صفحه 23 از 33 نخستنخست ... 1314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 323

موضوع: فرانسه يا کشوری دیگر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا کشوری دیگر

در کل 200 تومن میتونم هزینه کنم برای تحصیل.هزینه زندگی رو سوا حساب کنید
    راجع به فرانسه اطلاعاتی دارید؟بچه های این فروم مدام میگن به موسسات مراجعه نکنید از طرفی خودشونم اطلاعات واضحی در اختیار آدم قرا نمیدن

نقل قول نوشته اصلی توسط LaDy_NaNi نمایش پست ها
    راجع به فرانسه اطلاعاتی دارید؟بچه های این فروم مدام میگن به موسسات مراجعه نکنید از طرفی خودشونم اطلاعات واضحی در اختیار آدم قرا نمیدن
    راجب فرانسه راستشو بخوایین اطلاعات جامعی ندارم.
    شما چه ملاک هایی از دانشگاه انتظار دارید ولکن با این هزینه میشه راحت اوکراین و حتی روسیه درس خوند.
    ایتالیا هم به مانند فرانسه ازمون ورودی داره و المان هم کالج هم ازمون ورودی داره و معدل و سن هم براش مهمه. ترکیه هم میشه خوند ولی ازمون یوس داره که با درصد های عالی هم باز شانس قبولی کمه.
    اوکراین هزینه تحصیل سالی 13 میلیون هست که اینو ضرب در 7 کنید میشه 91 میلیون حالا با هزینه زندگی و غیره بشه 150 میلیون در هفت سال.به زبان انگلیسی.

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط LaDy_NaNi نمایش پست ها
    دوست عزیز
    ما خوشحال میشیم بتونیم بهتون کمک کنیم... براتون هم هزینه ای نداره... دوستانی هم که اینجا هستند معمولاً کسانی هستند که چند سال پیش مثل شما بودند ولی تصمیم گرفته اند تجربیاتشون رو با دیگران در میون بگذارند که کارشون کمی آسونتر بشه.
    ابتدا باید یه قدری اطلاعات بدید:
    چه رشته ای؟
    در چه مقطعی؟
    سطح زبان فرانسه تون چطوره؟
    سطح زبانهای دیگرتون چطوره؟
    وضعیت معدل مقاطع پیشینتون چطور بوده؟
    سن و سال جز در موارد معدود خیلی مهم نیست.
    وضعیت خانوادگی (متاهل یا مجرد بودن) مستقیماً روی هزینه های ماهیانه تون تاثیر داره (که البته واضحه)
    این درس رو میخواید واسه چی بخونید؟ (در ایران با مدرکتون کار کنید/فرانسه بمونید/تشریف ببرید کشور ثالث که در اون صورت بهتره اون کشور رو هم ذکر بفرمایید)

میشه گفت گرونترین شهریه ها برای درس خوندن در فرانسه مربوط به مستر های گروه مدیریته... دوره های MBA درجه یک می تونن تا حدود چهل هزار یورو هزینه داشته باشن که به حساب قیمت امروز کاملاً در برد بودجه شماست. پس به لحاظ مالی اگه 200 میلیون رو فقط برای شهریه دانشگاه می خواید فرانسه کاملاً در دسترستونه... بیشتر رشته های دیگه هم سالی کمتر از 1000 یورو شهریه دارند... پیشنهاد می کنم بخشی از این بودجه رو روی تقویت زبانهای فرانسه و انگلیسی تون (و اگه تونستید زبانهای دیگر) سرمایه گذاری بفرمایید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Eng computer

سلام دوستان
    ببخشید به نظرتون بین آلمان و فرانسه کدومش بهتر هست؟
    آلمان صنعتیه و شغل خوب توش فراوان البته اگر سواد کافی باشد ولی فرانسه رو نمی دونم. آیا درسته که میگن فرانسه و ایتالیا مثل هم هست از لحاظ شغل و ...
    برای دکتری کامپیوتر مد نظر دارم و اینکه شغل های برنامه نویسی و .. اونجا چطور هست؟
    اینکه درسته که میگن اگه دکتری فرانسه بگیریم شغل به حساب میاد و بعد اقامت میدن؟
    حل جدول و سودوکو، یادگیری زبان و حرفه جدید و کتاب خواندن به افراد در مهار این بیماری کمک می کند!

