صفحه 1 از 33 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 323

موضوع: فرانسه يا کشوری دیگر

Junior Member

پیش فرض فرانسه يا کشوری دیگر

با سلام؛
    همونطور که دوستان مطلعید ظاهرن دیگه سوئد دانشگاه های دولتی(یا همون رایگان) نداره؛ خواستم بدونم ایا فرانسه نیز عاقبت به همین شکل خواهد شد.

به نظر شما تا چند سال اینده فرانسه نیز به همین منوال ادامه خواهد داد؟

حاشیه:برای مقطع لیسانس فرانسه اقدام کردم ولی مشکل خدمت اجازه نداد، خواستم بدونم ایا بعد از دوسال خدمت شرایط ممکنه تغییر کنه؟

ممنون از همگی

Banned
    رشته و دانشگاه
    Computer Technology - 东南大学 (南京)

پیش فرض پاسخ : عاقبت فرانسه مانند سوئد خواهد شد؟

دوست عزیز، سوئد دانشگاه های انگلیسی زبانش در رشته های محدودی در مقطع لیسانس هنوز به صورت رایگان هستند و از نظر تحصیل در مقطع فوق لیسانس هنوز اوضاع مناسبه.

گرچه من نمی تونم دقیق بهتون بگم، ولی تا جایی که من می دونم فرانسه برای گسترش زبان فرانسه رایگان بودن تحصیل به زبان فرانسه را نگه خواهد داشت و تنها ecole ها هستن که شهریه می خوان و در مورد دانشگاه های انگلیسی زبان در فرانسه هم اطلاعی ندارم.

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

پیش فرض پاسخ : عاقبت فرانسه مانند سوئد خواهد شد؟

دوست خوبم،بحث سوئد مدت‌ها بود که میشد.همین که این چند سال هم طول کشید تا اجرا بشه جای تعجب داشت.ولی‌ تو فرانسه این بحثی‌ نبوده و شرایط شهریه گرفتن سال‌ها است که ثابته.
    در ثانی‌ سیستم آموزشی فرانسه و سوئد کاملا متفاوته و فرانسه از سوئد الگو نمی‌گیره.شاید مثلا فنلاند این کار سوئد رو تکرار کنه ولی‌ فرانسه دلیل موجه تری برای این کار می‌خواد
    Some dance to remember, some dance to forget

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض فرانسه يا کشوری دیگر

سلام.
    مي خواستم دوستان نظرشونو راجب مقايسه اين دو كشور با هم بگن تا بتونم تصميم بهتري داشته باشم.واقعا دو دل هستم.اين ها نظرات منه:
    1-هزينه دانشگاه تو نروژ رايگان و در فرانسه حدود 500يورو
    2-تحصيل در فرانسه به زبان فرانسوي هست(انگليسي هم هست كه شهريه داره)ولي در نروژ انگليسي
    3-رفاه اجتماعي طبق امار سازمان ملل نروژ چند ساليه كه تو 3تاي اوله
    4-هزينه ي زندگي در فرانسه بجز پاريس و ليون نصف نروژ هست
    5-نروژ دكترا رو 100% بورس ميكنه با حقوق رويايي اما فرانسه معلوم نيست
    6-ميرم ترم 5.يعني 1سال وقت دارم كه مدرك زبان بگيرم.از فرانسه خيلي كم مي دونم.يعني سخته كه b2بگيرم.اما انگليسي تقريبا با چند ماه وقت مي تونم ايلتس رو بگيرم.
    7-از نظر طبيعت زياد راجب فرانسه اطلاع ندارم اما نروژ اس دنياست
    8-نروژ سياه پوست خيلي كم داره.اما فرانسه تا دلت بخواد
    9-از نظر صنعتي فرانسه خيلي خيلي جلوتره
    10-از نظر رنكينگ دانشگاهي فرانسه بهتره اما خيلي تفاوت ندارن
    11-از نظر ويزا نروژ خيلي راحت تر ويزا ميده و انصافا من تو بچه هاي نروژ ريجكت نديدم.اما تا دلتون بخواد فرانسه ريجكتي داره
    از بچه ها مي خوام اگه نظري دارن بگن تا بتونم تصميم بهتري بگيرم.ممنون
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Member

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا نروژ؟؟

سلام.
    به نظر من:
    1-هزينه دانشگاه تو نروژ رايگان و در فرانسه حدود 500يورو
    ---بدون احتساب بیمه 237 یورو. این مبلغ در کل پولی که خرج می کنین خیلی کمه بنا بر این از فرایند تصمیم گیریتون خارجش کنید

