صفحه 25 از 33 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 323

موضوع: فرانسه يا کشوری دیگر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا کشوری دیگر

نقل قول نوشته اصلی توسط Funck نمایش پست ها
    سلام دوستان ، من رشته ام فیزیکه بین فرانسه و ایتالیا کدوم رو‌پیشنهاد میکنید ؟ البته گرایش های بهتری داره فرانسه تو فیزیک اما به خاطر معدلم که پایینه( ۱۴ ؛ دانشگاه تهران) فک کنم تنها شانسم ایتالیا باشه
    من اگه بودم
    ایتالیا رو انتخاب میکردم، چون در مجموع ایتالیا رو بسیار بیشتر میپسندم تا فرانسه، شاید دوستان دیگه نظر دیگه ای داشته باشن.
    در جامعه ای که در آن خورشید در حال غروب است، مرد نما ها بیشتر وقتشان را به خوش گذرانی و لذت میگذرانند و زن ها به مقامهای بالا میرسند.
    Most battles ain't worth fighting for

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

سلام دوستان ، من رشته ام فیزیکه بین فرانسه و ایتالیا کدوم رو‌پیشنهاد میکنید ؟ البته گرایش های بهتری داره فرانسه تو فیزیک اما به خاطر معدلم که پایینه( ۱۴ ؛ دانشگاه تهران) فک کنم تنها شانسم ایتالیا باشه
    بستگی به دانشگاه داره، ولی به طور کلی دانشگاه های مطرح در رشته فیزیک در فرانسه بیشتر از ایتالیا هستند.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Junior Member

سلام خدمت دوستان عزیز
    من تمام پست های مربوط به این تاپیک را خوندم.
    چندتا سوال داشتم که هنوز هیچ جایی جوابی براش پیدا نکردم.
    من 26 سالمه به دلیل فوت خانواده دو سالیه تنهام و درسم رو نیمه کاره رها کردم(جهانگردی میخوندم)، میخوام برای فرانسه اقدام کنم بعد از کلی مطالعه یک رشته تقریبا نو و جدید بنام مدیریت فرهنگی رو پیدا کردم که به رشته خودم بسیار نزدیکه و برای لیسانس میخوام اقدام کنم
    1- اینکه شرایط کار بعد ازتحصیل چطوره؟
    2- آیا امیدی هست که توی فرانسه بتونم زندگی و کار کنم البته بغیر از راه حل ازدواج کردن؟
    3-من کلا در حال حاضر 45 میلیون پول بیشتر ندارم ، میتونم با این هزینه اونجا زندگی کنم؟
    4- من یک سگ دارم که کلا جونم بهش بستس و میخوام با خودم ببرمش، راه حلی پیشنهاد دارین؟
    و یا اینکه کلا برای یک کشور دیگه اقدام کنم؟

ممنون میشم اطلاعاتتون رو در اختیارم بذارین

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

سلام

به نظر من برای تصمیم گیری در این رابطه فقط به دانشگاه نگاه نکنید. در کنار سطح علمی,محیط جامعه و رفاه علمی و میزان راحتی خود را هم در نظر بگیرید. من اگر بخواهم انتخاب کنم وزن بیشتر را به فرانسه می دهم.(چه از لحاظ علمی یا موقعیت اقتصادی و جهانی). اگر چه زندگی کردن در هردو کشور ایتالیا و فرانسه با توجه یه بحث زبان در ابتدا کمی دردسر ساز است.

