صفحه 27 از 33 نخستنخست ... 1718192021222324252627282930313233 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 323

موضوع: فرانسه يا کشوری دیگر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا کشوری دیگر

سلام وقت بخير، من دانشجوى كارشناسى رشته تئاتر هستم، دوست داشتم براى ارشد اقدام كنم ولى از اونجايى كه هزينه هاى زندگى بالاست ميخوام ارشد رو همينجا بخونم و بعد براى دكترا اقدام كنم، ميخواستم ببينم احتمال فاند گرفتن در رشته من مقطع دكترا وجود داره؟ در ضمن سطح زبانم A2 هست و انشالله تا دو سال ديگه به سطح قابل قبولى ميرسم، ممنون ميشم راهنمايى كنيد

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahlaaa73 نمایش پست ها
    سلام وقت بخير، من دانشجوى كارشناسى رشته تئاتر هستم، دوست داشتم براى ارشد اقدام كنم ولى از اونجايى كه هزينه هاى زندگى بالاست ميخوام ارشد رو همينجا بخونم و بعد براى دكترا اقدام كنم، ميخواستم ببينم احتمال فاند گرفتن در رشته من مقطع دكترا وجود داره؟ در ضمن سطح زبانم A2 هست و انشالله تا دو سال ديگه به سطح قابل قبولى ميرسم، ممنون ميشم راهنمايى كنيد
    سلام،
    ببینید، اولین قدم برای اقدام برای پذیرش داشتن انگیزه و یه نقشه راه درست و حسابیه. مهاجرت خصوصاً تحصیلی زندگی با حداقلهاست... و شما قرار نیست پول و وقتتون رو تلف اهدافی بکنید که برای آینده تون سازنده نیستن.
    میشه توضیح بدین که دکترای تئاتر به چه کارتون میاد و قراره باهاش چیکار کنید؟ فارغ التحصیل این رشته کارش چیه؟ چه ارگانی به این تخصص نیاز داره؟ این سوالات بهتون کمک می کنه که هم بازار کار برای این رشته رو بررسی کنید و هم اگه حداقل یک ارگان هست که این مدرک به دردش بخوره، امکان بورس هم هست... هر قدر تعداد این ارگانها و پستها بیشتر بشن، شانس فاند گرفتن هم بهتر میشه. در کل در رشته های علوم انسانی (غیر از روانشناسی/جامعه شناسی (که وضعشون متوسطه) و اقتصاد (خوبه) و مدیریت (قاعدتاً شرکتتون هزینه ها رو تقبل می کنه))/هنر وضع بورس خوب نیست. خیلی اوقات بورس فقط بورس منطقه ایه که حدود ماهی 450-700 یورو بیشتر نیست... بعد هم همه که نمی تونن برن استاد دانشگاه بشن... باید به فکر باشید که آیا رشته ای که می خونید بازار کار خوبی داره یا نه.
    باور کنید قصدم ضدحال زدن نیست. ما تو ایران عادت کردیم دانشجوی حرفه ای بشیم... از اونجا که کار نیست هی میریم دنبال تحصیل در مقاطع بالاتر... اون هم در رشته هایی که کمک خاصی به آینده مون نمی کنه. در دنیای کنونی وضعیت متفاوته... شما اونقدری یاد می گیرید که بتونید باهاش کار دلخواهتون رو پیدا کنین. با کمترش نمی تونید اون کار رو بگیرید و با بیشترش برای اون کار overqualified اید و چون دستمزدتون بالاتر میره استخدامتون نمی کنن. البته داشتن یک بیس علمی/ عملی خوب و توانایی یادگیری در هر سنی بهتون کمک خواهد کرد که وقتی اون مشاغل حذف شدن، بتونید با یکی دو سال آموزش، کار دیگری رو یاد بگیرید.
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

با سلام و تشکر بسیار زیاد بابت وقتی که برای تکمیل این تاپیک گذاشته شده و میشه. من تقریبا تمامی پست های قبلی رو خوندمو چند تا سوال داشتم.