2-تحصيل در فرانسه به زبان فرانسوي هست(انگليسي هم هست كه شهريه داره)ولي در نروژ انگليسي
    -- این نه تنها یه مزیت نیست بلکه عمده ترین عیب کشور های اینچنینی هست. به عنوان کسی که دارم تو همچین کشوری درس می خونم می دونم که دوباره به هیچ عنوان همچین اشتباهی رو نمی کنم. چون شما از بدنه واقعی جامعه جدا و ایزوله هستین ولو اینکه همه بلد باشن انگلیسی حرف بزنند. مثلا تصور کنین شما می خواهید برید تو یه فعالیت فوق برنامه تو دانشگاه شرکت کنید. خب فرض اتباع اون کشور 3 نفر هستند و شما یکی! هیچوقت اون سه نفر با هم انگلیسی حرف نمی زنند به خاطر گل روی شما! هرچند انگلیسی رو خیلی خوب بلدند ولی زبان مادری براشون یه چیز دیگست و خوشایند تره.(خیلی طبیعیه) خوب حالا حال خودتونو تصور کنین. خیلی زود فقط به جمع دانشجوهای خارجی می رید که اونجا هم انگلیسی همه در همین سطح متوسط هست و مشکل برقراری ارتباز کم و بیش هست. نکته اینجاست که هیچ امید بهبودی نیست چون هیچ کی نمی تونه از یکی دیگه یاد بگیره و بهتر بشه چون همه در یه سطح پایین صحبت می کنن. آخرین راه حل این میشه که هر کس فقط با دوستان هموطنش می گرده. و اینطوری میشه که از نظر تجربه و رشد فردی تحصیلتون در اون کشور حاصل زیادی نداره.

3-رفاه اجتماعي طبق امار سازمان ملل نروژ چند ساليه كه تو 3تاي اوله
    این آمار ها برای سیاست مدار ها و برنامه ریزان اقتصادی خوبه. به عنوان یه دانشجو شما فرقی بین رتبه 3 و رتبه 8 (فرانسه) حس نمی کنین. این فاکتور رو هم حذف کنید

4-هزينه ي زندگي در فرانسه بجز پاريس و ليون نصف نروژ هست
    --خب این کاملا مهمه.

5-نروژ دكترا رو 100% بورس ميكنه با حقوق رويايي اما فرانسه معلوم نيست
    نکته مهمیه. فقط در نظر داشته باشید به طور تقریبی نصف دانشجوهای دکترا در فرانسه هم بورس هستند.(منبع campusfrance)

6-ميرم ترم 5.يعني 1سال وقت دارم كه مدرك زبان بگيرم.از فرانسه خيلي كم مي دونم.يعني سخته كه b2بگيرم.اما انگليسي تقريبا با چند ماه وقت مي تونم ايلتس رو بگيرم.
    -- این یه فرق اساسیه. یادگیری یه زبان مث فرانسه تا سطح ب2 گاو نر می خواهد و مرد کهن.

7-از نظر طبيعت زياد راجب فرانسه اطلاع ندارم اما نروژ اس دنياست
    -- خب اطلاع داشته باشین(!) که فرانسه با سالی 80 میلیون توریست اولین کشور توریستی دنیاست

8-نروژ سياه پوست خيلي كم داره.اما فرانسه تا دلت بخواد
    -- این هم شد فاکتور؟

9-از نظر صنعتي فرانسه خيلي خيلي جلوتره
    -- درست نیست. نروژ هم کشور صنعتی ای هست. ولی مثل فرانسه برند های معروف و جهانی که از بچگی شنیده باشیم ندارن (مث پژو، کنکورد، موشک آریان!...) کشور های سوئیس بلژیک هلند همه از همین قبیل هستند. ثانیا ممکنه که بله در آمار کلان کشور ها تولیدات صنعتی فرانسه بالاتر باشه. ولی فکر می کنین این مسئله چقدر تاثیر مستقیم داره روی کیفیت تحصیل و زندگی شما به عنوان یه دانشجو؟
    یکی از قوی ترین دپارتمان های کشتی سازی اروپا در سوئیس هست (ETHZ) در حالیکه سوئیس اصلا دریا نداره! بنا بر این خیلی راحت و خطی نمیشه ارتباط بین این مسائل برقرار کرد. به نظر من این فاکتور رو هم حذف کنین.

10-از نظر رنكينگ دانشگاهي فرانسه بهتره اما خيلي تفاوت ندارن
    -- خواهش می کنم این رنک رو بیخیال بشین! هیچ ارزشی تو دنیای واقعی نداره. اگه نروژ دانشگاه خوبی پیدا کردی بخاطر رنک بیخیالش نشین.

