صفحه 8 از 33 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 323

موضوع: فرانسه يا کشوری دیگر

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا کشوری دیگر

نقل قول نوشته اصلی توسط arezae نمایش پست ها
    این دعوای بالاتر بودن رنک دانشگاههای فرانسه یا آلمان بنظر من اصلا منطقی نیست. هر زمان که خواستید بین آلمان یا فرانسه انتخاب کنید، می توانید دانشگاه به دانشگاه در رشته خودتان مقایسه را انجام بدین. شاید دانشگاهی در رشته خودتان در آلمان پیدا کنید که رتبه خوبی نداشته باشه اما در همان زمان بتوانید از دانشگاه بهتری در رتبه جهانی از فرانسه پذیرش بگیرید. به هر حال اعتبار دانشگاه پارامتر مهمی است اما باید در هر رشته جداگانه ارزیابی بشه.
    کاملا درسته. ولی بصورت overall دوستان توجه داشته باشید که تفاوت چشمگیری بین فرانسه و آلمان نیست. یعنی اونقدر تفاوتی نیست که بخواین صد در صد بگین فلان کشور از فلان کشور قویتره.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    کاملا درسته. ولی بصورت overall دوستان توجه داشته باشید که تفاوت چشمگیری بین فرانسه و آلمان نیست. یعنی اونقدر تفاوتی نیست که بخواین صد در صد بگین فلان کشور از فلان کشور قویتره.
    مهمترین تفاوتی که بین درس خواندن در آلمان و فرانسه هست اینه که سطح زبان انگلیسی در دانشگاههای آلمان (حداقل دانشگاهی که من بودم) بالاتر از دانشگاه مشابه در فرانسه (دو دانشگاه نانسی و رن که تجربه دارم) هست. شاید برای همین هم هست که اساتید آلمانی من بیشتر در شبکه های اجتماعی مانند بنکد این فعال هستند و این می تونه کمک زیادی به من دانسجو بعهد از اتمام درس بکنه که یک شغل خوب پیدا کنم.

در مورد درآمد و نوع کار هم تفاوتهائی هست که شاید بشه در مورد اون در یک پست جداگانه مطلب نوشت.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری - دانشکده شهید شمسی پور تهران

سلام دوستان عزیز . من چند تا سوال داشتم . من یه برنامه 3 ساله چیدم واسه خودم که بتونم سر این سه سال ، برای ادامه تحصیل به فرانسه برم . تازگی ها هم یادگیری فرانسه رو شروع کردم . می خواستم ببینم چقدر امکانش هست که بهم ویزا نده سفارت ؟ ( اگر مدارک زبانم رو بگیرم) من فوق دیپلم حسابداری هستم و می خوام واسه ی لیسانس Visual Arts یا مالتی مدیا اقدام کنم . سابقه ترجمه فیلم و سریال برای تلویزیون و شبکه های ماهواره ای هم دارم، به نظرتون می تونم اقدام کنم ؟ نمی خوام 2 سال وقت بذارم و فرانسه یاد بگیرم و آخرش هیچی باشه . از نظر مالی هم فکر می کنم بتونم پول دو سال اول رو با خودم ببرم .
    با تشکر .

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط karitss نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز . من چند تا سوال داشتم . من یه برنامه 3 ساله چیدم واسه خودم که بتونم سر این سه سال ، برای ادامه تحصیل به فرانسه برم . تازگی ها هم یادگیری فرانسه رو شروع کردم . می خواستم ببینم چقدر امکانش هست که بهم ویزا نده سفارت ؟ ( اگر مدارک زبانم رو بگیرم) من فوق دیپلم حسابداری هستم و می خوام واسه ی لیسانس Visual Arts یا مالتی مدیا اقدام کنم . سابقه ترجمه فیلم و سریال برای تلویزیون و شبکه های ماهواره ای هم دارم، به نظرتون می تونم اقدام کنم ؟ نمی خوام 2 سال وقت بذارم و فرانسه یاد بگیرم و آخرش هیچی باشه . از نظر مالی هم فکر می کنم بتونم پول دو سال اول رو با خودم ببرم .
    با تشکر .
    از نظر پذیرش مشکلی نیست. برای ویزا هم نمیشه دقیقا چیزی گفت. یک ریسکه. ولی به نظر من برای بچه های متقاضی لیسانس، آلمان گزینه بهتریه، مخصوصا از نظر ویزا. سخت گیری های سفارت فرانسه و تعداد ریجکتیش متاسفانه داره بیشتر میشه، البته امیداورم در آینده این روند تغییر کنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری - دانشکده شهید شمسی پور تهران

ز نظر پذیرش مشکلی نیست. برای ویزا هم نمیشه دقیقا چیزی گفت. یک ریسکه. ولی به نظر من برای بچه های متقاضی لیسانس، آلمان گزینه بهتریه، مخصوصا از نظر ویزا. سخت گیری های سفارت فرانسه و تعداد ریجکتیش متاسفانه داره بیشتر میشه، البته امیداورم در آینده این روند تغییر کنه.
    راستش علاقه اصلی من فرانسه هست و امروز هم با یکی از اقوام که سوپر مارکت و پمپ بنزین تو پاریس داره،صحبت می کردم، می گفت تو زبان رو قوی کن، من اینجا بهت کار می دم. این یه حسنه که من می تونم با یه هزینه کمتری اونجا برم و کار هم داشته باشم،در حالی که آلمان اینطور نیست . این که اونجا یه همچین پیشنهاذ کاری داشته باشی، موثر هست تو روند ویزا و سفارت یا خیر ؟
    با تشکر .

