صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 41

موضوع: وضعیت اسکان | اجاره خانه | خرید خانه | خوابگاه در سنگاپور

Junior Member bamdad67 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی فناوری اطلاعات - دانشگاه صنعتی امیرکبیر

پیش فرض پاسخ : وضعیت اسکان | اجاره خانه | خرید خانه | خوابگاه در سنگاپور

نقل قول نوشته اصلی توسط shentoos نمایش پست ها
    سلام دوستان!
    من برای یه دوره ی summer internship تابستون امسال قراره برم NUS. (البته به جز من یک نفر دیگه هم از دوستانم هست!) می خواستم ببینم که اگر بخوایم یه جایی رو دو نفری بگیریم که مبله باشه... درب و داغون هم نباشه، (امکانات هم هرچه بیشتر بهتر! :دی و البته دیگه کم ِ کم اینترنت داشته باشه!!!) هزینه-ش هم از ماهی 500 دلار دیگه زیاد ِ زیاد 600 دلار (نفری) بیش تر نشه، گیر میاد؟ :-؟
    بعد این که کلن چه جوری باید دنبالش بگردیم؟ :-؟
    من توی گوگل یه سرچی کردم هر چی بود همه بالای 2000 دلار بود... و بقیه-ش هم ازین خونه های مشترک بود که یه اتاقش رو اجاره می دادن...
    ممنون
    سلام،
    اول اینکه این سایت رو هم نگاه کنید بد نیست: http://www.easyroommate.com.sg/
    دوم اینکه باید بدونید که اطراف دانشگاه خونه ها گرونتره کلا. بنابر این با این قیمت ها شاید بتونید فقط دوتا اتاق خالی بدون سرویس بگیرید.
    سوم اینکه این موضوع رو کلا بدونید که در سنگاپور معمولا نمی تونید دو نفری یک خونه رو بگیرید و باید اتاق هایی از یک خونه رو بگیرید. اجاره کردن یک خونه سه خوابه نزدیک دانشگاه حداقل 2500 دلار میشه.
    چهار اینکه اگه دارید برای اینترنشیپ مستقیم برای NUS میاید (و نه برای A*Star) احتمال داره که بتونن توی دانشگاه هم بهتون جایی بدن. اگر بتونید توی دانشگاه بالاخص UTown جا بگیرید دیگه شک نکنید و حای دیگه دنبال خونه نگردید. برای این کار بهتره به بخش خوابگاه های دانشگاه ای میل بزنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bamdad67 نمایش پست ها
    سلام،
    اول اینکه این سایت رو هم نگاه کنید بد نیست: http://www.easyroommate.com.sg/
    دوم اینکه باید بدونید که اطراف دانشگاه خونه ها گرونتره کلا. بنابر این با این قیمت ها شاید بتونید فقط دوتا اتاق خالی بدون سرویس بگیرید.
    سوم اینکه این موضوع رو کلا بدونید که در سنگاپور معمولا نمی تونید دو نفری یک خونه رو بگیرید و باید اتاق هایی از یک خونه رو بگیرید. اجاره کردن یک خونه سه خوابه نزدیک دانشگاه حداقل 2500 دلار میشه.
    چهار اینکه اگه دارید برای اینترنشیپ مستقیم برای NUS میاید (و نه برای A*Star) احتمال داره که بتونن توی دانشگاه هم بهتون جایی بدن. اگر بتونید توی دانشگاه بالاخص UTown جا بگیرید دیگه شک نکنید و حای دیگه دنبال خونه نگردید. برای این کار بهتره به بخش خوابگاه های دانشگاه ای میل بزنید.
    خیییییییییلییییییییییییی ممنون از راهنمایی-تون

قضیه ازین قراره که یه فاند به اندازه ماهی 1200 دلار سنگاپور به هر کدوممون می دن واسه همه ی هزینه ها! و من فکر کنم بیشتر از 600 تاش رو نباید بزاریم واسه ی محل ِ زندگی چون غذا و پول هواپیما و ... هم هست... هزینه غذا و اینا چقدر می شه توی یه ماه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    NUS