11-از نظر ويزا نروژ خيلي راحت تر ويزا ميده و انصافا من تو بچه هاي نروژ ريجكت نديدم.اما تا دلتون بخواد فرانسه ريجكتي داره
    --خیلی نکته مهمیه

فقط یه نکته خیلی مهم
    مقایسه فرانسه و نروژ از نظر ابعاد و گستردگی سیستم دانشگاهی یه جور مقایسه فیل و فنجون هست. بریا مثال در فرانسه حدود 60 دانشگاه و اکول و ... فوق لیسانس مکانیک سیالات ارائه میدن. ولی در نروژ چند تا گروه مکانیک وجود داره؟ کلا ظرفیت پذیرشش چند نفر میشه؟ من ندید(!) حدس می زنم حداکثر سه یا 4 تا دپارتمان مکانیک بیشتر تو کل نروژ نیست که این کارتو سخت می کنه.
    ویرایش توسط basy : August 17th, 2010 در ساعت 07:13 PM

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

ممنون از توجه توم دوست عزيز.
    مي خواستم بدونم كه شما در كدوم شهر فرانسه زندگي مي كنين؟
    12-نكته بعدي در مورد اب و هوا بود كه تابلو كه نروژ خيلي سرده.ولي فرانسه فكر مي كنم در حد ايران خودمون باشه(خودم بچه شمالم و فكر نمي كنم زياد تفاوت داشته باشه)
    اما در مورد سياه پوست بودن.شايد فاكتور مهمي حساب نشه براي خيلي ها. نمي خوام بگم نژاد پرستم اما از سياه ها خوشم نمي اد و براي من تو شرايط برابر دوتا كشور اين نكته منفي به حساب ميره.
    در مورد توريست كه درسته مي دونم.اما بيشتر به خاطر بنا هاي تاريخي مثله برج ايفل يا موره لوور يا ... ميرن.نه بخاطر طبيعتش.نروژ واقعا زيباست.
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

البته از نظر كار دانشجويي و در امد هم نروژ فكر مي كنم بهتره

با عرض سلام خدمت دوستانه عزیز

منم تقریبا با این مشکل مواجه هستم
    منم دارم میرم ترمه 5 البته رشتم نرم افزاره و از نظر زبان انگلیسی هم در سطحه بالایی قرار دارم!
    نکته ای که باعث شده توجهم روی نروژ متمرکز بشه اینه که یکی از فامیل های درجه اولم اونجا زندگی میکنه!

حالا سوالی که دارم در مورده هزینه هاس!
    به عنوان دانشجوی ارشد چقدر هزینه برام داره و چقدرشو می تونم با کار کردن جبران کنم که اونجا از سر باری در بیام!
    ممنونم

رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط arash bahal نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستانه عزیز

منم تقریبا با این مشکل مواجه هستم
    منم دارم میرم ترمه 5 البته رشتم نرم افزاره و از نظر زبان انگلیسی هم در سطحه بالایی قرار دارم!
    نکته ای که باعث شده توجهم روی نروژ متمرکز بشه اینه که یکی از فامیل های درجه اولم اونجا زندگی میکنه!

حالا سوالی که دارم در مورده هزینه هاس!
    به عنوان دانشجوی ارشد چقدر هزینه برام داره و چقدرشو می تونم با کار کردن جبران کنم که اونجا از سر باری در بیام!
    ممنونم
    دوست عزيز اينجا فقط بحث سره مقايسست.
    اما اينو بگم كه 30ميليون تو دوسال بايد در نظر داشته باشي . سال اول هم بايد بي خيال كار شي.اما از سال دوم ميشه به كار اميد داشت به شرط يلد گيري اندكي زبان نروژي كه در اين صورت كل هزينه ها رو پوشش ميده و با كمي صرفه جويي مقدار كمي ميشه پس انداز كرد

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

عنوان تاپیک رو تغییر دادم که کلی تر باشه و برای هر کشوری یه تاپیک مجزا باز نشه. در ضمن اینجا یه فاروم تحصیلات تکمیلی و از کاربرها انتظارات ویژه ای هست. لطفاً قوانین فاروم رو مطالعه کنید.
    -----------------------------------------------------------------------------------
    کاربران گرامی، لطفاً از کلام مناسب در پست هاتون استفاده کنید، پست های نامرتبط و نامناسب حذف شد.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

صفحه 1 از 33 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)