صفحه 20 از 33 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 323

موضوع: فرانسه يا کشوری دیگر

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا کشوری دیگر

نقل قول نوشته اصلی توسط Babk نمایش پست ها
    دوستان چند تا سوال دارم.
    1. تحصیل به زبان انگلیسی در فرانسه رایگانه؟
    2. به طور تقریبی شانس پذیرش در دانشگاه های فرانسه نسبت به آلمان بالاتر هست؟ (دانشگاه های خیلی سطح بالا نه). مثلا برای منی که معدل 14 دارم انتخاب هام تو آلمان خیلی محدوده، میخواستم ببینم فرانسه چطوره.
    3. دانشگاه آزاد و دولتی رو مثل آلمان خیلی تفاوت قائل میشن؟
    سلام، خیلی از دانشگاههای دولتی در فرانسه چند رشته محدود رو به زبان انگلیسی درس می دن... شهریه این رشته ها مثل شهریه بقیه رشته های دانشگاههای دولتیه و مدرکشون هم همه جای دنیا معتبره ... ( حدود 240 یورو برای مستر)
    در کنار این دانشگاههای خصوصی هم هستند که شهریه شون بالاتره (تا 16000-24000 یورو در سال برای مستر های مدیریت و بازرگانی و MBA) و لزوماً مدرک قابل قبول برای ایران ندارن... از طرف دیگه درس خوندن به زبان انگلیسی شما رو از دونستن زبان فرانسه بی نیاز نمی کنه...

در خصوص معدل هم بر خلاف آلمان، 14 اینجا معدل خوبی حساب میشه پس شانستون بالاتره

ضمناً برای دوره مستر، هم آزاد و هم دولتی و حتی غیر انتفاعی های مورد تایید وزارت علوم اینجا مورد قبولند... ولی برای دکترای مستقیم، حتی با مستر از دانشگاههای عالی (شریف، تهران، امیر کبیر...) بدون این که استاد مربوطه روی شما شناخت داشته باشه شانس زیادی ندارید... توصیه می کنم برای داشتن شانس خوب برای دکترا، مستر 2 رو دوباره در فرانسه بگذرونید

سلام.
    من اکثر فروم هارو خوندم. همچنین سایت های مربوط اخذ اقامت کشورهای مختلف رو.از لحاظ گرفتن اقامت بعد تحصیل فرانسه بعد از 5 سال اقامت میده و حتی اگه تحصیلات تکمیلی خونده باشین این زمان کمتر هم میشه. از طرف دیگه آلمان بعد از 8 سال اقامت میده و شرایط خاصی برای دانشجوها نداره. اما اکثر بچه ها فروم های فرانسه با ناامیدی و دید منفی در مورد فرانسه نظر میدن خصوصا اخذ اقامت.
    واقعا من باب مقایسه ایا گرفتن اقامت فرانسه سخت تر از دیگر کشور هاست؟ اگر هست به چه دلیل؟
    ممنون میشم پاسخ بدین چون من به قصد اقامت میخام بیام اروپا و مهمه بدونم کدوم کشور مسیر بهتری داره. اینم میدونم کانادا بهتره ازین لحاظ فقط اروپاییها رو منظورمه مثل المان، فرانسه ، هلند وبلژیک

Moderator

رشته و دانشگاه

خیر، در حال حاضر فرانسه یکی از بهترین شرایط رو در اروپا برای اقامت داره....مقوله اقامت و دریافت تابعیت و روند مهاجرت رو باید در دو زمینه مجزا دید... این که شما میاید اینجا درس می خونید، کار پیدا می کنید و با توجه به نیاز های کاری (مسافرت و غیره... ) درخواست تابعیت دوگانه می کنید با مهاجرت اون طور که در اروپا ازش یاد میشه فرق می کنه.
    دو تا مشکل در خصوص تابعیت فرانسه برای ایرونیها هست: اولیش این که قوانین می تونن به دلایل سیاسی عوض بشن یا (خیلی کمتر پیش میاد ) سلیقه ای کج و کوله اعمال بشن. دومیش هم اینه که دوستان با زبان ضعیف میان و بعد از تحصیل راحت کار پیدا نمی کنن. توصیه اکیدم این هست که اگه قصد موندن دارید حتما اقلن دو سال اینجا به فرانسه درس بخونید.

بسیار ممنون از پاسختون
    من خودم عاشق زبان فرانسه م و مطمینم زبانم رو میتونم کامل کنم.
    جسارتا اطلاعی در زمینه شرایط کاری بعد از تحصیل توی رشته های علوم پایه پزشکی در مقطع دکتری دارید که ایا مناسب هست؟

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط armand_pl91 نمایش پست ها
    بسیار ممنون از پاسختون
    من خودم عاشق زبان فرانسه م و مطمینم زبانم رو میتونم کامل کنم.
    جسارتا اطلاعی در زمینه شرایط کاری بعد از تحصیل توی رشته های علوم پایه پزشکی در مقطع دکتری دارید که ایا مناسب هست؟
    متاسفانه در خصوص رشته های پزشکی هیچ اطلاعاتی ندارم

Junior Member

سلام آیا درمورد اقامت ازطریق تمکین مالی کسی اطلاعات دارداگر امکان دارد هزینه وچه طریق امکان اقدام هست

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان...میخواستم ببینم فرانسه مستر 1ساله هم داره مثل انگلیس؟واسه رشتهMbaمیخواستم.و اگه داره مورد تایید وزارت علوم هست

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsaeed نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید خدمت دوستان...میخواستم ببینم فرانسه مستر 1ساله هم داره مثل انگلیس؟واسه رشتهMbaمیخواستم.و اگه داره مورد تایید وزارت علوم هست
    ببینید... فکر کنم science po پاریس داره چنین چیزی رو... ولی فکر کنم به عنوان پیش نیاز باید قبلن یا مستر داشته باشید و یا اقلن سال اول مستر رو با موفقیت تموم کرده باشید. به هر حال سیستم فرانسوی ترمش هفته ای 35 ساعت درسه و تقریبن امکان نداره که بشه فشرده ترش کرد... از طرف دیگه فرانسه مثل انگلیس سیستم honours نداره...

Junior Member

سلام به همگی دوستان
    من ارشد ابیاری و زهکشی هستم و میخوام واسه دکتری کشور فرانسه رو انتخاب کنم اما هیچ اطلاعی از قوانین وکشورهای خوب ندارم...
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Member
    رشته و دانشگاه
    Institut polytechnique de Grenoble,fluid mechanics and energetics

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsaeed نمایش پست ها
    بله فرانسه مستر یک ساله هم داره

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)