قضیه ازین قراره که یه فاند به اندازه ماهی 1200 دلار سنگاپور به هر کدوممون می دن واسه همه ی هزینه ها! و من فکر کنم بیشتر از 600 تاش رو نباید بزاریم واسه ی محل ِ زندگی چون غذا و پول هواپیما و ... هم هست... هزینه غذا و اینا چقدر می شه توی یه ماه؟
    خوابگاههای یوتون که خیلی عالین برای هر نفر مجرد حدود 600 دلار در ماه میشه.
    غذاو .. هم تقریبا بقیه 600 دلارتون رو مصرف میکنه.
    پس تقریبا نه چیزی کم میارید نه زیاد

چرا 1200 دلار؟؟؟ من هر بورسی که شنیدم زیر 2000 دلار نیست!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسي عمران - بوعلي سينا

سلام نیما جان
    من واسه 27 آگوست قراره بیام سنگاپور که تو دانشگاه NTU به عنوان RA کار کنم و ویزای من دانشجویی نیست و TEP هستش. حقیقت دانشگاه قرار بود تا حداکثر یک ماه به من اسکان موقت بده که شامل Master room یا Single بود ولی الان گفتن که معلوم نیست جور بشه.

خواستم ببینم اگر این گزینه نشه، شما کجارو پیشنهاد می کنید که هزینش هم زیاد نباشه، چون اون اتاقا شبی 30 دلار بود ولی من هرچی هتل دیدم بالای 200 دلار واسه هر شب بود.

ممنون میشم اگر کمکم کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lida_saberi60 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای فرصت مطالعاتی تقریبا 3 تا 4 ماهه دانشگاه NTU سنگاپورقصد دارم برای فوریه برم سنگاپور، هنوز بلیط نخریدم و همینطور برای
    accomodation هم هنوز جایی رو رزرو نکردم. میخواستم ببینم برای بلیط ارزان ترین راهش چیه برم کوالالامپور اول بعد از اونجا برم سنگاپور ؟
    و همینطور خوابگاهها یا خونه های ارزون و مناسب برا دانشجوها کدوما هستن. با توجه به اینکه کمی رفتنم عجلا ای شده ممنون میشم اگه از تجربه هاتون به من بگین
    مممنون

سلام من هم برای فرصت مطالعاتی به دانشگاه NUS سنگاپور میرم میشه لطفا تجربیاتتون رو در اختیار من بزارید؟
    ممنون میشم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه تحصیل و زندگی در سنگاپور؟

با سلام
    من به کمک دوستانی که در سنگاپور زندگی میکنند نیاز دارم. همسر من برای پست دکترا قراره بیاند سنگاپور چند سوال دارم:
    آیا دانشگاه(NTU) به ما خوابگاه متاهلی میدهد؟ و اجاره ماهیانه چند است؟
    آیا ما میتوانیم از مالزی ماشین بخریم ولی سنگاپور استفاده کنیم ؟
    وقتی همسرم برای ویزا اقدام میکنند در همان زمان برای ما هم میتونند اقدام کنند؟ یا باید چند ماه صبر کنیم؟
    با توجه به اینکه بچه های من ابتدایی هستند کسانی که بچه دارند مشکل مدرسه را چطوری حل میکنند؟
    هزینه زندگی برای یه خانواده 4 نفری ماهیانه چقدر است؟ آیا امکان خرید هفتگی از جوهور هست ؟
    و اینکه برای ویزا کار با توجه به اینکه مدرک دکترت به زبان انگلیسی بوده و دو سال سابقه کار به زبان انگلیسی داریم آیا باز هم نیاز به ارائه مدرک زبان (آیلتس) هست؟