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط foeng نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ببخشید به نظرتون بین آلمان و فرانسه کدومش بهتر هست؟
    آلمان صنعتیه و شغل خوب توش فراوان البته اگر سواد کافی باشد ولی فرانسه رو نمی دونم. آیا درسته که میگن فرانسه و ایتالیا مثل هم هست از لحاظ شغل و ...
    برای دکتری کامپیوتر مد نظر دارم و اینکه شغل های برنامه نویسی و .. اونجا چطور هست؟
    اینکه درسته که میگن اگه دکتری فرانسه بگیریم شغل به حساب میاد و بعد اقامت میدن؟
    بیاید کلی گویی نکنیم... تفاوت اصلی فرانسه و آلمان در میزان ساعات کاری موظف در هفته و مرخصی با حقوقه...
    بخش عمده تفاوت حقوق از اینجا میاد که در آلمان هفته کاری 40-48 ساعت در هفته است و در فرانسه 35 ساعت. در عین حال فرانسه در حال حاضر 5 هفته در سال مرخصی با حقوق داره و آلمان 20-24 روز (بسته به اینکه 5 روز در هفته کار کنید یا 6 روز)
    همین تفاوتها باعث میشه که کارفرمای آلمانی بتونه سود بیشتری از کار کارمندا/کارگراش به دست بیاره و هزینه های استخدامش پایین بیاد... حقوق هم مشخصاً بهتر میشه... برای همین در آلمان مشاغل فنی بیشتر اند. در خصوص بیمه و مالیات شرکتی هم آلمان برای کارفرما امتیازات بیشتری در نظر می گیره.
    و اما در زمینه نرم افزار، بازار کار برای برنامه نویس و مهندس نرم افزار کار درست در هر دو کشور خیلی خوبه... ولی در خصوص استخدام با مدرک دکترا، اوضاع در آلمان به طور کلی به طرز واضحی بهتره... دلیلش هم بر می گرده به اینی که عرض کردم.... فرض کنید شما دکترای نرم افزار دارید و سابقه کار کافی برای اینکه یک مشاور سنیور باشید (فرض کنید +3 سال سابقه)... در آلمان و فرانسه کارفرما کار شما رو بین 1500-2500 یورو در روز فاکتور می کنه (8 ساعت) برای روند کردن بیاید 2400 یورو در نظر بگیریم... که میشه ساعتی 300 یورو... ولی در همین حالت حقوق ماهیانه شما حدود 4500-5000 یوروست (ماکزیمم) که حقوق خیلی خوبی هم محسوب میشه... حقوق 5000 یورویی شما برای کارفرما عملاً حدود 7000-8500 یورو در میاد و خب پروژه یه مقداری هزینه بالاسری هم داره... مساله ریسک هم هست، چون اینجا (قاعدتاً) نمی تونی قیمت رو پایین بدی و بعد دبه در بیاری... حالا بیاید در نظر بگیریم که این پروژه بخشیش که به کار شما مربوط میشه ماهی حدود 10 تا 12 هزار یورو برای شرکت هزینه در بر خواهد داشت... ولی در همین مدت شما در آلمان ارزشی معادل 57600 یورو (24 روز *2400 یورو در روز)ارزش خلق کردید... در فرانسه این رقم می افته روی 52800 یور (22 روز *2400 یورو)... حالا صاب کار آلمانی ممکنه یه 500 یورو ماهیانه هم بذاره رو حقوقتون ( که البته از نظر خیلیشون نیازی به این کار نیست و حقوق زیاد بهره کارمندهای تکنولوژیست رو کم می کنه) همین تفاوت 5000 یورو در هر ماه و به ازای هر کارمند خبره در سطح شما رو که جمع کنید می بینید که توانایی شرکتهای فرانسوی در سرمایه گذاری مجدد خیلی از آلمانیها پایینتره...
    نتیجه گیری:
    آلمان موقعیت کاری بیشتره/حقوقتون حدود 10% بالاتره/ از پاریس که بگذریم، هزینه های اجاره خونه و خورد و خوراک در آلمان کمی کمتر از فرانسه است/در عوض ممکنه اقلاً یک هفته در میون شنبه ها رو هم کار کنید... و ساعت کاریتون هم روزی 1 ساعت بیشتره.

