطیل بلیط گرفتین برای خونه به مشکل میخورید مگر اینکه از قبلش به Tutor گفته باشید بره کلیدتونو بگیره و شما برید از اون بگیرید (بازم Tutor وظیفه نداره بیاد دم در فردوگاه با خونتون بهتون تحویل بده)

پس لابد بعضی دانشگاه ها سیستمشون فرق داره دیگه. تو تورکو و یووسکولا که اینطوری نیست و همه این کارها رو by default تیوتر انجام می ده. هر تیوتر 4-5 تا tutoree داره, ساعت arrival تک تکمون رو می پرسه و با هر کدوممون, تو یک ایستگاه تو شهر خودمون قرار گذاشت. کلید رو هم student village همونطور که قبلا گفته بودن "by default" می دن دست tutor:

Your tutor will get your keys in advance from the JYY Accommodation office. Please arrange a meeting with your tutor

بعدش هم -حداقل tutor من- باهام میاد ترتیب یه سری کارای اداری رو بدیم:

"As a tutor I will help you with any questions you may (and will) have regarding studying, living and staying in Finland. I will meet you at Matkakeskus (travel centre) in Jyväskylä when you arrive and guide you to your apartment . I will also take you to the university international office, to the bank to get Finnish bank account and so on... I will help you with all the practical matters

وظیفه شون هم نیست ولی دمشون گرم که اینقدر helpful ن.

Junior Member mojyjoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ChE- IAU (South Tehran)i

سلام
    بچه هایی که میرن لاپینرانتا من یک سوال دارم .
    من مسیری که دیدم ارزونتره ! مسیر تهران استانبول - استانبول ریگا - ریگا لاپینرانتا هستش که سه تا پرواز رو شامل میشه. فقط یک سوال و اون اینکه باید توی استانبول فرودگاه رو عوض کرد و سوالم اینه که آیا چمدون رو خودمون باید جابجا کنیم یا خود فرودگاه چنین امکانی داره ؟؟ و ایا دوباره اونجا هم وسایلمون رو میگردن ؟؟ و دیگه اینکه کی میخواد 17 آگوست به بعد بره خبر بده بهم !!!
    Bizarre Foods With Andrew Zimmern

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mojyjoon نمایش پست ها
    سلام
    بچه هایی که میرن لاپینرانتا من یک سوال دارم .
    من مسیری که دیدم ارزونتره ! مسیر تهران استانبول - استانبول ریگا - ریگا لاپینرانتا هستش که سه تا پرواز رو شامل میشه. فقط یک سوال و اون اینکه باید توی استانبول فرودگاه رو عوض کرد و سوالم اینه که آیا چمدون رو خودمون باید جابجا کنیم یا خود فرودگاه چنین امکانی داره ؟؟ و ایا دوباره اونجا هم وسایلمون رو میگردن ؟؟ و دیگه اینکه کی میخواد 17 آگوست به بعد بره خبر بده بهم !!!
    من این رو چند بار گفتم بازم اینجا میگم ... اول از همه اینکه خود سازمان مهاجرت فنلاند گفته که لطفا اگه برای اولین بار میخواید وارد فنلاند بشید٬ وارد کشورهای شینگن غیر از فنلاند نشید. نگفته نباید بشید اما گفته اگه نشید بهتره٫ یعنی یه راست بیاید خود فنلاند. بعدم اینکه این فرودگاهی که باید جابجا کنید توی استانبول٬ مسیراشون از هم خیلی دوره و با اتوبوس حدودا ۲ ساعت راهه و اینکه از وسط شهر هم رد میشه و کلی به ترافیک میخورید و اینکه خودتونم باید بارهاتونو جابجا کنید و کسی این کارو نمیکنه براتون.

رشته و دانشگاه
    ChE- IAU (South Tehran)i

ممنون از جوابتون
    نگاه کردم میشه با یک پرواز گرونتر از تهران بریم به همون فرودگاه . قیمتش دو برابر میشه ولی بهتره.

رشته و دانشگاه
    ChE- IAU (South Tehran)i

من 27 مرداد بلیط گرفتم به سمت ترکیه و از اونجا هم به لاپینرانتا خوشحال میشم یک همسفر پیدا بشه . :-)
    any one

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Nangel نمایش پست ها
    من این رو چند بار گفتم بازم اینجا میگم ... اول از همه اینکه خود سازمان مهاجرت فنلاند گفته که لطفا اگه برای اولین بار میخواید وارد فنلاند بشید٬ وارد کشورهای شینگن غیر از فنلاند نشید. نگفته نباید بشید اما گفته اگه نشید بهتره٫ یعنی یه راست بیاید خود فنلاند. .
    یه سوال: برا من بهترین مسیر اینه که با ایران ایر از تهران به استکهلم برم و بعدش با بلو1 (SAS)، از استکلهم به تورکو در فنلاند برم. آیا این مطابق چیزی که دوستمون درمورد سازمان مهاجرت گفتن ایراد داره؟ یعنی اینکه ترانزیت بودن هم در کشوری غیر از فنلاند در ورود اول ایراد داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sha2012 نمایش پست ها
    یه سوال: برا من بهترین مسیر اینه که با ایران ایر از تهران به استکهلم برم و بعدش با بلو1 (SAS)، از استکلهم به تورکو در فنلاند برم. آیا این مطابق چیزی که دوستمون درمورد سازمان مهاجرت گفتن ایراد داره؟ یعنی اینکه ترانزیت بودن هم در کشوری غیر از فنلاند در ورود اول ایراد داره؟
    دوست من، شما مجاز هستید قبل از ورودتون به فنلاند وارد هر کدام از کشورهای حوزه شینگن که دوست دارید بشید و هیچکس هم نمیتونه مانع ورودتون بشه به این علت که شما کارت اقامت از نوع B از کشور فنلاند دارید. لطفا برای اطمینان بیشتر به این صفحه از سایت اداره مهاجرت فنلاند سوال شماره 12 مراجعه کن و جوابش رو ببین.

http://www.migri.fi/services/faq/residence_permits
    باز کن پنجره ها را که نسیم
    روز میلاد
    اقاقی ها
    را جشن میگیرد...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)