ارادت
    معاویه: قوی تر از ذوالفقار علی سراغ داری؟
    عمرو بن عاص: آری، جهل مردم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar_hsr نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    من 26 سالمه به دلیل فوت خانواده دو سالیه تنهام و درسم رو نیمه کاره رها کردم(جهانگردی میخوندم)، میخوام برای فرانسه اقدام کنم بعد از کلی مطالعه یک رشته تقریبا نو و جدید بنام مدیریت فرهنگی رو پیدا کردم که به رشته خودم بسیار نزدیکه و برای لیسانس میخوام اقدام کنم
    2- آیا امیدی هست که توی فرانسه بتونم زندگی و کار کنم البته بغیر از راه حل ازدواج کردن؟
    3-من کلا در حال حاضر 45 میلیون پول بیشتر ندارم ، میتونم با این هزینه اونجا زندگی کنم؟
    4- من یک سگ دارم که کلا جونم بهش بستس و میخوام با خودم ببرمش، راه حلی پیشنهاد دارین؟

برای خوندن لیسانس توی فرانسه طبیعتا باید به زبان فرانسه مسلط باشید هرچند گرفتن پذیرش لیسانس ممکنه چندان ساده نباشه. شاید بهتره اول لیسانس رو بگیرید و بعد واسه ارشد اقدام کنید. در مورد رشته هم کلا چون فرانسه یه کشور توریستی هست رشته های مرتبط با صنعت توریست هم کارشون خوبه ولی خب همه ی اینا بستگی داره به خودتون. تو مهاجرت به نظرم باید ببینید چقدر میتونید تحمل کنید مشکلاتو و بعد مقصد اهمیت پیدا میکنه. سال های اول مهاجرت خیلی سخته و این انتظار رو اصلا نداشته باشید که فرانسه یا کلا هر کشوری اوضاعش گل و بلبله. در مورد هزینه هم باز بستگی داره به خودتون ولی به طور میانگین اگه شهری جزپاریس یا لیون باشید با مقدار پولی که شما دارید بین یک سال تا یک سال و نیم میشه زندگی کرد اونم توشرایطی که کاملا صرفه جویی کنید. در مورد سگتون هم واقعا اطلاعی ندارم ولی فکر میکنم سفارت باید اطلاعاتشو داشته باشه تو سایتش ولی غیر از اون تا جایی که میدونم هزینه های حیون خونگی اینجا زیاده که باعث میشه یکم بهتون فشار بیاد. البته کار هم میشه پیدا کرد ولی خب هم سخته و هم با ویزای دانشجویی و محدودیت کار چندان بهش امیدی نیست. نمیخوام ناامیدتتون کنم ولی خواستم یکم از مشکلات اطلاع داشته باشید و بهتر تصمیم بگیرید. موفق باشید

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar_hsr نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز

سلام. بابت مشکل خانوادگیتون متاسفم.
    گاهی اوقات یه شروع دوباره می تونه زندگیتون رو دوباره به جریان بندازه (منظورم لزوماً مهاجرت نیست). پاسخ بهنام عزیز پاسخ خوبی بود. من سعی می کنم یه قدری قضیه رو روشنتر کنم.
    اگه هنوز زبان فرانسه رو شروع نکردید، در جریان باشید که خوب یاد گرفتن این زبان نیاز به حداقل یکسال کار (فول تایم) داره. رشته های گروه توریسم در فرانسه براشون کار هست... ولی نه اونطور که همه فکر می کنند. برای پوزیشن های خوب، علاوه بر مدرک فوق لیسانس و تجربه، نیاز به تسلط به حداقل 2-3 زبان دارید (جز انگلیسی و فرانسه... یعنی مثلاً آلمانی/اسپانیولی/ایتالیایی/روسی/عربی/چینی و ژاپنی).
    محیط کارتون خیلی رقابتیه ولی کار هست... شاید مجبور شین زیاد جابجا شین البته براش. باید بتونید بعد از گرفتن فوق لیسانس (زیر این مدرک ویزای کاری نمی دهند) کاری با حداقل حقوق ناخالص 2250 یورو و برای یک سال یا بیشتر پیدا کنید.
    این پول مشخصاً برای چند سال درس خوندن در اروپا کافی نیست. ولی اگه برای فوق لیسانس اقدام کنید شانس بیشتری دارید.
    آوردن سگتون کار سختی نیست... اگه براش پاسپورت بگیرید و واکسن هاش رو هم زده باشه حتی نیاز به قرنطینه نداره (با دامپزشکتون مشورت کنید). مشکل اصلی اونجاست که بیشتر (تقریباً همه) خوابگاههای دانشجویی اجازه نگهداری حیوان خونگی رو به ساکنانشون نمی دن. برای غیر خوابگاه هم باید اینجا باشید که بتونید خونه اجاره کنید... هزینه هاتون هم مشخصاً بالاتر میره. ولی خب... چاره چیه؟