من هر سه مقطع تحصیلی رو در رشته برق و در گرایش مخابرات خوندم (البته کمی تا دفاع دوره دکتری تخصصی مونده) در دوره کارشناسی رو در دانشگاه دولتی با معدل 13.09 (( ))، دوره کارشناسی ارشد شاگرد اول دانشگاه (علوم تحقیقات) با معدل 17.98 شدم و دکتری رو هم در دانشگاه دولتی میخونم و معدلم 17 است. حدود سه سال سابقه تدریس دانشگاهی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و 5 سال سابقه کار مرتبط در زمینه های استاندارد سازی و مدیریت پروژه و همچنین مدیریت فنی و طراحی سیستم دارم که مدارکشون قابل ارائه است. مدرک NETWORK+ (مجتمع فنی تهران) و همچنین Huawei & Erricson BTS Administration (پیشروتل) دارم. ضمنا از کلیه اساتید دوره دکتری و کارشناسی ارشد میتونم معرفی نامه بگیرم که یکیشون خودش در فرانسه درس خونده. 2 تا مقاله ISI، چند تا کنفرانس و دوتا ورک شاپ دارم. ضمنا تا حدود یک سال آینده اگر خدا بخواد 2 الی سه تا مقاله دیگه هم چاپ خواهد شد که دوتاشون ارسال شده. از نظر زبان مشکلی در نگارش، صحبت و همچنین مطالعه ندارم ولی دو سال پیش نمره تافل 6 گرفتم (که میدونم تقریبا به هیچ دردی نمیخوره و باید امتحان بدم). زمان مطالعه زبان فرانسه رو هم شروع کردم که فعلا خیلی ابتداییه.

با توجه به اینکه تعدادی از بستگانم در فرانسه هستند، قصد اخد دکتری دوم در فرانسه را دارم. چند تا سوال از شما داشتم که خیلی ممنونم میشم بتونید کمکم کنید:
    1- با توجه به ارتباطاتی که دارم، امکان گرفتم موقعیت تحصیلی از LIP6 را دارا هستم. کسی هست که در خصوص این مجموعه اطلاعاتd داشته باشه؟
    2- من وقت کافی برای شرکت رد یک دوره تخصصی در زمینه MBA یا مدیریت پروژه رو دارم. کدومش رو برای استفاده در بازر کار فرانسه پیشنهاد میکنید؟
    3- با توجه به رشته تحصیلی من، شرایط کاری و بازار کار در پاریس چجوریه؟ کسی در مورد سطح درآمدش اطلاعاتی داره؟
    4- آیا اینکه من سابقه تدریس داشته ام در ورودم به ساختار آموزشی در دانشگاه های فرانسه کمک میکنه؟

