صفحه 10 از 33 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 323

موضوع: فرانسه يا کشوری دیگر

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا کشوری دیگر

تشکر،در این زمینه موسسات میتونن کمک کنن؟

با سلام خدمت دوستان.
    من کل تاپیک رو خوندم اومدم جلو، حقیقتش اینه که بیشتر از این که به هدفم نزدیک شَم، راه های بیشتری جلوم باز شد :دی
    ترجیح میدم قبل از اینکه نظرتون رو بپرسم یه معرفی کوچیک از وضعیت خودم داشته باشم.
    من الان 23 سالمه و مدرک کاردانی نرم افزارم رو تا 2-3 ماه دیگه فک کنم بگیرم.
    هدفم هم از رفتن از ایران تحصیل در یکی از رشته های IT هست، نقطه ی ایده آلم دکترا هست و بعدش هم اقامت.
    از نظر حرفه هم طراح وب هستم. به مفاهیم طراحی وب اشنا هستم، نه فقط عملی، بلکه تئوریک هم :دی یه تعداد نمونه کار هم دارم.
    از نظر خدمت هم 2 راه دارم، یا اینکه با پول مشکل رو حل کنم که 10 ملیونی واسم آب میخوره، یا اینکه 1 سال و نیم برم خدمت!
    کل پولی هم که میتونم روش حساب کنم حداکثر 25 ملیون هست. اگه خدمت رو بپیچونم 15 تا واسم میمونه. که فقط میتونسم برم اکراین واسه تحصیل، اونم چند ماه دیگه.

اما با مشورت هایی که امروز داشتم، دوستان گفتم برو خدمت تو این زمان آیلتس یا تافل رو با نمره خوبی بگیر، بعد برو.
    با این تفاسیر، و از اونجایی که من خودم عاشق فرانسه هستم چند تا موضوع پیش میاد که واقعآ خوشحال میشم راهنماییم کنید:

1 - با آیلتس برم نروژ، اما هزینه ی زیاد زندگی خیلی تاثیر داره؛ از اونطرف زبان تدریس دانشگاه ها انگلیسی هست که خیلی خوبه. و بعدش هم برای ارشد یا دکترا در صورت گرفتن بورسیه برم امریکا یا کانادا و بعدش هم دنبال کار اقامت.
    2 - برم زبان فرانسه بخونم، برم فرانسه، اما خوب اونجا هم هزینه زندگی زیاده، نمیدونم امیدی به پذیرش تو مقطع کارشناسی هست یا نه، اگرم باشه چون واقعآ فرانسه رو دوست دارم، امیدی به کار پیدا کردن و مراحل اقامت هست یا نه؟
    3 - خدمت رو با همون هزینه بپیچونم و برم اوکراین، بعد از 4 سال کارشناسی تصمیم بگیرم برم یه کشور اروپایی عضو شینگن یا شایدم کانادا یا امریکا.

اما موضوعات خیلی زیادی هست که تاثیر گذارند؛ مهم ترینشون خوب شانس گرفتن پذیرش هست. مثلآ من برم 1 سال (حداقل) فرانسه بخونم، بعد فرانسه پذیرش بهم نده، خوب رسمآ یک سال بر باد رفته.
    نکته مهم بعدی پیدا کردن کار در مدت زمان تحصیل هست. من اگر برم اوکراین بصورت قانونی نمیتونم کار کنم، اما واقعآ هزینه زندگی پایین ه(توجه داشته باشین که نصف پولم تقریبن برای خدمت میره). نکته ی مهم بعدی اینه که بتونم با مدرکی که از اون کشور میگیرم، دنبال کار های کار کردن و گرفتن اقامت باشم که فک میکنم تو نروژ این داستان خیلی راحت.
    اما از همه ی این ها که بگذریم خلق و خوی آدم ها هم خیلی مهمه. من آدمی اجتماعی نیستم خیلی، ولی خودمم میشناسم که نمیتونم تنها زندگی کنم، دٍق کنم شاید بیوفتم بمیرم تو غربت :دی
    در ضمن دوستان اگر فک میکنید دارم تصیمی اشتباهی میگیرم( در 3 مورد بالا) خواهشآ گوشزد کنید، اگر هم فکر بهتری دارین که با شرایطی که گفتم میتونم انجام بدم، واقعآ ممنون میشم بگین.

