نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7596 نمایش پست ها
سلام دوستان عزیز چند تا سوال داشتم خوشحال میشم اگر نظری دارین بفرمایین تا استفاده کنم
من از یکی از اساتید یکی از دانشگاه های لیل بصورت اولیه و ارتباطاتی که ایشون با استاد خودم داشتن تونستم نظرشون رو برای پذیرش من جلب کنم. با توجه به اینکه بنده سوابق تحقیقاتی و کاری خوبی دارم اما ایشون از معدل من در دوران کارشناسی که پایین هست (14.45) خبر ندارن و قرار هست برای ارشد برم اونجا این ممکنه تو نظرشون تاثیر منفی بذاره (میدونم که این قضیه نسبیه لیکن منظورم به طور کل هست و برای ارشد کدوم کفه ترازو بین معدل و ریسرچ سنگین تر هستش)
سوال دیگم اینکه در شهر لیل یا بطور کل فرانسه مخارج یکساله با 7000 یورو برای یک نفر کافی هست یا خیر؟
با توجه به اینکه این مقطع به زبان انگلیسی هست و من هم آشنایی مقدماتی در زبان فرانسه دارم اگر تقویت زبان فرانسه رو در دستور کارم قرار بدم میتونه جنبه مثبت در رزومه نهاییم داشته باشه یا خیر؟
متاسفانه یه مشکلی که دارم اینکه رشته کارشناسی با ارشدی که میخوام برم متفاوته (نزدیک هست اما متفاوت هست) از این میترسم که با اینکه رضایت استاد را دارم اما دانشگاه با این امر مخالفت کنه.
ممنون میشم ازتون اگر میتونین راهنماییم کنید.
سلام!
من فکر می کنم بتونم راهنماییتون کنم. به شرطی که بهم اطلاعات دقیقتر بدید:
-چه رشته ای خوندید؟ چه رشته ای قراره ادامه تحصیل بدید؟
- از اول مقطع مستر قراره درس بخونید یا فقط سال دوم مستر؟

در کل معدل بالای 14 معدل خوبیه در فرانسه. (خصوصاً در رشته های فنی و مهندسی)
بهتون توصیه می کنم که فرانسه رو تا هر جا که ممکنه در ایران خوب یاد بگیرید. 7000 یورو کافی نیست، ولی میشه اوستا برسون کرد. برای لیل حدود 10 هزار یورو خاطر جمعه... ولی اگه سنتون زیر 26 سال باشه و خوابگاه دولتی بهتون بدن تا حد زیادی مخارجتون پایین میاد.

ضمناً خواهش می کنم سوالاتی رو که در فروم پست می کنید به صورت پیام خصوصی نفرستید. پیام خصوصی همونطور که از اسمش پیداس برای موقعیه که نتونید یا نخواید کیستون رو در فوروم مطرح کنید