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط karitss نمایش پست ها
    راستش علاقه اصلی من فرانسه هست و امروز هم با یکی از اقوام که سوپر مارکت و پمپ بنزین تو پاریس داره،صحبت می کردم، می گفت تو زبان رو قوی کن، من اینجا بهت کار می دم. این یه حسنه که من می تونم با یه هزینه کمتری اونجا برم و کار هم داشته باشم،در حالی که آلمان اینطور نیست . این که اونجا یه همچین پیشنهاذ کاری داشته باشی، موثر هست تو روند ویزا و سفارت یا خیر ؟
    با تشکر .
    به هیچ عنوان، نه تنها حسن نیست، بلکه یک مورد بسیار قوی برای رد درخواست هم هست. شما داری با ویزای تحصیلی میری، یعنی داری میری درس بخونی. یکی از مواردی که وجود داره اینه که نشون بدی بدون کار کردن میتونی هزینه زندگیتو داشته باشی. اگه سفارت بفهمه که اونجا میخوای با کار هزینت رو در بیاری اوضاع بد میشه. تا قبل از خروج از ایران و تا قبل از گرفتن ویزا، به هیچ عنوان نباید بگید که پیشنهاد کار دارید تو فرانسه. اگه به سفارت بگید که دیگه هیچی.

Junior Member

سلام
    دانشگاههای فرانسه هر چند رنکشون به اندازه انگلیسی ها خوب نیست ولی گزینه های مناسبی به نظر می آیند. منتها یکی از دوستان گفت جدیداسخت پذیرش می دندو بی خیالشن شی بهتره. حالا من اطلاعات زیادی ندارم. ولی این چیزا برام مهمه.
    1- فاند حتما و بتونم باهاش زندگی کنم
    2- شرایط کارو اقامت بعد از تحصیل.
    حالا اونایی که خبر دارند می شه بگند به نظزشون وقتمو نزارم رو دانشگاههای فرانسه( مخصوصا در باره دونا دانشگاهی حرف می زنم که رنک خوبی دارند) بهتره یا نه.

شرایط من:
    فرانسه بلد نیستم
    دکترا می خوام برم
    در زمینه مهندسی شیمی و رشته های مربوط بهش
    معدلم هم خوبه چه لیسانس چه فوق از سراسری های داخل تهران

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط m.beh نمایش پست ها
    سلام
    دانشگاههای فرانسه هر چند رنکشون به اندازه انگلیسی ها خوب نیست ولی گزینه های مناسبی به نظر می آیند. منتها یکی از دوستان گفت جدیداسخت پذیرش می دندو بی خیالشن شی بهتره. حالا من اطلاعات زیادی ندارم. ولی این چیزا برام مهمه.
    1- فاند حتما و بتونم باهاش زندگی کنم
    2- شرایط کارو اقامت بعد از تحصیل.
    حالا اونایی که خبر دارند می شه بگند به نظزشون وقتمو نزارم رو دانشگاههای فرانسه( مخصوصا در باره دونا دانشگاهی حرف می زنم که رنک خوبی دارند) بهتره یا نه.

شرایط من:
    فرانسه بلد نیستم
    دکترا می خوام برم
    در زمینه مهندسی شیمی و رشته های مربوط بهش
    معدلم هم خوبه چه لیسانس چه فوق از سراسری های داخل تهران
    برای دکترا یک روال خاصی باید طی بشه، به تاپیک دکترا مراجعه کنید.
    در مورد شرایط کار و اقامت: متاسفانه قوانین فرانسه تغییر کرده داره تعداد مهاجر هارو کم میکنه. قبلا قانونی بود که بعد از فارغ التحصیل شدن مدتی بهتون اجازه داده میشد که دنبال کار باشید و در صورت پیدا کردن کار مرتبط، ویزای دانشجویی به ویزای کار تبدیل میشد. تا جایی که من اطلاع دارم از سال گذشته این قانون لغو شده و نمی تونید ویزای دانشجویی رو به ویزای کار تبدیل کنید و بلافاصله بعد از اتمام تحصیلات باید به کشور خودتون برگردید.

Banned

سلام.
    من بین کشور های روسیه - بلاروس - اوکران - فرانسه - چین - فنلاند موندم.
    میشه مقایسه کنید ؟
    کلا میشه فواید کشور فرانسه رو تو چند مورد کلی بگین؟
    هزینه سالیانه زندگی چقدر هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط brother2hood نمایش پست ها
    سلام.
    من بین کشور های روسیه - بلاروس - اوکران - فرانسه - چین - فنلاند موندم.
    میشه مقایسه کنید ؟
    کلا میشه فواید کشور فرانسه رو تو چند مورد کلی بگین؟
    هزینه سالیانه زندگی چقدر هست؟
    کشورهائی که اسم بردید خیلی با هم تفاوت دارند. مهم اینه که هدف شما چیه که می خواهید در کشوری غیر از ایران زندگی/کار کنید؟
    خوبی ها یا بدی های یک کشور کاملا نسبی هست و بسته به هدف شما در زندگی متفاوت هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)