صفحه 6 از 33 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 323

موضوع: فرانسه يا کشوری دیگر

پیش فرض پاسخ : فرانسه يا کشوری دیگر

نقل قول نوشته اصلی توسط studentali نمایش پست ها
    سلام
    تحصیل در رشته فناوری اطلاعات یا نرم افزار در فرانسه بهتر است یا آلمان؟
    با توجه به یکسال دوره کارشناسی ارشد در آلمان و یکسال در فرانسه، قطعا آلمان را پیشنهاد میکنم از نظر کیفیت آموزش. در المان مباحث ریاضی مربوط بخوبی تدریس می شد و در فرانسه از روی مباحث ریاضی می گذشتند.
    البته این شاید بخاطر دو دانشگاهی بود که من در آنها بودم و شاید فرد دیگری تجربه متفاوتی داشته باشد.

Junior Member

سلام
    می خواستم بدونم چه فرقی بین هزینه زندگی در آلمان و فرانسه است؟ آیا اینکه آلمان 2000 یورو در سال نسبت به فرانسه بیشتر در نظر گرفته یعنی هزینه ها بالاتره یا اینکه آلمانی ها زندگی استاندارد تری رو در نظر گرفتن؟ برای مثال مقایسه زندگی توی شهرهای کوچک آلمان و فرانسه مثل برمن و نانت و یا ......

Junior Member

به نظر من که فرانسه هستم این کشور اشتباه ترین انتخاب هست و در کشور های دیگه سرعت پیشرفت به مراتب بسیار بیشتر هست. اکثرا گول این کمک جزیی دولت فرانسه رو میخورن. واسه همینه که خیلی کم اینجا می مونن و میرن آمریکا یا کانادا بعد تحصیل و چه بهتر که سریعتر این کشورها انتخاب بشن..

نقل قول نوشته اصلی توسط modeeran نمایش پست ها
    سلام
    می خواستم بدونم چه فرقی بین هزینه زندگی در آلمان و فرانسه است؟ آیا اینکه آلمان 2000 یورو در سال نسبت به فرانسه بیشتر در نظر گرفته یعنی هزینه ها بالاتره یا اینکه آلمانی ها زندگی استاندارد تری رو در نظر گرفتن؟ برای مثال مقایسه زندگی توی شهرهای کوچک آلمان و فرانسه مثل برمن و نانت و یا ......
    دقیقا نمی دانم منظور شما از "اینکه آلمان ۲۰۰۰ یورو در سال نسبت به فرانسه بیشتر در نظر گرفته" چی هست؟ در کجا در نظر گرفته؟
    اما بصورت کلی دولت آلمان کمکی را برای دانشجویان مانند فرانسه در نظر نگرفته و در نتیجه هزینه اجاره در نهایت بیشتر است. اما در مورد بقیه هزینه ها بنظر من هزینه ها کمتر از فرانسه هست. من البته در مورد تجربه زندگی خودم در دو شهر کوچک آلمانی و فرانسوی را می گویم. دو شهری که هر کدام حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت داشتند و شهرهای دانشگاهی بودند.
    یک نکته دیگه در مورد آلمان در مورد بیمه درمانی است. در فرانسه همه افراد دارای اقامت بلند مدت می توانند از بیمه رایگان عمومی استفاده کنند اما در آلمان چنین بیمه ای با این پوشش وجود ندارد. مثلا اگر شما بالای ۳۰ سال باشید تحت پوشش بیمه دانشجویی نخواهید بود ( در فرانسه بالای ۲۸ سال) و خودتان باید با شرکت بیمه قرارداد ببندید ( در فرانسه می توانید از بیمه عمومی رایگان استفاده کنید ).
    اما اگر در آلمان بیمه شامل حال شما بشه، این بیمه هزینه های زیادی را پوش میده که در فرانسه بیمه عمومی پوشش نمی ده.