احساس میکنم که خیلی پر رو شدم دیگه، اما واقعآ نیاز به راهنمایی دارم، خوشحال میشم کمکم کنید.
    ویرایش توسط zaroxolyn : July 20th, 2012 در ساعت 06:50 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط zaroxolyn نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان.
    من کل تاپیک رو خوندم اومدم جلو، حقیقتش اینه که بیشتر از این که به هدفم نزدیک شَم، راه های بیشتری جلوم باز شد :دی
    ترجیح میدم قبل از اینکه نظرتون رو بپرسم یه معرفی کوچیک از وضعیت خودم داشته باشم.
    هدفم هم از رفتن از ایران تحصیل در یکی از رشته های IT هست، نقطه ی ایده آلم دکترا هست و بعدش هم اقامت.
    از نظر حرفه هم طراح وب هستم. به مفاهیم طراحی وب اشنا هستم، نه فقط عملی، بلکه تئوریک هم :دی یه تعداد نمونه کار هم دارم.
    از نظر خدمت هم 2 راه دارم، یا اینکه با پول مشکل رو حل کنم که 10 ملیونی واسم آب میخوره، یا اینکه 1 سال و نیم برم خدمت!
    کل پولی هم که میتونم روش حساب کنم حداکثر 25 ملیون هست. اگه خدمت رو بپیچونم 15 تا واسم میمونه. که فقط میتونسم برم اکراین واسه تحصیل، اونم چند ماه دیگه.

اما با مشورت هایی که امروز داشتم، دوستان گفتم برو خدمت تو این زمان آیلتس یا تافل رو با نمره خوبی بگیر، بعد برو.
    با این تفاسیر، و از اونجایی که من خودم عاشق فرانسه هستم چند تا موضوع پیش میاد که واقعآ خوشحال میشم راهنماییم کنید:

1 - با آیلتس برم نروژ، اما هزینه ی زیاد زندگی خیلی تاثیر داره؛ از اونطرف زبان تدریس دانشگاه ها انگلیسی هست که خیلی خوبه. و بعدش هم برای ارشد یا دکترا در صورت گرفتن بورسیه برم امریکا یا کانادا و بعدش هم دنبال کار اقامت.
    2 - برم زبان فرانسه بخونم، برم فرانسه، اما خوب اونجا هم هزینه زندگی زیاده، نمیدونم امیدی به پذیرش تو مقطع کارشناسی هست یا نه، اگرم باشه چون واقعآ فرانسه رو دوست دارم، امیدی به کار پیدا کردن و مراحل اقامت هست یا نه؟
    3 - خدمت رو با همون هزینه بپیچونم و برم اوکراین، بعد از 4 سال کارشناسی تصمیم بگیرم برم یه کشور اروپایی عضو شینگن یا شایدم کانادا یا امریکا.

اما موضوعات خیلی زیادی هست که تاثیر گذارند؛ مهم ترینشون خوب شانس گرفتن پذیرش هست. مثلآ من برم 1 سال (حداقل) فرانسه بخونم، بعد فرانسه پذیرش بهم نده، خوب رسمآ یک سال بر باد رفته.
    نکته مهم بعدی پیدا کردن کار در مدت زمان تحصیل هست. من اگر برم اوکراین بصورت قانونی نمیتونم کار کنم، اما واقعآ هزینه زندگی پایین ه(توجه داشته باشین که نصف پولم تقریبن برای خدمت میره). نکته ی مهم بعدی اینه که بتونم با مدرکی که از اون کشور میگیرم، دنبال کار های کار کردن و گرفتن اقامت باشم که فک میکنم تو نروژ این داستان خیلی راحت.
    اما از همه ی این ها که بگذریم خلق و خوی آدم ها هم خیلی مهمه. من آدمی اجتماعی نیستم خیلی، ولی خودمم میشناسم که نمیتونم تنها زندگی کنم، دٍق کنم شاید بیوفتم بمیرم تو غربت :دی
    در ضمن دوستان اگر فک میکنید دارم تصیمی اشتباهی میگیرم( در 3 مورد بالا) خواهشآ گوشزد کنید، اگر هم فکر بهتری دارین که با شرایطی که گفتم میتونم انجام بدم، واقعآ ممنون میشم بگین.