پیشنهاد می کنم لیسانستون رو در ایران تموم کنید و همزمان زبانتون رو تقویت کنید. برای فوق لیسانس شانس ویزا گرفتنتون خیلی بیشتره. هزینه هاتون هم پایینتر میاد.
    خبر خوش هم اینکه اگه رابطه تون با همه سگها خوبه و تربیت کردنشون (و نه فقط لوس کردنشون) رو بلدید، اینجا برای کار دانشجویی می تونید رو dog sitter حساب کنید

Junior Member

سلام بر دوستان
    آیا ادامه تحصیل به زبان انگلیسی واسه مستر رو توی فرانسه پیشنهاد می کنین؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط safouraz نمایش پست ها
    سلام بر دوستان
    آیا ادامه تحصیل به زبان انگلیسی واسه مستر رو توی فرانسه پیشنهاد می کنین؟
    ببینید... این سوال قبلاً در تاپیک تحصیل در فرانسه پاسخ گرفته. ولی از اونجا که کمی به این تاپیک هم مربوط میشه سعی می کنم یه توضیح واضح و خلاصه بدم. خواهش می کنم پیش از پرسیدن سوال جستجو کنید.

بستگی داره به هدفتون: اگه فقط می خواید یه مستر بگیرید یا مستر دارید و دنبال دکترا هستید ولی باید سال دوم مستر رو در فرانسه (یا هر کشور غیر انگلیسی زبان) بگذرونید، بله... چون دو سال وقت گذاشتن برای یادگیری فرانسه تا سطح B2 در این حالت منطقی نیست.
    اگر قصدتون مهاجرت و اقامت و کار کردن با اون مدرکه، خیر... روش خوبی نیست و بعیده کار مناسب پیدا کنید

سلام دوستان. من ارشد مکانیک هستم. و میخوام برای دکترا نوروساینس بخوونم. بعد از کلی ایمیل زدن و ریجکت شدن، یه استادی توو دانشگاه Paris Descartes University بهم گفته چه برای مستر دوم و چه برای دکترا میپذیره من رو. ولی فاند نداره. حالا به نظرتون با توجه به بدون فاند بودن، کدوم رو برم؟ هم دانشگاهش هم استادش و آزمایشگاهش خووبن، به نظرتون با کار میتونم خرج زندگیمو در بیارم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط atiyenejadebra نمایش پست ها
    سلام دوستان. من ارشد مکانیک هستم. و میخوام برای دکترا نوروساینس بخوونم. بعد از کلی ایمیل زدن و ریجکت شدن، یه استادی توو دانشگاه Paris Descartes University بهم گفته چه برای مستر دوم و چه برای دکترا میپذیره من رو. ولی فاند نداره. حالا به نظرتون با توجه به بدون فاند بودن، کدوم رو برم؟ هم دانشگاهش هم استادش و آزمایشگاهش خووبن، به نظرتون با کار میتونم خرج زندگیمو در بیارم؟
    سلام
    تو فرانسه بورس برای مستر وجود نداره, ولی سال دوم مستر 6 ماه کارآموزی داره که حقوق ماهیانه بین 500 تا 1000 یورو داره, در مورد دکترا بدون بورس دانشگاه به هیچ وجه ثبت نام نمیکنه, بنظرم برای M2 (سال دوم مستر) پذیزش بگیر, در حین تحصیل دنبال بورس برای دکترا باش, تو فرانسه موسسات دولتی و غیردولتی زیادی هستن بورس بدن. فکر کار کردن هم نباش چون حجم درس و پایانامه اصلا وقتی کار کردن نمیونه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)