نقل قول نوشته اصلی توسط amirs نمایش پست ها
    به نظر من که فرانسه هستم این کشور اشتباه ترین انتخاب هست و در کشور های دیگه سرعت پیشرفت به مراتب بسیار بیشتر هست. اکثرا گول این کمک جزیی دولت فرانسه رو میخورن. واسه همینه که خیلی کم اینجا می مونن و میرن آمریکا یا کانادا بعد تحصیل و چه بهتر که سریعتر این کشورها انتخاب بشن..
    بعنوان کسی که داره توی فرانسه درس می خونه کاملا با نظر شما موافق هستم، بخصوص اینروزها که با تغییر قوانین برای دانشجویان واینکه تقریبا دیگه نمی تونی در بیشتر رشته ها بعد از اتمام درس توی فرانسه کار کنی، اقدام برای تحصیل در فرانسه منطقی نیست .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arezae نمایش پست ها
    دقیقا نمی دانم منظور شما از "اینکه آلمان ۲۰۰۰ یورو در سال نسبت به فرانسه بیشتر در نظر گرفته" چی هست؟ در کجا در نظر گرفته؟
    اما بصورت کلی دولت آلمان کمکی را برای دانشجویان مانند فرانسه در نظر نگرفته و در نتیجه هزینه اجاره در نهایت بیشتر است. اما در مورد بقیه هزینه ها بنظر من هزینه ها کمتر از فرانسه هست. من البته در مورد تجربه زندگی خودم در دو شهر کوچک آلمانی و فرانسوی را می گویم. دو شهری که هر کدام حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت داشتند و شهرهای دانشگاهی بودند.
    یک نکته دیگه در مورد آلمان در مورد بیمه درمانی است. در فرانسه همه افراد دارای اقامت بلند مدت می توانند از بیمه رایگان عمومی استفاده کنند اما در آلمان چنین بیمه ای با این پوشش وجود ندارد. مثلا اگر شما بالای ۳۰ سال باشید تحت پوشش بیمه دانشجویی نخواهید بود ( در فرانسه بالای ۲۸ سال) و خودتان باید با شرکت بیمه قرارداد ببندید ( در فرانسه می توانید از بیمه عمومی رایگان استفاده کنید ).
    اما اگر در آلمان بیمه شامل حال شما بشه، این بیمه هزینه های زیادی را پوش میده که در فرانسه بیمه عمومی پوشش نمی ده.
    خیلی ممنون از پاسخنون
    منظورم از 2000 یورو بیشتر ضمانتنامه مالیه، که فرانسه 6000 هزار یورو می خواد ولی آلمان 8000 یورو برای یک سال

Junior Member

با توجه به یکسال دوره کارشناسی ارشد در آلمان و یکسال در فرانسه، قطعا آلمان را پیشنهاد میکنم از نظر کیفیت آموزش. در المان مباحث ریاضی مربوط بخوبی تدریس می شد و در فرانسه از روی مباحث ریاضی می گذشتند.
    البته این شاید بخاطر دو دانشگاهی بود که من در آنها بودم و شاید فرد دیگری تجربه متفاوتی داشته باشد.
    من هم آلمان رو پیشنهاد میدم. چقدر که استادم و بعضیای دیگه گفتن برم آلمان اما حیف که اونموقع خامی کردم ..

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

بعنوان کسی که داره توی فرانسه درس می خونه کاملا با نظر شما موافق هستم، بخصوص اینروزها که با تغییر قوانین برای دانشجویان واینکه تقریبا دیگه نمی تونی در بیشتر رشته ها بعد از اتمام درس توی فرانسه کار کنی، اقدام برای تحصیل در فرانسه منطقی نیست .
    میشه بیشتر در مورد این قانون توضیح بدید؟ شامل چه رشته هایی میشه؟
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

پیش فرض پاسخ : آشنايي با دانشگاههای فرانسه (مسائل تخصصي تر)

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_shahin نمایش پست ها
    من نظر شخصیم رو بر اساس اطلاعات و دانسته هام میگم:
    بعد از جنگ جهانی دوم این فرانسه بود که موقعیت بهتری نسبت به آلمان و انگلیس داشت تا بتونه خودش رو بالا بکشه!
    اگه از نظر تحصیل و رتبه دانشگاه ها و کیفیت آموزش میگید که فرانسه به مراتب بالاتر هست! حتی گفته میشه از انگلیس هم بالاتر رفته و بعد از آمریکا و کانادا در رتبه سوم هست!
    اگه از نظر تجارت و بیزینس میگید که آلمان (شهر فرانکفورت) به دلیل قطب ترانزیت و تجارت در قلب اروپا بعد از لندن دومین کشور موفق در این زمینه هست! فرانسه بیشتر توریستی و گره خورده با فرهنگ و هنر و موسیقی و تاریخ هست!
    اگه از نظر امکانات و رفاه زندگی میگید که به نظر من فرانسه و آلمان برابر هستن! از نظر هزینه های زندگی بستگی به شهری داره که میخواید درش زندگی کنین و رشته ای که میخواید بخونید
    در ضمن سه کشور اتریش و سوئیس و آلمان هم زبان هستن ولی فرانسه این وسط تک هست!
    یکی از دوستان من به جای آلمان اتریش رو برای ادامه تحصیل انتخاب کرد چون هزینه ها به شدت پایین تر هست! زبانشون هم که آلمانیه!
    در مجموع افرادی که من تا حالا دیدم، آلمان به دلیل کمتر بودن هزینه ها ارجحیت داشته (البته دقت کنید به خاطر هزینه های کم نه اعتبار علمی)
    موفق باشید
    میشه توضیح بدید بر چه اساسی میفرمایید که سطح علمی فرانسه از المان به مراتب بالاتره؟ در اینجا میبینید که فقط 5 دانشگاه فرانسوی جزو 200 تای برتر هستند و بهترینشون هم رتبش 59 هستش در حالی که 12 دانشگاه المانی جزو 200 تای برتر هستند و بهترینشون هم رتبش 44 هستش.
    در ضمن در بلژیک و سویس مردم به زبان فرانسوی صحبت میکنند!
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

دوستان از آلمان و فرانسه ترجيح مي دين كدوم زبان رو بخونيد...آلماني يا فرانسه؟كدوم حيطه ي نفوذش بيشتره؟كدوم فقط مخصوص اروپاست؟كدوم بيشتر به درد رشته هاي فني مي خوره؟
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)