احساس میکنم که خیلی پر رو شدم دیگه، اما واقعآ نیاز به راهنمایی دارم، خوشحال میشم کمکم کنید.
    با سلام
    دوست عزیز به هیچ وجه روی زبان فرانسه سرمایه گذاری نکن(تجربه شخصی خودم و چند نفر از دوستان) دلیلشم فقط و فقط بی حساب کتاب بودن ویزای فرانسه است بهترین کار اینکه مدرک انگلیسی بگیری تا هم دانشگاه های فرانسه رو داشته باشی هم کلی انتخاب دیگه و قطعا هم موفق خواهی شد.
    در مورد سربازی هم ترجیحا سعی کن نری تا عمرت بی خودی تلف نشه حتی اگه شده کارشناسی رو اینجا بخون ولی فوق رو حتما به فکر رفتن باش هدفتم اول و اخرم به نظر من بزار برای امریکا در این 2 سال کارشناسی هم با یه برنامه ریزی خوب می تونی یه نمره تافل خوب90 به بالا عالیه+جی ار ای خوب +معدل خوب (حداقل 15) اگه هم مقاله تونستی که دیگه خودت رو برای فاندگرفتن تضمین میکنی .روش 1 خودت هم به نظر من هم روش خوبیه.
    موفق و سعادتمند باشید.
    الهی.../نه من آنم که ز فیض نگهت چشم بپوشم/نه تو آنی که گدا را ننوازی به نگاهی/در اگر باز نگردد ، نروم باز به جایی/پشت دیوار نشینم ، چو گدا بر سر راهی/کس به غیر از تو نخواهم/چه بخواهی چه نخواهی/باز کن در ، که جز این خانه مرا نیست پناهی...

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط zaroxolyn نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان.

درود
    1) زبان تدریس کارشناسی در نروژ عموما انگلیسی نیست(مگه بعضی رشته های خیلی خاص در دانشگاه ها خاص تر) شما با آیلتس یا تافل میری اونجا یک سال دوره زبان نروژی میخونی و بعدش میری توی رشته خودت به زبان نروژی.
    2)هزینه زندگی در فرانسه نسبت به کیفیت زندگی بسیار پایین تر از نروژه. بخصوص زندگی دانشجویی در شهرستان. فرانسه از نظر هزینه مشکلی نداره. از نظر ویزا خیلی مشکل داره که مثل اینکه تمومیم نداره. حتی با عوض شدن دولت هم همون روند داره ادامه پیدا میکنه. با توجه به اینکه هدفت اقامته به نظر من فرانسه رو از لیستت خارج کن. چون کاملا وقتت رو میگیره(خوندن زبان فرانسوی و بعدش هم پروسه پردردسر پذیرش برای مقطع کارشناسی، و در نهایت ریسک بسیار بسیار بالای ویزا)
    3) شما به غیر از اوکراین میتونی روی قبرس و دانشگاه EMU هم فکر کنی. به نظر من مکان بهتریه و دانشگاهش هم بهتره. و در نهایت سکوی پرتاب حوبی برای کشورهای دیگه (مثل آمریکا و ...) هست. هزینه زندگی هم پایینه و میتونی بورس هم بگیری(با یه نمره زبان نسبتا خوب)
    4) آلمان رو هم به لیست گزینه ها بد نیست اضافه کنی. شرایط و هزینه زندگی مثل فرانسه، ولی وضعیت ویزا به مراتب بهتر از فرانسه(البنه نمیشه گفت خوب، ولی بهتر از فرانسه هست) ضمن اینکه رشتت به زبان انگلیسی در بعضی دانشگاه ها ارائه میشن. (در مقطع کارشناسی) برای اقامت هم شرایط خوبی داره.
    5) ایتالیا هم میتونه گزینه مناسبی باشه، ولی زبان ایتالیایی باید بلد باشی.
    6) دقت کن که برای مقطع کارشناسی نمیتونی معافیت تحصیلی برای نظام وظیفه بگیری. یا باید بری خدمت و یا اینکه معافیت دائم داشته باشی.
    پیروز باشی
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Senior Member ali.mm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    آموزش ریاضیات- Laval university-Quebec City