از کمک شما خیلی ممنونم

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

To 357
    من تاکنون ندیده ام به یک پستداک خوابگاه بدهند. چون دانشجو حساب نمی شود. ضمنا اگر هم می دانند به بچه دار نمی دادند یعنی دانشجویان بچه دار اجازه استفاده از خوابگاه ندارند البته این قانون مربوط بهNTU است. برای اطمینان بپرسید.
    اگر ویزای همسر شما EPباشد می تواند برای ویزای همراه اقدام کند ولی اگر TEP bباشد نمی تواند.
    هزینه اجاره خانه چیزی بین 2200 تا 2500 دلار سنگاپور است. ممکن است که فرزندان شما نیاز به ویزا دانش اموزی و اسپانسر محلی داشته باشند. پیدا کردن مدرسه هم کار اسانی نیست و شما ابتدا باید ویزا داشته باشید و سپس ببینید کجا به شما جا می دهند. ممکن است اگر سطح زبان بچه ها پایین باشد یک یا دو سال انها را عقب بیاندازند. یا یک امتحان مخصوص باید بدهند که هر سال در یک زمان خاص برگزار می شود. معمولا مدرک زبان برای ویزا کار با این شرایطی که می فرمایید لازم نیست.
    در مورد ماشین اطلاع ندارم. در مرز جوهور اگر مقدار خوراکی قابل توجه همراه داشته باشید گیر می دهند. یک راه برای شما زندگی در جوهور است.
    هزینه زندگی برای 4 نفر با توجه به مسکن و هزینه مدرسه و utilities بالای 4000 دلار و اگر شهریه مدرسه ویو نشود بالای 5000 دلار سنگاپور خواهد بود البته سبک زندگی و اصطلاحا استایل ان هم در میزان هزینه مهم است.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    To 357
    من تاکنون ندیده ام به یک پستداک خوابگاه بدهند. چون دانشجو حساب نمی شود. ضمنا اگر هم می دانند به بچه دار نمی دادند یعنی دانشجویان بچه دار اجازه استفاده از خوابگاه ندارند البته این قانون مربوط بهNTU است. برای اطمینان بپرسید.
    اگر ویزای همسر شما EPباشد می تواند برای ویزای همراه اقدام کند ولی اگر TEP bباشد نمی تواند.
    هزینه اجاره خانه چیزی بین 2200 تا 2500 دلار سنگاپور است. ممکن است که فرزندان شما نیاز به ویزا دانش اموزی و اسپانسر محلی داشته باشند. پیدا کردن مدرسه هم کار اسانی نیست و شما ابتدا باید ویزا داشته باشید و سپس ببینید کجا به شما جا می دهند. ممکن است اگر سطح زبان بچه ها پایین باشد یک یا دو سال انها را عقب بیاندازند. یا یک امتحان مخصوص باید بدهند که هر سال در یک زمان خاص برگزار می شود. معمولا مدرک زبان برای ویزا کار با این شرایطی که می فرمایید لازم نیست.
    در مورد ماشین اطلاع ندارم. در مرز جوهور اگر مقدار خوراکی قابل توجه همراه داشته باشید گیر می دهند. یک راه برای شما زندگی در جوهور است.
    هزینه زندگی برای 4 نفر با توجه به مسکن و هزینه مدرسه و utilities بالای 4000 دلار و اگر شهریه مدرسه ویو نشود بالای 5000 دلار سنگاپور خواهد بود البته سبک زندگی و اصطلاحا استایل ان هم در میزان هزینه مهم است.
    ممنون از اینکه جواب دادید.آیا ما با ویزای سنگاپور میتوانیم در جوهور اقامت کنیم یا حتما باید ویزا مالزی داشته باشیم؟ ( با توجه به اینکه ویزا ورودی ایرانی ها به مالزی 14 روز شده بود و از دیروز هم اخباری مبنی بر اینکه ویزا ورودی برای ایرانیان حذف خواهد شد شنیده میشود.)

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط 357 نمایش پست ها
    ممنون از اینکه جواب دادید.آیا ما با ویزای سنگاپور میتوانیم در جوهور اقامت کنیم یا حتما باید ویزا مالزی داشته باشیم؟ ( با توجه به اینکه ویزا ورودی ایرانی ها به مالزی 14 روز شده بود و از دیروز هم اخباری مبنی بر اینکه ویزا ورودی برای ایرانیان حذف خواهد شد شنیده میشود.)
    اگر ویزای بلند مدت سنگاپور را داشته باشید می توانید موجوز اقامت در جوهور را بگیرید در مورد حذف ویزای ایرانیان اطلاع ندارم واین که گفتم با توجه یه قوانین فعلی است.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)