ولی در کل برای تخصصهای مثل Machine Learning و یا دیتا ساینس در هر دو کشور موقعیت عالی زیاد پیدا میشه... ولی باید زبان بلد باشید (به طور کلی در آلمان پیدا کردن کار در این سطح با انگلیسی، کمی از فرانسه ساده تره)
    در عین حال حواستون باشه که درسته که عددها کاملاً دقیق نیست ولی سناریو تا حد زیادی دقیقه

Moderator

رشته و دانشگاه

آهان... یه چیزی رو هم اضافه کنم... این که دانشجوی دکترا بودن سابقه کار حساب بشه یا نه برای اقامت، بر می گرده به نوع قرارداد و میزان حقوق دریافتی شما... اگه حقوقتون بالای 2250 یورو باشه برای امسال (1.5 برابر حداقل دستمزد)، بله... میشه
    مبالغ کمتر از این خیر (و تقریباً 80 درصد قراردادهای دکترا رقمشون از این پایینتره)

Junior Member

بهترین کشور فرانسه است چون ویزای علمی یا ساینتیفیک میده و در سریع ترین زمان آدم ویزا می گیره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوافضا امیرکبیر

سلام
    من داشتم نظرات دوستان رو میخوندم که جایی اشاره شده بود که در کالج های فرانسه باید آزمون ورودی بدین
    دوتا سوال دارم
    برای مقطع دکترا هم آزمون ورودی نیاز هست یا فقط با استاد باید مکاتبه کرد؟
    برای رشته ی هوافضا شرایط کاری در فرانسه چگونه است؟

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط somboliak نمایش پست ها
    سلام
    من داشتم نظرات دوستان رو میخوندم که جایی اشاره شده بود که در کالج های فرانسه باید آزمون ورودی بدین
    دوتا سوال دارم
    برای مقطع دکترا هم آزمون ورودی نیاز هست یا فقط با استاد باید مکاتبه کرد؟
    برای رشته ی هوافضا شرایط کاری در فرانسه چگونه است؟
    کالج در فرانسه عملاً مثل دبیرستان و پیش دانشگاهی در ایرانه... به دکترا ربطی نداره
    برای پذیرش دکترا مستقیماً با استادها تماس می گیرید و اونها ازتون مصاحبه به عمل میارن... بخشی از این مصاحبه می تونه درخواست یه پروژه یا کار عملی یا سوالات فنی باشه
    در رشته هوا فضا فرانسه بهترین کشور اروپاییه... ایرباس و موشک آریان و یوروکوپتر سابق که الان جزئی از ایرباسه و البته مرکز طراحی موتور های SNECMA و THALES aerospatialهمه نشون دهنده قدرت فرانسه در زمینه هوافضاست. تنها مشکل ملیت ایرونی شماست که تقریباً تمام در ها رو به روتون می بنده... حتی اگه دو تابعیتی هم باشید تابعیت ایرونی کار شما رو در شرایط فعلی خراب خواهد کرد. پیشنهاد می کنم دنبال رشته عمومی تری در زمینه مکانیک باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هوافضا امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    کالج در فرانسه عملاً مثل دبیرستان و پیش دانشگاهی در ایرانه... به دکترا ربطی نداره
    برای پذیرش دکترا مستقیماً با استادها تماس می گیرید و اونها ازتون مصاحبه به عمل میارن... بخشی از این مصاحبه می تونه درخواست یه پروژه یا کار عملی یا سوالات فنی باشه
    در رشته هوا فضا فرانسه بهترین کشور اروپاییه... ایرباس و موشک آریان و یوروکوپتر سابق که الان جزئی از ایرباسه و البته مرکز طراحی موتور های SNECMA و THALES aerospatialهمه نشون دهنده قدرت فرانسه در زمینه هوافضاست. تنها مشکل ملیت ایرونی شماست که تقریباً تمام در ها رو به روتون می بنده... حتی اگه دو تابعیتی هم باشید تابعیت ایرونی کار شما رو در شرایط فعلی خراب خواهد کرد. پیشنهاد می کنم دنبال رشته عمومی تری در زمینه مکانیک باشید

ممنون از پاسختون
    سوال دیگه ای داشتم
    من برای اپلای بین آلمان و فرانسه شک دارم و شنیدم فرانسه برای رشته ی هوافضا بهتر از آلمانه. این موضوعی که شما فرمودید تابعیت ایرونی من کار دستم میده دیگه دست خودم نیست و هر کشوری برم همین وضعیت رو دارم و مجبورم تلاش خودم رو بکنم. سوالم اینه که شرایط کاری فرانسه به چه شکل هست؟ آیا بازارکاری بهتری نسبت به آلمان داره؟ آیا بعد از فارغ التحصیلی سخت تر از آلمان میشه کار پیدا کرد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)