خیلی خیلی ممنونم اگر کسی بتونه کمک کنه

موفق باشید

Moderator

رشته و دانشگاه

سلام،
    بهتون تبریک میگم. لابراتوار Lip6 وابسته به دانشگاه پاریس ۶ (UPMC) و یکی از تاپ ترین مراکز تحقیقاتی فرانسه در زمینه های انفورماتیک و شبکه است.
    ۲- اگه آدم اکتیو و بیزنس اورینتدی هستید پیشنهاد می کنم با شرکتهای مشاوره مهندسی برای استخدام صحبت کنید. اونها هزینه های مربوط به این دوره ها رو به عهده می گیرند. به طور کلی در فرانسه فارغ التحصیل های مدارس عالی مهندسی خودشون مدیر پروژه هستند و MBA در این موارد امتیازی محسوب نمی شهر. مگه پروژه اصولاً بعد بیزنس خیلی قوی داشته باشه.
    ۳ و ۴- فرانسه برای کار در رشته مخابرات (و به طور کلی برق و انفورماتیک و کمی کمتر مکانیک، صنایع، مهندسی شیمی و عمران و البته همه رشته های های تک به شرطی که مشکل ملیت ایرانی نداشته باشید) عالیه، ولی باید سابقه کار مربوط داشته باشید. استاد دانشگاه شدن داره به حد اشباعش می رسه و حتی در شهرهای کوچک هم پوزیشن ها زیاد نیستن.
    به طور کلی برای دانشجوی دکترای فنی حقوق بین ۱۰۰۰-۱۶۰۰ یوروست، پست داک ۱۸۰۰-۲۲۰۰ یورو، کار مهندسی (فوق لیسانس) ۱۸۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو بسته به توانایی، پست و سابقه کار و برای دکترا ۲۵۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو برای کار مهندسی و حدود ۲۰۰۰ یورو برای تدریس در دانشگاه. عددهایی که به عنوان حد بالای کار مهندسی دادم مربوط به سابقه حداقل ۲-۳ ساله، پست مدیریت پروژه و حق ماموریت خارج از مرکز و البته ساعت کار خیلی بالاتر از معموله (فرض کنید حدود ۴۸ ساعت در هفته بدون احتساب زمانی که در قطار و هواپیما صرف می کنید)
    البته اینهایی که گفتم حدود معموله، بدون امتیازات و کمکها که کیس به کیس فرق می کنند. دیده شده که دانشجوی دکترا حقوق بالای ۲۳۰۰ یورو هم بگیره ولی شمار این پوزیشن ها بسیار اندک اند
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق

سلام
    من لیسانسم برق-الکترونیک با معدل 16 و ارشد هم تو دانشگاه تبریز و رشته نانوفتونیک با معدل 17 هست. مدرک B1 ربان فرانسه رو دارم و میتونم B2 رو هم بگیرم تا 2-3 ماه (با تلاش فراوان!). از اونجایی که با داشتن مدرک زبان فرانسه، تحصیلات تو این کشور رایگان هست، آیا فرانسه گزینه خوبی برای من هست؟! من انگلیسیم خیلی بهتر از فرانسه هست و میتونم تافل بالای 100 رو راحت بگیرم. با این شرایط میتونم شانسی برای پذیرش تو یه کشور انگلیسی زبان با کمی فاند داشته باشم یا اینکه همین فرانسه بهترین گزینه برای من هست؟!!

- اگه فرانسه بهترین گزینه هست، در این صورت با این شرایط میتونم فاند(نه 100%) داشته باشم؟!
    - برای دکتری میشه مستقیم اقدام کرد یا اینکه مستر 2 باید بخونم؟!
    - ترجیح میدم گرایشم رو کمی عوض کنم و یه گرایش بین رشته ای برق-کامپیوتر بخونم. کارم رو سخت تر میکنه این تغییر؟!
    - فامیل کسی رو اونجا ندارم ولی 5-6 تا دوست صمیمی اونجا دارم!
    - یکی از موسسات اعزام دانشجو، پیشنهاد داد که دوره کالج زبان برم بعد از اونجا اقدام کنم به دانشگاه! ولی هزینه این دوره 5000 یورو میشد! با هزینه زندگی هم روش (6000-7000) که خیلییی زیاده! با این حساب باید تا 2-3 ماه آینده B2 رو اماده کنم تا برای september سال بعد پذیرش بگیرم!
    - هدف من از رفتن اقامت هست نه اینکه بعد تحصیل برگردم!

ممنون میشم راهنمایی کنید

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sos007 نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانسم برق-الکترونیک با معدل 16 و ارشد هم تو دانشگاه تبریز و رشته نانوفتونیک با معدل 17 هست. مدرک B1 ربان فرانسه رو دارم و میتونم B2 رو هم بگیرم تا 2-3 ماه (با تلاش فراوان!). از اونجایی که با داشتن مدرک زبان فرانسه، تحصیلات تو این کشور رایگان هست، آیا فرانسه گزینه خوبی برای من هست؟! من انگلیسیم خیلی بهتر از فرانسه هست و میتونم تافل بالای 100 رو راحت بگیرم. با این شرایط میتونم شانسی برای پذیرش تو یه کشور انگلیسی زبان با کمی فاند داشته باشم یا اینکه همین فرانسه بهترین گزینه برای من هست؟!!