سلام به همه دوستان. من دو سالی هست که تو خط خروجم. شرایطم رو مینویسم و سوالامو مطرح میکنم.امیدوارم دوستان تجربیاتشونو بگن.
    من دو ساله بخاطر مهاجرت به کبک فرانسه میخونم. بجز مدارک زبانی که تو امضام نوشتم مدرک تف هم اخیرا شرکت کردم که نتیجش a2(obligatoire) b1(ecouter) b2parler هستش. دبیر رسمی آموزش پرورشم . 27 سال سن. خدمت سربازی معاف. 7 سال سابقه کار.فارغ التحصیل لیسانس آموزش ریاضی از آزاد با معدل 15.مقاله ندارم.فایل نامبر مهاجرتی کانادا دارم. پرونده تحصیلی هم واسه ویزای کانادا دارم اما نتیجش تا یک ماه دیگه میاد.پذیرش فعلی از دانشگاه لاوال بدون فاند دارم که هزینش زیاده.اما چون پرونده مهاجرتی دارم ترجیح دادم کانادا 60 میلیونی خرج کنم و اونجا تحصیل کنم تا مدرک تحصیلی مناسب با کارم بگیرم.حالا الان اگه ویزا بهم ندن( چون پرونده مهاجرتی دارم) با این شرایط ترجیح میدم تو اروپا و باز ترجیحا کشوری فرانسه زبان تحصیل کنم.انگلیسیم هم خوبه و بهتر از فرانسه.حالا در کل شانس ویزا گرفتن من با این شرایط تو فرانسه یا بلژیک چقدره؟ تقریبا پیش بینی میکنید بهم فاندی هم بدن یا نه؟ با وجود کار در ایران و پرونده مهاجرتی در کانادا این دو مورد رو ویزا دادن تاثیر مثبت داره؟
    ویرایش توسط ali.mm : July 22nd, 2012 در ساعت 11:08 PM
    موفق ترین انسانها کسانی هستند که با آرامش مدیریت و به سرعت عمل میکنند.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.mm نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان. من دو سالی هست که تو خط خروجم. شرایطم رو مینویسم و سوالامو مطرح میکنم.امیدوارم دوستان تجربیاتشونو بگن. من دو ساله بخاطر مهاجرت به کبک فرانسه میخونم. بجز مدارک زبانی که تو امضام نوشتم مدرک تف هم اخیرا شرکت کردم که نتیجش a2(obligatoire) b1(ecouter) b2parler هستش. دبیر رسمی آموزش پرورشم . 27 سال سن. خدمت سربازی معاف. 7 سال سابقه کار.فارغ التحصیل لیسانس آموزش ریاضی از آزاد با معدل 15.مقاله ندارم.فایل نامبر مهاجرتی کانادا دارم. پرونده تحصیلی هم واسه ویزای کانادا دارم اما نتیجش تا یک ماه دیگه میاد.پذیرش فعلی از دانشگاه لاوال بدون فاند دارم که هزینش زیاده.اما چون پرونده مهاجرتی دارم ترجیح دادم کانادا 60 میلیونی خرج کنم و اونجا تحصیل کنم تا مدرک تحصیلی مناسب با کارم بگیرم.حالا الان اگه ویزا بهم ندن( چون پرونده مهاجرتی دارم) با این شرایط ترجیح میدم تو اروپا و باز ترجیحا کشوری فرانسه زبان تحصیل کنم.انگلیسیم هم خوبه و بهتر از فرانسه.حالا در کل شانس ویزا گرفتن من با این شرایط تو فرانسه یا بلژیک چقدره؟ تقریبا پیش بینی میکنید بهم فاندی هم بدن یا نه؟ با وجود کار در ایران و پرونده مهاجرتی در کانادا این دو مورد رو ویزا دادن تاثیر مثبت داره؟
    این موضوع که پرونده مهاجرتی دارید ممکنه به ضرر شما باشه زیرا شما دارید برای تحصیل میرید و یکی از مسائل مهم اینه که شما بتونید شخص رو قانع کنید که بعد از تحصیل دلیل برای موندتون وجود نداره و برمیگردید به کشورتون. این موضوع هم که زبان فرانسه مدرک دارین امتیاز متی برای شما هست. البته من به شما توصیه میکنم که اگر امتیازات لازم رو برای مهارجت به کانادا اورده این صبر کنید تا اقامت بگیرید و بعد به تحصیل بپردازی زیرا هم به شما تخفیف های ویژه کانادایی اعطا میشود و هم اینکه میتونید شهریه رو کامل وام بگیرین و اینکه اجازه کار هم دارید و کلا از نظر مالی بهتره و بهتر از اون اینه که مدرک کانادایی میگیرین و میتونید کار مرطب با رشتتون پیدا کنید ولی از انجایی که فرانسه و کامادا با هم مچ هستن و فرانسوی در کانادا زیاد هست شما میتونید با مدرک فرانسوی هم کار پیدا کنید و باید خودتون تصمیم بگیرین که چیکار میخایین بکنین .... !!!! ؟؟؟؟

