نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: مدرک فوق لُیسانس در صورتی که مستقيما از ليسانس به دکترا پذيرش گرفت !

shahrooz4iran
    Guest

پیش فرض مدرک فوق لُیسانس در صورتی که مستقيما از ليسانس به دکترا پذيرش گرفت !

قابل توجه کسانی که در آمريکا مشغول تحصيل هستند !

من مستفيما از ليسانس برای دکترا پذيرش گرفتم . می خواستم از کسانی که در آمريکا هستند و تجربياتی دارند اين سو ال ا رو بپرسم که آيا همه دانشگا هها امکان تنزل(downgrade) از دکترا به فوق رو موظفند بدند يا نه . دانشگاهی که پذيرش داده برای دانشجويان فوق بورس نمی ده و تو سایتشون نوشته بود چون کسی که دانشجو دکتراست بورس دريافت می کنه ، به احتمال زِياد کميته مربوطه با تنزل به فوق مخالفت می کنه !

من در واقع تا اونجا که شنيده بودم اگر ليسانس به دکترا پذيرش می گيری اول بايد مدرک فوق بگيری و همه دانشگاهها پروسه PhD Screening يا Qualification Exam رو انجام ميدن و شما می تونی اگه خواستی ادامه تحصيلو بدی برای دکترا که البته شنيدم Princeton از اين قاعده مستثنی هست .از يکی از رشته های مهندسی دانشگاه Texas A&M برای دکترا پذيرش گرفتم . می خواستم بدونم اميدی هست مدرک فوق گرفت و دکترا رو در دانشگاه ديگری خواند !

ممنون از توجه تان .

saeede83
    Guest

پیش فرض پاسخ : مدرک فوق لُیسانس در صورتی که مستقيما از ليسانس به دکترا پذيرش گرفت !

وقتی پذیرش دکتری بگیرید به هیچ وجه بهتون مدرک MS نمی دن.

پیش فرض پاسخ : مدرک فوق لُیسانس در صورتی که مستقيما از ليسانس به دکترا پذيرش گرفت !

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    I have seen cases which were not consistent with your comment.l

Junior Member

این مورد بستگی به دانشگاه داره. در مورد دانشگاه هایی مثل George Mason و Michigan State من مطمئن هستم که اگر از BS برای PhD پذیرش گرفته باشید می تونید MS بگیرید وسط کار (حداقل رشته کامپیوترشون که اینطوریه). برای George Mason این رو میتونید توی FAQ مربوط به دپارتمان CS ببینید:

http://cs.gmu.edu/programs/phd/cs/faq.html

توی دانشگاه Rutgers هم من کسی رو می شناسم که از BS با PhD admission اومده بود و الان بعد از MS دارای میره UCSD برای PhD. بنابراین باید مستقیما در این مورد از دانشگاه سوال کنید.

اما در مورد رفتن به یک دانشگاه دیگه بعد از MS (با فرض اینکه شما PhD رو به MS تبدیل کنید و این امکان رو داشته باشید)، باید advisor تون رو هم لحاظ کنید. من از بعضی ها شنیدم که ممکنه advisor توصیه نامه نده. شاید این مورد به خود advisor مربوط باشه ولی در این مورد اطلاع دقیقی ندارم.

It depends on the university and departmental regulations. For example in my university, You can get a master's insted of PhD even if you have been admitted to the PhD program for Mechanical engineering. But for Bioengineering you cannot get a master's and your only option is PhD. I suggest you check your department hadnbook or ask the department secretary about it.
    Good luck

ApplyAbroad Champion

در مورد UCI و USC که می‌دونم می‌شه با پذیرش دکترا وارد دانشگاه شد و بعد برای Masters فایل کرد و رفت. البته ممکنه این موضوع برای همه‌ی دانشکده‌ها صادق نباشه، اما برای دانشکده‌ی کامپیوتر UCI و همچنین مکانیک، صنایع و کامپیوتر USC می‌دونم که امکان پذیره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83 نمایش پست ها
    این ایمیل جواب یه استاد به من بود:
    "it is highly unethical to apply for PHD while you are going to study for Master"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)