- اگه فرانسه بهترین گزینه هست، در این صورت با این شرایط میتونم فاند(نه 100%) داشته باشم؟!
    - برای دکتری میشه مستقیم اقدام کرد یا اینکه مستر 2 باید بخونم؟!
    - ترجیح میدم گرایشم رو کمی عوض کنم و یه گرایش بین رشته ای برق-کامپیوتر بخونم. کارم رو سخت تر میکنه این تغییر؟!
    - فامیل کسی رو اونجا ندارم ولی 5-6 تا دوست صمیمی اونجا دارم!
    - یکی از موسسات اعزام دانشجو، پیشنهاد داد که دوره کالج زبان برم بعد از اونجا اقدام کنم به دانشگاه! ولی هزینه این دوره 5000 یورو میشد! با هزینه زندگی هم روش (6000-7000) که خیلییی زیاده! با این حساب باید تا 2-3 ماه آینده B2 رو اماده کنم تا برای september سال بعد پذیرش بگیرم!
    - هدف من از رفتن اقامت هست نه اینکه بعد تحصیل برگردم!

ممنون میشم راهنمایی کنید
    دوست من،
    همه اینایی که نوشتید ممکنه. (منهای فاند، جز در مورد دکترا- ولی حق کار کردن (حدود 20 ساعت در هفته) و یا استاژ با حقوق رو دارید که می تونه بخشی از هزینه هاتون رو تامین کنه)
    -بهترین گزینه رو باید با شرایط خودتون ببینید... ولی فرانسه در رشته های خانواده برق - انفورماتیک واقعاً خیلی خوبه.
    -بهتون توصیه می کنم رشته تون رو عوض کنید... فوتونیک جزو رشته های حساس طبقه بندی میشه. تغییر رشته با توجه به بیس قوی برقی تون سخت نیست
    -فرانسه رو خیلی خوب یاد بگیرید و امکان یادگیری فرانسه در حد B2 کاملاً در ایران هست. بیخودی خرج اضافی نکنید.
    -خیلی رشته ها در مستر با B1 خوب هم پذیرش می دن... برای دکترا حتی می تونید دکتراتون رو به انگلیسی بگذرونید. ولی کماکان فرانسه رو تا بهترین حدی که در توانتون هست در ایران یاد بگیرید. خصوصاً اگه قصدتون اقامته
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    دوست من،
    همه اینایی که نوشتید ممکنه. (منهای فاند، جز در مورد دکترا- ولی حق کار کردن (حدود 20 ساعت در هفته) و یا استاژ با حقوق رو دارید که می تونه بخشی از هزینه هاتون رو تامین کنه)
    -بهترین گزینه رو باید با شرایط خودتون ببینید... ولی فرانسه در رشته های خانواده برق - انفورماتیک واقعاً خیلی خوبه.
    -بهتون توصیه می کنم رشته تون رو عوض کنید... فوتونیک جزو رشته های حساس طبقه بندی میشه. تغییر رشته با توجه به بیس قوی برقی تون سخت نیست
    -فرانسه رو خیلی خوب یاد بگیرید و امکان یادگیری فرانسه در حد B2 کاملاً در ایران هست. بیخودی خرج اضافی نکنید.
    -خیلی رشته ها در مستر با B1 خوب هم پذیرش می دن... برای دکترا حتی می تونید دکتراتون رو به انگلیسی بگذرونید. ولی کماکان فرانسه رو تا بهترین حدی که در توانتون هست در ایران یاد بگیرید. خصوصاً اگه قصدتون اقامته
    موفق باشید
    -ببخشید برای تغییر رشته باید گرایش های مربوطه رو حتما بخونم؟! من میخوام اگه امکانش برام باشه مستر رو رشته هایی مثل neuroscience,biotechnology, machinlearning و از این دسته رشته ها بخونم. امکانش هست برام؟!
    -و این که اگه بخوام اونجا میتونم در حین تحصیل تغییر رشته بدم بعد این رشته ها رو انتخاب کنم؟!
    -به من گفتن تا آخر دی ماه باید B2 رو تحویل بدم تا برا پذیرش اقدام کنن. و اینکه حتما باید B2 داشته باشی برا مستر 2 و با B1 اصلا نمیشه! شما تایید میکنید این حرف رو؟! و اینکه من حداکثر تا کی وقت دارم B2 رو آماده کنم تا برای September سال بعد شروع کنم دانشگاه رو؟!
    - میشه منظورتون رو بیشتر توضیح بدید در مورد : "بهترین گزینه رو باید با شرایط خودتون ببینید..." من شرایطم رو تا حدودی گفتم. به نظرتون فرانسه بهترین گزینه برام هست و ارزش این رو داره که B2 رو بگیرم و آماده شم یا اینکه کشور های دیگه میتونن یهتر باشن؟!

