سلام

من از دانشگاه Telecom Sudparis واسه مستر پذیرش گرفتم اما برای اتریش (Carinthia University of Applied Sciences) و ایتالیا (Politecnico di Torino) هم اقدام کردم و ممنون میشم اگه دوستان نظرشون رو راجع به انتخاب مناسب بدن.

1. اول از همه علاقه ی خودم نسبت به رشته ای که تو هر دانشگاه انتخاب کردم برای اتریش (مکاترونیک) بیشتر هست تا فرانسه (آپتو الکترونیک) و تورینو (الکترونیک)
2. از نظر رنکینگ تورینو چون پلی تکنیکه و قدمت بیشتری داره 351، فرانسه (Telecom Sudparis: 3806) و اتریش چون علمی کاربردیه از همه پایین تره (4682) (فرانسه حداقل اسم علمی کاربردی رو با خودش نداره)
3. از نظر شهریه اتریش با 728 یورو در سال از همه مناسب تره، ایتالیا چون بورسیه ها رو حذف کردن بدون تخفیف سالی 1780x2= 3560 یورو در میاد که اگه تخفیف بده (الله اعلم) با اتریش یکی میشه. اما فرانسه با 10000 یورو شهریش از همه بالاتره
4. از نظر رفاهی فرانسه و اتریش موقعیت بهتری نسبت به تورینو دارن. هر دو دانشگاه خودشون با قیمت مناسب خوابگاه تو کمپس ارائه میدن که هزینه ترنسپورت هم حذف میشه و حتی فرودگاه هم میان دنبال آدم در حالی که برای ایتالیا باید برم دنبال خونه
5. از نظر هم صحبت، باز تورینو ایرانی های زیادی داره در حالی که اتریش (Kärnten) و فرانسه (Telecom Sudparis) ممکنه حتی یه ایرانی هم پیدا نکنم. (البته Kärnten اتریش یکی از استاداش ایرانیه)
6. در رابطه با ویزا اوضاع کدوم بهتره؟ (فرانسه تو نامه پذیرشش گفتن اگه تو پروسه ویزا مشکل پیدا کردی بهمون ایمیل بزن تا کمکت کنیم)
7. در مورد کار بعد از تحصیل هم اطلاعات زیادی ندارم ممنون میشم اگه دوستان کمک کنن.
8. همچنین بعد از مستر در رابطه با پذیرش با فاند از امریکا و کانادا برای مقطع دکتری (انشالله) فرقشون خیلی فاحشه یا میشه یه کاریش کرد؟

لازم به ذکره که هر سه دانشگاه مدرک Master of Science رو میدن

مرسی