نقل قول نوشته اصلی توسط arezae نمایش پست ها
دقیقا نمی دانم منظور شما از "اینکه آلمان ۲۰۰۰ یورو در سال نسبت به فرانسه بیشتر در نظر گرفته" چی هست؟ در کجا در نظر گرفته؟
اما بصورت کلی دولت آلمان کمکی را برای دانشجویان مانند فرانسه در نظر نگرفته و در نتیجه هزینه اجاره در نهایت بیشتر است. اما در مورد بقیه هزینه ها بنظر من هزینه ها کمتر از فرانسه هست. من البته در مورد تجربه زندگی خودم در دو شهر کوچک آلمانی و فرانسوی را می گویم. دو شهری که هر کدام حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت داشتند و شهرهای دانشگاهی بودند.
یک نکته دیگه در مورد آلمان در مورد بیمه درمانی است. در فرانسه همه افراد دارای اقامت بلند مدت می توانند از بیمه رایگان عمومی استفاده کنند اما در آلمان چنین بیمه ای با این پوشش وجود ندارد. مثلا اگر شما بالای ۳۰ سال باشید تحت پوشش بیمه دانشجویی نخواهید بود ( در فرانسه بالای ۲۸ سال) و خودتان باید با شرکت بیمه قرارداد ببندید ( در فرانسه می توانید از بیمه عمومی رایگان استفاده کنید ).
اما اگر در آلمان بیمه شامل حال شما بشه، این بیمه هزینه های زیادی را پوش میده که در فرانسه بیمه عمومی پوشش نمی ده.
خیلی ممنون از پاسخنون
منظورم از 2000 یورو بیشتر ضمانتنامه مالیه، که فرانسه 6000 هزار یورو می خواد ولی آلمان 8000 یورو برای یک سال