ببخشید سوالات زیاد شد
    ممنون

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sos007 نمایش پست ها
    -ببخشید برای تغییر رشته باید گرایش های مربوطه رو حتما بخونم؟! من میخوام اگه امکانش برام باشه مستر رو رشته هایی مثل neuroscience,biotechnology, machinlearning و از این دسته رشته ها بخونم. امکانش هست برام؟!
    -و این که اگه بخوام اونجا میتونم در حین تحصیل تغییر رشته بدم بعد این رشته ها رو انتخاب کنم؟!
    -به من گفتن تا آخر دی ماه باید B2 رو تحویل بدم تا برا پذیرش اقدام کنن. و اینکه حتما باید B2 داشته باشی برا مستر 2 و با B1 اصلا نمیشه! شما تایید میکنید این حرف رو؟! و اینکه من حداکثر تا کی وقت دارم B2 رو آماده کنم تا برای September سال بعد شروع کنم دانشگاه رو؟!
    - میشه منظورتون رو بیشتر توضیح بدید در مورد : "بهترین گزینه رو باید با شرایط خودتون ببینید..." من شرایطم رو تا حدودی گفتم. به نظرتون فرانسه بهترین گزینه برام هست و ارزش این رو داره که B2 رو بگیرم و آماده شم یا اینکه کشور های دیگه میتونن یهتر باشن؟!

ببخشید سوالات زیاد شد
    ممنون
    باز هم سلام
    1- امکانش که هست... ولی از مدیر گروه مربوطه سوال کنید
    2-در خیلی از دانشگاهها داشتن مدرک B2 ضروریه... ولی بعضی هم هستند که در مورد این مدرک سخت نمی گیرند. البته با امید این که از ژانویه تا سپتامبر اقلاً گزارش نویسی رو یاد گرفته باشین. ضمناً حواستون باشه که B2 حداقل سطح زبان برای موفقیت تحصیلیه... ولی برای زندگی به C1 خوب نیاز دارید... و رسیدن به این سطح چند سالی کار می بره. من بعد از 8 سال زندگی در فرانسه هنوز انگلیسیم از فرانسه ام خیلی بهتره چون از 4 سالگی انگلیسی رو یاد گرفتم و فرانسه رو از 25 سالگی شروع کردم.
    3-شما شرایطتون رو تا حدودی گفتین! بعیده در این انجمن کسی رو با علم غیب پیدا کنید که بتونه بهتون جواب دقیق بده. همین ندونستن زبان فرانسه برای شما نقطه ضعفه (من شرایطم زمانی که اومدم به شما شبیه بود) حالا فرض کنید شما تونستید یه پذیرش با فاند یا اقلاً tuition waiver از سوئد، هلند یا بلژیک که انگلیسی توشون راحتتر جواب میده بگیرید... آیا فرانسه هنوز هم بهترین گزینه خواهد موند؟ اگه از استرالیا یا نیوزلند پذیرش بگیرید چطور؟ (با توجه به این که این کشور ها خیلی از ایران دور اند و باید نصف دنیا و 2 شبانه روز رو تو راه باشید اگه کاری پیش بیاد و لازم باشه برگردید...) برای همین من ترجیح میدم جای انتخاب کردن به جای شما فقط از شرایط اینجا صحبت کنم (در حد معلوماتم) و تصمیم این که آیا این بهترین گزینه هست رو به عهده شما بگذارم
    ویرایش توسط Kavehmb2000 : November 15th, 2018 در ساعت 08:31 AM دلیل: اشتباه تایپی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering at HSU