Junior Member sooreh آواتار ها

سلام دوستان من تازه عضوشدم بایه دنیاسوال ...من بایدبرم اروپا چون دوتش دارم هوای خوبی داره ...با مادرم میتونم ازطریق پذیرش اقدام کنم مخصوصا فراسه که رایگان هم هست البته عاشق انگلیس هستم چون زبانش انگلیسیه و موقعیت کاردارم پزشکی دوست دارم بخونم لیسانسم انسانیه ممتاز ولی نمیدونم برای مادرم چطوری وبه چه عنوانی باید اقدام کنم ؟هدف اقامته ولی میشه ویزاروتمدیدکرد ولی باز سوال تکراری اینروزای من ...چطوری؟مرسی ازهمه

Junior Member

سلام.
    آيا ميشه بعد از فارغ التحصيلي از فرانسه (در مقطع ليسانس) چنانچه كار مرتبط پيدا نشد و يا به هر دليل ديگه, آيا ميشه براي يك كشور ديگه كار پيدا كرد و اقامت اون كشور رو گرفت؟ مثلا كبك كانادا؟
    در ضمن آيا بين يك ليسانس و فوق ليسانس به لحاظ فرصت شغلي و درآمد در فرانسه تفاوت زيادي هست يا خير؟
    سپاسگذار ميشم چنانچه اطلاعاتي داريد بنده را راهنمايي بفرماييد.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer engineering-Hardware

برای کبک یا هر جای دیگه با توجه به قوانین همون سال میتونید اقدام کنید مانعی نداره. بستگی به شرایط مهاجرت و قوانین اون کشور در اون زمان داره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط puzzle نمایش پست ها
    سلام.
    آيا ميشه بعد از فارغ التحصيلي از فرانسه (در مقطع ليسانس) چنانچه كار مرتبط پيدا نشد و يا به هر دليل ديگه, آيا ميشه براي يك كشور ديگه كار پيدا كرد و اقامت اون كشور رو گرفت؟ مثلا كبك كانادا؟
    در ضمن آيا بين يك ليسانس و فوق ليسانس به لحاظ فرصت شغلي و درآمد در فرانسه تفاوت زيادي هست يا خير؟
    سپاسگذار ميشم چنانچه اطلاعاتي داريد بنده را راهنمايي بفرماييد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط parisam نمایش پست ها
    برای کبک یا هر جای دیگه با توجه به قوانین همون سال میتونید اقدام کنید مانعی نداره. بستگی به شرایط مهاجرت و قوانین اون کشور در اون زمان داره.
    ممنون از پاسختون.
    خب روند پيدا كردن كار براي يك فارغ التحصيل فرانسوي چطوريه؟ يعني بايد شخص بتونه با يك كارفرما قرارداد ببنده و چطوري؟ و اگر بتونه اونوقت اجازه ميدهند مثلا اقامت 10 ساله اون كشور رو بگيره؟
    در ضمن اگر لينك يا وبسايتي رو ميشناسيد كه قوانين كار براي فارغ التحصيلان فرانسوي در ساير كشورها رو ذكر كرده باشه معرفي كنيد ممنون ميشم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)