با عرض سلام به دوستان گرامی
    سوالی که من داشتم مربوط به کار در فرانسه میشه.
    من لیسانس مهندسی عمران از ایران رو دارم ، و میخوام که در فرانسه دنبال کار بگردم.
    مشکل زبان رو ندارم و سطح زبانم ب2 هست.
    از اونجایی که ساخت و ساز در اینجا بر اساس یورو کد انجام میشه و کاملا متفاوت هست با کد های عمرانی ایران میخواستم ببینم روند معمول برای تبدیل معلومات و همچنین اعتبار مدرک چجوریه؟
    منظورم اینه که الان بایستی من استژ بگیرم یا فوغ ماسیون و ...؟ اصلا نیازی هست؟
    سابقه کاری ندارم و فقط میخوام به عنوان مهندس عمران مشغول کار بشم.

پ.ن. من مقیم فرانسه هستم.
    لطف میکنید اگ پاسخم رو بدید.
    ممنون

Junior Member

سلام به همگی.

من بیشتر از اینکه جواب بگیرم، گیج شدم. شرایطم رو میگم و امیدوارم که بتونید راهنماییم کنید.

کارشناسی ارشد برق قدرت هستم که هر دو دوره کارشناسی و ارشد رو در دو دانشگاه دولتی و معتبر با معدل بالا گذروندم. چهار ساله که کار کاملا مرتبط در صنعت فولاد با رزومه کاری خوبی دارم. زبان انگلیسی در سطح B2 و فرانسه و آلمانی در A2 هستم. زبان خوندن برام یه جورایی سرگرمیه و می تونم روی زبان های دیگه هم نتیجه بگیرم. با روندی که دارم تا انتهای سال دیگه، IELTS 8 ، CPE ، DELF B2 و TESTDAF4 رو گرفتم.
    چیزهای زیادی توی این فروم خوندن و همه یه نکته مشترک داشتن و اون هم اینه که "اوضاع خارج رفتن برای ما ایرانی ها خیلی سخته". من متاهل هستم و 3 سال از تعهدم به شرکتم مونده. حقوق خوب و یه زندگی راحت و رو به بالا دارم و به همین خاطر نمی خوام بی گدار به آب بزنم و راحتی خودم و همسرم رو بگیرم. با توجه به نرخ هایی که دیدم، هزینه زندگی اروپا تا 3 سال رو می تونم از جیب بدم. هدفم تحصیل PHD با فاند و در نهایت گرفتن عنوان شهروندی است. راستی مقاله هم دارم.
    آیتم ها زیاده.......
    یکی میگه فرانسه خوبه ولی بعد از پایان تحصیل باید برگردی. آلمان خوبه ولی کار مرتبط سخته و همیشه یه خارجی باقی می مونی و مردمش با خودشون هم قهرن و یه جورایی مثل ترشی بادمجون میمونن. اتریش خوبه ولی کار وحشتناک پیدا نمیشه و باید یا ظرف بشوری یا خیارشور خورد کنی. سوئد و مخصوصا نروژ خوبه ولی هم گرونی هست، هم کار کم و هم دید مربوط به خارجی ها که بماند. سوئیس و انگلیس و کانادا هم که خدا رحم کنه یا نمیرسی یا اینکه باید هم علم و هم تجربتو بذاری درب کوزه و از صفر شروع کنی و تمام مدت هم خداتومن خرج کنی.
    شرایطم اینجا خوبه و به همین خاطر نمیتونم بگم که این تنها راهه و اگه نرم اونطرف، دنیا به آخر می رسه اما می بینم که توانایی و امکانش رو دارم اما اینکه کجا و چطور برم رو نمی دونم. به نظرتون چکار کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)